Gomilar [Cairn Terrier]

**Jackie** · 310247

JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #630 : 07 April 2015, 06:01:36
Keka, mi je bilo v veselje, da sem tvoja fanta včeraj videla v živo. Res sta prekrasna!  :-* Žal ju zaradi gužve nisem uspela počohljati....
Lep dan!



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #631 : 07 April 2015, 17:41:14
Moram priznat, da mi je še vedno malo nerodno, ker sem na vprašanje, če je to Keka rekla, da ne, ker sta oba fanta. Običajno me vprašajo po psih, jaz se pa s tem vzdevkom na forumu ne identificiram in se mi je šele potem posvetilo, da je bilo vprašanje namenjeno meni  ;D
Smo pa res šli kar v koloni na Šmarno goro, tako da je bilo včeraj bolj malo čohanja. Pa drugič ;) Samo vprašaj, če sta to Bongie in Hardy, da se bom hitreje odzvala  :P

Drugač pa pozdrav vsem od Bongota, ki ima trenutno že spomladansko krajšo frizurco  8)



ps: pa še mal reklame - Danatera cairnčki pridno rastejo, mama Simba je vsako kotitev bolj skrbna, sveže fotke si pa lahko ogledujete tudi na FB profilu od Talije: https://www.facebook.com/talija.gajari/media_set?set=a.10204972318800990.1073741854.1032036652&type=1&pnref=story



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #632 : 09 April 2015, 10:57:29
Lep pozdrav tudi od nas Ozijevih!

Ozi je pred kratkim dopolnil 2 leti in čez teden dni so nas s svojim prihodom na svet razveselili Simbini in Ozijevi mladički. :-D. Iz psarne Danatera prihajajo dobre novice, da so vsi zdravi in močni.
Tole je pa Ozijeva stran. Ni obsežna, bolj se učim, kako se stran naredi itd...
https://ozicairn.wordpress.com

Lp



Peter-N

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #633 : 11 April 2015, 04:38:02
Pozdravljeni gomilarčki in njihovi prijatelji! Poznate stran packdog.com? Darwin ima tam tudi svoj profil http://packdog.com/darwin-20



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #634 : 16 April 2015, 09:59:46
Bravo fanta, tako se promovira cairne. Jaz sem zaenkrat še prelena, da bi kaj naredila na tem  :o

Medtem pri Taliji mali lumpi pridno rastejo:



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #635 : 18 April 2015, 21:44:29
Vidim, da sem se pozabila pohvalit. Bongo se je medtem februarja okitil z naslovom slovenski mladinski prvak v lepoti  :P



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #636 : 20 April 2015, 05:56:00
Bravo, čestitke!  :o Le tako naprej!



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #637 : 25 Maj 2015, 20:28:30
Hvala lepa za čestitke  :-*

Jaz sem pa danes šla še zadnjič pogledat leglo M pri Danateri. Fantje in dekleta pridno rastejo in kmalu bodo odšli v nove domove, do takrat pa uživajo pri Nataliji in jim prav nič ne fali  :P








Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #638 : 02 Julij 2015, 06:19:48
Vsem morebitnim obiskovalcem, ki ste se do sem priklikali v želji, da bi dobili več informacij o cairnčkih: po nekaterih informacijah so spomladanski gomilarčki vsi našli super lastnike in noben ni več na voljo. Tako priložnost po zaslužku izkorišča gospa, ki prodaja "nerodovniške" cairne in poleg vsega v zadnjem času menda še zelo kritizira pse z rodovnikom.
V opozorilo moram še enkrat poudarit, da so njeni psi zdravstveni izredno rizični. Do sedaj imam informacije, da je ona v svoji "vzreji" mešala cairne z višavci, pa tudi z yorkiji, zato imajo ti psi težke dedne bolezni od osteopatije mandibule, težave s ščitnico, težave z zadnjimi nogami, težave s srcem, veliko podgrizavost, so agresivni, itd.
In tudi če se boste za nakup njenega psa odločili kljub opozorilu - ne razglašajte okrog, da imate cairnskega terierja, ker delate škodo pasmi. Cairnčki so razmeroma zdrava pasma, brez posebej izstopajočih težav, krovno dlako imajo trdo, ugriz škarjatst, kot družinski spremljevalci pa so živahni, a prilagodljivi kužki s stabilnim karakterjem.
Če si želite cairnskega terierja in res ne morete počakati, pojdite ponj v tujino. Seveda bo pa zagotovo jeseni ali pa spomladi kakšno leglo rodovniških cairnov s slovenskim poreklom in če se boste pametno odločili, boste dobili vse informacije in pomoč, ki jo boste potrebovali.




barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #639 : 02 Julij 2015, 10:19:31
In tudi če se boste za nakup njenega psa odločili kljub opozorilu - ne razglašajte okrog, da imate cairnskega terierja, ker delate škodo pasmi.

To je dejansko najvecji problem, ki pade na pasmo in vse vzreditelje (pri vseh pasmah) - povzorcijo ga pa steparji in njihovi brezbrizni kupci (ostalo, tj. stroske veterinarja, ugrizov... pa itak nosijo sami).


Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #640 : 05 Julij 2015, 18:10:00
Točno tako. Da ne govorim o tem, da govori, da so čistokrvni cairni z rodovnikov vsi v sorodu. Oseba, ki je menda parila mamo in sina. Ki je parila tudi svoje pse z drugo pasmo, da je dobila bolj svetle, manjše, s svilnato  ??? >:( dlako... Katastrofa. Da si upa...



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #641 : 08 Julij 2015, 12:40:38
Vsi mladički so luštni, ljudje si jih želijo. Z nakupom takega psa podobnega cairnom pa dobijo poleg še sitnosti in trpečega psa ter stroške. Podprejo non stop parjenje, ob vsaki gonitvi. Boge psice.
Seveda imamo vsakršnega kužka radi, saj je naš, naš družinski član. Mešanček ni manj vreden kot pasemski pes!!  Gre se le zato, da z nakupom od šteparjev podprejo vso to nepotrebno trpljenje živali, ki niso nič krive.



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #642 : 08 Julij 2015, 12:52:03

Tole j?e Ozijeva hči Bershka, na sliki stara 4 mesece in pol. Sedaj je to leglo iz katerega je ta psička, staro že 7 mesecev.



Peter-N

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #643 : 02 September 2015, 00:38:39
Nekaj Darwinovih slikc tega poletja:

občasno je pazil na prašičke:

poziral na balah sena:

na hlodih:

ob Savinji:




Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #644 : 04 September 2015, 20:40:31
Lepi očka Darwin :)
Medtem je sine Hardek petardek šel na dve razstavi (zdaj daje prednost malemu Bongiču, ki je letos osvojil še naziv avstrijskega mladinskega prvaka in hrvaškega prvaka v lepoti) in na obeh bil najlepši v pasmi. Hardy je izpolnil tudi vse kriterije, da se bo kitil z nazivom mednarodni prvak v lepoti, čakamo samo še na uradne papirje (ki menda hodijo z Belgije kar nekaj mesecev). Skratka, imeli smo uspešno razstavno pomlad in poletje, vmes smo šli pa še na par gorskih vrhov, da sta fanta pokurila ta poredno energijo. Moram priznat, da se Bongo umirja. Še vedno je zelo živahen, ampak je pa en tak mali scrkljanec. Jaz mu pravim, da je moj povšter. Kakorkoli ga primem, se vedno da v tak položaj, da deluje kot, da je narejen po meri za v moje naročje :P

Hardy v Trbovljah:


Bongie pri Češki koči:



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #645 : 14 September 2015, 22:16:10
Dragi ljubitelji  pasme cairn terier, ki ste dovolj odgovorni, da informacije iščete na več koncih in ste prisrfali tudi do sem. Največ boste naredili za pasmo, če boste vzeli mladička z rodovnikom. Samo tako imate garantirano, da bo to res kuža, ko ga opisujejo pisni viri in zadovoljni lastniki. Žal sem slišala že za čisto preveč primerov, ko kuža, ki ga šteperka prodaja kot čistokrvnega brez rodovnika, ni zdrav ali pa ima lastnosti, ki so daleč od pasemskih značilnosti. Ne nasedajte zaradi malenkost nižje cene. Boste vse nadoknadili tekom psičkovega življenja, poleg tega ji pa dajete še energijo, da s svojim štepanjem mešancev nadaljuje. To me res žalosti.

Da ne bom samo pridigala, evo še par fotk od našega Bongiča, ki takole na mini coursingu sprošča svoj višek energije. Zdaj je že povsem obseden s tole dejavnostjo in bo počasi zgrizel ograjo, ko čakava, da bo spet na vrsti :)




JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #646 : 15 September 2015, 06:51:00
Keka, Bongo je pravi "tigrasti" hrt!  :D Zelo lepe fotke. Prav izžarevajo Bongovo navdušenje nad coursingom.
Občudujem tvojo potrpežljivost in pripravljenost ozaveščanja bodočih lastnikov, zares! Meni se ne ljubi več....  :(



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #647 : 15 September 2015, 09:34:06
Bongo obožuje mini coursing, za razliko od Hardyja, ki sem ga zadnjič še enkrat poskusno vzela s sabo, pa je odtekel eno tretjino, potem se je pa ustavil, obrnil in počasi prišpanciral nazaj do mene. Imam dva tako različna cairna kot sta lahko in prav fino se vse poklopi.

Moje "ozaveščanje" bodočih lastnikov je namenjeno predvsem ljudem, ki se zaljubijo v pasmo in želijo dobiti tisto kar viri opisujejo. Škoda mi je lastnika, ki ima kužka s svilnato dlako in misli, da je velikost njegovega "cairna" normalna, škoda mi je lastnika, ki ima popolnoma agresivnega psa, da ne more z njim med ljudi, škoda mi je lastnika, ki je pustil na veterini že na stotine evrov, ker ima pes probleme z nogicami. In to so samo trije primeri, ki žal zares obstajajo. Saj ne, da so rodovniški psi imuni na zdravstvene tegobe, nikakor, ampak s pravilno vzrejo se možnost genetsko prenosljivih obolenj zmanjša na minimum, v tem primeru pa se na žalost samo potencirajo in groza me je ob misli, da bo nekdo od kupcev ugotovil, da bi on tudi imel mladičke. Da ne govorim o tem, da se gospa šteperka nerodovniških cairnov tem lastnikom, ki imajo težave, seveda ne javlja več. Zanjo ne obstajajo, oziroma njihove težave niso več njen problem.
Sicer pa vsak normalen človek itak vidi v kakšnih razmerah njeni psi živijo in bo sam presodil koliko "ljubezni" do psov ima. Če ima nekdo non stop oglase po oglasnikih itak ni čist "diht", po mojem mnenju. Masovna proizvodnja psov med drugim pomeni tudi, da samo preštevaš denarce in ti je malo mar kaj se s kužkom kasneje dogaja. Zakaj bi potem vzel psa od takega človeka? Če hočeš mešanca, jih je več kot dovolj po zavetiščih.



JennyK

  • *
    • Prispevkov: 524
    • Točke: 1
Odgovori #648 : 16 September 2015, 06:22:23
Amen in pika. Se strinjam, popolnoma.

Vendar so po mojih izkušnjah ljudje res čudni. Namreč tudi mene je kontaktiralo v vseh teh letih kup ljudi, ki so se zanimali za pasmo, katere lastnica sem. Sem se za vsakega potrudila po najboljših močeh: jih poučila na splošno o pasmi, pošiljala linke, naslove preverjenih psarn, ipd ipd.
In ne pretiravam: par ljudi me je čez nekaj dni poklicalo, da so postali ponosni lastniki te pasme.... Kupili so ga pa.... vemo kje; pri uvozniku iz puppy millov.  :'(  ???  >:( Sej nič hudega, če so dobili posebnega psa, ki je ČRN (po standardu je dovoljena samo in edino bela dlaka). Ja, o zdravstvenih težavah tudi ne bi, ki so sledile.... O izgledu in karakterju pa sploh ne bi izgubljala besed.  :-X
In ja: morda če uspeš ozavestiti samo enega bodočega lastnika, ki se odloči za premišljen nakup pri preverjenem vzreditelju, morda ugotoviš, da vseeno "trobljenje" ni zastonj!
Vendar se meni osebno ne ljubi več. Vsak naj posledice za nespametnost nosi sam! V času globalizacije, ko so  informacije dostopne skorajda  iz naslonjača, pa se ljudem ne ljubi pozanimati ali ne da dopovedat. Ne, sorry, škoda mojega časa in živcev, res.
Se opravičujem, ker sem zasmetila temo.
Lp, Katja



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #649 : 29 December 2015, 19:32:22
Evo, Hardek in Bongič vam želita veliko lepih trenutkov v letu 2016. Bodite zdravi in imejte se radi!



silver12

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #650 : 31 December 2015, 10:19:26
Pozdravljeni!

Po novem letu pričakujemo mladička, star bo 15 tednov. Veliko sem prebral na temo prehranjevanja, več kot berem bolj sem zmeden...Mladiček prihaja iz Češke, trenutno je njihovo znamko hrane ANKA. Katero znamko priporočate, ne bi šel v neke extreme...Ogledujem si nekaj v tej smeri:

http://www.zoohit.si/shop/psi/suha_pasja_hrana/eukanuba/puppy_junior/245060
http://www.zoohit.si/shop/psi/izdelki_pasji_mladici/suha_hrana/414183

Sam izbor mi je pomemben, kužek bo v stanovanju. Radi bi videli, da ima temu primerno prebavo...Izbrati z žiti ali brez...

Ter kakšen nasvet, koliko obrokov na dan naj dobi...

Vsak nasvet bo dobrodošel...

Hvala



Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #651 : 31 December 2015, 14:08:18
Načeloma naj bi ti vzreditelj dal s sabo paket hrane, ki jo je mladiček jedel prej, zato da lahko potem v primeru, da tiste hrane tukaj ne dobiš, delaš počasen prehod. Če kuža ne bo imel težav, potem poišči hrano s podobnimi sestavinami, poskrbi samo, da bo na prvem mestu napisano meso in ne kakšna moka. Ne moreš kar v naprej vedet katera hrana bo tvojemu sedla. Moj starejši recimo ne prebavlja dobro briketov s pšenico, pa tudi briketi s piščancem mu ne naredijo najboljše prebave (kuhan piščanec ni problem), mlajši lahko požre vse pa ne bo imel težav (trkam na les).
Hardy je kot mladiček jedel Arden grange puppy brikete, Bongie pa Flatazor puppy. Zdaj imam za oba Lily's kitchen jagnjetino v kombinaciji z Renske konzervami, za vikend pa kuham.
Moja sta oba kot mladička jedla po tri obroke dnevno, zdaj sta na dveh. Ampak vse to ti mora povedat vzreditelj, predlagam da se že zdaj obrneš nanj in naj ti napiše kako in kaj. Jaz sem dobila knjižico navodil za "uporabo" mladička, hrano, nekaj osnovnih zdravil za urgentno prvo pomoč ob težavah in še cel kup stvari, ker je vsak začetek kar težak.

Veliko veselja z mladičkom želim, pa objavi potem kakšne slikce tukaj ;)



silver12

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #652 : 31 December 2015, 15:36:19
Hvala za odgovor...ja bom prosil za en paketek te hrane, ker pri nas je ni v prodaji...verjetno tudi ne bom nadaljeval z njo, naročil sem Taste of the Wild High Prairie Puppy. Upam da bo OK...nima glutena in velik delež mesa. Pol verjetno 3x dnevno obrok...bom poslal slikco ko ga dobimo...

LP!

Srečno 2016!



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #653 : 07 Januar 2016, 18:51:45
Živjo!

Srečno novo leto pesjanarji.

Ho, sedaj pa kmalu pride nov kuža ane? Ste že čist na trnjih!?
Vsekakor 3x na dan, do starosti pol leta.



silver12

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #654 : 12 Januar 2016, 12:50:00
Ja smo že polni pričakovanj...trenutno se pelje proti novemu domu...proti večeru ga bomo že razvajali... ;D



silver12

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #655 : 13 Januar 2016, 07:11:37
Evo naš Skipper je doma...mislim da ima vstavljene baterije Duracell...po 7urah vožnje, je še veselo raziskoval naše stanovanje...počasi se uvajamo po 10 letnem premoru...sprememba, ki bo naš vsakdanjik obrnila za 360 stopinj...v glavnem vidimo samo pozitivne stvari, ko ga pogledaš, pozabiš na vse...

http://www.mojalbum.com/fishy000/skipper/foto/22897740#22897740




Keka

  • *
    • Prispevkov: 274
    • Točke: 1
Odgovori #656 : 13 Januar 2016, 08:05:32
Oooo, čestitke in dobrodošel v "klubu" lastnikov gomilarjev. Življenje nikoli več ne bo kot je bilo :D :D :D



Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #657 : 13 Januar 2016, 11:34:56
Super  ;D. Čestitke še tu.

Jaz pa naše male tu še nisem pokazala. No, sedaj ni več majhna, stara je že 7 mesecev.
Ally




silver12

  • *
    • Prispevkov: 27
    • Točke: 0
Odgovori #658 : 13 Januar 2016, 11:49:22
Evo je že našel prvega prijatelja:

https://www.youtube.com/watch?v=_C3JQV8oaEY




Tija

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 0
Odgovori #659 : 13 Januar 2016, 11:51:21



No, zdaj pa bo. Ally kot mladiček in sedaj.