smrdeča driska in bruhanje

m_tejch · 34410

_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #60 : 03 Februar 2012, 18:50:17
zdravo...js bom kr tukile napisala,da ne odpiram nove teme...naša beaglica Didy,je v noči iz ponedeljka na torek bruhala od kakšnih polnoči pa do 3h zjutraj bruhala na vsake 15 minut,potem pa do zjutraj vsaj na vsako uro. najprej je izbruhala hrano, potem pa samo še belo peno...takoj zjutraj smo odšli do veta,ta ji je najprej dal inekcijo antibiotikov in pa za preprečevanje bruhanja,vročine ni imela+trebušček je bil na otip normalen in tudi dlezni in veznice je imela lepe barve...ko smo prišli domov, pa je postajala iz minute v minuto bolj apatična, takoj smo šli nazaj k vetu dali so jo na infuzijo+so dali notri še ranital...ko smo prišli domov je šla tudi na blato in je bilo dokaj normalno...no bruhanje se je nehalo,se je pa ves čas oblizovala in se je videlo,da ji še vedno slabi, pa tud apatična je bla,tud ko sm ji pod noska dala briket samo zato da vidim če se kaj odzove, odziva ni bilo(pa je ona taka navdušena jedka,da je ne vem kaj lahko narobe ampak je se pa še vedno lahko),no naslednje ju3 smo bli spet zmenjeni pri vetu in je reku da bi ji dal še enkrat infuzijo+ spet je dobila inekciji,ko smo prišli domov je postajala malo bolj živahna,zvečer sem ji lahko ponudila majčken obrok in ga je z veseljem zmazala...no nakar je pa imela celo noč drisko,sva hodili vsaj vsako uro ven...proti jutru se je vse skupaj umirilo,vendar sem vseeno klicala veterinarja,ki pa je rekel,da počakamo do naslednjega dne,glede na to da pije in je ter da je bolj odzivna in da ima pač drisko ker ima tako razdražen želodec...no nakar se je proti večeru spet začela nenormalno veliko oblizovati in je je začela pri strani ust prav slina ven kapljat,ki je bla kot voda...ponoči in zjutraj se je to nadaljevalo, pa opazila sem še da ima po trebuščku rdeče pikice...seveda sem spet takoj klicala veta in je reku da se pridemo pokazat,ker mu ni všeč to oblizovanje-slabost...no rekel je da ker ima tudi drisko in sluz,da bi zamenjal antibiotike+zraven je dal še tabletke ranitala,spet jo je pretipal zmeril temperaturo,pogledal dlesni in rekel da je vse to ok,pa tud dehidrirana ni...tko da je reku da jo pač budno spremljam in da če do ponedeljka ne bo bolje,da bi blo pametno se odločit mogoče za slikanje s kontrastom,da ni pa slučajno kak tujek...didy tudi večino časa prespi, vzpodbuja me samo to, da ima apetit in da pije...pišem zato,če ima slučajno še kdo bodobne izkušnje in zato,ker sem prav pod stresom ker me tako skrbi za njo in za to njeno oblizovanje in to da je glede na didy ki je zdrava,to vedenje le njena senca,pa je sedaj že 4dan :(...tako da mal prebiram tule gor in se probam pomirit,da bo še vse ok...najlepša hvala za vaše odgovore



pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #61 : 03 Februar 2012, 23:27:33
pozdravljena Anita...

jaz pa imam pomeranca, kateri je slab že od prejšnjega tedna. Najhuje je, da sem bila prejšnji teden tudi sama bolna in se nisem mogla ukvarjati z njim in ga je imela moja mama v varstvu. Sem pa opazila, da je mislim da v prejšnjo sredo dobil drisko ter je bruhal, kar je pojedel... Nato sem mu kar sama, pa čeprav bolna začela kuhati riž in piščanca (kar mi je v preteklosti pomagalo pri odpravljanju driske), nakar je v četrtek ponovno malček bruhal, ampak le malček sline... Nato se mi je tudi blato popravilo, bruhal ni več.. je pa bil tako bogi, samo je ležal, in bil žalosten (kar je pa pravo nasprotje njegove "zdrave" narave),tako kot si ti opisala za svojega beagla. nato sem ga v soboto peljala k veterinarki, katera je diagnosticirala gastritis. Dobili smo nekaj inekcij ranitala, ter tablete, da jih jemlje pol ure pred orokom 2x na dan... Kuža se je že proti večeru bolje obnašal je pa nazaj dobil drisko in jo je imel dokler je jemal ranital. Nato sem ga zopet včeraj peljala k veterinarki, s tem da sva vmes bili na tel. liniji... očitno je eden izmed redkih psov, ki jim ranital ne odgovarja.

in tudi sama ne ve kaj naj bi bilo... Bogi je ves nakrbančen, hrbet ima dvignjen, kar nakazuje, da ga nekaj boli... vzela mu je kri in pregledala vse... Rezultati so bili odlični,vsi notranji organi v redu, celo odlično, razen trebušna slinavka je bila malček dvignjena, in je posumila, da ima probleme z prebavili.. čudno je pa to, da moj kuža še vedno dobro je... Bogi ves potrt, samo leži, ampak nič ne joče. tudi ko ga je pretipala in ko ga jaz dvignem(je majhen) nič ne zacvili... samo tako počasi hodi, pa hrbet ima dvignjen (me spominja na mačke ko se naježijo) .. ko pa sliši Nelči, pridi papat, pa je takoj pri hrani in takoj vse poje(in to dietna hrana od Hillsa)...

tako da tudi mi tavamo v temi... Antibiotikov mu noče dati, glede na to da nima povišane temperature in da normalno je, če pa ne bo bolje, bomo naredili še podrobne preiskave trebušne slinavke in bo dobil antibiotike.....

rekla je da naj jo pokličem vsaj enkrat na teden... Tako da sedaj smo samo na dieti in neke ampule je dobil za pomešat v hrano, kar naj bi mu zaščitilo želodček... tako da sedaj samo prosim, da bi se mu počasi izboljševalo...





pom

  • *
    • Prispevkov: 34
    • Točke: 0
Odgovori #62 : 03 Februar 2012, 23:31:38
no pa še to sem pozabila pripisati, da se tudi moj Nell oblizuje oziroma mljaska, kar naj bi po besedah veterinarke, nakazovalo na gastritis... a kuža še vedno rad je in ima zelo dober apetit... hmmm kje je tu logika??:((


urš(k)a

  • Gost
Odgovori #63 : 04 Februar 2012, 00:03:03
hej..ja res grozno zveni vse tole, predvsem za lastnike,ker nam kužki ne morejo kar povedat, kaj je narobe.. Ti se le pomiri-veterinarji ti bodo že znali pomagati :)  Sicer sem daleč od strokovnjaka, ampak bilo bi vredno pogledati,če ste na dan začetka bruhanja kaj pomembnega spremenili. Hrano, pot sprehoda-ker če se kar naenkrat začne bruhanje in to traja na 15 minut, bi kuža lahko kaj takega pojedel.. Samo predlog... :) Držim pesti!



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #64 : 04 Februar 2012, 02:39:55
Tujki znajo biti hud problem, mi smo to dali skozi 3 mesece nazaj pri črnuhcu. Tresenje, šibkost, infuzija, krči, ... po nekaj dneh diagnostike (rentgen, krvne slike, ultrazvoki) so posumili na tujek v želodcu, ga poskušali odstraniti endoskopsko, pa je bil žal prevelik in so ga morali odpreti. Po operaciji se je sicer malo zapletalo zaradi hude reakcije na šive, ampak je v končni fazi pes dobro okreval. Če veterinar sumi na tujek, potem naj postavlja diagnozo naprej. tujki zanjo biti zelo zahrbtni, mi smo imeli srečo, da se iz želodca ni premaknil naprej.


_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 04 Februar 2012, 07:26:06
hvala za odgovora...no tamala je okol 4h začela spet bruhat in do zdj bruhala 3x :(...čist me je škoiral,ker sm minsla da gre na boljše...tako da zdele počakam še pol ure in kličem spet veta,k začnejo delat...ja tud js močno upam da ni tujek,samo zdj mi res ni nič več jasno še glede na to da je danes spet bruhala,k bruhala je res samo prvi dan,potem pa ji je bilo samo še slabo...dans pa spet šok :(



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 04 Februar 2012, 07:27:34
aja pa še to...na blato ni šla pa že od včeri zjutri,ko je mela drisko+sluz...zdj pa kr nič, to mi je tud čudno :'(



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 04 Februar 2012, 07:50:42
Če tako pogosto driska potem več nima kaj izločat.Dobro bi bilo,da jo daš na dieto in ji obroke razdrobiš na5-6 obrokov dnevno.Dieta predvsem iz belega mesa in riža.Glede na to,da tako driska in ima v blatu sluz vprašaj veterinarja,če bi jo bilo dobro dati na Efloran tbl.



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #68 : 04 Februar 2012, 11:37:48
če je to za drisko mišljeno za našo psičko,moram povedat,da včeraj zjutraj je mela drisko potem pa do danes zjutraj ni šla na blato,danes pa je imela dokaj normalen kakec...veterinar mi je včeraj zamenjal antibiotik (prej je dobivala primotren) sedaj pa je dal efloran+še ranital zraven...danes bi mogla začet dobivat efloran,samo je ponoči spet bruhala oziroma še vedno bruha in je nisem dala,smo šli pa takoj zjutraj k vetu,je bla druga veterinarka dans, ji je nardila krvno sliko in rekla da je vse  dokaj v mejah normale pa še rentgen ji je nardila in rekla da se nič posebnega ne vidi razen da se ji mogoče zdi da je malo zadebeljeno črevo in da ma malo plinov,ampak da ko jo tipa je pa vse normalno...tko da je rekla da se ji ne sanja kaj se dogaja...potem ji je dala inekcijo ranitala,za efloran je pa rekla da je samo v infuzijski obliki in da ji ona ne bi dans dala infuzije ker ni izsušena in da ji naj danes ne dam eflorana...tko da men je vse skupaj čudno in me res grozno skrbi..pa zdj k smo dam pršli je spet bruhala(čez noč+danes zjutraj je bruhala že 6x)...ne vem več kaj naj nardim pa še sobota je in če ne bo nič boljše z bruhanjem ne vem a naj grem še do dežurnega???aja za dieto mi je pa vet dal hills i/d...sam dans je rekla da naj ji prot večeru dam samo malo riže ve sluzi...uglavnem prosim za kak nasvet,ker sem čist panična in sploh ne vem kaj naj pričakujem  :'(



urš(k)a

  • Gost
Odgovori #69 : 04 Februar 2012, 12:15:13
:( Glede na to,da se kljub zdravilom stanje še ni popravilo,vztrajaj pri veterinarjih naj naredijo vse možne preiskave-rentgen ne bi bil tako slab,ker se tam vse bolje vidi kot pa z ultrazvokom. Moj mali je pri kakih petih mesecih pojedel precejšni kos trše plastične vrečke.Veterinarka mu je potipala trebušček,pa je bil normalen na otip, ultrazvok pa je pokazal pline, za katere se je kasneje izkazalo, da se res ta nesrečna vrečka. K sreči sem vztrajala, da je miško res pojedel plastiko in so mu dali razredčen peroksid,zaradi katerega je koščke vrečke tudi takoj izburhal... :( Grozen dan,solze in strah.. Seveda je dobil gastritis zaradi peroksida in je dobil zdravila,zdaj je pa vredu. Še vedno delamo na tem,da ne bi imel smrčka vedno pri tleh,ker tako mimogrede kaj poje in ne vidiš kaj :(
res upam,da bodo čimhitreje ugotovili,kaj je narobe in to odpravili..



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #70 : 04 Februar 2012, 14:30:15
ja sj rendgen ji je nardila dans...sam je rekla da ni nič posebnega razn mal plinov pa da se ji zdi da je mal zadebeljeno črevo...didy je kako uro nazaj spet bruhala+tud zdele se spet oblizuje,tko da zgleda da bo spet...samo je pa to ful čudno,da se je prej kr neki hotla igrat,pa tud za hrano skos žica...ne vem a ji lahko dam mjčkeno rižka,kašno žličko al rajši ne glede na to da še kar bruha?? pa iz ust ji ful grozno smrdi-men se tko zdi kt da bi ji iz želodčka smrdel :o....no evo spet je bruhala...bruha pa zdj skos žolč...res ne vem a naj spet kličem veterinarja(dežurnega),k se kr ne pomiri???hvala še enkrat za odgovore,pa se toplo priporočam še za kakšen nasvet, ker sem res v stiski :'(



Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #71 : 04 Februar 2012, 19:03:57
Zamenjaj veta.Efloran obstaja tudi v obliki tablet in se uporablja predvsem pri ljudeh in živalih za zdravljenje katarja(driska z sluzjo).Pa inj.ranitala pri tolikšnem bruhanju tudi ni dovolj.Bi bilo potrebno še kakšno tbl dati čez dan.



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #72 : 04 Februar 2012, 22:46:14
hvala še enkrat,smo ravno pišli nazaj iz ljubljane,smo šli prav v lj,do dežurnega(smo iz bohinja) in sem jim tolk hvaležna da sploh ne znam povedat,dal so ji infuzijo+inekcijo za preprečevanje bruhanja+efloran tudi v obliki infuzije...dal so ji tud malo pomirjevala in smo naredili ultra zvok,ker ga je skrbelo za tujek,k sreči je vse čisto...je rekel da je po vsej verjetnosti bil gastritis, in da se je potem spet poslabšalo gotovo zato ker ji ni pasal primotren in je imela nanj reakcijo(imela je tud izpuščaje po trebuščku)...tamala je zdaj še pod uplivom pomirjevala in je prava boščika,k je vsa zmedena,glavno pa je to da se je bruhanje prenehalo...upamo,da bo zdaj vse ok in bo šlo samo še na boljše...končno smo vsaj malo pomirjeni in neizmerno hvaležni veterinarjem...upam da ju3 poročam o bolj veselih novicah!



m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #73 : 12 September 2012, 16:43:22
Bom kar v tej temi vprašala, glede na to da imava spet midva težave :P, tokrat zaenkrat samo bruha, driske še ni. Zadeva je pa takšna, včeraj je našel zunaj neko kost in jo požrl, zjutraj me je pričakal majčken kupček rumenega bruhanja, potem pa je bruhal še 3 čisto rumeno tekočino, nazadnje pravkar... hrane danes še ni dobil, včeraj zvečer pa zelo malo briket, sedaj pa rabim kakšen nasvet...kako dolgo lahko še čakam na ustavitev bruhanja, brez da grem do veterinarja? Glede na to da nikoli ne dobi pravih kosti je to normalna reakcija? Ker me spet skrbi dehidracija bi mu danes zvečer ponudila 2žlici razkuhanega riža z  malo vode, bo to hudo narobe?
Hvala za odgovor že vnaprej...



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #74 : 12 September 2012, 17:20:30
A same vode pa noce pit? Ce pije vsaj malo se pomoje ni treba sekirat z dehidracijo. Drugace bi jaz z vetom pocakala do jutri, ce se do zjutraj nebi ustavilo bi ga potem peljala. Danes pa post, komplet cisto nic hrane (jaz mu tudi riza nebi dala, ker ce ma vznemirjen zelodec mu tudi to ne bo sedlo).

Moj je enkrat po uni kupljeni vakum pakirani kosti tudi bruhal. Dokler ni vsega ven spravil. Od takrat zelo pazim oz. kosti skoraj ne dobiva.

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #75 : 12 September 2012, 18:51:34
Fuul mal pije, dvakrat danes je pil po malo, pa še to je enkrat po pitju bruhal....bom počakala potem tudi danes z rižom, pa bo dobil jutri za zajtrk, če bo ponoči mir...
hvala za odgovor....lp



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #76 : 12 September 2012, 18:58:51
Moj je tudi zadnjič dobil kost in ker mu je nihče ni pravočasno vzel, je skoraj celo zmazal ::) Takrat se je tudi prvič zgodilo, da je bruhal in to kar nekajkrat čez dan oz. zaporedoma (večinoma samo rumeno sluz). Je bil cel kup nesreče, potem pa se je le umirilo. Nekaj časa traja, da se sprazni...bi rekla, da lahko še počakaš...da se umiri vse skupaj.
Jaz sem mu takrat zvečer (vsaj 5 ur po zadnjem bruhanju) že dala za jest kuhan riž, ampak samo polovičen obrok. Vse ok.
Aja, še to, ko se bo stanje v želodcu umirilo, bo tudi pil lažje... Naša mami mu je dala kar Bebe čaj, ki ga ima za vnučke, ko imata kakšne podobne motnje :D


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #77 : 12 September 2012, 21:23:27
hvala vsem za odgovore, očitno pišem kar v pravo temo, saj mu je začelo takoooooo glasno vreti v trebuhu, da je samo še vprašanje časa kdaj bo začel še driskat  :(, ga bom pustila brez hrane dokler ne bo vsaj 8 ur brez bruhanja, če ne bo jutri ok, greva popoldne do veta....držite pesti, da se umiri tole, ampak je pa res nenormalno občutljiv  :-\...



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #78 : 15 September 2012, 17:51:14
m_tejch, kako je?


m_tejch

  • *
    • Prispevkov: 674
    • Točke: 12
Odgovori #79 : 17 September 2012, 15:07:49
hvala za vse odgovore, Loris je sedaj hvalabogu čisto ok :), tudi do driske začuda ni prišlo  ???, mi je res čudno, ker mu je vrelo nenormalno...nekajkrat je še bruhal, ko je nehal sva začela z razkuhanim rižem, danes je pa že samo na briketkih. Me je pa skrbelo, ker ne koncu 3 dni ni kakal, vendar verjetno ni imel kaj, če ni jedel več kot 24 ur, kakorkoli, samo, da je mimo  :).