Beagle

ursa · 1467385

Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4260 : 17 Februar 2011, 20:47:30
Resno se sprašujem čemu je ta forum namenjen  ???. Postavljanju vprašanj že ne.

Bi bilo pa zanima, da bi nekdo, ki bo beagla kupil pri hesti, se prijavil na ta forum in postavil kakšno vprašanje. Bi bil odziv isti?  ???


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #4261 : 18 Februar 2011, 07:08:52
Bossek, kolikor vem je hesta resen in vesten vzreditelj in oseba z "jajci", zato sem prepričana, da kdor kupuje oziroma se odloči kupiti psa pri njih,  ne sprašuje po forumih najosnovnejših stvari, saj mu jih povedo pred nakupom. 
Škoda, da ni ene heste tudi v našem Klubu 5!
                 Lp Tamara   


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4262 : 18 Februar 2011, 08:23:43
ARTI: Točno to. Sem upal, da dobim odgovor od kakšnih resnih uporabnikov. Na žalost pa pa sem dobil bolj odgovore v stilu najstnic, ki se igrajo s punčkami.  :'(

Moram rečt, da sem se o za odločitev psa dolgo odločal, dobro premislil in da bo vse tako kot je treba sem se želel tudi dobro pripraviti na prihod novega člana. Zanimivo je, da odgovor "vzreditelj vse povedati" je zelo tako kot vprašanje "kaj mislite o XXX" (kot XXX lahko vstaviš ali znamko fotoaparata, telefona, .....) in bi bil odgovor "prodajalec ti mora vse povedati". Verjamem, da so si tudi sami vzreditelji med sabo različni. Nekdo psa hrani z enimi briketi, nekdo drug z drugimi. Nekdo uporablja ovratnico nekdo oprsnico. Vsak bo povedal svoje.

Sam se že od novega leta pripravljam na prihod kužka in zato gledam za vsemi zadevami. Problem pa je, da je tako veliko različnih mnenj in predlogov, da sem se pač odločil tukaj vprašat za še kakšno mnenje oz. mogoče tudi kakšen dobronameren nasvet.

V kolikor se pogleda temo "kako velika uta za beagle" je zanimivo kako je tudi tam več kreganja kot kakšen nasvet.

Vse kar me je že v začetku zanimalo pa je
* Ali se za beagle bolj priporoča boks ali navadna posteljica. Razlika je da pri boksu se lahko pes umakne v svoj prostor, pri posteljici pa je precej bolj izpostavljen. Ali je za psa to moteče in nujno rabi prostor kamor se umakne?
* Koliko beagle pohrusta briketov? Približno ker si niti okvirno ne znam predstavljati. (Doma že imamo nemškega ovčarja, toda ta poje malo več)
* Kako z ovratnico? Kako velika mora bit? (kakšen premer imajo majhni beagli okoli vratu) Glede na to, da beagle kar hitro raste, ali je pametno kupovati vedno pravilno velikost ovratnice ali na začetku kupi malo večja?

Verjamem, da vas kot velike ljubitelje psov skrbi za vsakega psa. Toda ali je res potrebno biti črnogled in čisto v vsakem prvo videti nevestnega skrbnika, ki bo v roku 2 mesecev psa zavrgel?

Hja dobil si take odgovore ravno zato ker tvoja vprašanja, so res taka na katera bi ti že sam vzreditelj moral vse povedati.
kar se tiče teme " uta za bigla" kolikor se je jaz spomnim imaš še celo slike ;) in deljena mnenja. Ni ti treba brat samo tiste odgovore kjer se prepucava ;)
Glede beagla... tudi v tej temi si dobil odgovore- kar precej konkretne- z linki do  kraja nakupa, in to različnih uporabnikov.

Iz mojega vidika-  Kar ima nekdo drug ni rečeno da bo uredu za tvojega psa...
Totalaka brezveze da sprašuješ že v naprej..." go with the flow" ;)
Citiraj
* Ali se za beagle bolj priporoča boks ali navadna posteljica. Razlika je da pri boksu se lahko pes umakne v svoj prostor, pri posteljici pa je precej bolj izpostavljen. Ali je za psa to moteče in nujno rabi prostor kamor se umakne?
Kaj se priporoča naj te ne zanima ;)
Načeloma, se  na samem začetku ravnaš- po nadaljevanju kot je bilo pri vzreditelju.
Torej če boš imel psa notri- za začetek mu kupi- navadno posteljico- potem boš pa sam videl ali pes išče zavetje ali ne ( glede na to da že imaš enega psa veš kako to izgleda)
Pri nas en rabi zavetje... tadrug - pa ne. Tako je bilo tudi ko sta bila mladiča ;)
Glede tistega prehoda- od mame v nov dom - nekateri vzreditelji ti dajo s seboj en kos odejice na kateri so spali mladički z mamo- da ima vonj in da ni tisti prehod prevelik šok.
( no mi smo to dobili pri Damču- pa jo je taprvo noč vrgel ven iz svoje nove postelje...zakaj ???.. who knows- pasja posla?

Citiraj
* Koliko beagle pohrusta briketov? Približno ker si niti okvirno ne znam predstavljati. (Doma že imamo nemškega ovčarja, toda ta poje malo več)

No tale stavek je sprožil tisto ogorčenje ;)
 Vzrediteljeva naloga ali pa skoraj da obveza je ,da ti skupaj z mladičem da tudi vrečko briketov katere je mladič jedel. In pove kako ga je hranil- točno koliko in točno kdaj.
Kasneje doziraš toliko kolikor piše na  vrečki... vsaka hrana ima na vrečki tabelico- zato ti nihče tukaj ne more dat točnih podatkov.
Citiraj
* Kako z ovratnico? Kako velika mora bit? (kakšen premer imajo majhni beagli okoli vratu) Glede na to, da beagle kar hitro raste, ali je pametno kupovati vedno pravilno velikost ovratnice ali na začetku kupi malo večja?

Glede ovratnic;
Greš v trgovino z malimi živalmi- poveš da dobiš mladička bigla...in kupiš tisto najlonsko ki ti je všeč, čez dva meseca boš šel še enkrat pa boš spet novo kupil, ali pa jo bo kdo drug od domačih ...pa potem čez kakšen mesec boš našel spet drugačno, ki ti bo všeč ...itd.
Pri nas imamo najlonskih ovratnic enih 10 po tamalem + kovinske + usnjeno+ take z rutkami( katere smo dobili) itd... ::)
uporabljamo jih pa samo za sprehod... drugače pa ležijo v predalu..nekaj še čisto novih....

Evo odgovore...
 najbolj realne boš pa našel vsakega v svoji temi. Niti dva psa nista enaka, pa če tudi sta iste pasme. Zato ne išči svojih odgovorov po "kalupih " Kot sem že rekla - Go with the flow. Vsekakor se pa pripravi , vendar zgolj z osnovnimi stvarmi  ;)
 Kupi navadno posteljico, sklede, eno ovratnico najlonsko en povodec- oz fleksi ( tamal)...  igračke itd  in to je to za začetek...
"Toplo vodo"- boš pa kasneje odkrival... tako kot smo jo vsi  z mladičem  ;)
 ( z vsakim psom posebaj- "novo toplo vodo"  :) )


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kajak

  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #4263 : 18 Februar 2011, 10:09:52
Sam sem tudi postavil nekaj vprašanj,dokler nisem našeu vreditelja.Sedaj pa vse kar me zanima zvem pri tej osebi.
Je pa to stvar zaupanja in korektnega odnosa vzreditelj-bodoči lastnik psa.Se mi pa zdi ključno to,da tudi potem,ko že imaš
psa, ostane neka vez z vzrediteljem.Ko,se pojavijo težave,ko rabiš kakšen nasvet je lepo,če se lahko obrneš nanj.
lp



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4264 : 18 Februar 2011, 10:17:50
Koliko vem se človek sploh ni šel do vzreditelja in se je le želel pripraviti na to oz. ogled legla, pa mu že tle težite

Citiraj
in oseba z "jajci",

torej imaš jajca ker se tule prepucavaš z random uporabniki  ::)
Vidiš damajanti kako me prav silijo v določeno simboliko  :P

Dajte mal prid dol iz vašga visokega konja in se začet obnašat kot normalni ljudje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4265 : 18 Februar 2011, 10:31:46
Koliko vem se človek sploh ni šel do vzreditelja in se je le želel pripraviti na to oz. ogled legla, pa mu že tle težite



Citiraj
Ne, ne kupujem v tušu toda pri prijavljenemu vzreditelju za to pasmo. Enkrat sem že bil na ogledu legla in kmalu greš ponovno na ogled.

Ampak, nima veze !!!
, a ne Davor ;)
Ko se zadeva poleže in se da konkretne odgovore pa Davor poskrbi  da se kregarija nadaljuje.
Toliko o napotkih ki si jih nama( meni in kalsang)  dajal. ;)

Lahko mu pa tukaj svetuješ , na kaj mora bit pozoren pri izbiri vzreditelja...  So še drugi, al kako?
Ti nimaš psa iz brakade... lahko mu poveš tukaj... ne preko ZS-jev , na kaj si bil ti pozoren...
Bolj smiselno kot ,da razpihuješ žerjavico. A se ti ne zdi? ;)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4266 : 18 Februar 2011, 10:43:07
Zakaj bi sploh imel kdo željo kregati se z uporabnikom, ker v temi o beaglih postavi osnovna vprašanja o nakupu psa ? kar dejansko ni nič narobe, saj ta forum ne služi zgolj samodeklariranim avtoritetam kinologije, ampak tako ali drugače nevednim.   Bossek vam je dal zgolj fin povod da se spet pljuva, ker imate "jajca", če se ne misli svetovati ignoriraj!
Kar se pa tiče odgovorov, se me je kontaktiralo in je bilo vse dano preko ZSja

Na kar sem bil jaz pozoren ? Med drugim na odnos in nivo komunikacije vzreditelja, mi to pove marsikaj o človeku  ;)


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4267 : 18 Februar 2011, 10:53:30
Zakaj bi sploh imel kdo željo kregati se z uporabnikom, ker v temi o beaglih postavi osnovna vprašanja o nakupu psa ? kar dejansko ni nič narobe, saj temu ta forum služi.  Bossek vam je dal zgolj fin povod da se spet pljuva, ker imate "jajca".
Kar se pa tiče odgovorov, je bilo vse dano preko ZS

Vsak uporabnik mora sam  ločit zrnje od plev...
Je postavil vprašanja- je dobil odgovore- tisti odgovori kateri se mu zdijo smiselni naj jih upošteva , kateri pa ne naj jih pa ignorira- Simpl ko pasulj!
Če se kdo jajca zaradi tega ker ima jajca naj se... a se je treba v to sploh obdregnit?
Eni očitno ja... v največjih primerih ravno ti.

Če si mu dal konkretne nasvete preko ZS-ja  , prav si mu jih dal...
 stvar zaključena...
 če bo hotel še kaj- bo vprašal, če se mu boš pa edino ti zdel kompetenten dat pravilne odgovore, ti bo pa ZS-je  pisal.
Tudi uredu ;) Vsak po svoje... a ne?

Če se pa že odločiš dajat nasvete po ZS-jih  jih  dajaj naprej... samo ne potem tukaj moralizirat- da je tema neuporabna, ker ni konkretnih nasvetov.
Toliko o tem Davor. jaz zaključujem...glede te razprave( ti pa le po svojem standardu daj tazadnjo " moralizacijo" ;) )
kar se mene tiče- tema gre lahko naprej  v smeri biglov.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4268 : 18 Februar 2011, 10:58:54
Kaj bi moraliziral, imaš 140 strani te teme jasen prikaz mentalitete nekaterih, takšno teženje kvečjemu odvrača ljudi , ki bi imel vprašanja
Škoduje se pa bolj psom kot pa njihovim lastnikom, in tole počnejo ljudje ki se najbolj tolčejo po prsih kako jim je pasma interes  ::)

Drug problem je, da je na tem forumu moderiranje neobstoječe

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4269 : 18 Februar 2011, 11:10:19
Samo še tole ;)( glede na to da po oddaji popravljaš poste in dopolnjuješ- sem spregledala ;))

Ja Davorček :-*, vse vemo da  ti pa imaš " jajca"... na to nas vsak dan opozarjaš, s svojim "jajcanjem" :D ;)
Glede moderiranja... jaz sem čisto zadovoljna z njim.
Imaš pa  v svojem profilu točke ;)
In tudi ti lahko otočkuješ svoja "jajca" tako, da daš v strokovnih temah konkreten nasvet ;) na  javni del foruma ( ne na ZS)
In s tem  boš tudi kaj pripomogel k naslednjim 140 stranem te teme.

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4270 : 18 Februar 2011, 11:24:21
No no, moja želja ni bila sprožit prepira.

Vsem se zahvaljujem za odgovore. Trenutno imam seznam vprašanj za vzreditelja, ko pa bo psiček končno (zadnje čase se res vleče, ko čakam da pride) doma, se bodo pa verjetno ponovno porajala kakšna vprašajna. Takrat bom seveda tudi tukaj vprašal (sem nekako tak kot hesta - ona ne špara z besedami, jaz pa ne z vprašanji  :D ).

Bom pa še naprej spremljal in v kolikor bo kakšno srečanje se mogoče tudi vidimo. Verjamem, da na splošno ni vsak tako nastrojen kot izpade tukaj na prvi pogled  ;)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4271 : 18 Februar 2011, 11:33:27
Alenka se rada o biglih razgovori, tko da ti informacij res ne bo manjkal, če / ko so pa kakšna vprašanja pa kot rečeno jo kar poklići

Citiraj
vse vemo da  ti pa imaš " jajca"... 

Bi rekel, vsaj nazadnje ko sem gledal...

 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4272 : 18 Februar 2011, 15:40:28
No no, moja želja ni bila sprožit prepira.

Vsem se zahvaljujem za odgovore. Trenutno imam seznam vprašanj za vzreditelja, ko pa bo psiček končno (zadnje čase se res vleče, ko čakam da pride) doma, se bodo pa verjetno ponovno porajala kakšna vprašajna. Takrat bom seveda tudi tukaj vprašal (sem nekako tak kot hesta - ona ne špara z besedami, jaz pa ne z vprašanji  :D ).

Bom pa še naprej spremljal in v kolikor bo kakšno srečanje se mogoče tudi vidimo. Verjamem, da na splošno ni vsak tako nastrojen kot izpade tukaj na prvi pogled  ;)

tako je prav ;).. čim več sprašuj ;D...To zgolj pomeni da boš taprav lastnik..oz pesjanar :D ;)

Sej se ne kregamo, drugače ;)... mogoče si dobil zgolj tak občutek.
Pa skoraj da ne morem verjet , da ti naš Davor ni objasnil kako je tukaj na tem forumu >:D...  kokoške - kokošnjak on pa naš " wanabe predsednik...amm   oz alfa petelin ;D... ki nas kokoške vestno opozarja ne neprimerno obnašanje :-9

pa še en nasvet... ki ga pa lahko tud iz forumskih debat potegneš.
Pes ponavadi potegne kar nekaj svojega karakterja po lastniku.. Ali v drugem smislu" pes je ogledalo svojega gospodarja"
Res se karakter nekaterih, izraža tud na podlagi forumskega debatiranja ;D
tako, da jaz sem za našega Davorja v imenu celotne pasje populacije zelo hvaležna, da je samičko izbral
  če bi bilo kontra - se revež niti napit ne bi mogel sproti- toliko bi markiral ... nekako tako kot lastnik :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4273 : 18 Februar 2011, 18:22:32
No, jaz imam beaglico Žano iz Brakade in sem od vzrediteljice dobila vrečo briket (enako znamko briket uporabljamo še zdaj) in navodila za hranjenje, prvo ovratnico in povodec (hkrati so jo že v psarni navadili na ovratnico in povodec), nasvet za ležišče (ima isto še danes po 4 letih, ker je odlično), odejico iz legla z vonjem po psici in ostalih mladičih ter še nekaj nasvetov, ki so prišli zelo prav. Žana ni moj prvi pes, zato je bilo najbrž lažje, kljub temu pa je vsak pes edinstven in se ugotavlja sproti kaj potrebuje, vendar pa mora za osnovne informacije poskrbeti odgovoren vzreditelj.

Hesta! Upam, da bomo imeli srečanje v juniju. Itak pa se moram kmalu oglasit, da preverim novo zasedbo Brakade :)



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4274 : 18 Februar 2011, 18:25:33
Aja, pa dobila je še prvo igračko za domov- tisto vozlasto cufo, ki smo jo na žalost na morju izgubili, je bila pa takrat zelo priljubljena dolgo časa :)



hesta

  • Gost
Odgovori #4275 : 18 Februar 2011, 20:58:56
Ja , pri nas je z mladiči res tako, od trenutka ko ugledajo svet, pa do njihovega konca, želimo vedeti kako je z njimi.Saj vendar ni tukaj  vprašanje vreča krompirja, temveč živo bitje, del naše družine!
Žana, srečanje definitivno bo, o datumu in vsem boste pa itak obveščeni.Kar, oglasi se, nekaj novega je in še bo(v kratkem)pri nas.
Bossek, a vzreditelj tvojega mladiča tudi organizira srečanja?Mogoče bi ju pa lahko združili???



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4276 : 18 Februar 2011, 22:03:54
Bossek, a vzreditelj tvojega mladiča tudi organizira srečanja?Mogoče bi ju pa lahko združili???
Ne vem nisem še govoril z Alenko (psarna Črnovrška) o tem. Lahko jo pa seveda vprašam, ko grem naslednjič na ogled psičkov (se mi že prav vleče kdaj bo ta dan  :-[ ).
Bi bilo pa zanimivo videti najglasnejše forumaše v živo  :P ::)


hesta

  • Gost
Odgovori #4277 : 20 Februar 2011, 18:55:01
Jo bom kar sama vprašala, če bo prišla na naše srečanje, grem itak pogledat mladiče.Oni imajo šele drugo leglo v svoji karieri in če bodo slučajno kaj organizirali, boš res lahko v živo srečal enega izmed glasnejših formašev, ki ti bo dal verjetno tudi precej koristnih nasvetov, saj je menda poznavalec pasme z malo več kot enoletnimi izkušnjami.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4278 : 20 Februar 2011, 20:20:53
Dobra stvar  kinološke nevednosti je da človek rado premore mal več odprte glave in spodobnega načina komunikacije, ki jih staroste očitno več ne premorejo; po svoje razumljivo zaradi vsega balasta, gnjeva in razočaranj, ki jih ta stroka pri nas žal prinese

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4279 : 20 Februar 2011, 22:48:41
Pozdravljeni!

Po dolgem času sem si vzela čas in spet malo pokukala na forum. Zanimivo.... :-\

Zdi se mi prav in pošteno, da napišem par besed za vse, tiste, ki ste "alergični" na Hesto in je ne marate in tiste, ki ste njeni prijatelji. Po zelo kruti izkušnji na Vzrejnem pregledu sem vse bliže njenemu mnenju in vesela, da sva se po dolgem pogovoru začeli tikati, kar pomeni , da sva na dobri poti prijateljstva. Oseba, s katero sva si bili, tudi zaradi moje nevednosti in podobnih značajev, pošteno v laseh, mi  veliko pomaga na poti do boljšega vzreditelja. Je že tako, da ljubezen do psa včasih ni dovolj, zlasti če želiš popraviti pasmo... to kar ga. Nevenka želi in povdarja, pa žal preveč ljudi to spregleda zaradi lastnih interesov oz. "štepanja" za denar.

Da objasnim....

Ga. Nevenka, ja v postu maja meseca napisala, da imamo lep primerek beagla. Res je, razlika med njim in našo psico je! Ne zanikam. Ko sem to prebrala, sem bila ponosna in vesela in 100% prepričana da, ker je to rekla ona, tako je. Kot bi se mi prikazal bog! Naj samo omenim, da sva z možem iz Češke pripeljala psička, čigar starši imajo "ni da ni" šampionske nazive. Pes je lep, dober lovec (naša psa uporablja mož za lov)...

Novembra sva ga peljala v Slovenj Gradec, da dobiva Vzrejno dovoljenje.

Sem pa bila zelo razočarana, še danes ne morem verjeti,  kaj sem s tem psom doživela na vzrejnem pregledu. Skozi so šle psice, podobne bolj kakšnemu vaškemu mešancu, kot beaglu. Če si pa prinesel še kakega Jagermaistra si pa čakal do zadnjega... Dobil seveda dovoljenje, saj je iz istega kraja kot predsednik VK, celo sovaščan, ravno sedaj ima leglo in veselo prodaja mladiče.... naj bi bili beagli, čeprav že po barvi, velikosti glave in dolžini ušes gledaš ali je sploh te pasme. Pa še to: pes ne "skoči", gre navadno za umetno oploditev, je plašen in boječ, karakter psa pa se kaže tudi na mladičkih.

Nekaj so jih "vrgli" po hitrem postopku, da ne govorim o nesramnosti, aroganci in obupnem obnašanju "predsednika". Sodniki sploh (vsi skupaj) niso vedeli kaj govorijo, vsak je gonil svojo, imel svoja pravila. V standard so po svoji pameti, dodali še dolžino! Eden je govoril o 10% daljši kot višji, drugi o 20%. No dragi moji, sedaj pa vsi izmerite svoje beagle in poglejte, če niso morda dolgi kot trolebus  ;D :P
Hvala bogu, da sem po karakterju tudi na jeziku strupena, kajti moj mož bi enostavno odšel, in se nisem dala, ker bi lahko najin pes dobil vzrejno prepoved! Zahtevala sem obrazložitev standarda in težila, tako da sem "utrucala" pregled še enkrat.
Sodnik naju je poklical nazaj in ga  ocenil II/I.  Nekatere psice pa so dobivale I/I, z majhnimi ušesi, špičastim gobcem....

Takrat sem se v mislih poklonila ga. Nevenki, se grizla v jezik, da le ni dobro biti preveč pameten in se odločila, da jo pokličem in se ji najprej opravičim in povprašam za mnenje. Nevenka hvala ti za vse besede in nasvete, res si "faca" in kako prekleto prav imaš!

Šele takrat sem po vsem videnem dojela kako prav ima in da je pri nas vse narobe! Da so naši sodniki skorupirani, kupi se jih že z litrom Jagermaistra! Vse je velika kuhinja! Upam, da se bo tu kaj naredilo! Res srčno upam! V lanskem letu je en samec imel 13 prijavljenih paritev  (koliko je še z nerodovniškimi), psičke imajo po dva legla na leto,..... to se ne bi smelo več dogajati in moramo to preprečiti.

Ko gledam Kinologa, Lovca in predvidena lagla mi rata slabo, sploh sedaj ko sem nekaj psov videla.

Tudi mi imamo leglo, 5 mladičev, res drugo leglo, vendar izkušenj (tudi zaradi ga.Nevenke) veliko več. Nismo profesionalci, kot ga. Nevenka, gledamo pa ravno tako kam psa damo.

Vsem, ki kupujeta Beagla svetujem, da se res pozanimate in ne preslišite komentarjev nekoga, ki starše psička pozna. Žal je res tako, da jih slikajo na kavču, v resnici pa živijo v obupnih pogojih. Mi sicer imamo psa zunaj v pesjaku, smo se pač tako odločili, za mladiče in mamico pa je  poskrbljeno, da je tako, kot mora biti ( v hiši, na toplem,...)
Jezi me, ker ljudje (nekateri), ki kupujejo psa, to počnejo, kot bi kupovali krompir! In takemu jaz psa ne dam, dva sem že odslovila, saj gre vendar za živo bitje! In sploh se ne sekiram, če jih ne bi oddali, bi pač imeli še enega, tako kot imamo tri otroke, se vsaj ne bi kregali kdo bo sprehajal katerega...  :D
Ko se poležejo se počutiš kot da so tvoji, da so del tebe, jih stiskaš, božaš, poljubljaš... moje roke so vse popraskane in pogrižene od igre z njimi in kar na jok mi gre, ker bodo čez mesec odšli.... Zato vsem svetujem: tako kot si mora vzreditelj ustvariti pozitivno mnenje in izvedeti čim več o novih lastnikih in novem domu, tako morate tudi vi, ki boste v dom pripeljali novega člana, vedeti od kod prihaja. (to me je že pri prvem leglu naučil ta forum oz. posti od Heste) Pa še to: cene beaglov z rodovnikom, preverjenih staršev, prav gotovo ne morejo biti nižje  od 600€!!! Preverite psarne, preverite rodovnike, preverite koliko psov za vzrejo imajo, ker gre velikokrat za "proizvodnjo".

Upam, da nisem koga ujezila, če pa, naj pa komentira!
Nevenka popravi me, če sem kje kaj narobe napisala..... :-[

Sicer pa tako kmalu prideš pogledat naše razbojnike ;)

Alenka





hesta

  • Gost
Odgovori #4280 : 21 Februar 2011, 09:16:46
Lenča, hvala.Kar nekaj ljudi, ki so iz lastnih izkušenj ugotovili in spoznali "kaljenje SLO beaglov" je povsem spremenili svoje mišljenje.Zelo sem ponosna na starejšega gospoda iz štajerskega konca, ki je zahteval ponovno oceno od povsem nevtralne komisije.Gospod ni poznavalec beaglov, ima pa zdravo pamet in oči, tako, da je videl razliko med svojo psičko in ostalimi privedenimi na vzrejni pregled(pa tudi tistimi približki, ki se sprehajajo po slovenskih tleh).Ker je trg s takimi psi že prenasičen, so se pač odločili za ceno 300 evrov.Saj je dobro , vsake pol leta 300evrov, ko je psica iztrošena pa "šus" v glavo in stvar je rešena.
Itak je pa brez smisla pisati stvari, ki so bile že tisočkrat omenjene.Dokumentacija se zbira, FCI in VURS pa bosta odločala o bodočnosti teh asov.
Lenča, pridem, sigurno.Upam, da se boš odločila in za vzrejo zamenjala psičko, Besi naj pa jaga.Zdaj je kar nekaj lepih primerkov.Če želiš za Portosa res realno oceno, ti svetujem, da ga pelješ na kako klubsko specialko, maja imaš lepo priložnost.Itak se bova o vsem pogovorili na 4 oči.Komaj čakam, da vidim malčke,pa njihovega fotra.
Močno dvomim, da so vrli ocenjevalci prebrali dopolnitev FCI standardov.Ker vem, da jih večina firbca po tem forumu, svetujem, da si to ogleda(mogoče bo potem prebran cel standard(upoštevan verjetno ne)), da ne bo spet razvitje kake znanosti na bližajočih se telesnih ocenah in vzrejnem pregledu.



LENČA

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4281 : 21 Februar 2011, 10:14:27
Tale gospod s Štajerske je bil lani maja na TO pri nas, gotovo se ga spominjaš, že prej sva se večkrat slišala, sama sem mu svetovala naj pride na TO, ko sem zvedela, da bo ocenjevala beagle Tjaša, pa je prihitel, zadnji moment. Tudi v Slovenj Gradcu sva se pogovarjala, le priznati moram, da mi je žal, ker nisem tudi jaz napisala kakšen hud komentar na KZ. Mislim, da ga še bom, ker sploh ne vem kaj imamo!? :-[ Psa z oceno II/I, ne rečem, realno, toda vsaka psica ima I/I (tudi naša), pa gledaš razliko... Kar ne morem prečikati tiste psice iz SG, veš katere, že barve ni bila prave! Groza! Kako me to jezi! >:(
Tudi jaz komaj čakam, da se vidimo! :)

Lep dan vsem na forumu, tistim, ki se jezite in tistim, ki se smejite! :P ;D



hesta

  • Gost
Odgovori #4282 : 21 Februar 2011, 12:43:56
Saj tam sem tudi jaz videla tisto psičko, ki je res prava razlika(po čudežu glede na njene prednike)od vseh "lepotic"z oceno odlično(zrele pa so za vzrejno prepoved).Ja SG je meka za marsikatero pasmo,pa Tržič in Sodražica...imajo vse....četudi bolj malo podobno.
Je en kolega dal na bolho svojega samca, so navalili ko mutavi, saj so mislili, da bo za simbolično ceno,skoraj zastonj,spet en "skakač"(sedajšnji so že vsi požlahtani).No seveda niso vedeli,daje oče tega samca slavni starec in nosilec hujših genetskih napak Nill triumf Rex.Pa so se dolgih nosov umaknili, tudi g,iz Brezovice s svojo nikomur podobno psico, ki je lastniku tistega psa razložil o meni same negativne reči, verjetno zato,ker sem mu o njihovi psici povedala tisto,kar sem videla.Se mu zahvaljujem tudi tukaj in mu povem,da me tako klevetanje niti malo ne prizadane.
Lenča, dobro preveri morebitne iskalce paritev, povpraševanje po novi krvi bo veliko,čeprav se na Bolhi ponuja ogromno izkušenih in prekrasnih plemenjakov,po nizkih konkurenčnih cenah.Mislim,da imaš enega zelo blizu,da bo še na kilometrini prišparal.
Pa lepo popoldne, odhajam v službo.



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4283 : 26 Februar 2011, 22:41:42
Evo danes obiskal Alenko in izbral psičko. Moram rečt, da so vse kepice prečudovite in noro igrive (če bi šel po tistem - vzamem tistega, ki prvi pride....bi vzel kar vse, ker so se vsi zapodili  :P )

Psičke sta si ogledala tudi od punce brat veterinarski tehnik in njegove žena, ki je veterinarka in sta se strinjala, da so vsi zgledajo zdravi.

Na koncu sva zbrala najmanjšo psičko (ki nama je bila všeč že pri prvem obisku - starosti 3. tednov), ki je po igri takole zaspala:


_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4284 : 28 Februar 2011, 20:55:39
iiiii...kaka lepotička :)



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4285 : 02 Marec 2011, 00:09:33
Sem ze malo pozabila, kako je z barvanjem dlake pri tako majhnih - kdaj ta črna zacne izginjat? Luna je bila pri 10 tednih ze ful svetla, moram pa pogledat, kaka je bila pri enem mesecu  :) Tale se mi zdi ful temna  :)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4286 : 02 Marec 2011, 00:12:27
Nasla  :)Tak je bil moj knedl pri enem mesecu  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]


Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4287 : 02 Marec 2011, 09:16:11
Kolikor sem bral po spletu (naj me kdo popravi če bolje ve), se barva pri beaglih razvija tudi 2 leti.

Je pa zanimivo videti kako so na začetku črno-beli potem pa lepo dobivajo barvo.
Se pa psičko najlažje loči po tem da ima desno stran gobčka rjave barve (ostali imajo cel gobček bel).


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4288 : 05 Marec 2011, 16:56:07
:) :) :)

Kako čas beži !A- jevčki bobo jutri praznovali 2 rojstni dan.

Vse najboljše Aron ,Ajša ,Ajka in Aja



Ribica*

  • *
    • Prispevkov: 620
    • Točke: 0
Odgovori #4289 : 05 Marec 2011, 20:57:15
Vse najboljse! Lepa torta, kot vedno  ;)

It doesn't matter how much money you have, owning a dog means you are rich. [Madeline Bamford]