Mladiček v novem domu-boleha

GinaJack · 131303

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #270 : 01 December 2010, 12:58:35
Gina jack
 lej ... ko ti veterinar cepi ti vpiše v knjižico...
Torej sedaj ko ste jo cepili... kaj ti je napisal?
makar skeniraj in nalimaj sliko....
 da ne bo tukaj tople vode ali je bila steklina vmes ali ne....
jaz te štekam... ni nova si nepoučena( vsi tanovi paničarijo- smo paničarili- logično) ... ampak dejstvo pa je ,da pišeš zelo dvoumno... če hočeš nasvete... napiši točno!... to da po cepljenju ni ravno živahna ni tako drastično. da je ne nosijo noge se sklepa da ji je odpovedal zadnji del... to pa je drastično...
 naša Dina ko je bila mladič.. jo je vsaka taka stvar tako vrgla iz tira , da se je potem še dva dni sama sebi smilila... in če ne bi bila to moj drugi pes ( pri prvem sem paničarila za vsako malenkost) bi jaz za vsako njeno simuliranje  letela k veterinarju....

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #271 : 01 December 2010, 12:59:22
Ma kombinirano lahko tudi pomeni, da je za vec kuznih bolezni skupaj (kar naceloma ta cepiva za kuzne so).

battito animale


GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #272 : 01 December 2010, 12:59:31
Ovcka ravno sem pogledala v knjižico  :)

Piše pod: Druga cepljenja:
Cepivo:
Nobivac Lepto
Nobivac DHPPi

na računu pa piše Vakcinacija psa (kombinirano)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #273 : 01 December 2010, 13:00:38
GinaJack kaj pa na 4. strani knjizice kjer so cepljenja proti steklini imas vpisano kaj?

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #274 : 01 December 2010, 13:01:59
No očitno so potem res hvala bogu cepili samo za kužne,čeprou jo jaz ne bi še dala cepit, dokler ni z njo vse ok...



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #275 : 01 December 2010, 13:02:52
GinaJack kaj pa na 4. strani knjizice kjer so cepljenja proti steklini imas vpisano kaj?

Nič, kot sem napisala piše samo pod: DRUGA CEPIVA



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #276 : 01 December 2010, 13:29:12
Kombinirano cepljenje  pomeni samo kombinacija cepiv proti kužnim boleznim,ker so v eni vakcini kombinirani sevi za več kužnih bolezni.Kombinirana vakcina je namreč lahko 5 ali 7 valentna.
Kar se tiče tetoviranja naj bi se ukinilo z novembrom 2011,ko po direktivi FCI ne smemo več tetovirati.Problem pa nastaja v tem,ker se ne morejo dogovoriti kdo bo po novem čipiral pse.KZS želi prevzeti čipiranje,ker ima že vpeljan sistem označevanja rodovniških psov iz tetoviranj,VURS hoče,da bi to še naprej izvajali veterinarji,saj čipiranje psov ni vezano na označevanje po pasmah ampak naključno.Tu se pojavlja problem predvsem zaradi označevanja mešancev,njihovih legel,ki niso nikjer zavedena.Če bi KZS prevzel čipiranje bi bil obvezen tudi označevati vse ostale pse.Samo močno dvomim,da bi se na področju dvoriščne reje kaj hudo dosti na boljše spremenilo.
Tjaša



GinaJack

  • *
    • Prispevkov: 86
    • Točke: 0
Odgovori #277 : 01 December 2010, 13:46:16
Pri Pet Vet niso popolnoma nič komplicirali glede čipiranja in cepljenja. Pa še za čipiranje se ne plača nič, sicer ne vem kako je to drugje, v glavnem naša je cepljena samo proti kužnim boleznim 5 valentno, ko bomo pa to preboleli in ko bo 3 mesce stara pa bomo cepili tudi proti steklini.



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #278 : 01 December 2010, 14:28:11
Pri dopolnjenem tretjem mesecu.... ok naj piše kar hoče..... v administrativnih špehih ::)
Če bi jaz imela mladiča... ki je bil v rani mladosti bolan/bolehen ... in vem da ima oslabljen imunski sistem... zarad mene če piše, da ga je treba točno na dan 3 meseca cepit ...in če sama precenim , da se ne obnaša normalno.. glede na zdravstveno stanje... me boli klinac, kaj piše v zakonih. ???
jaz bi delala tako kot je za mojega psa zdravo ... in ga ne bi šla izpostavljat še enemu cepljenju ,pa če mi sam papež pošlje ,da je tako treba.
Najprej bi dala skoz vse preglede in ko bi po mnenju vsaj dveh ali treh vetiranarjev presodila, da je zdrav- in da mu vakcinacija ne bo škodovala...potem pa cepim.

kaj ... a bo vozila psa okoli steklih lisic ???
Če pri 3h ne bo popolnoma zdrav ga cepi pri 4ih... pa kaj
( razen če bo hotela čez mejo.... pa še to se jaz raje dogovorim in ga dam v varstvo necepljenega..kot da mu ogrožam zdravje  zarad ene blesave administracije)
čist tko....

zdej tukej nekej mora mora ... nič se ne mora, če to ni zdravo....  to je zame zadostno opravičilo... naprej je moj pes in njegovo zdravje potem so pa zakoni o cepljenju..
Po zakonu moraju bit vsi cepljeni... pol pa pogledaš statistiko kakšnega zavetišča... pa vidiš kaj se mora in kaj se dela.... in zdej če nekdo zamakne tisto cepljenje za 1 mesec zaradi zdravstvene dobrobiti...pa da bi mi nekdo poslal kazen zarad tega ... ma nalimam mu jo na čelo


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #279 : 01 December 2010, 14:30:57
Se tudi dogaja, da v knjižico nalepijo potrdilo o cepljenju za steklino (tudi plačaš in dobiš račun), dejansko pa psa cepijo kasneje... Ne propagiram, samo povem, da se tudi to dogaja :) verjetno po vezah ali pač...


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #280 : 01 December 2010, 14:37:43
Če je pes zdrav, potem ni cepljenje proti steklini pri treh mesecih noben problem. moje so bile, pa je bilo vse OK. V konkretnem primeru pa bo treba cepljenje proti steklini prestaviti za kar precej časa.  Če je pes bolan, potem ni nobene potrebe po goljufanju s štemplji v knjižicah.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #281 : 01 December 2010, 18:32:44
Kakorkoli, meni se zdi vse skupaj zajebavanje.
Mladič, kupljen iz vprašljivih pogojev, napol crkne, pol se ga pa še cepi.
Kapo dol. Tako pred šteparko, ki vas kljub informacijam, povsod dostopnim, še naprej nateguje, in pred neskončno neumnostjo.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #282 : 01 December 2010, 19:34:38
Meni se pa res zdi da tale GinaJac samo provocira....Kot da ima preveč časa ali pa je užaljena na ta forum...saj ne bi vedu. ::)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #283 : 02 December 2010, 20:51:39
Drugače pa GinaJack, ne vem, če ti je bilo to že povedano, nimaš doma JRT, ampak mešanko, podobno tej pasmi. Ker če pes nima rodovnika, je mešanec, pa pika.

Pa čeprav to, v vsej tej tvoji zgodbi ni tako važno...samo v vednost.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #285 : 04 December 2010, 21:56:45
Lanabela, misliš name ? Jaz ima doma dva mešanca. Mešanci so zame najboljši psi. Jih pa ne imenujem po nekih pasmah, če to niso.



AnjaB

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #286 : 04 December 2010, 22:15:40
ko smo že pri prehladu. moja 8 tednov stara mopsica je prišla ob najslabšem možnem letnem času in me zanima, kaj menite, koliko časa je lahko zunaj? strah me je namreč, da bi se prehladila, ker ima čisto gol trebušček. ven jo pa peljem po ene 6krat na dan, ker smo v procesu učenja lulanja zunej. ma kdo kake podobne izkušnje s katkodlakim mladičkom in zimo? vsakič, ko ve da greva ven začne preventivno cvilit in ko sva zunaj mi leze na čevlje, da bi jo vzela v naročje. saj se ji ne dam in vztrajam pri svojem, ampak nočem, da zboli. ubistvu si želim samo, da bi mi še nekdo drug rekel, da bo z njo vse v redu. :)



AnjaB

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #287 : 04 December 2010, 22:16:25
okej, ne vem kje sem pobrala prehlad. :D pa pri bolehanju mladičkov



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #288 : 04 December 2010, 23:27:57
Lanabela, misliš name ? Jaz ima doma dva mešanca. Mešanci so zame najboljši psi. Jih pa ne imenujem po nekih pasmah, če to niso.
Lanabella je mislila,da se žali mešance s tem, da se jih daje v isti  z nerodvniškimi pasmam podobnimi  ;)
Kajti pravi mešanci so enkratni originali, nerodovniški pasmeski pa slabe kopije  :P

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


ren

  • *
    • Prispevkov: 229
    • Točke: 0
Odgovori #289 : 16 December 2010, 09:56:22
JinaJack, kako je s psičko?



ursa_9

  • *
    • Prispevkov: 341
    • Točke: 0
Odgovori #290 : 05 Januar 2011, 17:40:37
Očitno se je raje odjavila od pesjanarja...čeprou me res zanima, kaj se kaj dogaja s psičko oz če je sploh preživela  :-\



urš(k)a

  • Gost
Odgovori #291 : 22 Maj 2012, 02:45:40
o moj bog o moj bog o moj bog o moj bog....šla bi in ji vzela kužiko iz rok in jo odnesla k veterinarjem,naredila halo in prijavila idiota od njene "vzrediteljice" vsem,ki bi imeli 5 sekund zame....sploh ne vem,kaj naj rečem...sem..čisto brez besed...samo zelo zelo žalostna, da smo ljudje lahko tako zelo prazni, da ne znamo pravilno poskrbeti za tiste, ki so od nas odvisni....jaz bi za svojega psa dala obe svoji ledvici in še kaj... potem pa prebereš tole zgodbo.. in pomisliš, ali je ta deklica sploh umsko sposobna skrbeti za živalco, ali jo ni mogoče na koncu res vrnila krueli devil....kaj vse bi lahko prihranili tej psički,če bi inšpekcija bolje opravljala svoje delo in če bi ljudi izobraževali,kaj to pomeni RODOVNIK....da zares obstajata samo 2 možnosti : ZAVETIŠČE ali PES IZ PREVERJENE PSARNE Z RODOVNIKI... :'(



tawiki

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #292 : 15 Februar 2014, 18:22:05
Pozdravljeni! Doma imamo 6 majhnih psičkov, ki so se skotili 22.1. 2014. Ena psička ima probleme. Že trikrat je bruhala. Dvakrat ko sem jo dvignila k sebi. Ima "nečisti" glas. Ko laja ima njen glas čuden prizvok. Kot da ne bi imela glasa. Skrbi me tudi to, da včasih sedi in naenkrat začne kašljati, kot da bi bila tik pred bruhanjem. Redno sesa pri njeni materi.


Prosim za pomoč, lepo Vas pozdravljam,

                                                                            tawiki





Desobediencia

  • *
    • Prispevkov: 1.107
    • Točke: 2
Odgovori #293 : 26 Februar 2014, 18:47:23
Je mozno, da je mleko zaslo v pljuca?

Dogo Argentino - El Mas Mejor

Nochi tlen onca no huelitli mo patlaz, xic cualmeztli mo mantica, moyolica, inic ti nemiz inahuac yeliztli.


tawiki

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #294 : 23 Julij 2014, 10:30:18
Samo za informacijo kaj je bilo psički. Imela je razširjen požiralnik. Hrana ji pravzaprav ni prišla v trebušček. Če bi hoteli da psička živi, bi morala vsak dan na inuzijo. Psičko smo nato uspavali.

Imam drug problem. Pes star 6 mesecev. Včeraj mu je dvigovalo. Upam da veste kaj to pomeni. Stvar pred bruhanjem. Izbruhal ni nič. Normalno je jedel. Pregledala sem ga in mu pod rebri začutila kot neko trdo bulo- nekaj takega. A je to normalno?


LP



Tejch

  • *
    • Prispevkov: 645
    • Točke: 0
Odgovori #295 : 23 Julij 2014, 18:31:15
Sama še take izkušnje nisem nikoli imela, vsekakor se mi pa to ne zdi normalno. Mogoče gre za kak tujek. Vsekakor vsaj pokliči veterinarja, ti bo on najbolj znal povedat za kaj se gre  ;)



tawiki

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #296 : 23 Julij 2014, 22:12:40
Ja bili smo pri veterinarju.


A ima kdo izkušnje s tujki? :) In kako naj psa odvadim od pobiranja vse svinjarije?