Sprehodi so prava muka

bol.ha · 21883

rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #60 : 26 Januar 2011, 16:13:01
Psa v mestu ne smeš imet spoščenega. :) Jaz imam za vsak slučaj, če si kak pes omisli mojega napadit tudi sprej. Mi je žal za psa, ampak boljše to kot da mojega pokonča. ;) Drugače se pa mi ne sprehajamo več veliko po mestu, ampak gremo rajši na kakšen travnik. ;) Za socializirat psa je pa sedaj skoraj v vsaki šoli tečaj igralnih uric, kjer se lahko naučijo sporazumevanja psi med seboj, vem da se pri nekaterih gre tudi v mesto in živalski vrt. Pa še psi so pod nadzorom.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #61 : 26 Januar 2011, 16:29:12
Bambi, vprašala sem tprose, ki se pritožuje, da srečuje polno takih psov, jaz jih pa rabim, pa jih nimam.
Tisti, ki misli, da lahko dobro socializira psa s tistim, kar dobi v ogralnih uricah pa:


sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 26 Januar 2011, 16:39:16
še jst mam eno vprašanje: kako naj postopam pri tem. Moj mali se NIČ in NIKOGAR ne boji. Tudi če kdo renči nanj se moj postavi proti njem in ga izziva.  Tudi med igro želi psu skočit na hrbet ::)  kako naj ga odvadim? Ker preproste ne dojame teh ''opozorilnih'' znakov?



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 26 Januar 2011, 16:45:07
Citiraj
Na sprehodih pse gladko ignorira in se ne zmeni za njih, ker sem jo to učila že od malega. Ko sem zagledala psa, ki se nama je približeval hitro igračko ali še boljše slasten priboljšek v roke in psa niti pogledala ni.

No jaz bi enako delala, samo kaj ko sem jo dobila starejšo pa gre malo počasneje.. In ko je pes je na priboljške imuna, pa tudi na večino igrač. Mam po tanovem cufo, in je navdušena, tako da bom delala na tem.

Drugače pa jaz na PSTju ne spuščam, to je šel moj fant. Spustim jo na delih, kjer vidim daleč vnaprej in jo lahko pokličem in primem. Ker se ljudje takih psov fajn bojijo, pa tudi meni je neprijetno da kar rine v druge. In dokler bo to počela ne bo prosto tekala ko bodo na vidiku drugi psi.

Citiraj
še jst mam eno vprašanje: kako naj postopam pri tem. Moj mali se NIČ in NIKOGAR ne boji. Tudi če kdo renči nanj se moj postavi proti njem in ga izziva.  Tudi med igro želi psu skočit na hrbet Roll Eyes  kako naj ga odvadim? Ker preproste ne dojame teh ''opozorilnih'' znakov?

Moja je kar nekaj časa skakala po starejših psicah prijateljic. Pa so renčale, hotle ugriznit, pa nič. Jaz sem jo kar pustila, ker so jo mele tamale pod kontrolo oz jih ni ogrožala (ni nazaj renčala, samo okol skakala in lajala). In po enem času jo je minilo. Zdaj se skupaj sprehajamo in se psici ne poznata.  Najdi koga s psom ki mu ni do druženja, pa zna primerno odreagirat.



tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 26 Januar 2011, 17:20:29
Takšne jaz srečujem pri Murglah :) Upam, da bodo komu v pomoč, ko pravijo da je vse slabo za nekaj dobro  :D

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #65 : 26 Januar 2011, 18:44:52
Bambi, vprašala sem tprose, ki se pritožuje, da srečuje polno takih psov, jaz jih pa rabim, pa jih nimam.
Tisti, ki misli, da lahko dobro socializira psa s tistim, kar dobi v ogralnih uricah pa:

Osnovne komunikacije med psi se naučijo. ;) To sem mislila, socializacijo z ljudmi in ostalo moraš pa kam drugam. ;)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #66 : 26 Januar 2011, 23:12:34
Po mojem opazovanju...Psi se njveč komunikacije naučijo fraj, brez štrika, brez vmešavanja ljudi oz. minimalno in v družbi različnih odraslih psov. To je za mladička pa tudi odrasle pse, ki jim manjka socializacije, niso pa agresivni, učni raj..al kako bi rekla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #67 : 26 Januar 2011, 23:20:21
Kje praviš, da se da srečati podivjane pse socializirane po principu PST? Jih nujo rabim, brez njih ni mogoča uspešna socializacija. Na našem koncu jih obupno primanjkuje.

Na Grajski vasi blizu SG sta dve taki psici-na garantiram, da ti ne bosta naluknjali tvojega psa in po možnosti tudi tebe, ker direkt v psa pikirata in par bund sta že strgali. Sta sestri in sta od hudiča, brez kakršnekoli kontrole...Bi te pa prosla, če mi lahko mal razložiš kako to doprinese socializacijo?? Lahko tudi na ZS.

Sama se tudi z Bino ubadam s pristopom do psov. Zadnjič nisem pravi čas opazila in mi je čez cel travnik do landserja letela, in pol navdušeno skakala okoli njega-ni ravno kulturno s pasjega vidika...Kakor tudi ni kulturno skakat 2M v zrak ker je na drugi strani ceste bil pes. :o

sp30 ti pa moraš najti zoprnega psa ali dva, ki bosta dala kako klofuto tvojemu in ga naučila kulturnega obnašanja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 27 Januar 2011, 00:08:39
Sama se tudi z Bino ubadam s pristopom do psov. Zadnjič nisem pravi čas opazila in mi je čez cel travnik do landserja letela, in pol navdušeno skakala okoli njega-ni ravno kulturno s pasjega vidika...Kakor tudi ni kulturno skakat 2M v zrak ker je na drugi strani ceste bil pes. :o

Naša tudi skače kot kozal, ko zagleda sosedova škotska terierja. Mi je včasih kar nerodno, ko gremo mimo, ona pa kot da je na trampolinu.
Če sta spuščena in je na vidiku pes, jo vedno privežem, ker se ne zna obnašat. Če je Roy zraven, se pa večkrat začne repenčit in potem jih ponavadi "pokasira" Roy-se vsi psi vedno vanj zaženejo, tamala pa potem cvikne.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #69 : 27 Januar 2011, 11:55:31
Lepo vedet, da nimam edina problemov. :-[ Ker mi je takrat res nerodno, navadno še laja zraven. In zadnjič slišim, ko je en rekel svojemu psu "Lej Luka, leteči pes, tega še pa nisma vidla!" Ampak je gospod bil k reči sproščenega duha in sem mu povedla, da se moja psica ne zna ravno kulturno obnašat, da ni nevarna, je pač tele in komaj čaka, da lahko preveri psa, če ji je včeš ali ne.  ::) :-[ Pol jo je pa nemc hotel povohat in je že cvilila in rikverc za mene.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!