Gonitev

ninci · 189818

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #90 : 11 Oktober 2006, 15:41:08
Tablete najlažje hraniš
 -ali kar na silo- se pravi odpreš gobec, tableto, ki si jo prej namazal obilo z margarino, da bolj drsi) , pa vržeš čim globje v žrelo (tam nima več okusa) in še s prstom malo potisneš navzdol. Psu potem držiš zapet gobec in dvignjeno glavo in ga malo božaš po goltancu, dokler ne pogoltne. Potem se zelo razveseliš in daš nagrado ali se poigraš.
-če taktiziraš , pa se obnese zatlačenje v mazavi sirček, ker   se prime tablete in se ne da tako razslojit kot salama s tableto.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #91 : 11 Oktober 2006, 15:58:26
No ja jaz sem mojemu samo nakazala da bi ta tabletka meni fuuuul pasala ampak da če bo lepo prosil jo bo dobil on in sedej z dajanjem tablet ni več problemo. Tudi s tanajbolj ogabnimi ne. Samo jaz vsake toliko zaključim na igralski akademiji  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Taroman

  • *
    • Prispevkov: 298
    • Točke: 0
Odgovori #92 : 21 November 2006, 17:17:53
Jaz imam pa eno vprašanje. :) Sem na hitro pregledal temo pa nisem našel točnega odgovora. :) Zanima ma kako pri samcu veš da se je gonil. So kakšni posebni znaki? ???



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #93 : 21 November 2006, 17:46:31
samci se NE gonijo ;) :D ;D


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #94 : 21 November 2006, 17:57:25
Pri samcu kvečejmu veš, da se sosedova psička goni ;). Takrat pa zna na veliko vlečt na sprehodih, vohat ali celo lizat po tleh, večja je možnost uhajanja, nekateri ne jedo in se prav trapasto obnašajo. Samci se torej lahko "gonijo" čez celo leto, če bi bila v bližini vedno kakšna goneča se psička.
lp
T.

8)


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #95 : 18 Junij 2007, 13:01:44
Bom dala vprašanje v to temo,...Mogoče ne spada ravno sem...

Zanimam me, v kolkih dneh, po paritvi je vidno, če je psica res breja?
Gre namreč za nezaželjeno brejost (oz. vdor sosedovega psa na ograjeno posest) in gospo zanima kako hitro lahko ugotovijo,če je  njena psica res breja, da lahko primerno ukrepa.
Od takrat je minilo 24 ur,psica je stara prib. 1 leto in je v prib. 20. dnevu gonitve.  (pes je bil tam prib. 3-5 min).





popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #96 : 18 Junij 2007, 20:10:22
Ce je psicka breja se lahko najhitreje vidi nekje med 25-30 dnevom. Cetudi sta se s psom sparila ni nujno, da je psicka ostala breja.



doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #97 : 18 Junij 2007, 22:53:10
Potem naj ok. 25 dneva obišče veterinarja..In če je breja...?Odstranijo in sterilizirajo?
Je to zelo tvegano?



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #98 : 18 Junij 2007, 23:51:37
Moje mnenje je, da ni potrebno cakati na potrditev ultrazvoka ali je psicka breja ali ne. Ce razmisljate o sterilizaciji ne vidim problema zakaj se ne bi opravila ze prej in bi se s tem izognili zapletom v prihodnosti. S tem mislim, da se sterilizira v vsakem primeru. Imas eno skrb manj.

Drugace pa ja. Takrat ko opravijo sterilizacijo jo "ocistijo" tudi zarodkov. Bo ti pa znal najbrz kdo drug, ki je imel podobne izkusnje, razlozit kaj vec o tem. Poglej si tudi temo o sterilizaciji. Tam bos verjetno ansla najvec odgovorov na svoja vprasanja.

Lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #99 : 19 Junij 2007, 08:31:37
Bom dala vprašanje v to temo,...Mogoče ne spada ravno sem...

Zanimam me, v kolkih dneh, po paritvi je vidno, če je psica res breja?
Gre namreč za nezaželjeno brejost (oz. vdor sosedovega psa na ograjeno posest) in gospo zanima kako hitro lahko ugotovijo,če je  njena psica res breja, da lahko primerno ukrepa.
Od takrat je minilo 24 ur,psica je stara prib. 1 leto in je v prib. 20. dnevu gonitve.  (pes je bil tam prib. 3-5 min).




če je minilo 24 ur od uspešnega a nezaželjenega zaskoka je idealen čas za hormonsko preprečitev brejosti. Psica samo dobi inekcijo in to je to. Mislim,da je čas med 24 in 36 ur za ta poseg.
Če zamudiš ta rok :Na ulrazvoku sa vidi nekje okoli 3 tedne že dobro in je še čas za streilizacijo, brez posebnega tveganja za psico. Priporočam, če psice itak nismo imeli namen imeti za vzrejo. Sterilizacije "tik pred zdajci" pa meni niso všeč , ker mi že dišijo po pobijanju mladičkov, saj so že povsem formirani. Poleg tega je nevarno za psico , ker je takrat prekrvavitev maternice zelo močna. Sterilizacije v zadnji tretini brejosti se poslužujejo predvsem v zavetoščih, kar je razumljivo, za "privat" psice pa tega nikaor ne bi priporočala.

Če je bil dotični pes pri psici manj kot 15 minut skoraj zagotovo ni uspešno zaskočil. Uspešen akt s sprijemom v 98 % traja najmanj 10 minut, običajno 15 do 20, prištej še vsaj predhodni dve minuti , da se pes namesti   na psici in najde vhod- se pravi v 5 minutah ni uspel kaj napravit  :P.
Vprašanje je samo kaj komu pomeni 5 minut- občutek za čas je namreč zelo varljiv  ;).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #100 : 19 Junij 2007, 11:00:46
Sterilizirati so jo imeli namen,ampak gospo je gonitev menda presenetila (no,pri devetih mesecih bi bilo že skoraj za pričakovat) in jo je hotela dat,ko bo kao bolj zrela (spet neka prepričanja ljudi,ko samo neki slišijo,prepričajo se pa ne),ker ji je nekdo reku,da mora bit stara vsaj 1 leto....

Pravi,da je šla samo v klet...in ko je prišla nazaj je bil pes tam..



Mene osebno pa zanima kako točno veš,da se psica ne goni več...Ker moja ne krvavi že kar nekaj časa,liže se tudi zelo poredko,ampak psi so jo še vedno čakajo pod hišo...(med njimi je tudi tisti,ki je naskočil sosedovo  >:( )



popo

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 13
Odgovori #101 : 19 Junij 2007, 12:11:24
Deteljica: ceprav se verjetno od ambulante do ambulante razlikuje katera sredstva za prekinitev brejosti uprabljajo, ti lahko povem, da se vbistvu vec ne dela tako, da se takoj po sumu dajo hormonske inekcije.
Hormonske inekcije so bile v preteklosti zelo nevarne in nekatera sredstva so tudi dan danes. Predvsem ta, ki jih apliciras ze takoj naslednji dan.
Zdaj se uporabljajo nova sredstva, katerih prednost je to, da se pocaka do 25 dneva, ko se lahko ze na grobo vidijo zarodki, da se sploh preprica ali je psica breja ali ne. Sele nato se aplicira sredstvo. Ta nova so vbistvu ze toliko izpopolnjena, da ne prihaja do vecjih komplikacijo, tako kot pri starih ko je vnetje bilo nekaj normalnega. Seveda je pa najboljse ce se lahko temu izognes in se stvar resi s sterilizacijo. *ce te morda zanima kaj vec o teh sredstvih, je eno izmed njih - trenutno naj bi bilo dalec najboljse na trgu - Alizin.

Se pa strinjam, da ni potrebe, da se s sterilizacijo caka nevem kako dolgo. Tudi meni ni vsec, da se sterilizira v zadnji tretjini (kot je napisala Deteljica - zavetisca so nekaj drugega). Zato je najboljse, da se pogovorite v veterinarjem in dogovorite za datum sterilizacije, cim prej!

Glede na napisano, pa niti ni nujno, da sta se sparila.

Lp in upam, da te boste zadevo resili cim bolj uspesno



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #102 : 19 Junij 2007, 12:15:14
Očitno vsi veterinarji ne poznajo novih sredstev, ker pred enim tedmom so psici od moje sestrične svetovali in aplicirali  verzijo dan po paritvi  :-\

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #103 : 23 Julij 2007, 13:11:40
PRVA GONITEV

Da ne odpiram nove teme.....

Pri kakšni starosti so se vaše psičke prvič gonile? Poznate kak primer, ko so se psičke bolj pozno gonile (več kot 12 ali več kot 18 mesecev)? Kdaj naj začnem zganjat paniko? Moja ima namreč dobrih 16 mesecev pa še nič ne kaže, da bi se gonila....  ???   

Kristinca & Florinca


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #104 : 23 Julij 2007, 13:16:22
Naša Rumba se je prvič gonila pri malo več kot enem letu ::) Nismo nič zganjali panike, ko pride pride, upam da se bo tudi Brihta prvič čim kasneje :P

Lp nina



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #105 : 23 Julij 2007, 13:22:46
Ginny se je prvič gonila pri 10 mesecih.

Pomoje si lahko brez skrbi, se bo že gonila. Po možnosti v najbolj neprimernem času :P ;D

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #106 : 23 Julij 2007, 13:25:36
Po možnosti v najbolj neprimernem času :P ;D

V to pa niti najmanj ne dvomim.  ;)  ::)

Kristinca & Florinca


jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #107 : 03 Avgust 2007, 11:51:20
Moja se pri 14 mesecih goni že 2. :D

imam srečo, da bo do trbovljske razstave že konc :D ker v 1. se mi je začela gonit 2 dni pred ljubljansko razstavo :S ;D

lp


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #108 : 03 Avgust 2007, 11:58:29
Aho!

Kala se je v vseh desetih letih gonila samo dvakrat in še takrat je bil kažin >:(

Lp
Ana


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 23 Oktober 2007, 11:46:42
Ko je že govora o prvi gonitvi, mam par vprašanj! Moja psička je stara deset mesecev in se še ni gonila, vendar pa se vsaj mesec dni že čudno obnaša - skoz bi bila zunaj, doma včasih joka, zunaj jo sicer nekateri psi ovohavajo, drugi se zanjo sploh ne zmenijo, pa tudi dve kapljici krvi sm opazila enkrat samkrat, nič mi ni jasno. Kako sploh veš, da se psička dejansko goni? Ali je krvavitev močna in opazna, ali ne? To je moja prva psička, prej sem imela vedno pse, zato je to zame nekaj novega. Ali mi lahko da kdo kak koristen nasvet? Lp



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #110 : 23 Oktober 2007, 12:11:20
Male pasme se gonijo prej kakor velike. In pratipske kasneje kot ostale in velikokrat z večjim razmakom.
Prve gonitve- se dogodijo med 6 in 24 mesecem. Vse je normalno.
Redne gonoitve so lahko na tri mesece ali pa 14 mesecev.
Če imaš srečo, je tvoja psica na 14 mesecev -moja malinka je bila na cca 12 npr.
Če imaš smolo je na 4 mesece ali manj- v tem primeru bi se jaz osebno odločila za sterilizacijo.
Gonitev psice vzpodbudi prisotnost druge goneče psice- zato se več domačih psic pogosto goni " v paketu".
Gonitev je lahko zelo ali skoraj nič opazna - ni pravila. Načeloma pa če s spico živiš ( ni v boksu ali na vrtu) skoraj ne moreš spregledat. Ali je kje kakšna kaplica krvi, ali se pogosteje umiva kot navadno in psi postanejo "udvorljivi".

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #111 : 23 Oktober 2007, 12:14:11
Tudi moja se še ni gonila, zato bo to informacija iz druge roke.  ;)

1. Kri ali rjav izcedek je že lahko pokazatelj na gonitev. Ni treba, da je tega veliko.
2. Ene psiče so bolj ješče v času gonitve, druge odklanjajo hrano.
3. Na sprehodih zgleda, kot da kar naprej lula - v bistvu pa markira. Par kapljic tu, par kapljic tam. S tem da samcem vedeti, da je godna za paritev.
4. V prvih dneh gonitve samcem ne pusti blizu, ko so nabolj plodni dnevi, ji vabi k sebi.
5. Psica si intenzivno umiva češpljo.
6. Češplja je zelo povečana in rdeča, kot bi bila otekla.
7. Nekaterim psicam se spremeni vedenje. So bolj cartave, mirne.

Lahko so pa znaki skoraj neopazni. Psico obrni na hrbet in poglej češplo. A je kaj drugačna?

Kaj več bodo povedali tisti, ki imajo več izkušenj.

Kristinca & Florinca


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #112 : 24 Oktober 2007, 12:46:03
Hvala vama za odgovore...bom lahko bolj pozorna na dogajanje okoli nje. Se mi pa zdi, da še ni pokazala teh znakov, saj si češpljo umiva kot ponavadi, zabuhla je pa že od nekdaj, tko da ne bi mogla rečt, da se ji je kaj povečala ali zatekla. Tudi s hrano je pri njej tako, da en dan ful je, drug dan pa niti ne, tko da se tud na to ne morm osredotočt, kar me je pa presenetl je predvsem to, da non stop teži za it ven in ima dneve, ko je zelo trmasta in neubogljiva (pa bo najbrž to bolj znak pubertete kot pa česa drugega, predvidevam!), se pa to dogaja res že kak mesec in kot sm brala v neki temi, je morda tudi vpliv lune?(malo za hec in malo za res!!!)...itak pa skoz iščemo kako žrtev za igro, vendar pa se mi zdi, da so ji bolj všeč odrasli psi, ki ji rinejo med noge (čeprov tud ne vsi!). Še enkrat hvala za odgovore in na kaj moram biti pozorna, pa najbrž ne bom falila...lepo se mejte s svojimi cukri...nikson ;)



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #113 : 20 December 2007, 08:12:14
Pa smo jo dočakali - prvo gonitev namreč in celo pred drugim letom starosti:o

Kristinca & Florinca


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #114 : 20 December 2007, 08:39:01
Se je pa pustila čakat ;)
Ste imeli vsaj mir do zdaj hi hi  >:D

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


nikson

  • *
    • Prispevkov: 60
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 20 December 2007, 10:25:12
Ojla, to je pa lepo slišat...naša se še vedno kuja in je ni od nikjer...mi pa skoz hoče tazadnjo ovohavat in potem dela neke čudne gibe??? :-[ Imamo pa teto puberteto in je čist nemogoča! Pa lep pozdrav, nikson



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #116 : 20 December 2007, 11:33:23
Se je pustila čakat, ja. Glavno, da dober timimg izbrala.  ;)  Ni tekem, razstav, dolgih sprehodov, ker je mrzlo, prazniki so in sem več doma. Res pridna punca.  ;D

Kristinca & Florinca


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #117 : 20 December 2007, 11:45:26
Se je pustila čakat, ja. Glavno, da dober timimg izbrala.  ;)  Ni tekem, razstav, dolgih sprehodov, ker je mrzlo, prazniki so in sem več doma. Res pridna punca.  ;D

No ja, ampak saj ves, da je bila vabljena kot castna avstralka na sprehod na Krasu to nedeljo...pa drugic! Morda bo prisla kot "red-headed border collie" ko bodo borderji spet na vrsti.

Po vsej verjetnosti bo tudi nasa Olivia prikrajsana zaradi gonitve...sicer gre proti koncu, ampak ne vem, ce bo popolnoma izven nevarnosti do nedelje. To bodo samci povedali.



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #118 : 20 December 2007, 11:49:38
Vem Jean, seveda vem. Hvala za vabilo. Res mi je žal, da ne moreva. Morda na spomlad, ko bo toplo sonce in bodo rožce cvetele (mrzim mraz).

Kristinca & Florinca


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #119 : 20 December 2007, 11:55:46
Ko je že glih odprta tale tema, imam tudi jaz eno vprašanje  :)

Zanima me namreč, ali psički na kakršenkoli način lahko škoduje fizično delo ( vleka sani ) v času gonitve  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~