Mešanec med samojedom in labradorcem

Davo · 9196

Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
: 16 Oktober 2014, 19:43:04
Dobil bom mladička mešanca med samojedom in labradorcem.
Zanimajo me če ste imeli priliko videti takega mešanca in
vaše kakršnekoli vaše izkušnje z takim psom.




čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #1 : 16 Oktober 2014, 19:59:27
verjetno lahko pričakuješ zelo samostojen karakter in vztrajen ter močan lovski nagon.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 16 Oktober 2014, 20:38:11
Prijazen, zaupljiv, ob vašem napačnem ravnanju trmast, če mu boste dali priložnost potepuški. Tega, da bi ostal sam na naograjenem vrtu ni pričakovati. Če sta starša karakterno tipična predstavnika pasme, z lovskim nagonom ne bi smelo biti problema. Rabil bo veliko gibanja, tudi teka, šolanje s pozitivno motivacijo, na način, ki je za psa zabaven in ne povzroča trme. Problem pri takih križancih je, da starši pogosto niso tipični predstavniki pasme, niti po izgledu niti po karakterju, tako da rezultat ni ravno predvidljiv. Če pa so starši ok, potem pa je to kar dobra kombinacija.


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 Oktober 2014, 21:34:46
Ko ga dobiš se kakšne slikice nebi branili  :-[



Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
Odgovori #4 : 17 Oktober 2014, 15:29:00
Ja starša sta tipična predstavnika. Kuža pa bi znal biti zelo lep. Po očetu ima telesne značilnosti labradorca. Po mami pa zgleda da bo imel daljšo dlako in od mame ki je cela bela mu je ostala bela dlaka po trebuhu in na koncu tačk. Kot bi imel copate. Se ga že veselim in pripravljam konfortno bivališče z notranjim zidanim prostorom in izhodom na ograjen del ob vrtu. Upam da bo tudi lepo vzgojen saj imam vsak dan opravka s službenim nemškim ovčarjem pri katerem je treba biti zelo dosleden. V bistvu se mi zelo dopadejo psi z močnim karakterjem. Ko s takim psom enkrat ustvariš dober kontakt je res užitek biti z njim. Slike pa tudi obljubim.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 17 Oktober 2014, 15:38:50
Če se bo vrgel bolj po samojedu in boš imel enak pristop kot do nemca, se boš hudo opekel. Tudi bo, če bo imel v sebi kaj samojedskega skrajno nesrečen, če ne bo med ljudmi ampak bo zaprt zunaj.


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 17 Oktober 2014, 17:04:11
Če se bo vrgel bolj po samojedu in boš imel enak pristop kot do nemca, se boš hudo opekel. Tudi bo, če bo imel v sebi kaj samojedskega skrajno nesrečen, če ne bo med ljudmi ampak bo zaprt zunaj.

+1 polarci so hudič :D Jih okregat ,bohnedaj.. Nos do podna



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #7 : 17 Oktober 2014, 18:36:18
Jih okregat ,bohnedaj.. Nos do podna

Dobro te je zdresirala  >:D



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 17 Oktober 2014, 19:15:09
Dobro te je zdresirala  >:D

Ah ne , imava pa vsak dan 'borbe' kdo je bolj trmast  ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #9 : 17 Oktober 2014, 19:33:23
Saj vem da se ponavljam kot stara lajna. Ampak te članke, si je res vredno prebrati. Alfa in omega, Preprosto najboljša. Posebno vsi tisti, ki se prvič srečujejo s psi, niso tako preprosti kot so ovčarji. Pa tudi ovčarji si zaslužijo najboljšo možno metodo in šefa B (v članku preprosto najboljša) Nekateri ljudje imajo v sebi vgrajeno avtoriteto argumenta in takšni načeloma, zelo dobro zgradijo odnos. Vsak zato ima svoj zakaj in ne obratno.
http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/

Verjamem, da bo pes luštn za pojest. Upam, pa da bosta zadovoljna oba.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #10 : 17 Oktober 2014, 20:12:28
Tudi bo, če bo imel v sebi kaj samojedskega skrajno nesrečen, če ne bo med ljudmi ampak bo zaprt zunaj.

Tudi labradorci so družabni in so radi z ljudmi. Naša je čist nesrečna, če mora biti čez dan nekaj časa v pesjaku in ve, da smo doma, takoj ko lahko pride v hišo, pa je vsa vesela in navdušena.  :o

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 18 Oktober 2014, 14:10:41
Saj vem da se ponavljam kot stara lajna. Ampak te članke, si je res vredno prebrati. Alfa in omega, Preprosto najboljša. Posebno vsi tisti, ki se prvič srečujejo s psi, niso tako preprosti kot so ovčarji. Pa tudi ovčarji si zaslužijo najboljšo možno metodo in šefa B (v članku preprosto najboljša) Nekateri ljudje imajo v sebi vgrajeno avtoriteto argumenta in takšni načeloma, zelo dobro zgradijo odnos. Vsak zato ima svoj zakaj in ne obratno.
http://www.kdilirija.agility-slo.net/zanimivosti/

Verjamem, da bo pes luštn za pojest. Upam, pa da bosta zadovoljna oba.
Fantastični članki!



Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
Odgovori #12 : 18 Oktober 2014, 15:26:33
Lepa hvala vsem ki ste se odzvali na moje vprašanje. In se priporočam še naprej za kakršenkoli
dobronameren nasvet. Tiste ki se bojijo da bo pes sam in žalosten na vrtu naj potolažim da se že službenega psa ki je sicer nemški ovčar in logično bistveno drugačen od psa ki ga pričakujem, nikoli ne morem naveličati in sem z njim tudi takrat ko mi služba tega ne narekuje. Drugačnost mojega psa pa me ne moti ker poznam njegovo mater že odkar je bila mladička in se zelo dobro razumeva.



Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
Odgovori #13 : 05 November 2014, 17:11:13



nxyz

  • *
    • Prispevkov: 48
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 05 November 2014, 20:11:05
Tega žal ni mogoče pogledati, je zasebno.



Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
Odgovori #15 : 06 November 2014, 18:02:21
Slika



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 06 November 2014, 23:38:35
Aa , črn je :) Jaz sem imel pa vedno  v mislih rumeno-belega. Zanimivo .Barva po labradorcu, kožuh po samojedu.  Deluje tak prebrisan ,fletn 100na uro :D ! Veliko veselja z novim članom :)



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #17 : 07 November 2014, 10:32:29
Oooo, kok je lušten. Pa kakšne dobre copatke ima  :o

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #18 : 07 November 2014, 11:14:11
Pri sosedih so imeli samojedko in tudi mladiče. Samo enkrat je bil njej podoben. V ostalih primerih pa bolj črni (po ovčarju in labradorju z vasi).
Veliko veselja z navihancem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
Odgovori #19 : 23 November 2014, 14:17:15
Še par dni in ga dobim. Sicer pa sem že nekaj časa vsaj enkrat na dan na obisku pri njem in greva tudi že skupaj na sprehod. Moram ga pohvaliti da je že sedaj izjemno odziven in na klic priteče k meni tudi v situaciji ko so prisotni moteči dejavniki. Celo ko ga pokličem sredi aktivne igre s sestrico, prekine z igro in priteče tudi v situaciji ko sem na drugi strani hiše in me ne vidi. Ovratnico ima samo na sprehodu pa ga čisto nič ne moti in tudi na fleksiju je čisto zadovoljen. Ko se utrudi pa pride k meni in se uleže ob noge in zadovoljno zadrema. Situacija je taka da je lastniku že malo žal da ga je obljubil ampak bo vseeno držal besedo.



Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
Odgovori #20 : 13 December 2014, 13:14:06
Moji vtisi po 14 dneh.
Zelo inteligenten kuža.
Zelo navezan na gospodarja.
Z kontaktom z ljudmi in drugimi psi nima problema.
Zelo čist, če ima le možnost se podela izven pesjaka.
Na trenutke nekoliko samosvoj vendar z načinom brez prisile lepo vodljiv.
Naprimer če se ne odzove na odpoklic samo spremeniš smer gibanja in takoj priteče.
Če noče v avto, ga mirno pustiš se vsedeš v avto, pustiš odprta vrata,vžgeš avto in že skoči noter.
Zna pa tudi svoje nestrinjanje pokazati z srditim lajanjem in grizenjem hlač. To je poskušal do sedaj dvakrat.
V takem primeru se ne obvlada več in ne reagira na poskuse preusmeritve pozornosti.
Obvladal sem ga tako da sem ga zgrabil in ga z rokami prisilil da se je umiril. Po 10 d0 15 sekundah sem ga spustil in
je bil popolnoma miren in prijazen kuža. Glede na to da je zelo inteligenten, za položaj prostor sva prvič porabila borih 10 minut, sedaj po par dneh pa izvede prostor že skoraj kjerkoli čeprav to zahtevam od njega samo parkrat na dan, mislim da bo hitro dojel da z agresijo ne bo dosegel kar bi rad.
Sicer pa me ne moti da je nekoliko pasji v določenih situacijah saj se za psa to tudi spodobi, samo usmeriti morava to v pravo smer.
Vglavnem srečen lastnik in zadovoljen pes.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...

martina.o

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 3.098
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 13 December 2014, 20:18:04
V pesjaku? Decembra ? Mladič - domnevam 2 meseca star

I don't regret my past, I just regret the time I wasted with the wrong people.


Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
Odgovori #23 : 14 December 2014, 10:09:29
Ja v pesjaku. Čez par dni bo star tri mesece. Ampak to ni običajen pesjak sredi vrta, ampak je v polzaprtem delu stavbe, tako da ima iz treh strani stene in streho nad sabo. Zraven tega ima še pasjo uto novo z dvojnimi stenami, z pet centimetrov kvalitetne izolacije in predprostorom. V uti pa spi na moji stari puhovki iz čistega gosjega puha ki sem jo uporabljal za ekstremne zimske alpinistične razmere. Tako je zanj kraljevsko poskrbljeno. Pa tudi sam je bolj malo ker je veliko z menoj.



Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
Odgovori #24 : 06 Januar 2015, 11:53:27
Moj Medo je začel meni sam od sebe prinašati kost v moje naročje in jo gloda na mojih nogah.
pa me zanima če kdo ve kaj konkretno to pomeni. ali je to izraz pripadnosti ali kaj drugega,



Davo

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
  • Moj pes je čudovit, ker ga jaz tako vidim.
Odgovori #25 : 21 Januar 2015, 15:10:54
Danes je prvič po oddaji serčal svojo mamo. Bilo je prav zanimivo. Obašala sta se čisto klasično kot z vsemi drugimi psi ko se srečata. Kake pol ure st bila skupaj in sta se fino zdivjala, potem pa brez problema odšla vsak v svojo smer.