Knjige o psih

ninci · 195686

Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #300 : 15 Februar 2011, 21:43:20
To knjigo jaz že imam in v njej so na koncu samo osnovni triki :(
Jaz je pa še nimam in menda bo primerna zame ;) Pa ne rabim trikov, ampak veliko različnih in uporabnih informacij. Imam same zastarele knjige in moram obnovit mojo "knjižnico" ter kaj prebrati, preden dobim novega psa ;)


Agava

  • *
    • Prispevkov: 190
    • Točke: 0
Odgovori #301 : 15 Februar 2011, 22:11:41
Čao,

če katera ne potrebuje več knjige 101 pasji trik in bi se je rada "znebila", sem jaz zainteresirana za odkup. Sem namreč popolna začetnica pri učenju trikcov in mi je ravno to všeč, da je čist enostavno opisano in da so bolj osnovni trikci (čeprav so meni že tu nekateri prave akrobacije). Ugotavljam namreč, da je naš Coco kar iz pravega testa za kaj naučit, saj sva se v prvem tedu naučila sedi, tačko, daj petko, sedaj pa delava na ukazu lezi in glas.
No, na povodec mi ga pa ne uspe navadit, ima kdo kakšno idejo?  :-\  Pravi živčni zlom doživi, ko mu pripnem povodec, pa je čisto lahek - najbolj tanek in najmanjši karabinček, kar sem jih našla.



EnNa

  • *
    • Prispevkov: 421
    • Točke: 0
Odgovori #302 : 15 Februar 2011, 22:20:09
Čao,
No, na povodec mi ga pa ne uspe navadit, ima kdo kakšno idejo?  :-\  Pravi živčni zlom doživi, ko mu pripnem povodec, pa je čisto lahek - najbolj tanek in najmanjši karabinček, kar sem jih našla.
Večkrat mu ga čez dan daj gor in pusti, da ga vleče po tleh, da se navadi tega občutka-vmes ga seveda nadzoruj, da se ne bo kam zataknil. In seveda ignoriraj živčne zlome ter pohvali umirjenost.

Bolj kot spoznavam ljudi, bolj ljubim pse (CHAMFORT)
"Šele, ko boste posekali zadnje drevo, zastrupili zadnjo reko, ulovili zadnjo ribo, šele takrat boste spoznali, da denarja ne morete jesti...
http://www.youtube.com/user/vabavaimu


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #303 : 16 Februar 2011, 23:40:45
Čao,

če katera ne potrebuje več knjige 101 pasji trik in bi se je rada "znebila", sem jaz zainteresirana za odkup. Sem namreč popolna začetnica pri učenju trikcov in mi je ravno to všeč, da je čist enostavno opisano in da so bolj osnovni trikci (čeprav so meni že tu nekateri prave akrobacije). Ugotavljam namreč, da je naš Coco kar iz pravega testa za kaj naučit, saj sva se v prvem tedu naučila sedi, tačko, daj petko, sedaj pa delava na ukazu lezi in glas.
No, na povodec mi ga pa ne uspe navadit, ima kdo kakšno idejo?  :-\  Pravi živčni zlom doživi, ko mu pripnem povodec, pa je čisto lahek - najbolj tanek in najmanjši karabinček, kar sem jih našla.

Agava za osnovne trikce s simpl opisi in veliko slikami nimaš boljše knjige kot je Dog Tricks od Mary Ray. Kakšna je 101 pasji trik ne vem, jo je pa nekdo ponujal par strani nazaj in med malimi oglasi. Poglej, če je še. Pa splača se ti pogledat po youtubu, poskusi najti "kanal" od uporabnice kikopup, zanjo se spomnim je ene par lušnih simpl trikov dala gor. Če si pa čista začetnica mi pa pade na pamet še kakšna knjiga ala Kay Laurence - Clicker training the perfect foundation. Imaš notri kar nekaj stvari, ki se jih lahko vzame kot trik (npr. naučiti psa kako stati na ali v nekem predmetu), hkrati ti pa na simpl način razloži "princip" pasjega razmišljanja, zaradi česar ti sama lažje učiš psa tudi drugih stvari (torej ne učiš več samo po "instant" nasvetih v trik knjigah ampak ti je tvoj lasten pes oz. njegovo vedenje asociacija, kako ga nečesa naučiti). 

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #304 : 07 Marec 2011, 10:06:08
http://www.barking-up-the-right-tree.com/index.html
Toplo priporočam, predvsem vsem začetnikom  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #305 : 07 Marec 2011, 14:07:14
Teaching with reinforcement - Kay Laurence Toplo priporočam začetnikom v "modernem načini vzgoje in šolanja". Nasplošno so knjige Kay Laurence dobre.

Za labije je pa sploh super Clicker gundog, The  clicked retriever, Positive gundog.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #306 : 07 Marec 2011, 14:26:08
Čara: Bom malo pogledala, mogoče kakšno naročila po netu :) Pa v knjižnico bo treba spet, vsega res nimam namena kupit, niti ni potrebno ;) Kaj za na hitro v roke vzet, ko pride do kakšne "situacije", je pa dobro imet doma. "psi za telebane" sem pa že obdelala, tudi poglavja, ki jih ni bilo potrebno 8)
Glede klikanja se pa še odločam...mislim, da ga bom uporabljala bolj za trikce in pri mladičku...delno preizkušeno na mačku ::)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #307 : 07 Marec 2011, 14:44:46
Sej ne rabiš klikerja, da furaš kliker sistem.  ;) V knjižnicah ne boš kaj prida našla. Edinole v naših knjižnicah, forumašev, če kdo kaj posodi, skopira...

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #308 : 07 Marec 2011, 14:49:03
Sej ne rabiš klikerja, da furaš kliker sistem.  ;) V knjižnicah ne boš kaj prida našla. Edinole v naših knjižnicah, forumašev, če kdo kaj posodi, skopira...
Ja, to je res, sej dejansko sem prav na kliker mislila. Ker meni se ga ne bi dalo non-stop za sabo nosit, da ne omenjam priboljškov. Anyway...to je že izven teme.
Na žalost so naše knjižnice slabo založene, če pa že je kaj, je staro. Bom šla pogledat, drugače bom vam težila >:D :P Kakšno je dobro vsaj malo prebrat, prelistat, preden kupiš...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #309 : 07 Marec 2011, 16:04:42
Če si iz LJ ali pa boš po SG hodila med vikendi ti lahko posodim tisto od Kay Laurence.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #310 : 07 Marec 2011, 17:34:18
Če si iz LJ ali pa boš po SG hodila med vikendi ti lahko posodim tisto od Kay Laurence.
Se definitivno priporočam :o
V Lj delam in sploh ne bo problem ;) Pa tudi sicer sem tik-tak tam. SG pa...hm...malo verjetno, mi je s poti 8)
Škoda nimaš psičke v Lj, bi se najavila spotoma še za sprehod ;)


čepica

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #311 : 08 Marec 2011, 22:56:56
Ve mogoče kdo, če se lahko McDevitt - Control Unleashed dobi v kakšni knjigarni? Že nekaj časa berem same pozitivne stvari o tej knjigi pa bi si jo rad pred nakupom malo pogledal.

Sem pa v zadnjem času prebral P. Miller - Play with your dog in od P. G. Burnham -  Playtraining your dog. Naslednja na spisku je Treibbal für Hunde, čeprav ne vem točno, kdaj se bomo treibballa zares lotili.

mikro šetlandski blog, ki ga piševa s Happy.


čepica

  • *
    • Prispevkov: 30
    • Točke: 0
Odgovori #312 : 16 Marec 2011, 17:34:05
Ve mogoče kdo, če se lahko McDevitt - Control Unleashed dobi v kakšni knjigarni? Že nekaj časa berem same pozitivne stvari o tej knjigi pa bi si jo rad pred nakupom malo pogledal.

Sem pa v zadnjem času prebral P. Miller - Play with your dog in od P. G. Burnham -  Playtraining your dog. Naslednja na spisku je Treibbal für Hunde, čeprav ne vem točno, kdaj se bomo treibballa zares lotili.
Že našel pdf. Zgleda, da bo to naslednje naročilo.

mikro šetlandski blog, ki ga piševa s Happy.


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #313 : 05 April 2011, 11:36:47
Prodam knjigo od Emme Parsons: Click to calm, cena 18 evrov.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #314 : 05 April 2011, 14:40:54
Prodam knjigo od Emme Parsons: Click to calm, cena 18 evrov.


Knjiga je že prodana.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #315 : 22 April 2011, 09:23:29
Prodam knjigo Masaža psov od Brede Kralj, popolnoma nova, nerabljena, cena: 25 evrov. Pošljem lahko po pošti (poštnina všteta v ceni).



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #316 : 05 Maj 2011, 10:25:59
Ok, ni sicer ravno čisto prava tema, ampak tukaj se je ful pisalo o knjigi Control Unleashed...
Na Clean Runu se dobijo posamezni videi (on demand), ki opisujejo 'igrice' iz knjige, če koga zanima:
http://www.cleanrun.com/index.cfm?fuseaction=category.display&category_ID=497



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #317 : 05 Maj 2011, 14:06:28
Je kdo bral knjigo kyra sundance 101 način za več aktivnosti s svojim psom? Njena knjiga 101 pasji trik pa mi je zelo všeč.



BlackWolfGirl

  • *
    • Prispevkov: 52
    • Točke: 0
Odgovori #318 : 20 Junij 2011, 22:21:38
Počitnice bojo kmalu in se mislim malo bolj posvetit branju, predvsem glede šolanja psov, odpoklica, če sem natančnejša in kontrole nad psom, ko je spuščen. Verjetn bom kupila Control unleashed, o tem se je že pisal, ne vem pa če je že kdo omenil Really reliable recall, ki je DVD sicer, pa tudi knjiga (mogoče je že bilo omenjeno, nisem brala vseh strani). Me zanima če bi bilo to primerno. (Odpoklic je tko...85% pri nama ::), pa še nisem obupala, še vedno lezema k 100% :D) Kaj pa Clicker training for obedience?
Aja, pa zanima me še kaj menite o knjigah od Cesarja Millana?



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #319 : 23 Junij 2011, 23:44:15
Vem, da je nakup literature kar drag špas, zato če bi si kdo rad sposodil kaj pasjega, me lahko kontaktira na [email protected]; v priponki je seznam literature.  :)

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #320 : 18 Avgust 2011, 09:59:06
Vem, da je nakup literature kar drag špas, zato če bi si kdo rad sposodil kaj pasjega, me lahko kontaktira na [email protected]; v priponki je seznam literature.  :)
Noče mi odpret seznama :(. Bi mi lahko prosim poslala na zs seznam?
Hvala :)

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #321 : 18 Avgust 2011, 11:03:52
Če klikneš na shrani povezavo kot-save content linka as....drugače ti lahko jaz pošlljem, imam tudi shranjeno tole BOGATO KNJIŽNICO. :)

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urša_Doggy

  • *
    • Prispevkov: 211
    • Točke: 0
  • Pes - edina ljubezen, ki jo lahko kupite <3
Odgovori #322 : 18 Avgust 2011, 21:10:48
Hvala se mi je odprlo :D. Uff to je pa res BOGATA KNJIŽNICA 8-D

Pes - edina ljubezen, ki lahko kupite <3
I <3 my dog...


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #323 : 26 Oktober 2011, 12:34:51
Sibila si ti bla razočarana nad knjigo, da si jo prodala?  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #324 : 26 Oktober 2011, 12:36:21
Sibila si ti bla razočarana nad knjigo, da si jo prodala?  :-[

Nad katero pa?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #325 : 26 Oktober 2011, 12:40:17
Click to Calm. Tole jaz nameravam kupit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #326 : 26 Oktober 2011, 12:52:06
Click to Calm. Tole jaz nameravam kupit.

Aha, nad tole. Ne, v bistvu je ful fajn knjiga, je pa tako, da sem jo enkrat prebrala in mi ni takšna knjiga, da bi jo znova in znova brala, pobrala sem kako uporabno stvar ven oz. point knjige, metoda je tudi kul, ampak knjiga mi je pač brezveze ležala doma. Je za prebrat super, ampak meni ni takšna, da bi zdaj nujno morala biti v moji pasji knjižnjici. Jaz 'delim' knjige na take, ki so super uporabne in jih želim imeti vedno nekje pri roki, ene pa pač preberem, so mi kul, ampak jih skoraj zagotovo ne bom več brala. V tej knjigi namreč povečini opisuje kako po tej 'njeni' metodi odvaditi psa agresije oz. reaktivnosti na motnje, saj je uporabno za vse motnje, in je kot nekak 'delovni zvezek'. Knjiga je bila super za prebrat, kak del metode je super uporaben, ampak je moja filozofija malo drugačna in vse tole tudi nisem smatrala tako zelo uporabno zame, imam raje knjige kjer bolj na splošno opisuje pasje obnašanje kot pa kaj v tem stilu. Meni je recimo ful všeč Fight! od Jean Donaldson na tole temo, nasploh so mi njene knjige zelo všeč. Pa tale od Turid Rugaas je super kulska. Pač na začetku moraš prebrat malo več, da se pol lažje malo orientiraš med knjigami, da ugotoviš katere so ti najbolj pisane na kožo. :)

Click to calm je kul, ampak je bolj tako za res reaktivne pse opisano kako jim spremeniti obnašanje v bistvu. Kako jim s kliker metodo dat/naučit nadomestno vedenje na nek način, cel postopek je opisan. Meni pač tole ni tako zelo uporabno, da bi se tega redno posluževala in jaz se rada rešim stvari, ki jih ne uporabljam, nisem preveč 'hrček'. ;D



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #327 : 26 Oktober 2011, 13:04:05
Moja ni taka, da bi se šla pa zdaj tepst in grist. Je pa lajava in eno psico ekstremno ne mara, na ostale, pa če ji pridejo blizu, do stika, zarenči in to hočem odpravit, pa ni pametne šole, ni kakega inštruktorja v bližini...ničesar. Pa ne mara pse ki lajajo, se igrajo in tekajo, se podijo za žogo. Mislim, da ni navajena, ji ni čisto jasno ali kaj. ::)
Zdaj delam veliko na look at the dog! Samo vseeno bi rada kaj bolj specifičnega.

Katera od Turid Rugaas pa?

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #328 : 26 Oktober 2011, 14:17:49
No, saj ta je v tem smislu 'look at that dog' oz. gre še dlje, da se psa dotakne s smrčkom itd., da si prisluži klik in s tem nagrado. Pa tudi dokaj natančno je potem opisano časovno in kako delati, v bistvu je kot nek priročnik kaj točno početi, da se pes nekako nauči kako reagirati na druge pse.
Meni se pač zdi bolj enostavno takim situacijam izogibat oz. se obnašat mirno in it dalje pa se ne kaj prida sekirat in jim dajat neke pozornosti obenem pa poskrbet za druženja s primernimi psmi pa je. ;D  Se mi zdi čisto normalno, da psom določene situacije niso všeč in jim tudi niso všeč vsi psi, pa kaj, pač neko sprejemljivo obnašanje v mejah normale pa res morajo pokazat.
Vidim, da jo imajo zdaj tudi tukaj, kjer niti ni poštnine in je zdaj ful ugodna:
http://www.bookdepository.co.uk/Click-Calm-Emma-Parsons/9781890948207



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #329 : 26 Oktober 2011, 14:19:57
Aja, od T. Rugaas pa  On Talking Terms With Dogs: Calming Signals ...
Ampak tale ravno ni za reševanje neke take problematike, imaš pa na splošno o miritvenih signalih in včasih ti je potem marsikaj bolj jasno. :)