Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1454815

MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #120 : 04 Januar 2006, 21:47:09
Ja, če me organizator ni n.....Ker mefisto se v temi MN že buni nad mojo info. Jaz sem napisala samo to, kar sem izvedela, po sili razmer.

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #121 : 04 Januar 2006, 21:50:12
Ninci nekatere pasme imajo na žalost zlo nizke rekorde (njufki 12 na slo rastavi  ::)) Držim pesti da bo corsov zate več  ;)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #122 : 04 Januar 2006, 21:53:11
Ninci nekatere pasme imajo na žalost zlo nizke rekorde (njufki 12 na slo rastavi  ::)) Držim pesti da bo corsov zate več  ;)

Jah če jih je bilo lani 19, se mi zdi to že fenomenalno, zato me je zdaj številka 10 malo presenetila. Ampak nič zato, bomo dobro pogledali tisto, kar bomo imeli na razpolago ne ;D

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #123 : 04 Januar 2006, 22:04:03
Kar pripravi se, jih je prijavljenih celih 10 psov na specialki.

Miša

Hvala za opozorilo, ampak naju ni nič strah, trenutno trenirava italijanski moški šarm (sodi italijanska sodnica) obenem pa sva si še v italijanščino prevedla pesem "Midva sva en luštn par". Tak da za naju ni straha, ne greva po nagrade ampak greva šminkirat.

Samo 10?

Lp nina

No lahko še jaz ostale pripeljem,  pa še katerega od svojega prejšnjega legla pokličem pa nas bo preko 20. To pa je že skor za piknik naredit.






vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #124 : 05 Januar 2006, 08:08:16
No, saj 10 tudi ni malo. Tudi na specialki v Zagrebu jih je bilo nekaj takega. Drugače jih pa več kot 3 (z našim vred) na posamezni razstavi v Slo žal še nisem videla. :-\

Spike, kaj naj si pa mi zmislimo, ko italijansko komaj da znamo pozdravit, pa kakšno "O sole mio" bi še spravili skupaj  ;) več pa ne.  ;D ;D ;D

O pikniku smo pa enkrat že nekaj filozofirali, kajne?



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #125 : 05 Januar 2006, 08:28:41

Spike, kaj naj si pa mi zmislimo, ko italijansko komaj da znamo pozdravit, pa kakšno "O sole mio" bi še spravili skupaj ;) več pa ne. ;D ;D ;D


Ja saj to pa res ni noben problem, od Ramazzotija si sposodita melodijo od pesmi " A deso tu" ( no ne vem če se glih tko napiše), in v slovenščini pojeta "A ti si tut tu" :) :) :).



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #126 : 05 Januar 2006, 08:44:37
Evo mene od danes




ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #127 : 05 Januar 2006, 09:19:26
Hej na tej sliki od danes pa izgleda veliko bolj samozavesten :D

Citiraj
No, saj 10 tudi ni malo.

Skromnost je lepa čednost ;D pravijo.

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #128 : 05 Januar 2006, 09:28:28
Skromnost je lepa čednost ;D pravijo.

Lp nina

Ja, hvala, hvala.... ;) Ninci!

Spike, tisti italijanski moški šarm pa očitno na Spika že deluje  ;) :D :D!



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #129 : 05 Januar 2006, 09:42:33
Ja, mislim da nam bo počasi uspelo. Odločili smo se, da bo Spike do nadaljnega bival skupaj z nami z dejanskim namenom da vidi in spozna da nismo nikakršni bavbavi in moram reči ter ga pohvaliti :-*, ker glede na to da je do zdaj živel v boksu je izredno čist (nobene lužice ali pogače) :D.


Spike, tisti italijanski moški šarm pa očitno na Spika že deluje ;) :D :D!

Ja se mu vidi, da mu po žilah teče italijanska kri, če že pogledamo njegovega deda Conan dei Dauni je tudi on izredni šarmer in pa njegov oči je tudi (sam on ma uhe in rep pa ne pride tko do izraza).



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #130 : 05 Januar 2006, 09:47:02
Ja, mislim da nam bo počasi uspelo. Odločili smo se, da bo Spike do nadaljnega bival skupaj z nami z dejanskim namenom da vidi in spozna da nismo nikakršni bavbavi in moram reči ter ga pohvaliti :-*, ker glede na to da je do zdaj živel v boksu je izredno čist (nobene lužice ali pogače) :D.

Pogače ;D ;D tak izraz za ... tisto ;D... pa res redko slišiš.

Pa imate kakšno srečanje organizirat resen namen, ali bo naslednje v okviru PeSjanar.Si srečanja in se Kingu pridruži še kakšen CC-jček?.. Samo če so vsi taki kot King se bojim, da bomo ostali brez hrane :P ;D

Lp nina



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #131 : 05 Januar 2006, 10:21:43
Vali je Tole mali king?

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #132 : 05 Januar 2006, 10:25:05

Pogače ;D ;D tak izraz za ... tisto ;D... pa res redko slišiš.

Pa imate kakšno srečanje organizirat resen namen, ali bo naslednje v okviru PeSjanar.Si srečanja in se Kingu pridruži še kakšen CC-jček?.. Samo če so vsi taki kot King se bojim, da bomo ostali brez hrane :P ;D

Lp nina


Ja odkar smo prešaltali na Belcando so res pogače nič več klobase in me to seveda full moti.
Glede piknika mi je čist vseeno, kako bo organiziran a v samo Corso sestavi ali v okviru Pesjanar.si.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #133 : 05 Januar 2006, 10:36:20
Spike eno vprašanje mogoče boš ti bolj vedel. King ima v rodovniku po mamini strani oz. po babici Agathi ČERNÝ ŠAOLIN Sultana. Je to isti Sultan z katerim si ti lani paril Perlo? Tole je slika Sultana iz Kingovega rodovnika. Vem samo, da je bil Sultan z katerim si ti paril tudi črn in je imel kupirana ušesa, če je to ta, pa... :-\ Pomagaj malo ;)

Lp nina

p.s. starša tega Kingovega Sultana sta Ondy in Cacao če bo kaj v pomoč ;)



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #134 : 05 Januar 2006, 11:13:32
Spike eno vprašanje mogoče boš ti bolj vedel. King ima v rodovniku po mamini strani oz. po babici Agathi ČERNÝ ŠAOLIN Sultana. Je to isti Sultan z katerim si ti lani paril Perlo? Tole je slika Sultana iz Kingovega rodovnika. Vem samo, da je bil Sultan z katerim si ti paril tudi črn in je imel kupirana ušesa, če je to ta, pa... :-\ Pomagaj malo ;)

Lp nina

p.s. starša tega Kingovega Sultana sta Ondy in Cacao če bo kaj v pomoč ;)

Ja definitivno gre za pravega Sultana, mama je Ondi (AG96L7256) oče je Cacao(LIR 98/23436), potem pa so Bull, Regina in Uncas, Peper. Sultano ima kar nekaj potomcev tudi v daljni Rusiji, ker bi naj tudi od tam hodili parit z njim.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #135 : 05 Januar 2006, 11:15:45
Aha potem je bilo moje predvidevanje pravilno. Hvala :-*

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #136 : 05 Januar 2006, 11:24:45
Vali je Tole mali king?


Seveda je, kaj si pa mislila - na tej sliki je star cca 3,5 mesece.

Glede Sultana pa bi ti lahko tudi jaz povedala, da je pravi. King ima zelo dobre pse v rodovniku (kar je žal za Sultana težko sedaj reči), v rodovniku so tudi psi iz psarne Della Porta Dipinta - več kot eden.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #137 : 05 Januar 2006, 11:31:06
 ;D Vali jaz vem, da ti veš katerega Sultana ima King v rodovniku samo ne vem če veš katerega Sultana imajo Spike-ovi psi v rodovniku ;) Zato sem vprašala njega ::)

Citiraj
(kar je žal za Sultana težko sedaj reči),

Me je pa po pravici ravno zaradi tega zanimalo. Zaradi genetskega kroga, ki se bo počasi ustvaril v Slo. z tem kar trenutno imamo oz. imate no, jaz še nimam nič ;D Ker je večina samičk ravno iz Spike-ove vzreje in bi one bile možne interesentke za Kinga, ki je zaenkrat dokaj aktualen samček. Dobro Sultan tukaj ne prevladuje toliko je pa definitivno ena info. več.

Aja še tole King ima tudi prednike iz psarne Tanzzarella recimo Simon-a.  ;)

Lp nina



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #138 : 05 Januar 2006, 12:02:53
Glede Sultana pa bi ti lahko tudi jaz povedala, da je pravi. King ima zelo dobre pse v rodovniku (kar je žal za Sultana težko sedaj reči), v rodovniku so tudi psi iz psarne Della Porta Dipinta - več kot eden.

No, no, no, brez zamere ampak ne bi rad skregal vseh po vrsti. Ampak ta trditev da Sultano ni dober pes ravno ne drži. Glede na njegove razstavne dosežke lahko samo rečem vsaka čast. Vali če bo tvoj King ali pa eden mojih Corsov dosegel takšne rezultate kot jih je Sultano samo kapo dol. Sultana sem sam osebno spoznal in lahko rečem da je šlo za izrednega Cane Corsa, katerega bi si lahko samo želel vsak ljubitelj te pasme, če pa je bil njegov srček bolj slab pa ga zaradi tega ne morem ravno obsoditi na slabega Cane Corsa, kajti lahko se samo vprašamo koliko Corsotov se na razstavah pojavla s slabim srcem. Sem 100% da jih je na italijanskih razstavah kar veliko. Sultano pa je bil vse do svoje končane poti lep, močan Cane Corso, ki je ustrezal vsem merilom standarda, če pa je njegov lastnik, kljub njegovi zdravstveni težavi opravljal z njim paritve pa ni on kriv, kajti svojo življensko pot bi lahko končal po domače povedano "na koži". No tukaj pa še njegova slika, ki sem jo naredil jaz 6 mesecev pred smrtjo.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #139 : 05 Januar 2006, 12:12:31
Spike odvisno pod kaj  smatraš "dobrega psa". Meni osebno veliko pomeni, da bo pes zdrav in bo karakterno odličen. Če bo še vizuelno ustrezal vsem standardom super, če bo imel kakšno malo napako se pa tudi ne mislim z glavo ob tram butat.

Sultan je bil vizuelno dober pes, mogoče tudi karakterno, žal pa je najbrž dal lepo število potomcev, ki bodo njegove zdravstvene težave prenašali dalje :-\. In v tem pogledu žal ni več popoln.

Lp nina



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #140 : 05 Januar 2006, 12:38:09
Spike, očitno se nisva razumela. Ni bil moj odgovor v smislu žaljenja, da ne bo pomote. :-\  Meni osebno je bilo do nedavnega zelo, zelo všeč, da ima King Sultana v rodovniku, ker je meni osebno to eden najlepših corsov - ne glede na uspehe, temveč moje definicije lepega corsa. Sama ne dam toliko na razstavne uspehe, ker vem, da jih je vse preveč "podrajenih ali dobljenih po VIP sistemu ali sreči". Kinga ne razstavljam zato, da bo pridobil čimveč naslovov (tudi Valija nisem zato - sedaj, ko je osvojil SLO CH sva končala - mogoče bo šel le še na kakšno bolj bljižno razstavo, če se nam bo ravno ljubilo), temveč hodimo le toliko, da opravi osnovno - SLO šampionat in da sploh vidimo, kako je z njim. Na tuje pa verjetno ne bom šla nikoli (razen CRO, ker je blizu in zelo prijetno, vsaj kolikor imam izkušenj), ali mogoče le kdaj poskusit, ker ne zbiramo naslovov in mi to tudi ni prioriteta. Kinga smo prvenstveno kupili za na kavč.  ;). Tujih šampionatov ne delam, ker nimam niti toliko denarja sploh pa ne časa.

Glede italijanskih razstav imam tako in tako svoje mnenje, sploh pa sem razočarana, od kar vem, da v Italiji ni potrebnega vzrejnega pregleda, itd... :P

Praviš, da je mnogo corsov na razstavah s slabim srcem. S tem ni nič narobe. Pes je lahko čudovit razstavni pes, pa ni rečeno, da je tudi primeren za vzrejo. Žal lepota ni vse. To je zelo lepo napisano v zadnji št. revije MOJ PES v članku -" Vzreja - kam greš?" ali nekaj podobnega.

Sultanov lastnik je po tvojih navedbah že 3 leta vedel, kako je z njim, pa je vseeno paril. To je dokaj neodgovorno, se ti ne zdi?

Upam, da to razumeš kot pozitivno debato, ker mislim, da si moramo biti edini, da je le kvalitetna vzreja primerna za tako majhen prostor kot je Slovenija in mi kot lastniki določene pasme smo za to odgovorni.

LP!



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #141 : 05 Januar 2006, 12:56:53
Ninci, pri mladiču glih ne moreš dejansko vedeti ali bo imel srčne težave ali ne, bolezen se lahko pojavi ali pa tudi ne (tako mi je bilo razloženo s strani veterinarja), tako da baje tega tudi ne moremo uvrščati kot dedno bolezen, tako kot tudi ne moremo reči da imajo vsi psi iz vzreje Černy šaolin zanič kolke, čeprav bi se naj v Mariboru  nahajala ena črna psička pripeljana od njih, ki ima hude probleme s kolki in še s čim. Kaj več o njenih težavah ne vem povedati, baje pa je hudo s psičko. Mogoče ve kaj več Cassius, kateri je iz tistega konca.

Sultano pa je bil 100% vizuelno in karakterno popoln, koliko pa bodo njegovi potomci prenašali te težave naprej je samo eno veliko vprašanje. Sultano je vzrejno dovoljenje imel in to nemško, katerega pa je mnogo težje pridobiti, kakor pa pri nas, pa še obnavlja se drugače kakor pri nas in kot kaže je bilo vse po normativih. Čeprav dejansko kot sem že povedal, če bi vedel ne bi paril. Najbolj me sedaj boli to, da ko se ve kakšno težavo je imel, je naenkrat, slab pes, praktično nič več vreden, kot vsak "cucek" na Gmajnicah, ki mu ne namenijo več tople, lepe besede, pred dobrim letom pa se ga je hvalilo naprej pa nazaj.

Ne vem ljudje, kaj če bi vam nekdo skril da ima težave težave s srcem ali s čim drugim, kar dejansko ni nevarno za vas osebno, mu bi obrnili hrbet, ga začeli zaničevati, ga imeli za manjvrednega, tretjerazrednega človeka.

Aja sem pozabil, da gre samo za pse, to pa je čisto nekaj drugega kakor človek.

Brez zamere, ampak povem kar mislim, gre seveda samo za debato.



vali

  • *
    • Prispevkov: 168
    • Točke: 14
Odgovori #142 : 05 Januar 2006, 13:16:04
Vidim, da še kar ne razumeš poante.  :P Nihče ni rekel, da je Sultano slab pes - pravimo samo, da je imel napako, ki je po vseh definicijah "lahko dedna" in bi lahko lastnik to povedal vsaj vam, ki ste parili z njim. Ne obračaj mojih besed, sicer pa sem se odločila, da bom končala s komentarji. Tisto o ljudeh, ki se jim obrača hrbet je čisto neumestno.

Nihče ni obsojal tebe, da si paril s Sultaom, saj nisi vedel za bolezen. Nihče ni rekel, da so sedaj mladiči kaj krivi. lahko bi se zgodilo, da bi bili vsi OK (pa žal temu ni bilo tako, kajne?). Glede Kingove vzrediteljice sploh ne bom nič komentirala, saj nisem nikoli rekla, da sem kupovla pri t.i. "vrhunskih vzrediteljih". Bila je pač prva, ki mi je lahko ponudila sivega psa v tistem času. Kupila bi ga če bi imel XY in XZ starše - sploh nisem poznala znanih corsov, ko sem ga kupila.

Glede tiste iz MB - prvič slišim, da je Černy Šaolin prodala še kakšnega psa v SLO, mislim, da vem katera psička je to - je črna iz MB, pripeljana iz Češke, vendar ni iz Šaolina. Težave z nogami pa nima zaradi displazije, temveč zaradi erlihioze, ki jo dobiš od klopa. Pa tudi če bi vsi Šaolini imeli težave s koliki (kar ni res - imajo opravljene vse teste), ni rečeno, da jih bodo imeli vsi mladiči, ker ni vse to v genetiki, je ogromno odvisno tudi, kako se ravna z mladiči v prvih mesecih (vplivi genetike in okolja).

Spike, še nekrat oprosti, če si razumel karkoli kot napad ali negativno mnenje - NI BILO MIŠLJENO TAKO!

Od sedaj naprej se vzdržim vseh komentarjev o drugih, razen mojega bogega Kinga (pa še to ne o vseh prednikih).



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #143 : 05 Januar 2006, 13:38:51
Vali kaj je umestno ali neumestno mi je čisto vseeno. Vidim da tudi ti nisi dobro razumela mene, kajti ne kritiziram vzrediteljice katera je vzredila Kinga, ampak sem dal samo primerjavo in nisem nikakor trdil da niso pregledani oz. da je kaj narobe z njimi, je pa res da je povprečna ocena kolkov pri njej HD-C, drugih testov pa jaz pri njej niem opazil, me pa zanima katere vse teste je naredila. Kar pa se tiče črne Corsice iz MB, kolikor vem je psička iz Šaolina, kajti skupaj smo bili na razstavi v Portorožu leta 2004 in takrat je imela k imenu pripisano Ćerny šaolin, razen če ima lastnik dva takšna psa, namreč pred nakupom se je odločal da bi kuža vzel iz mojega prvega legla, pa se mu je cena zdela odločno previsoka in ga žal poznam.

Kar pa se tiče genetike, pa tudi vemo da če imajo predniki kolke slabe jih bodo imeli tudi potomci, potem pa če še tako paziš pri mladiči. Res pa je da je maloverjetnosti , da če imajo starši dobre kolke da jih mora imeti tudi mladič če je imel vso ustrezno oskrbo in gibnje v mladosti, pa tudi takrat se lahko izjalovi lep primer pa je samček po imenu Taz iz Varaždina, katerega ima prijatelj Tomislav. Njegovi predniki imajo povprečno displazijo HD-B , on revež pa ima HD-E.  Žal je tako da Cane Corso spada med molosoidne pasme za katere je znano da imajo med drugim tudi težave z kolki.



spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #144 : 05 Januar 2006, 14:56:24
Ker ne vlečemo zamer, gremo z rubriko naprej. No tukaj pa vam pokažem nekaj fotk samčka iz prvega našega legla ko je bil majhen in sedaj ko je odrasel. Živi v Nemčiji, nekje ob Bodenskem jezeru a ne več pri prvem lastniku.

http://ccorso-aakita.moj-album.com/slike/1818954/kKG1GaLPtazX6HsF.v.jpg
http://ccorso-aakita.moj-album.com/slike/1818954/ucdmheRRG6iYlDyr.v.jpg
http://ccorso-aakita.moj-album.com/slike/1818954/qiBwBWOyTGZEgSZ6.v.jpg

nekatere slike zaradi hitrejšega nalaganja strani spremenjene v povezavo; zoe



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #145 : 05 Januar 2006, 15:16:29
Ker ne vlečemo zamer, gremo z rubriko naprej.

Mja še vedno moram jaz dodati svoje ;D preden gremo naprej ::)

Kar se tiče zdravja mladiča... kaj točno mladič nosi s sabo lahko vem samo tako, da izprašam za vse možne bolezni staršev vzreditelja. Čisto za primer danes sem pisala enemu vzreditelju poleg vprašanj HD in ED je bilo moje vprašanje namenjeno tudi o zdravju srca. Srce je ena izmed občutljih točk CC-jev tako kot displazija. Če se deduje ali ne ... jah nekateri pravijo, da je tudi odstotek dedovane displazije zelo nizek drugi pravijo, da če pariš dva psa z C, dobiš same z displazijo.

Je pa res kot je rekla vali Italijani recimo nimajo vzrejnih, pa jih briga za vse skupaj. Imajo nekaj uspešnih psov ampak bog si ga vedi koliko je recimo tistih, ki imajo hudo displazijo ( in še kaj drugega) in se o njih ne govori.

Drugače pa je tale tvoj samček lep, sicer ni moja barva ampak je pa corso :-* Me pa zanima kako to, da je bil prodan naprej??In če imaš glede takih prodaj kaj določeno z pogodbo ob nakupu?

Lp nina






spike

  • *
    • Prispevkov: 49
    • Točke: 1
Odgovori #146 : 06 Januar 2006, 08:39:17

Kar se tiče zdravja mladiča... kaj točno mladič nosi s sabo lahko vem samo tako, da izprašam za vse možne bolezni staršev vzreditelja. Čisto za primer danes sem pisala enemu vzreditelju poleg vprašanj HD in ED je bilo moje vprašanje namenjeno tudi o zdravju srca. Srce je ena izmed občutljih točk CC-jev tako kot displazija. Če se deduje ali ne ... jah nekateri pravijo, da je tudi odstotek dedovane displazije zelo nizek drugi pravijo, da če pariš dva psa z C, dobiš same z displazijo.

Je pa res kot je rekla vali Italijani recimo nimajo vzrejnih, pa jih briga za vse skupaj. Imajo nekaj uspešnih psov ampak bog si ga vedi koliko je recimo tistih, ki imajo hudo displazijo ( in še kaj drugega) in se o njih ne govori.

Drugače pa je tale tvoj samček lep, sicer ni moja barva ampak je pa corso :-* Me pa zanima kako to, da je bil prodan naprej??In če imaš glede takih prodaj kaj določeno z pogodbo ob nakupu?

Lp nina





Kaj mladič podeduje kaj ne se govori na tak ali drugačen način in tople vode tudi mi pri tem ne bomo iznašli. Sam sem mnenja boljše preprečevati in se izogibati, paritvam s psi ki imajo slbe zdravstvene lastnosti, kot pa potem poslušati, kaj je s katerim narobe. Glede Italijanov je pač žal tako, imajo mislim da dve organizacije ki sta registrirani pri FCI, kot registratorja rodovniških psov, pri nas imamo dejansko samo eno in hvalabogu da je tako. Glede tega kako to laufa v Italiji je vsaj zame vsa krivda na strani krovne FCI, kajti zadevo poznajo in to s pridom dopuščajo, sem pa skoraj siguren da če bi tudi pri nas bilo tako bi jih hitro dobili po glavi. Kako pa je glede kolkov pri njih pa je tako kot povsod, več kot potrdila o slikanju le teh od vzreditelja ne moreš zahtevati, to pa imajo v večini vsi narejeno, govorim o teh kateri so v mojem ožjem izboru.

Glede samčka pa bi naj bilo takole, da je dobil nove lastnike zato ker se z možem lastnice nista štekala, tako mi je obrazložil novi lastnik, čeprav mi je to zelo čudno ker je možakar po izobrazbi psihiater in bi svoje znanje vsaj mislim tako lahko tudi koristno uporabil pri vzgoji psa. Kuža bi naj bil do drugih živali izredno dominaten, nezaupljiv do odraslih (ampak pri tem ne kaže nobenega strahu, ampak ravno kontra), zanimivo pa je pri tem da pa je izredno mil in prijazen do otrok, tako da ga sedaj novi lastnik vozi v pasjo šolo in počasi uspeva pri vzgoji. Sam sem z lastnico večkrat hotel navezati stik ji pošiljal maile in sms in jo prosil za kakšno fotografijo pa ni odgovarjala in mi je bilo že zaradi tega malo čudno. Glede nadaljnje prodaje pa v pogodbi žal nimam nič zavezujočega zavedenega, saj švercarja psov dejansko spoznaš takoj, kajti le on začne zbijati ceno pri psu in komplicirati, mladič ga dejansko pri ogledu niti ne zanima, resen oz. potencialni kupec, ki si psa želi tega ne počne sprašuje vse kar se tiče glede mladiča, strašev, prehrane itd., cena mu je dejansko na zadnjem mestu.




Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #147 : 07 Januar 2006, 23:50:02
Ker se v temi sumljiv nič ne dogaja  ;) moram vskočit s podatkom ki sem ga izvedla pred Janušo  ;) Namreč njen CC ni več King ampak Kong. Prosim za upoštevanje  ;D ;D ;D ;D ;) ;) ;) ;)

vir: revija moj pes - bevskanje - članek o pozdravljanju lastnika  ::)

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #148 : 08 Januar 2006, 08:57:35
King Kong ;D ;D ;D ;D

battito animale


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #149 : 08 Januar 2006, 08:58:17
King Kong ;D ;D ;D ;D

Si mi vzela izpod prstov ;D ;D

Lp nina