Sredstva, izdelki, preparati za pomiritev prestrašenih psov

fortuna · 94486

fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #30 : 18 December 2014, 09:26:16
Fortuna ste že probali z masažo ušes in telesa, ter povijanjem?

Samo laično. Po knjigi.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!

BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #32 : 18 December 2014, 11:00:30

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #33 : 18 December 2014, 11:33:54
Zdi se mi precej podobna sestave teh mojih. Koliko te pa stanejo sanal relax?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #34 : 18 December 2014, 11:38:30
Pri nas so kar drage - veliko dražje kot pa Serene UM (glede na št. tablet te imajo notri po 60 tbl če se ne motim Sanal pa ima samo 15 tbl)

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #35 : 18 December 2014, 17:42:19
BlackDevil, glede Tranqui chem-a... na ovitku za pse, kjer je odmerek prve 14 dni 1 tbl/10 kg in na ovitku xl, kjer je odmerek 1 tbl /20 kg, razen magnezija, ki je 0,3 pri prvih in 0,4 pri drugih oz xl tbl NI NOBENE razlike v količinah ostalih vsebujočih sestavin!?? Tudi tbl se ne razlikujejo na pogled. Sedaj me zanima ali samo tisti 0,1% razlike v magneziju zadevo toliko "pojača", da je močnejša za pol doze?? ??? ???


  :) Sem jih vprašala glede tega pa so mi tole odgovorili:

Tranqui Chem XL je narejen tako, da 1 tableta ustreza 20 kg telesne teže živali, medtem ko Tranqui Chem 1 tableta zadošča 10 kg telesne teže živali.

 Razlika med obema proizvodoma je v količini dodanih zelišč na 1 tableto - torej vsebnost baldrijana, melise in lipe. Kajti ravno te imajo tisti blagodejni pomirjajoč učinek na počutje živali. Ker je to proizvajalčeva receptura, se natančnih količin ne navaja - zato pa pride do manjše zmede, kje je razlika.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #36 : 18 December 2014, 20:34:04
Razlika med obema proizvodoma je v količini dodanih zelišč na 1 tableto - torej vsebnost baldrijana, melise in lipe. Kajti ravno te imajo tisti blagodejni pomirjajoč učinek na počutje živali. Ker je to proizvajalčeva receptura, se natančnih količin ne navaja - zato pa pride do manjše zmede, kje je razlika.

Sem prišla tudi jaz do te info. :) Skratka, kakorkoli, samo da bo pomagalo. :)




fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #38 : 20 December 2014, 21:58:01
Juhuhu, mi imamo že novo leto, fijuuuu, jupidupidu :o :o :D >:( ::)

No ja, saj bi rekla da imamo generalko, pa je prišla malce prehitro in nenapovedano ::). Če skrajšam - en prednovoletni festival so nam postavili praktično čez cesto >:(. No, pa se gremo - že od mraka pokanje, psica skoraj tako, kot za novoletno noč, s tem, da je Tranqui chem niti ni mogel preveč umirit, saj se še ni mogel toliko skoncentrirat, da bi lahko bil učinek (predvidevam).

Kje so danes tisti v uniformi, kateri naj bi letos KAO poostreno izvajali nadzor nad pirotehniko? Žal lahko napišem da če bi imela sama pol ure časa in če bi imela pooblastila, bi jim v pol ure napolnila blagajno, klinčkompalčkom >:(.

Besna in razočarana obenem...  >:( :(



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #39 : 21 December 2014, 09:28:52
Ne, ah kje ni mogel imeti še učinka. SPloh pa če jo je res zelo strah...Potem kanonada vseeno naredi svoje. In pri tako zelo močnem strahu, paniki, rabiš nekaj bolj koncentriranega in močnejšega.

Včeraj so kak km od nas, mogoče manj, vmes je nekaj gozda, v glavnem pokali so nekaj petard- recimo 10-15 pokov. Navadno je že to bilo za mojo psico preveč in se je šla skrit.
Tokrat je preležala na moji postelji, normalno počivala, niti z ušesom ni zastrigla. Je pa včeraj bil ravno 6 dan dajanja tablet.

Zunaj bi jo verjetno še vseeno postalo strah in bi morala obračat domov.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


teycha

  • *
    • Prispevkov: 446
    • Točke: 0
  • Dalton
Odgovori #40 : 21 December 2014, 11:05:33
Mi imamo kar orenk probleme. Žal tudi ob močnejšem grmenju in bliskanju. Pes bega po stanovanju, hiperventilira in se trese - recimo da je zadnje leto tako, pred tem nikoli ni bilo takih problemov - mogoče minimalni zgolj za novo leto. Skušamo ga ignorirati in se potem nekam zavleče, ampak diha pa še vedno zelo hitro in celo telo rata zelo vroče - kot da bi imel kar naenkrat vročino.

In v tem primeru me mori - ali se mu lahko kaj zgodi. V smislu, da bi ga od panike kap, ali pa pregretje ali kaj podobnega?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #41 : 21 December 2014, 12:01:44
Ignoriranje ne pripomore k manjšanju strahu. Pomaga pa povijanje, masaža ušes, čeljusti, repa (to pomaga Bini). Skoraj vsaka knjižnica ima knjigo Ttuch za pse (ne vem polnega naslova, avtorica je Linda Telington Jones).

Moja se med nevihtami sedaj vleže v kot v spalnici, ki je tik nad zemljo in tam prevedri. Eno leto je bila čisto panična, tako kot ti opisuješ, potem je pa s thundershirtom, to masažo in dejstvom, da se jo spusti v spalnico od tastarih, šlo na bolje.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #42 : 21 December 2014, 12:32:35
Na sreco se mi lahko sprehajamo kljub pokanju, streljanju:



Mi je pa hudo za vse zivali, ki niso imune na poke. Naj vam bodo letos sosednje vsaj za kaksno petardo bolj naklonjeni.


xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #43 : 21 December 2014, 17:32:28
Kakšna lepa druščina Barbara  :o

Mi imamo tudi, hvala bogu, srečo z Missy .. se ne boji pokov.



Lusi

  • *
    • Prispevkov: 138
    • Točke: 0
Odgovori #44 : 21 December 2014, 19:49:28
Moja tudi hiperventilira. Po dveh urah tega sem jo lansko leto šla tuširat. Z bolj hladno vodo, seveda. Seveda se nadaljnjih pokov ni nič manj bala, smo pa za tistih 20 min hiperventilacijo prekinili, med drugim se je itak vsaj malo ohladila. Preveč me je skrbelo, da bi skup padla.
Če pes obožuje tuš in je tudi tam sicer popolnoma sproščen, pa verjetno tudi to ne bi zaleglo.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #45 : 21 December 2014, 21:05:04
Sem na hitro prečekirala zadevo - verjetno sem preskočila napisano kaj vse vsebuje ali je samo kazein tisti, ki pomaga? Plus, ali je dobavljiv v Slo? Zaenkrat nisem našla teh podatkov...

Hvala za info, bo še prav prišla.
Zylkene ima enako ucinkovino kot Dominor, ki se ga dobi pri nas- 30 tablet stane mal manj kot 20 €, Lekarna Ljubljana ima svoj genericen izdelek Kalmin, ista ucinkovina, 30 150mg tablet stane cca 15€.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #46 : 21 December 2014, 21:50:42
Mi imamo kar orenk probleme. Žal tudi ob močnejšem grmenju in bliskanju. Pes bega po stanovanju, hiperventilira in se trese - recimo da je zadnje leto tako, pred tem nikoli ni bilo takih problemov - mogoče minimalni zgolj za novo leto. Skušamo ga ignorirati in se potem nekam zavleče, ampak diha pa še vedno zelo hitro in celo telo rata zelo vroče - kot da bi imel kar naenkrat vročino.

In v tem primeru me mori - ali se mu lahko kaj zgodi. V smislu, da bi ga od panike kap, ali pa pregretje ali kaj podobnega?

Zgoraj je mamarozi en fajn link prilimala (na splošno je cela stran vir res dobrih informacij, ki jih je pametno upoštevat pri "rokovanju" s plaškoti, tudi članek o tem, kako se lotiti grmenja) - http://fearfuldogs.com/myth-of-reinforcing-fear/

Psu je treba omogočit, da se počuti varno, ko ga je strah. Če je najbolj varno to, da se zavleče v en kot, naj bo to, če bi se bolje počutil v naročju, mu ga ponudimo, zato ne bo strah nič bolj prisoten.
Vpliv na telo pa takšna panika seveda ima - ne vem, če kratkoročne (torej kap iznenada) ampak če se pa to ponavlja in nalaga bi pa verjetno lahko prišlo tudi do tega. Za predstavo, kaj se dogaja v pasjem telesu - recimo, da si v avtu in si v situaciji, ko se skoraj zaletiš. Srce ti nabija, grabi te panika, na trenutke težko zadihaš. Enkrat še gre, zdaj si pa predstavljaj, kaj bi se zgodilo, če bi se ti to dogajalo recimo dnevno, ali parkrat tedensko (letos so bile nevihte pogoste). Stres na stres. O fizičnih posledicah, ki jih to pusti na telo ve google več od mene, psihično bi se pa verjetno sčasoma začela bati že vožnje z avtomobilom - tako je strah pred grmenjem pri psih vedno slabši.
In če nadaljujem še na varnost - ko prideš domov, kaj bi raje videla - da te nekdo objame in potolaži ali da te ignorira ali pa ob tvojih strahovih zamahne z roko, po možnosti reče, da ne pretiravaj?


telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #47 : 22 December 2014, 09:19:44
Jaz sem bila res mal paf, ko sem si prebrala tadva clanka. Zmeraj, vedno in povsod sem brala samo o ignoriranju strahov. Zdaj mislim, da ja, ignoriramo naspicena usesa na kavcu, ko kaj poci. Neignoriram pa panike, silnega strahu. Vceraj zvecer ga je zunaj zgrabila. Valda, petarde, pa sploh ne blizu. Dokoncno se j v beg pognal, ko so psi nadvoriscih zacel lajat. Sem tekla z njim, da sva prisla pod luc, tam sem ga ustavila, revez je ves drgetal. Sem se sklonila k njemu, mu nezno govorila, bozala po hrbtu, na dolgo...Ko sva spet startala, je bil za vsaj polovico manj panicen, tekel ni vec. Takrat sem ga poklicala, pohvalila, ko se je obrnil in prisel, priboljsek v gobec in hitra hoja domov.
Ma boscek je. Ze tako je en tak bojecko, zdaj je pa katastrofa. Dobiva triptofan ze mesece dolgo,pa theanine (oboje kar cisti prah, na ebayu kupim), ampak to pokanje je prevec zanj. Thundershirt pa njegovo anksioznost poveca...tako da ga bom verjetno prodala dalje. Gor ga dobi na se za bozic in novo leto, da vidm efekt ob pokanju na polno, potem pa vidim, al kaj nuca al pade Chico v tistih 20%psov, ki nimajo koristi od tega.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #48 : 22 December 2014, 10:14:14
Tak mini test ali bi psu Thundershirt pomagal je lahko tudi povijanje, kaka naša majica, na tesno zavozljana okoli psa in dejstvo kako se obnaša med normalnim objemanjem, kadar ni vznemirjen.

https://www.youtube.com/watch?v=23Ed80FVFRo

Za prvo silo bo. Thundershirt je lažji za oblečt in se ne premika in prestavlja sem in tja, tako kot povoji med tem, ko se pes premika.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #49 : 22 December 2014, 11:21:49
mamrozi nisi edina  :-[ ko sem pesjanko dobila in smo nekak ugotovili, da se nas (in vseh strašnih zvokov) ne bo navadla ampak da jo je strah sem začela brat in iskat info. Me je prav šokiralo, kaj vse sem "vedela" pa je čist kontra. In tudi pri nas je začelo it na bolje, ko sem nehala ignorirat in vztrajat v strašnih situacijah ampak sem se pobrala od tam in ji ponudla naročje. Druga stvar je, če se pes bolje počuti, če ga ignoriramo (večina so to psi, ki se bojijo ljudi), takrat ga pač pustimo pri miru.

Sicer smo čist iz teme ampak če bo komu prav prišlo - tole so avtorji, ki sem jih obdelala in zagovarjajo (in razumljivo pojasnjujejo) pozitivne pristope k strahovom

Debbie Jacobs - fearfuldogs.com + FB skupina Fearful dogs https://www.facebook.com/groups/fearfuldogs/
Patricia B. McConnell - The Cautious Canine (tudi ostale knjige so OK, ta je pač ena, ki je vezana na strahove. Kratko in jedrnato predsavi princip dela s psom, ki se nečesa boji)
Nicole Wilde - Help for Your Fearful Dog (nudi dobro osnovo razumevanju strahov in kako se spopadati z njimi)
Karen Overall - njene knjige so žal izven mojega budžeta ampak "Protocol for Relaxation" je dostopen preko googla, tukaj je pa tudi veliko njenih člankov objavljenih - http://www.dvm360.com/karen-l-overall-ma-vmd-phd-dacvb-caab

Scaredy Dog! od Ali Brown je tudi zanimiva, samo moraš malo filtrirat podatke (še omenja ignoriranje in še kakšno stvar, ki je bolje, da je ni)

Pa vsi po vrsti priporočajo opazovanje svojega psa in poznavanje njegove telesne govorice.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #50 : 22 December 2014, 14:40:04
Zylkene ima enako ucinkovino kot Dominor, ki se ga dobi pri nas- 30 tablet stane mal manj kot 20 €, Lekarna Ljubljana ima svoj genericen izdelek Kalmin, ista ucinkovina, 30 150mg tablet stane cca 15€.

Ne vem če se tole res splača... Pes ki tehta nad 30 kg naj bi na dan dobil 900 mg, v Dominorju in Kalminu je 150 mg. Je po mojem boljše če naročiš Zyklene iz tujine.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #51 : 22 December 2014, 19:15:45
30 tbl Calmina je 16 €, to ima pes pri dozi 900mg/dan za 5 dni.
10tbl Zylkena 450 mg je na ebayu s poštnino vred preko 15£, to bi tudi bilo za 5 dni. Je cenejše, vsaj kar se ebay.co.uk tiče.



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #52 : 28 December 2014, 20:01:31
BlackDevil, že opažate kaj pozitivnih učinkov Tranqui chem-a? Saj se ne motim in ga letos vi uporabljate? :)



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #53 : 29 December 2014, 18:39:49
Za novo leto imam na izbiro xanax in apaurin. Kaj naj mu dam? Xanax ucinkuje hitro, olajsanje je mocno, ucinek pa hitro popusti. Apaurin rabi dlje, da prinese olajsanje,le to ni tako mocno kot pri xanaxu, ampak traja pa dlje...
 A naj mu dam preden zacne pokat, ze ob recimo 20h al se prej? Kaksne so vase izkusnje s temi zdravili?



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #54 : 29 December 2014, 21:31:33
Apaurina ne poznam, xanax sem pa za novo leto dala prvič ko je začelo pokat,  zgodaj popoldne enkrat (ker nisem hotla dovolit, da se panika sploh razvije, eden od ciljev dajanja je bil namreč da se za vsako ceno izognem poslabšanju strahu). Ker drži 4-6 ur in traja 30-60 min da začne delovat sem čez pet ur dala ponovno in čez pet ur še enkrat ( ne vem točnih ur, zadnja je bila mislim da okol pol 11 zvečer).

V nobenem primeru, tudi če bi dala samo eno dozo bi pa dala že pred pokanjem - recimo okrog 22. Najkasneje ob 23 bo efekt in držal bo čez polnoč.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #55 : 29 December 2014, 21:46:46
Kako dozo xanaxa pa si dala in koliko kil ima pes? Za Apaurin imam namreč navodilo, ker mi ga je dal veterinar, za Xanax pa ne, ker sem ga dobila od kolegice. Mam pa dve 0.25 mg tabletki xanaxa.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #56 : 29 December 2014, 22:05:11
Za xanax je zgornja doza 0,1mg na kg telesne teže. Moja je mela 38kg in je bla zgornja doza 3,5 1mg tablete (ampak take doze nisem dala nikoli). Popoldanske doze sta ble 2 tableti, tazadnjo sem dala 2,5 - ampak "moje" tablete so ble močnejše od tega kar imaš ti za tvojega.

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #57 : 29 December 2014, 23:07:40

Ma boscek je. Ze tako je en tak bojecko, zdaj je pa katastrofa. Dobiva triptofan ze mesece dolgo,pa theanine (oboje kar cisti prah, na ebayu kupim), ampak to pokanje je prevec zanj. Thundershirt pa njegovo anksioznost poveca...tako da ga bom verjetno prodala dalje. Gor ga dobi na se za bozic in novo leto, da vidm efekt ob pokanju na polno, potem pa vidim, al kaj nuca al pade Chico v tistih 20%psov, ki nimajo koristi od tega.

Kako si do sedaj uporabljala Thundershirt? Če ga je dobil gor samo takrat, ko ga je bilo že strah, potem je logično, da njegovo anksioznost poveča. Ista fora kot pri psih, ki se začnejo umikat, ko lastnik v roke prime klešče za kremplje :)

Upam, da boste vsi čimbolj mirno preživeli silvestrovo!

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #58 : 30 December 2014, 00:42:26
Jaz pri svoji psički letos prvič uporabljam Serene Um, ker se psička totalno boji pokov, strel in vsega podobnega  :(. Do letos smo jo imeli na Bachovih rešilnih kapljicah, je bila malo bolj sproščena ampak še vedno prestrašena. Pri teh tabletah od Serene Uma, se mi pa zdi da ji pomagajo, ker ko sva šli danes na sprehod in je v bližini naju počilo se ni prestrašila  :), vsaj ne tako vidno kot ponavadi in sva mirno nadaljevali sprehod, tako da njej očitno tole res deluje in sem za enkrat zelo zadovoljna, bom pa videla kako bo za novo leto.



mamarozi

  • *
    • Prispevkov: 182
    • Točke: 0
Odgovori #59 : 30 December 2014, 08:17:53
Kako si do sedaj uporabljala Thundershirt? Če ga je dobil gor samo takrat, ko ga je bilo že strah, potem je logično, da njegovo anksioznost poveča. Ista fora kot pri psih, ki se začnejo umikat, ko lastnik v roke prime klešče za kremplje :)

Upam, da boste vsi čimbolj mirno preživeli silvestrovo!
Kupila sem ga v "mirnem" obdobju. Najprej pokazala, dala priboljšek. Dala gor za deset minut, dajal priboljške, ki jih ni hotel vzet. Kot kip je stal slabih 10 minut. Drug dan spet kup priboljskov, gor za deset minut, se je zacel slinit, hiperventilirat. Cez 5 minut je pojedel svoj obrok sicer, ampak je jasno dal vedet, da se ne pocuti dobro. Tretji dan je bežal pred mano, ko je videl, kaj mam v roki. Naj povem, da tudi oprsnico mrzi, kljub pocasnem navajanju s priboljski. Zdaj sicer bezi pred thundershirtom, ampak ko ga dobi gor, se obnasa normalno. Tako, da ga za popoldansi sprehod dobi gor. Prvic ko je pocilo, ko je imel to gor, je reagiral enako kot brez njega.