Beagle

ursa · 1467459

agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #4320 : 18 Marec 2011, 19:19:24
roy2, mislim, da je hotela poudariti, da Boni le ni tako zelo netipična, ker jo je pozitivno ocenil nekdo, ki ima doma prvaka (in pomoje lastnik iz tujine ne bi svojega dobrega samca paril kar z vsako psico oz. se že mora malo spoznati na to, kaj je ok in kaj ni).


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4321 : 18 Marec 2011, 19:38:20
Larra čestitke za leglo, so simpatični, glede ostalega pa se ne obremenjuj, gre zgolj in samo  za mnenje, tko da se ne vsega k srcu jemat

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


agility loving girl

  • *
    • Prispevkov: 1.442
    • Točke: 0
  • Jaz in Iris :)
Odgovori #4322 : 18 Marec 2011, 19:43:06
U ja, čisto pozabila. Čestitke Boni za 6 pisanih malčkov! :-* A imena so že? ::) (prehitevam mal...)


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4323 : 18 Marec 2011, 21:33:31
Ja agility loving girl...to mi je rekel nekdo, ki se že 34 let ukvarja z vzrejo beaglov, ki je ena izmed najbolj kvalitetnih na danskem... Kot sem že rekla...jaz sem na mojem psu videla samo še napake...pa če je malo čudno pogledala, ker se je vsa "zmečkana" zbudila...ojoj špičast gobec ima... Hah.. Sem pač človek, ki me zelo hitro kaj "prizadane" ampak sedaj mi je vse to le še smešno... Sva šla z tem vzrediteljem čez cel standard, ko je bil tukaj in sva "obdelala" Boni, tako da sem videla, da ni grda, kot pravijo tukaj nekateri na forumu...(so jo primerjali tudi z nemškim goničem  ::) ??? ).

Ne, imen še nimam izbranih...imam jih nekaj že na spisku ampak se še odločam.. :) Predlogi so dobrodošli! :) Leglo je na C.

LP, Lara


Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


hesta

  • Gost
Odgovori #4324 : 21 Marec 2011, 08:14:13
Verjetno Danca ne poznata situacije in izvor SLO beaglov, na razstavi pa tudi nista imela prilike videti kaj več kot Boni.Vsakemu vzreditelju je interes ponuditi svojo vzrejo v novo okolje in njima je uspelo s to paritvijo.Še vedno trdim, da ni v tipu standarda(višina je tu še najmanjši problem) ,saj se dedne stvari, ki sem jih videla v živo na njej vsekakor niso spremenile in se tudi ne bodo, za tvoje oči pa je seveda lepa in tako naj tudi ostane, ni pa za vzrejo, kar upam trditi kadarkoli, saj dobro poznam ozadje,o katerem žal ti ne veš nič.Potrebno bo še veliko paritev potomcev, da se bodo določene pomembne napake izkoreninile.Si še mlada(sicer precej naivna), pred tabo je še dovolj časa in upam, da ti bo s trdim delom to uspelo.
Upam, da bodo novi lastniki, ki so se rezervirali že pred paritvijo imeli priliko izbrati med mladiči ličnim samcu.Morda, kje kasneje koga srečam.

Pri nas so luč sveta ugledali F-jevčki.
Naj nikogar ne skrbi, da komu konkuriram, so vsi oddani.



















hesta

  • Gost
Odgovori #4325 : 21 Marec 2011, 08:19:53
Sem pozabila napisat.Konec meseca, bo na štajerskem koncu leglo psičke, ki ima 100 procentno realno oceno, saj je bila vzrejno pregledana na KZS s strani nevtralne strokovne komisije imenovane po nalogu UO .



Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #4326 : 21 Marec 2011, 11:59:55
kar upam trditi kadarkoli, saj dobro poznam ozadje,o katerem žal ti ne veš nič.Potrebno bo še veliko paritev potomcev, da se bodo določene pomembne napake izkoreninile.Si še mlada(sicer precej naivna)

No, tole se meni zdi zelo žaljivo, se da povedati iste stvari na veliko lepši način, ne na tak. Me mine do branja Vaših postov in nekega obtoževanja, vzvišenosti nad ostalimi,  itd. Verjamem, da se trudite vzrejati čimbolj zdrave beagle po standardu, vendar menim, da se na tako grd način nikamor ne pride. To leti na večino Vaših postov, že dalj časa spremljam tole temo. Ne bom se spuščala na ta nivo prepiranja, želela sem samo to razjasniti, ker tega ne morem več prebirati. Ste pa ja odrasli, malo več olike, prosim. Tudi Eke ne bom komentirala...

Larra, želim ti veliko sreče in uspeha z leglom  :)



hesta

  • Gost
Odgovori #4327 : 21 Marec 2011, 12:15:25
Lahko komentiraš kolikor hočeš, v mojem komentarju ne vidim nobene žaljivosti, nasprotno, odkritost, do katere je malokomu.
Če ti ni do prebiranja takih postov, jih pač ne prebiraj.



Amali

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
Odgovori #4328 : 21 Marec 2011, 12:23:30
Bom komentirala, seveda. Ja upam da je res tako, ne izgleda vedno dobronamerno.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4329 : 21 Marec 2011, 16:52:44
Hesta! Čestitam za F-jevčke!


Sem gledala zadnjič (ponovno) na Animal planet oddajo 101 dogs, kjer na simpatičen način predstavljajo posamezne pasme psov. In je bil med njimi predstavljen tudi beagle. Karakter so kar zadeli in vse ostale značilnosti, ampak, ojoj, kakšni beagli so bili na posnetkih - s špičastimi gobci, čudnih trupov in pokvečenih nog - ne vem, a imajo v ZDA drugačen standard, ker tisto ni bilo podobno ničemur.



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4330 : 21 Marec 2011, 18:58:31
Da, imajo drugačen standard oz- dva tipa beaglov

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4331 : 21 Marec 2011, 19:15:09
Hesta, danca dobro vesta, kakšna je situacija tukaj v SLO, saj sem jima jaz že preden smo se dobili vse razložila. Jaz sem kontaktirala njega in mu povedala, da imamo tukaj v sloveniji zelo velike beagle in da če že bi parila, da bi z dobrim in majhnim samcem! Dolgo časa sva se pogovarjala, dogovarjala (pol leta ali več) in se potem dogovorila za paritev. Boni mu je zelo všeč, zato se je tudi sam odločil, da bo vzel eno samičko za razstavljanje in vzrejo. :)
Pa sigurno ni bila Boni edini slovenski beagle, ki ga je videl...bil je že kar na nekaj razstavah v Sloveniji (Evropska, Ljubljana) pa še bo prišel na kakšno.
Tudi psi iz tvoje vzreje niso ravno po standardu, pa ti tega nihče ne "očita" ::) Drugače pa čestitke za leglo.. :)

Tudi naši mulci pridno rastejo! Zelo zanimivo je, da se že od prvega dneva vidi, kakšen karakter imajo! :o :-*
Izbrali smo tudi že imena: Captain Jack Larbones, Cream Caramel Larbones, Cookie Bella Larbones (ta ime ima dvobarvna samička, v spomin na mamico od Boni, ki je žal letos 25.januarja med operacijo poginila zaradi zasuka želodca :'( :-\ ), Cutie pie Larbones, Cherry pie Larbones in Coco Chanel Larbones :)

Lep pozdrav!

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #4332 : 21 Marec 2011, 19:32:45
...



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4333 : 21 Marec 2011, 22:49:48
hmmm...ne moram se načuditi tem komentarjem,ne vidim v čem je fora da nekdo tako vztrajno tolče po skoraj vseh lastnikih beaglov :(...s prijavo na ta forum smo mislili,da bomo lahko izmenjali kakšno izkušnjo o naših kosmatinčkih,ampak bolj ko prebiram več kreganja in nevoščlijivost zasledim, namesto da bi se lahko sproščeno pogovarjali o naših srčkih,se vedno na vprašanja uporabnikov vsujejo same kritike in zaničevanje...seveda se popolnoma strinjam s tem da preden pride v dom nov družinski član,da se je treba konkretno pozanimati o vsem že veliko veliko časa prej,ampak še vseeno pa mislim da kako vprašanje in izmenjavanje izkušenj ni treba takoj napasti na tak otročji način in ljudi poniževat,saj kot razumem naj bi bil ta forum namenjen izmenjavanju izkušenj,al kako?? :/...

pa seveda Larri čestitke še tukaj tud od nas...tamali so res pravi cukri...in tud Boni prava lepotička...ne se pustit in ozirat na provokacije in žaljitve...razumem in tud spoštujem ljudi,ki o pasmah in nasploh živalih vedo veliko,samo na taki ravni komunikacije pa mi njihovo znanje popolnoma izgubi ves pomen in se sprašujem glede na to kar tu prebiram ali je to res znanje ali samo promocija samega sebe in svojih legel,ter žaljenje vse povprek,kajti mislim da se stvari da razložiti na čisto drugačen in letom primeren način...pa ne mislim žalit nikogar sploh ne, samo res me razžalosti ko prebiram to temo in v njej ne zasledim skoraj nič drugega kot kreganje in žaljenje :(

evo še ena slikica naše lepotičke Didy(lepotička je seveda za nas,kaj si drugi o njej mislijo mi je ubistvu vseeno...mi jo imamo neizmerno radi in je naš enakopravni družinski član :) ...mi je bilo pa zelo zanimivo,da ko smo prejšnič objavili dve njeni slikici,nas ni nihče niti pozdravil na tem forumu in nihče niti napisal besede o naši psički...sm se že ustrašila da naša Didika tako ni podobna beaglu,da ste nas rajši kar ignorirali da bi mogoče dojela,da ni niti približek beagla al kako že pravite tukaj na forumu in da sem zgrešila forum...hehe...mal heca pa brez zamere  :P  :o

Lep pozdrav pa čim manj kreganja in kakšnih lepih debat o naših srčkim vam želimo Anita,Didy in Polona



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4334 : 22 Marec 2011, 18:43:34
Da, imajo drugačen standard oz- dva tipa beaglov

Imajo ja ;D...
 in v nobenem standardu se vzrejna dovoljenja ne štempljajo na bazi "V.I.P.".. ali osebnih interesov tistega ,ki štemplja...  "baje"  ;)

Sicer pa... vsem čestitke za legla :)

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4335 : 22 Marec 2011, 19:12:12
anita A vi ste pa iz Bohinjske Bistrice? Potem smo se že srečali, še ko je bila Didy čisto majhna, pa potem še ene dvakrat.



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4336 : 22 Marec 2011, 20:51:42
anita A vi ste pa iz Bohinjske Bistrice? Potem smo se že srečali, še ko je bila Didy čisto majhna, pa potem še ene dvakrat.
   


ja Žana smo iz Bohinjske Bistrice  :)...sta se naša Didy in vaša lepotička Žana že ene parkrat mal poigrali :)...Lp



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4337 : 22 Marec 2011, 21:12:43
anita Ja, sta si bili precej všeč :) Enkrat jo je imela na sprehodu moja nečakinja in sta se igrali. Najbrž se bomo še kdaj srečali, smo za vikende pogosto v Bohinju na obisku.



Žana

  • *
    • Prispevkov: 186
    • Točke: 0
  • Žanči
Odgovori #4338 : 22 Marec 2011, 21:24:47
Aja, je pa drobčkana vaša Didiy :)
Uf, Žana ima krepkih 15 kg, bi blo treba kako kilo dol vzet, ampak kaj, ko je ves čas takooo lačna ::)

Žana je prejšnji teden imela čiščenje zobnega kamna, je bilo že grdo. Zdaj ima res lepe zobke in imamo zdaj spet novo ščetko in novo zobno pasto, ampak kaj, ko je umivanje zob pri Žani en tak velik mission imposible. To bi bilo prav za posnet, ker se obnaša kot, da bi jo ne vem kako mučili ::) Saj vem, nismo je naučili od majhnega, zdaj pa imamo. Tistih kosti iz navadne svetle posušene kože seveda ne mara, jih zakoplje, bikovke pa skuša to požrešno bitje po kakih 2cm požvečenega kar pogoltniti in sem ji že dvakrat življenje reševala in vlekla zadevo iz požiralnika :(  Mi je veterinarka svetovala, naj ji kupim kar tisto ta metrsko bikovko, da je ne bo mogla pogoltniti. Zaenkrat ji dajem neke trde palčke, ki se zdrobijo za grist in kosti ala Rask (neka druga firma iz Mr. Peta). Aja, drugače pa morm pohvalit Veterinarsko kliniko Trstenjak -Zajc, res so fajni.

No, danes smo že umili zobe, če se temu lahko tako reče ::)



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4339 : 22 Marec 2011, 22:12:50
hehe ja Žana naša Didy je res ful drobčkana...ko smo se dobili z njenimi sestricami in bratcem je bila razlika med njimi kar malo smešna,samo Didy je bila že v leglu najmanjša...pa tud pri veterinarju so nas kar pohvalili glede njene teže,tko da skrbi,da je presuha ni več :)...ma pa res samo 10kg,ji pa redno točno odmerjamo hrano+vsak dan mamo kar zelo dolge sprehode pa še en kup norenja in igranja vmes  ;D je pa tud ona skoooos ful lačna :D...
glede umivanja zob je pa tud pri nas kar kriza, ko zagleda zobno ščetko bi najraje pobegnila in se kam skrila :) čeprav potem ko zavoha zobno pasto z okusom piščanca nama še kar nekako uspe vsaj kolikor toliko umiti zobke :)...drugač pa glede kosti je tud pr nas zelo podobno kot pri vas,tistih navadnih ne mara oz. jo zelo redko pritegnejo,z bikovkami je ista zgodba, ko skoraj vedno hoče celo pogoltniti, smo pa zdj našli eno super rešitev,ki nam jo je predlagala inštruktorica v šoli, reče se ji Nylabone(če si mogoče že slišala,kupili smo jo pa v zooticu) ubistvu je to umetna kost in se nič ne lomi samo taki okruški grejo stran in so popolnoma užitni,je pa očitno tak močn okus k naša Didy je nanjo čisto nora in jo gricka in gloda kar dolgo časa,pa pomojm predn jo bo kj pojedla bo kar kako leto naokoli hehe,k zdj jo ma že en mesec pa je samo ene par sledi od zobkov gor pa jo vsak dan grize,pa še zobke si zraun čisti,tko da je kr super zadeva :)

Lp pa upam da se kmalu kj srečamo spet v Bohinju



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4340 : 22 Marec 2011, 22:34:08
Evo mi še se vedno kar dobro držimo. Sobna higijena je presenetljivo dobra (z izjemo ko je bila polna luna, takrat je bilo kar noro  :-\ ), nezgode so kar zelo redke. Njena trma se že malo kaže toda jo kar dobro krotimo. Za hrano pa je tudi pripravljena storiti vse (še tisto kar sploh ne zna  :D ). Počasi jo učimo sedi....sedaj takoj, ko vidi da imaš v roki hrano (ali kliker) da rit dol, te gleda in čaka kdaj dobi  ;D

Še ena slikica, kako je danes odkrivala kaj je to transportni box (kletko je že dodobro spoznala)



hesta

  • Gost
Odgovori #4341 : 23 Marec 2011, 11:22:34
No, Larra, takih strokovnjakov ki bi prepoznali karakter mladiča v prvem dnevuživljenja pa še nisem srečala, čestitam za tako sposobnost, res si fenomen.Drugače sem pregledala razstavne kataloge od 13 let nazaj,kjer imam zaznamovane vse beagle in napisane zreven rezultate,sorry teh Dancev ni nikjer do lani jeseni.Če si jima predavala samo o višini SLO beaglov, itak nista izvedla nič, itak se dogaja to povsod, nekje več, drugod manj.
Sama sem že 1000krat povedala da tudi moji psi niso vsi ,kar bi moralo biti, nobeden od teh pa ne tišči v vzrejo.Tudi ti ki jih imam doma IMAJO določene napake, nobeden pa genetskih in vzrejnih,tudi rodovniki so čisti, v njih ni nobenih Krkinih  psov iz katerih so se začeli kaliti SLO beagli ,kjer so parili vso žlahto povprek in začeli izdajati neke pogojne rodovnike(kot,da to ni že vrsto let pred tem priznana pasma).
Če te karkoli zanima o mojih psih, se obrni direktno name in ne sprašuj tega neznanih ljudi po ZS.
Sicer se pa res adijo, tale forum, je bolj pametno prebirati Pavlihovo pratiko, lepe dneve pa iskoristiti za uživanje v naravi.



Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4342 : 23 Marec 2011, 21:02:14
Ja potem si pa bolj slabo gledala, ker sta bila tukaj že kar na nekaj razstavah... ::) ::) Če se mogoče spomniš, sem dala še sliko Boni in Villya na forum iz specialke...
Nisem jima predavala samo o višini beaglov! Vem, katere napake ima Boni (absolutno jih nima tako zelo veliko kot ti praviš - pa ne da to pravim, ker je moj pes in mi je itak najlepši ampak sem spraševala kar nekaj ljudi za mnenje...večinoma vzreditelje iz tujine in pa tudi sodnike), zato sem tudi izbrala takega samca, da bom te napake "popravila". Po tem leglu bom videla, kakšni bodo mladiči...če bo vse ok in bodo v standardu in tako kot se za-gre, bom z Boni imela še kakšno leglo, drugače pa jo takoj steriliziram. Mi ni do tega, da bi "masovno vzrejala" kot marsikateri, ki proba imeti leglo in mu zadiši denar, potem pa kar štepa kot po tekočem traku...in ima včasih tudi po dva legla naenkrat  ::) .
Tudi če bo z mladiči vse ok bom mogoče imela še eno leglo in nič več, ker bom z boni rajši delala agility... :) Kasneje pa razmišljam o še eni psički (seveda iz tujine) pa bom mogoče s tisto imela še kakšno leglo...
Kar se pa tiče tvojih psov sem pa tistega "neznanega" vprašala o tvoji psici, ki ima sedaj leglo, čisto tako iz firbca, ker me je pač zanimalo iz kje je psica. Če pa je to tako zelo narobe, se pa globoko opravičujem... ::)

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4343 : 24 Marec 2011, 14:25:44
nima smisla Larra, sama veš kaj imaš , kaj želiš in zgolj to je bitno, se ti ni potrebno zagovarjat, raje objav več slik legla za tiste izmed nas , ki nas dejansko zanimajo bigli tle :)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4344 : 24 Marec 2011, 14:42:03
Davor vem ;) Bom prilepila... :)

Aja pa še...nisem nevem kakšna strokovnjakinja, za kakršno se imaš ti... In ja, že prvi dan sem videla, kakšen karakter imajo mladički... Dvobarvna sta razvajena in požrešna, samička ki smo jo peljali na infuzijo je bila "taglavna" že takoj ko se je skotila in je že takoj lajala in godrnjala če ji kaj ni bilo prav, prvi trobarvni fantek je priden in se vsemu prilagodi...če ga pač odrinejo stran počaka in se priklopi kasneje, itd.... :) Seveda se še čisto točno ne da določiti karakterja ampak nekatere stvari se pa pač vidijo že prvi dan..! Ali pa imam pač jaz malo "posebne pse" ::)

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4345 : 24 Marec 2011, 14:42:46
ni vse bistvo v razstavah in razstavni lepoti. Meni zadošča, de je pes v standardu po zunanjost. Bolj so mi pombne druge lastnosti. Itak bi morali bit standardi bolj ohlapni za zunanjost in večpomena na značaju in zdravju. Kdo pa rabo 100 000 fotokopij po zunanjosti? Ljudem so všeč malo različni psi, eni močnejši , enim bolj vitki, enim višji , enim nižji , enim bolj enim manj pisani. Zakaj torej tako zoževati sliko predstavnika posamezne pasme?

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4346 : 24 Marec 2011, 16:00:39
Danes, se mi je porajalo naslednje vprašanje:
Beagli naj ne bi imeli probleme s kolki. Toda koliko je traba paziti kaj mladič dela. Takoj za hišo imamo hrib kamor psičko (9 tednov) vozim na sprehod. Ali je to lahko kaj problematično? Prav tako so 3 stopnice za vhod v stanovanje. Ker je že dovolj velika lahko pride gor. Je to lahko problem?

Torej v kakšni meri je treba pazit kaj mladič počne, da ne bodo kasneje kakšne težave?


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4347 : 24 Marec 2011, 16:53:13
Davor vem ;) Bom prilepila... :)

In ja, že prvi dan sem videla, kakšen karakter imajo mladički... Dvobarvna sta razvajena in požrešna

Kdaj sta se pa ta dva imela čas razvadit, da sta bila razvajena že prvi dan?  ::)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4348 : 24 Marec 2011, 18:23:09
Citiraj
Ali je to lahko kaj problematično? Prav tako so 3 stopnice za vhod v stanovanje. Ker je že dovolj velika lahko pride gor. Je to lahko problem?

displazija kolkov je načeloma redka pri biglih, tko da hribi (midva ko je bila še mladič sma komot na pohorje prišla s tem da me je na koncu vlekla gor  ;D  ) in  tisti dve stopnici ne rabita biti razlog za skrb;

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Larra

  • *
    • Prispevkov: 737
    • Točke: 0
Odgovori #4349 : 24 Marec 2011, 18:35:47
Kalsang, to se je pokazalo v naslednjih treh dneh, ker se ves čas crklata pri mamici in dobesedno "žreta" in jih sedaj kar malo odstavljam.. :)

Deteljica zato, ker imajo nekateri naši psi pač "grde" prednike in so potem še naši grdi pa ni važno kakšni so ;) :P

Bossek, te tri stopnice naj te ne skrbijo...bolj je problem pri mladem psu, če gre večkrat na dan po 20h stopnicah ali več (bloki). Za hrib pa ne morem nič rečt ker ne vem ali je strm ali pač položen? Če ni preveč strm ni panike  :)

LP

Psarna LARBONES
(Beagle in Madžarska vižla)