hladno stiskani briketi

Ria · 13809

Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
: 15 Marec 2015, 22:39:42
Hrani kdo svojega psa s hladno stiskanimi briketi? Katero znamko priporočate?

Once you go boxer, you never go back :)


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 16 Marec 2015, 12:28:13
Jaz. Prejšnja vreča je bila Markus Mühle Naturnah, ta vreča zdaj pa Markus Mühle Black Angus. Zame je bila ta hrana pravo odkritje. Pes se je po njej končno res kompaktno usral, zelo rad jo ima in lahko klikam nanjo, ni draga, sestavinsko se mi zdi tudi zelo v redu.
Slabe strani? Včasih je po tej hrani bolj žejen, ampak zaradi tega nismo nikoli rabili ekstra it ven lulat. So dokaj veliki kosi, ki se sicer dajo razlomit na manjše, ampak za klikanje malega psa niso dovolj majhni. Porcije so na uč manjše, ker so briketki kompaktni, težji.
Sprobala sem tudi Lupo Sensitiv, tako 24/10, kot 20/8. Te, 20/8, so našemu šle najmanj v slast, so tudi najtrši. Prebava je bila po vseh super.
Lupo Natural smo imeli nekaj testerjev, ki  jih je z veseljem pojedel, je pa takrat bruhal po njih...tako, da sem bila potem kar malo skeptična do te hrane. Ker pa je na zooplus.de res tako veliko dobrih ocen, sem pisala proizvajalcu in dobila ogromno testerjev. Tako sem lahko 4 vrste (Naturnah, Black Angus, Lupo sensitive 24/10 in 20/8) res dobro stestirala in se odločila potem najprej za nakup Naturnah in zdaj za Black Angus, ker ima not dodatke za sklepe (uno zelenoustno školjko).
Obstaja še Lukullus, ki je sestavinsko zelo podobna in bi našemu tudi verjetno ustrezala. Mogoče jo bom kdaj naročila, ampak zarad fenomenalnega customer servica ostajam pri MM in Lupo.



Ria

  • *
    • Prispevkov: 602
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 16 Marec 2015, 14:20:41
Hvala.  Katere pa bi bolj priporocila, za najprej poizkusit? MM?  ste Platinum tudi kdaj probali?

Once you go boxer, you never go back :)


margiela

  • *
    • Prispevkov: 76
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Marec 2015, 14:36:38
Mi imamo Lukullus; okus losos in piščanec mu je bil zelo všeč, raca in jagnjetina pa ne tako zelo (ga poje, ampak z malo manj entuziazma).
Kakec je kompakten, pri piščancu in lososu ga je bilo manj, kot pri raci in jagnjetini. Nam zelo ustreza. Briketi sami so kar veliki, na oko bi rekla da dobra 2cm, se jih pa da prelomiti na pol in jih uporabljam tudi za nagrajevanje. Kar je pa sploh super, je pa da so malce trši, tako, da se mora pes pri jedi potruditi in jih zgristi. To je sploh fino, če imaš požrešnega psa, ker ga prisili, da počasneje je.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 Marec 2015, 19:14:43
Uh, Platinum...to je nekaj cisto drugega. Platinum so ploscati, polsuhi, aromaticni. Super za klikat. Nisem nikol prav testirala, sam za klikat sem porabila dva testerja. Psu so fuuuul dobri. Sestava pa iz glave ne bi vedla, kateri so kao boljsi. Tudi nacin proizvodnje je drugacen.
Za testirat vzami eno majhno pakiranje, vem da se na zoohit da narocit po 1,5kg Lukulusa. Pa ce mu bo OK, je to v grobem zelena luc za vse hladno stiskane, ker so si res zelo podobni. Za Platinum pa pisi nasemu zastopniku za tester.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5 : 05 Oktober 2015, 20:24:11
Slabe strani? Včasih je po tej hrani bolj žejen,

Kdo ve, kaj bi bil temu vzrok? Kar precej ljudi opaža podobno.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #6 : 05 Oktober 2015, 20:40:21

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 06 Oktober 2015, 15:54:03
Nimam pojma zakaj...tudi ni zmeraj tako. Jaz mu zdaj že po defaultu vmešam med večerne brikete dve žlici konzerve, kake sardine, jajc...neki vlažnega pač in slab deci vode. Je pa še vedno na tej hrani in na njej ostaja. Včasih pofutram kak žakelj kake druge, pa se vedno vrnem nazaj na eno od hladno stiskanih.
Mi je pa ta razlaga o preveliki dozi, pa da zarad tega preveč pijejo, za lase privlečena. Naš dobi 300g, tehta 30 kg. Torej dobi manj od priporočenih 1,2% telesne teže, pa se je na začetku znal ful nažlampat. Zdaj ma res občasno zvečer kak napad žeje, ampak da bi ga pa zarad tega moral ekstra ponoč lulat peljat, se je pa zgodilo lih enkrat v pol leta. Dopoldan pa se vode sploh ne pritakne, kljub jutranjem obroku, ki ne vsebuje dodatne vode.



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #8 : 06 Oktober 2015, 16:55:17
Ko sedaj razmišljam.. to je pa prav res tudi pri mojem, odkar sva na Platinumu veliko več požlampa kot pri drugih hranah, pa je že pri tistih ogromno pil. Če dobi večjo porcijo za večerjo, včasih ponoči zacvili in ga moram peljat pit. :)
Mogoče je razlog tudi v tem, da teh briketov sploh ne prežveči, grejo kar dol po grlu, druge (suhe) je pa zgrizel?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #9 : 06 Oktober 2015, 18:42:00
Jaz še sploh nisem na polni dozi, med siceršnje brikete sem vmešala samo par teh in me je že po prvem obroku panika kaj je s psom narobe da je spil vsaj 3x več kot ponavadi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #10 : 06 Oktober 2015, 20:22:52
Moja pri 32-33kg poje dnevno 235g  briketov, kar je precej manj kot na tabelah njenega futra. Sicer ne dajem hladno stiskanih, ker bi menda tistih morala dobivat še manj, ker so bolj hranilini.  ??? Je kaj na tem?


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackSwan

  • Gost
Odgovori #11 : 06 Oktober 2015, 23:22:19
Mimogrede, Platinum briketi niso prav nič slani na okus (vsaj Iberico ni), ja sem enega probala, ko sem prvič naročila :-X ;D

Glede doze je bilo pri mojem tako:
Natural Trainer: 200 g (tabela: 210 g)
Arden Grange: 190 g (tabela: 165-217)
Platinum: trenutno 160 g, poleti je bil na 150 g, včasih od 170-180 (tabela: 165-190) - Nilsu se neverjetno hitro poznajo odstopanja, če ima malo več telovadbe kot ponavadi, mu dam takrat več, ker takoj rata presuh oz. predebel, če dam malo preveč



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 07 Oktober 2015, 00:11:34
Hladno stiskana je težja, zato jo volumsko dobijo manj. Če je prej biu pes na eni šalci klasičnih briketov, bo enaka teža hladno stiskanih zavzemala precej manj kot celo šalco. Zato jo kao daš manj. Volumsko, ne pa po teži. Ampak lej, spet odvisno od psa, starosti, aktivnosti, blablabla...
Energijska vrednost hran Markus Muehle je okoli 365kcal/100g



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 07 Oktober 2015, 11:24:19
Pri mojemu sem to žlampanje opazila pri ribjih briketih. Po Cibau je vedno popil ogromno vode.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 09 April 2016, 12:38:47
Pozdravljeni

Trenutno svojo psičko hranim z Acano light & fit.
Me pa zanima malo več o teh hladno stiskanih briketih. So res toliko boljši od briketov kot jih proizvajalci oglašujejo?
Brikete bomo morali zamenjati, ker nam trenutni niso najbolj všeč, pa iščemo kaj dobrega.

Glede hladno stiskanih briketov oz. peletov sem svojo prvo informacijo dobila tukaj ->http://www.zdravahranazapse.si/hladno-stiskana-hrana-za-pse/ in se mi je zdelo super.

Zdaj pa kakšne so vaše izkušnje/mnenja glede te hrane? Katere znamke bi bilo vredno preizkusiti? Se dobijo light varijante?



Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 09 April 2016, 23:21:54
Moj pes je jedel že veliko različnih vrst briketov, od takih bolj poceni do precej dragih in za moje pojme bolj kvalitetnih, ampak edino na hladno stiskanih ima pa iztrebek res super- čvrst in majhen. Pri vseh drugih se mu je redno dogajalo, da je bil ta prvi kakec na sprehodu super in lep, drugi in mogoče celo kasnejši so pa postajali čedalje bolj tekoči. Zdaj se res 1x ali max. 2x pokaka in vedno je lepo čvrsto.



Mikki

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 10 April 2016, 19:55:44
Sem malo pregledala in naletela na kar nekaj znamk hladno stiskanih briketov.

Platinum, katere imamo tudi vzorčke in jih že veselo testiramo. Poje jih z veliko večjim užitkom kot trenutne (Acana Light & Fit).
Trenutno stestirali Adult Chicken. Nadalno pa še lamb+rice in Adult Iberico+Greens. Z njimi zadovoljni.
Kako pa kaj sestava te hrane? Bi mi znal kdo malo bolj razložit, ker moje znanje je le bolj začetniško.
cdVet Fit Crock Classic, smo tudi naročili vzorček za probati in nam ga z veseljem pošljejo, bojo pa veseli povratne informacije. Tko da, nestrpno pričakujemo.
FARM FOOD HE - Narana. Naročili vzorček, vendar odgovora ni. Cela stran briketov, tako, da me malo zmede :)
Lupo Natural
Lukullus.


Zdaj pa problem kaj izbrati. Veliko vrst hrane še več okusov. Kakšen nasvet? Lepo prosim, moja Mikica bo zelo vesela :)

Lep pozdrav



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 11 April 2016, 07:26:55
Glede sestave moraš sama videt kaki % tvojemu psu ustrezajo. Jaz za svojo pri briketih gledam okoli 25% beljakovin, 10%maščob in kak% vlaknin več je dobrodošel.
Glede sesatavin pa. Manj je več. Rada vidim, da je v briketih samo 1 vrsta mesa in ne mešanica 3 različnih, tudi pri OH rada vidim, da je samo 1 vir (ali krompir, proso....), glede zelenjave, ni problema, lahko je malo tega in onega.

Predvsem pa je odvisno kaj tvojemu psu ustreza (prebava, koža, dlaka, energija, PH urina).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 April 2016, 19:31:32
Maš še Markus Muehle Naturnah in Markus Muehle Black Angus (adult, junior in senior). Vse so na zoohit, vse so našmu super. Pa Lupo Sensitive tudi, un z 25% beljakovin.
Probaj najprej z Lukullus in Naturnah, ker jih lahko v manjsem pakiranju kupis. V Mr. PETu maš pa še Lupo Natural, ki ga majo tudi v malem pakiranju.



črnuharček

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 26 April 2016, 11:02:49
Sam za svojega labradorčka gledam Markus Mühle Black Angus Senior. Kakšno je vaše mnenje glede na dokaj visok delež vlaknin 6.3 %? Druga sestava se mi zdi kar ok...



LP



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 29 April 2016, 21:32:58
Naš se po tej hrani pokaka enako kot pri tisti z 2.3% vlaknin. Sicer pa vlaknine niso slabe, prej dobre.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #21 : 03 Maj 2016, 07:30:37
Odvisno od kvalitete sestavin iz česa te vlaknine so....Na količino iztrebka pa vpliva tudi % prebavljivosti hrane, izkoristek. Kar je pri vsakem malo drugače.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


genius12

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 17 Maj 2016, 18:36:29
http://narana.si/farm-food-he/holisticna-naravna-pasja-hrana
ali ima kdo mogoče izkušnje s to hrano, lp  :)