Nemški bokser [Deutscher Boxer, German Boxer]

Mašy · 1027529

lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1080 : 18 September 2010, 16:19:21
Pa še glede hrane. Sama nikoli ne puščam briketov, da bi jih imeli psi na voljo ves dan. Če je že kakšen dan, ko kateremu ne paše jesti, mu hrano čez 20 min. umaknem in vrnem pri naslednjem obroku (naši psi jedo 2x na dan).
Najbolje, da je tvoj kuža briketirano hrano, seveda kakovostnega proizvajalca in nikakor ne kakšnega PedigreePala, Chapija, Tačkota...  ::) Lahko mu seveda tudi kuhaš ampak vse kar kuža potrebuje je v briketih. Sama jim včasih tudi skuham in dodam le ščepec soli ali pa sploh ne. Posebna, hrenovke in podobni ni primerno za psa. Sama to uporabljam le kot nagrado pri šolanju oz. učenje trikcev.
Da pa pes ne dobi glist, ga je pa potrebno redno razgliščevat s tabletami. Nisem pa še slišala, da bi lahko kdo dobil gliste zaradi mlečnih izdelkov.  :D Konzerve pa sama uporabljam kot dodatek k briketom, da so bolj slastni za psa. Tako da 400g konzervo imam za 2x ali pa celo 3x.


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1081 : 19 September 2010, 02:26:27
no, lastnica je rekla, da je tole zdaj prvo leglo, psica pa je stara 4 leta in da so mladici prvi in zadnji, ker se je psica prevec matrala... pomoje tut pol zard tega ni vzrejnega dovoljenja? Kolikor sva si pisali, je zgledlo, da ji ni do denarja, da ji je bolj za zdravje. In pa, tudi ko sem brala njene poste na netu, omenja le tezave z bulicami po telesu, katere so mocno vidne pri kratkodlakih pasmah ze ko jih pici komar... No, glede glist sem jaz to ze marsikje slisala, da mleko le pospesi zadevo... glede razgliscevanja pa ze vem, imam ze 2 leti in pol psa, v bistvu zivim ob psih ze celo zivljenje, noben ni imel rodovnika, zato imam zdaj tolko vprasanj, ker premisljujem z rodovnikom ali brez... Obracam se pa na vas tukaj, ker na onem drugem forumu tak ni kaj drugega kot pa kreganje in -ne, hvala :) Ce clovek vprasat ne sme nic, pol tud ne rabim tam nic iskat, tu pa opazam po prejsnih postih, da ste spostljivi, da ima vsak pravico do svojega misljenja in seveda znate svetovat...

Zanima me tudi nekaj, ce je imel kdo ze tako izkusnjo. Moj pes laja ko je sam doma, grize, praska... to ze odka ga mam, js mam pa sluzbo in pac more bit par ur sam doma... Ko bom kupla bokserko, ga bo uponasala in se drla, cetud jo bom ze na zacetku navajala da je sama doma? Kajti Pikota nisem, takrat nisem imela sluzbe in sva bila skos skupaj. Potem pa.... hja, to ze traja zdaj kar dolgo, nic se ne umiri...

Mimi*


mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1082 : 19 September 2010, 02:28:49
Aja, je mogoce krivo to, da je kupila psa v psarni na hrvaskem, da sedaj mladici nimajo rodovnika? Ali lahko vseeno potem uredi v Slo? O rodovnikih res nimam pojma, edino kar se mi zdi pri rodovniku koristno je to, da ves prednikove bolezni..

Mimi*


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1083 : 19 September 2010, 12:53:04
Pozdravljena! :)
Ne, po moje ni krivo to. Zakaj pa so se odločili za nerodovniške pa pojma nimam, najbrž že imajo kak razlog. Hmmm, če ni skrivnost, kakšna pa je cena?

No, jaz imam bokserko brez rodovnika, stara je že skoraj osem let in ti nakup nerodovniškega psa odsvetujem.
Jaz ne kupim več nerodovniškega psa, pa še pri rodovniških se je zelo dobro pozanimat in izbrat dobro leglo. V Sloveniji je kar nekaj vzrediteljev bokserjev, ki so ok in se trudijo, delajo zdravstvene preglede, itd. Se da hitro najti tipičnega in relativno zdravega predstavnika pasme...
Zakaj ne nerodovniški?
Večina takih 'vzrediteljev' nima pojma, ne o pasmi, ne o psih, ne o socializaciji, ne o vzreji...Jaz pa recimo želim, da je to oseba, ki mi vsaj na začetku lahko o pasmi veliko pove, mi svetuje,...
Za svojega mladiča prav tako želim, da odrašča v podobnem okolju kot bo živel pri meni. Želim, da je približno navajen na življenjske stvari, povodec, boks, avto,...
Večina dobrih vzrediteljev vse to počne, večina nerodovniških pač ne...
Nenazadnje je tukaj tudi videz; večino nerodovniških bokserjem prepoznam na 100 m :D, še zdaj imajo kupirane repe, male glave, velike trupe,... So dokaj neskladni in se jih takoj loči od rodovniških.
Pa še zelooooo pomemben atribut: zdravje! Sama želim, da so možnosti za kakšne zdravstvene težave zmanjšane na minimum. Večina vestnih vzrediteljev slika vsaj kolke in srčke, jih nerodovniški?




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1084 : 19 September 2010, 12:55:41
No, meni osebno, če gledam samo iz finančnega vidika, ker drugače itak ne vem zakaj bi kupil nerodovniškega namesto nerodovniškega, če ni zaradi ugodnejšega nakupa, je razlika v ceni premajhna za to kaj dobim v enem ali drugem primeru. :)

Aja, če pa želiš bokserja samo za ljubljenčka, nimaš namena vzrejat in razstavljat, pa poglej za rodovniškimi belimi... Ti so ponavadi cenejši, če je denar vprašanje. :)



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1085 : 19 September 2010, 12:58:20
no, lastnica je rekla, da je tole zdaj prvo leglo, psica pa je stara 4 leta in da so mladici prvi in zadnji, ker se je psica prevec matrala... pomoje tut pol zard tega ni vzrejnega dovoljenja? Kolikor sva si pisali, je zgledlo, da ji ni do denarja, da ji je bolj za zdravje.

Hmmm, ja, vzrejno se dela pred paritvijo, tako da... :)
Nočem zveneti nesramna, ampak, če ji je samo za zdravje; a imajo psi opravljene vsaj obvezne preglede? In zakaj je pa sploh parila?





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1086 : 19 September 2010, 12:59:49
Zanima me tudi nekaj, ce je imel kdo ze tako izkusnjo. Moj pes laja ko je sam doma, grize, praska... to ze odka ga mam, js mam pa sluzbo in pac more bit par ur sam doma... Ko bom kupla bokserko, ga bo uponasala in se drla, cetud jo bom ze na zacetku navajala da je sama doma? Kajti Pikota nisem, takrat nisem imela sluzbe in sva bila skos skupaj. Potem pa.... hja, to ze traja zdaj kar dolgo, nic se ne umiri...

Ne vem kako boš lahko bokserko navajala, da v miru počaka, če se ti Piko dere, ko te ni? :D
Največja verjetnost je, da se mu bo pridružila, ni pa nujno, čisto odvisno kako se boš tega lotila.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1087 : 19 September 2010, 13:02:25
Glede briketov še:

meni ni jasno kako bi jih lahko pustila stat cel dan, moji bi takoj požrli vse, ni šanse, da bi kaj ostajalo cel dan. ;D
To se mogoče izide, če je pes neješč ali zna sam uravnavat potrebo po hrani, v večini primerov se s takim načinom pridela debelega psa. :)

Pa meni osebno ne bi bilo všeč, da mi briketi stojijo cel dan in tam oddajajo svoj vonj. :P



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1088 : 19 September 2010, 13:05:07
No, pa dajmo še glede bulic:

moja jih res dobi ful, ko jo napikajo komarji, ampak to izgine v roku pol ure... :)


In brez zdravniških pregledov in potrdil je o zdravstvenem stanju psa težko govoriti, če ni ravno ful očitno.



mimi89bu

  • *
    • Prispevkov: 228
    • Točke: 0
  • Smisel zivljenja je imeti pasjo ljubezen.
Odgovori #1089 : 19 September 2010, 13:35:53
Hej... sem vesela za tvoje odg. :D V bistvu, kriv je denar, sicer imam kar veliko placo 800€, ampak naenkrat je pac tezko dat 1000€ ali vec... Beli mi sploh niso vsec, bili so mi vedno rumeni, sedaj pa so tudi progasti :), ampak res temni. Ti imas zdravstvene tezave pri psu?
Rekla je, da je psica pred kotitvo imela opravljen splosni pregled, psica prihaja iz dobrega glasu, za samcka ne vem. Psica je iz hrv. iggy box, mislim da je tak, ta vzreditelj je pa sodnik na predstavah,,..
Ja no, ce dobro premislim, se morda tudi Piko ne bi, glede na to da bi imel druzbo :D ce pa se bi, bi pa morda zacela z bokserko tako, da gremo vsi iz hise-z Pikom vred, da se navadi bit cisto sama?
Vidis na slikci postavo mojga Pika... ko je lacen, gre jest, se ne nazira... :) zato pa mu pustim... Dobiva tud drugo hrano in briketov niti ne poje velik...


Hvala ti za odgovore. Nasledni teden grem gledat pse od te zenske, pa porocam kaj sm zvedla... sm se pa tut zmenla z Boštjanom Primcom iz psarne touch your heart, da pridem v Lj pa prezivim dan z njim in njegovimi cukrcki.. :D

P.S. glede hrane sem bila dolgo nevedna... Moj je dobil hrano iz zootica, naje, spara... kjer je pac bilo... sele sedaj vem, da mora bit hrana res kvalitetna in da so hrane in spara itd, nekvalitetne  :-[ 

Kako pa ti hranis svojga bokserja? Samo z briketi? Kaj pa konzerve? Jaz sedaj kupujem Piku une paklcke k so 4 notr od pedigreja, po 100g... in dan 1 na dan, ali na 2 dni ? je to kul? Lahk tak tud pri bokserju? Za brikete ne bom sprasvala ktere devas, ker ce bodo kvalitetne, kar verjetno bojo, bom ostala pri tistih katere sedaj dobiva... (bokser) Je tvoj tudi naso hrano (jaz si hrane ne solim, tak da mogoc bi lah tut kdaj od mene kaj dobila ko bi me tak gledla ... Pik dobi tud od mene, kadar me tak prosi :) ampak v majhnih kolicinah... Se nekaj? Kosti? Kak je z kostmi? Jih jedo?

Mimi*


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #1090 : 19 September 2010, 14:39:04
Sibila ti je že lepo odogovorila, jaz bi dodala še okoli zdravja in glede cene.
Najprej se pozanimaj ali imata oba starša slikane kolke, ki so obvezni za pristop k obveznemu vzrejnemu pregledu, prav tako bo skrbni vzreditelj poskrbel tudi, da bosta starša imela slikano srce in spondilozo. Ni dobro zdravje samo osnovni pregled pri veterinarju. In kot je že Sibila omenila je dobro, da pravi vzreditelj pozna pasmo, tako da lahko novopečenim bokserašem tudi svetuje kako in kaj.
Glede denarja...na tvojem mestu bi še počakala nekaj časa in si omislila psa z rodovnikom, sicer rodovnik res ni garancija, je pa gotovo manjša možnost dednih bolezni, če veš da so predniki zdravi.
In zakaj ti starši nimajo vzrejnega se je tudi za vprašat. Iz kod je pes nima veze, psi iz tujine dobijo eksport rodovnike, nato jih skrbniki vpišejo v slo. rodovno knjigo in psi so slovenski.
Vem, da nakup psa še zdaleč ni poceni ampak, če gledaš na vse prihodnje stroške, ki te čakajo s psom in kaj vse se lahko pripeti, se je dobro tudi malo finančno "pripraviti" na vse skupaj. ;)

p.s. Kosti jaz našim psom ne dajem. So težko prebavljive in jih niti ne potrebujejo. Če že želiiš, lahko psu občasno daš kakšno telečjo ali govejo kost.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1091 : 19 September 2010, 16:10:53
Jap, točno tako. To, da je psica iz znane psarne nima veze. Zakaj pa pol niso šli vzrejnega delat? Ta stane glih kakih 50 evrov, pa slikanje kolkov nanese, ok, ampak se jim pol vse pokrije z višjo ceno mladičev... Jaz ne nasedam na fore, da to delajo iz ljubezni do psov, pa da denar jim nič ne pomeni, pa... Pol pa naj za leglo poskrbijo kot se šika in pse podarijo. :) Pa ne pravim zdaj, da so slabi, ker so tako parili...

Pes je itak velik strošek... Jaz bi raje počakala par mesecev in prihranila še nekaj denarja in vzela rodovniškega iz meni ok psarne. Ampak tako bi jaz ravnala in imam za to svoje razloge, večino sem jih opisala zgoraj. :)
Daš pač denar, ki bi ga porabila za 'vzdrževanje' psa vsak mesec na stran in kupiš psa malo kasneje... In računat na to, da bo prvemu lažje, ko pride drugi...to ni nujno, da bo držalo. :)  Lahko se odvije drugače.

Glede moje Lone: v bistvu imam kar 'srečo' glede njenega zdravja, razen alergij nič hujšega...So pa zato te toliko bolj nadležne. :)
Poznam pa jih nekaj, ki niso imeli take sreče. 
No, ravno zaradi alergij dobiva Lona kuhano hrano, ampak ne naše, pač pa ji kuham posebej zanjo, ker se to pač edino obnese, da je ok in ima minimalne težave z alergijami. Tadruga psička pa je na birketih, dobiva brikete Canidae.




sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1092 : 19 September 2010, 16:19:31
Pri psih je pač tako, da lahko nepričakovano nastanejo kar stroški...
Jaz sem za Lono v njenega prvega pol leta porabila vse svoje prihranke, si še kaj sposodila od domačih in še kolo prodala, hihi. :)

Poleg denarja zanjo, denarja za posteljico, posodice, igrače, pa recimo cepljenja, je namreč naneslo, da si je pri treh, štirih mesecih zlomila nogo.
Naenkrat sem imela zaradi tega goro stroškov...Pa slikanja, pa pregledi pri različnih vetih, ...je kar krepko naneslo, če zdaj seštejem kar lepih 1000 evrov.
In to čisto nepričakovano, kdo pa si misli, da se mu bo ravno to zgodilo. :)
Zdi se mi, da so zaradi kakih zdravstvenih težav lahko največji stroški, pa te vrste težave so najbolj neprijetne in žalostne. :'(
Zato se jim pač jaz poskušam čimbolj izognit.

Čeprav tale zlom zdaj nima veze z rodovnikom ali ne. ;D
Lahko pa bi bili slabi kolki, srce,...



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1093 : 19 September 2010, 16:21:07
mimi89bu, mislim tudi, da se da z vzreditelji pri nas marsikaj dogovorit, če se jim zdiš dober lastnik...
 :)



laura_jerry

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1094 : 23 September 2010, 17:50:37
Mi smo našega z rodovnikom kupili na Hrvaškem (psarna felix canis), kjer daš za rodovniškega toliko kot pri nas za bokserja brez rodovnika ;) tako da če ti je problem denar potem samo čez mejo :)


samo neki me zanima:) kako daš tuki gor slike, ne da bi jih dal pod priponko??


invisible

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
  • Green Mubev FB Buffy
Odgovori #1095 : 23 September 2010, 20:31:13
Greš na stran http://www.shrani.si/, poiščeš slike, ki so za naložit, klikneš na Dodatne možnosti in obkljukaš slike pomanjšaj na širino 640.
Klikneš shrani in potem skopiraš tisto vrstico, kjer piše Koda za forum.

Lahko si pa tudi odpreš album na http://www.mojalbum.com/ ali http://photobucket.com/

Nina


laura_jerry

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1096 : 24 September 2010, 15:23:27
Greš na stran http://www.shrani.si/, poiščeš slike, ki so za naložit, klikneš na Dodatne možnosti in obkljukaš slike pomanjšaj na širino 640.
Klikneš shrani in potem skopiraš tisto vrstico, kjer piše Koda za forum.

Lahko si pa tudi odpreš album na http://www.mojalbum.com/ ali http://photobucket.com/


hvala! :) sem dala slike pod mojalbum, zdej me pa še samo zanima kako nardim da bo povezava vidna tut vam (da bo pod črto pač mojalbum...)  :)


laura_jerry

  • *
    • Prispevkov: 10
    • Točke: 0
Odgovori #1097 : 24 September 2010, 15:26:36
No sem pogruntala! :) :)  končno narejen album, tako da kar poglejte slikce našega razbojnika  :D


von Aisneren

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 145
    • Točke: 0
Odgovori #1098 : 23 Oktober 2010, 19:15:40
Nova paritev v psarni von Aisneren .

1. septembra  smo parili Astro con Tilia z Ebolom Boxer del Euro, oba starša sta zdravstveno pregledana več o si lahko pogledate na povezavah.

pričakujemo mešano leglo rumenih in progastih mladičev, ki se  bodo predvidoma kotili 4.novembra .


Astra con Tilia       

http://www.vonaisneren-boxer.com/index.php?option=com_content&view=article&id=4&Itemid=5&lang=en






Ebolo Boxer del Euro   

http://www.boxerdegliscrovegni.it/eboloBoxerDelEuro.htm





sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1099 : 23 Oktober 2010, 22:19:05
Čestitke! Držimo pesti, da bodo tudi tokratni malčki tako zdravi lepi in s super lastniki. :)



La.nula

  • *
    • Prispevkov: 115
    • Točke: 0
  • Aston
Odgovori #1100 : 24 Oktober 2010, 21:44:11
Čestitke! ;D...oče malčkov je pravi lepotec, da o Astri ne govorimo ;D...oba sta prelepa :o :D 8) ...

LP L



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1102 : 02 November 2010, 12:01:16
Malo za popestritev prilepim slikici naše pujse Lone. :D






čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1103 : 03 November 2010, 11:43:58
Pa kaj je ta pes počel :D A pol je šla taka v avto? hehe.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1104 : 03 November 2010, 13:29:29
Lona je nadvse srečna, če lahko rije po blatu, dobesedno. In na dveh sprehajalnih poteh, ki jih ubiramo, se po deževju naredi taka gromozanska blatna luža.
In ima dovoljenje, da gre po poti tja in lahko not čofota in rije z glavo koliko hoče. Ja, če pa ima tako veselje do tega. :o
No, po poti nazaj pa ne gre več not in tako se v bistvu v tej eni uri čisto normalno posuši in sledu o blatu skorajda več ni.
To je pa prednost kratke dlake brez podlanke, ji vse dol odpade in je kmalu čista kot prej, ni sledu o pujsi več. :P
Vseeno jo pa moram pol doma še stuširat, ampak v avtu pa ne naredi nobene svinjarije. Pa tudi, če bi jo, saj ima svoj boks, ga lahko obrišem, dekico pa operem.
Lona je naša posebna priletna punca in ima posebne privilegije, če ima do česa veeeliko veselje, ji to dovolimo. ;D

Še ena z njeno posebno lužo v ozadju. :D


Se pa vsi čudijo temu, kako hitro je spet nazaj bela. ;)



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #1105 : 03 November 2010, 14:46:54
Hehe faca je tale Lona :)

Malo za popestritev teme.. Tu je še naša mrcina Harley:














sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1106 : 03 November 2010, 15:18:35
Kako je lep, tale vaš Harley! :o :)
No, oba sta, seveda. Po mojih izkušnjah se imajo itak bulčki in bokserji zelo radi. ;)

Ja, Lona je res faca, ona ima taprav karakter, večino ali očara ali pa jim je grozna. No, ima naporen karakter, ampak je res zelo odkrita in posrečena, ful spontana. ;D

Pa še ena vetrovna, ušesa plapolajo... ;)


Slikala Ovcka :-*



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1107 : 03 November 2010, 18:26:39
Jaz tudi pustim čofotanje po lužah, naj uživa pes :) Saj sem tudi sama načeloma blatna iz mokrega sprehoda.

OT. Brina ima čudovito ovratnico!

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #1108 : 10 November 2010, 08:59:13
Danes pa praznuje svoj osmi rojstni dan naša neutrudna stiskalka piskavcev, oboževalka blatnih kopeli, jezljivka nad trdimi priboljški, Mimina boksarska vreča,
stalno zvijajoča se ritka, upokojena rally obediencašica, strastna prenašalka frizbijev, ljubiteljica mehkih povštrov, snegočakalka, ...

Vse najboljše, moja draga Lona!





Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #1109 : 10 November 2010, 20:43:02
Vse najboljse Lona!!!  :-* :-* :-*

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album