srbenje, grizenje, veliko vode, prhljaj in popkovna kila

Blue Pearl · 44257

Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #120 : 29 Januar 2009, 21:36:59
Mogoče sem panična, pa vseeno. Kaj je jedla pri vzrediteljih in kako je presnavljala? Ožje sorodstvo - Omeni sum na IBD. Če se motim, bom nadvse vesela, samo tole vse skupaj mi je pa malo čudno. In čimprej ukini vso industrijsko hrano ter si piši, kaj ji daješ in kakšne so reakcije. Upam, da se motim.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #121 : 29 Januar 2009, 21:41:07
Joj Yo ne me strašit. Pri vzrediteljici je blo vse ok. Do zdaj razen praskanja tudi. Jaz mislim da je samo reakcija ali na krompir z blitvo, ki je bil preveč zabeljen, ali na kaj kar je pojedla. Danes je tudi že vse ok, ker je jedla samo riž. Upam, da se bo v par dneh porihtalo!


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #122 : 29 Januar 2009, 22:48:09
Kaj pa je jedla pri vzreditelju?


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #123 : 30 Januar 2009, 05:55:31
YO prosim... ne strašit BP... Tamala če čisto ok... Pri 3 mesecih ima 9 kg kar je že skoraj preveliko ... torej ! Niste vedeli da se psu NIKOLI NE DA KROMPIRJA... in še zabeljenega po vrh  ??? :'( ...boste naredili več škode kot koristi....GG


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #124 : 30 Januar 2009, 09:06:03
YO prosim... ne strašit BP... Tamala če čisto ok... Pri 3 mesecih ima 9 kg kar je že skoraj preveliko ... torej ! Niste vedeli da se psu NIKOLI NE DA KROMPIRJA... in še zabeljenega po vrh  ??? :'( ...boste naredili več škode kot koristi....GG

Zakaj pa ne? Krompir se v pasji prehrani uporablja čezdalje pogosteje sploh v prehranah, ki so namenjeni psom z alergijami na vse ostalo. Malo pogooglaj, ker je to mišljenje, da krompir ni za pse že zdavnaj out ;)




GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #125 : 30 Januar 2009, 09:22:47
Krompir nima nobene enegetske vredosti za psa... in tudi za prebavo napenja in nič drugega... to je stvar odločitve... ampak pes v naravi je zlasti dobovino... torej....in še to.. v tem primeru..ali smo 100% prepričani da je pes sploh alergičen na hrano...Pri meni je od 3-9 tedna jedel brikete Royal Canin in sveže meso in noben problem... 

Poleg tega pa krompir z ocvirkami... še odraslega psa preveč maščobe požene.. moji ko jim kuham imajo vedno bolj mehko blato ali pa celo drisko če je voda, n.p. od goveje juhe premastna! GG


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #126 : 30 Januar 2009, 09:46:41
Kolikor jaz vem, je krompir lahko pire, oziroma kuhan, cvrt ali v kakšni drugi obliki pa sploh ne. Hrane mojim psom še nikoli nisem zabelila, če pa kaj solim, pa je to eno zrno in nič več. Če kuham testenine, riž, polento, griz ali kaj drugega, dam morda pikec masla ali olja v vodo, ampak samo pikec. Sedaj imamo doma po dolgih letih drugega mladička, kakršnekoli človeške dodatke dobi samo v obliki grižljaja za okušanje, ne kot obrok, da se navadi na različne sestavine, drugačne od briketov. pri odraslih psih se mi je naprimer zgodilo, da sem jih skuhala večjo količino kozličje drobovine. Prvi dan je bilo vse o.k., drugi pa že malo bolj mehko. Tretji dan se že prešla na brikete in vse je bilo normalno.



saba

  • *
    • Prispevkov: 489
    • Točke: 1
Odgovori #127 : 30 Januar 2009, 11:08:02
Cel krompir, skuhan in nato olupljen, mal pretlačen in čez žlička olivnega ali pa ribjega olja, zraven pa cela, očiščena, surova postrv - njami :o  :o
Kaj? Ni več? ??? Zakaj si mi pa tko mal dala za jest :'(



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #128 : 30 Januar 2009, 12:34:46
Po moje pa Blue Perl preveč nas posluša... :-[
Vsak svetuje drugače in pol vse to preizkusi, tak miks za psa ni dober.Daj se odločit raje in vztrajaj pri enem načinu hranjenja nekaj časa, ne toliko mešat vsega.
Pol pa še cel kup zdravil zraven...
Kadar več kuharjev kuha eno juho, tudi ni dobro :o
Sicer pa tudi moja odrasla psica dobi kdaj drisko, sploh kadar poje preveč mesa, po možnosti pa še različnega...Jaz ji nič ne dajem zdravil, pa mine še isti dan, z dlje časa trajajočo pa se ni za igrat...


Drugače pa jaz moji dajem tudi krompir, pretlačen oz. kuhan.Ampak ji ga ne dajem velikokrat...
Drugače pa je v nekaterih hranah s formulo za občutljivo prebavo velikokrat dodan krompir.


Pa še to; današnji pes ne živi v divjini, niti v naravi ne.Spi v postelji, ne v brlogu, pa v divjini tudi cepljeni niso bili in zdravil tudi niso papali, vsaj industrijskih ne!
Pes je res še vedno pes, ampak ne moremo primerjati tega...Tudi ljudje v divjini so včasih drugače živeli!Čeprav je okoli nas prava džungla, hihi...



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #129 : 30 Januar 2009, 15:54:51
Imajo predniki alergije? Te zadeve se tudi podedujejo. Mogoče po očetovi strani?
Pa čim manj eksperimentiraj sedaj. Kaj je že tista ločevalna dieta, kjer se ugotovi kaj psu škodi?

Glede konjskega psa-jaz sem vegetarijanka, psu ga pripravljam, ker ga ima rad, rabi in se mi ne ljubi ubadat s primernimi nadomestki še pri njemu-razen seveda, če bi bilo potrebno (alergija na meso).

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #130 : 30 Januar 2009, 16:02:15
ampak pes v naravi je zlasti dobovino.

Pes v "naravi" jé zlasti človeške ostanke.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #131 : 30 Januar 2009, 17:58:38
Jaz sem govorila o pravih divjih pseh..once upon a time  :) GG


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #132 : 30 Januar 2009, 21:08:04
Ja GG točno tako, dolgo, dolgo nazaj, zdaj pa psi niso to kar so bili oz. se prilagojeni nam, še bolezni take in drugačne smo jim pridelali (genetske okvare, srcce, gluhost, ipd).

Noben naš pes ne bi preživel samcat zunaj in si priskrbel hrano-pa ukradena mačja ne velja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #133 : 31 Januar 2009, 08:07:23
Imaš vedno več pristašev "raw diet".... GG


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #134 : 31 Januar 2009, 13:15:21
Krompir ne samo da ni zanič in brez energetske vrednosti in kaj jaz vem kaj še. Krompir je odlična in tudi dietna hrana za pse. Blitva tudi. če je bil zabeljen z ocvirki pa...no normalnemu zdravemu psu ne bi smelo škoditi.
Za dijetno hrano je najboljši krompir skuhan v kosih in  pretlačen. Za zdrave pse je pa lahko tudi še v kakšni drugi obliki, edino ocvrt res ni dober - ne za ljudi ne za pse.
mojim psicam celo surov prav nič ne škodi (če ga uspejo ukrasti, zanalašč jim ga seveda nihče ne daje)


Veliko sedanjih naših psov bi bilo sposobno samih preživeti, seveda ne v naravi ampak v bližini človeka. Skoraj vsi si znajo naloviti miši in poljskih voluharic, si izkopati zelenjavo z vrtov in najti ostanke v kantah. Bolj sposobni znajo tudi kaj nafehtati od mimoidočih.

Alergija kot taka ni ravno dedna bolezen - se pa podeduje imunski sistem - in s tem nagnjenost k alergijam, IBD..... če starši in ostali mladiči v leglu tega nimajo, še ne pomeni, da nimajo recimo dedki in babice, tetice ali strički.... Ali pa noben od njih in samo kombinacija ni bila najbolj posrečena.
saj ščasoma se bo pokazalo zakaj pravzaprav gre. Lahko da bo vse težave prerasla, lahko da jih ne bo. Ampak če bi šlo samo za stres ob selitvi, bi moral biti sedaj že počasi mir.


Blue Pearl

  • *
    • Prispevkov: 1.076
    • Točke: 0
  • The Pearl of my heart!
Odgovori #135 : 31 Januar 2009, 16:59:48
Hvala vsem za pomoč, Sky je ok ;D, driske ni več, je super živahna in igriva in prava lepotica!



Po moje pa Blue Perl preveč nas posluša... :-[
Vsak svetuje drugače in pol vse to preizkusi, tak miks za psa ni dober.Daj se odločit raje in vztrajaj pri enem načinu hranjenja nekaj časa, ne toliko mešat vsega.
Pol pa še cel kup zdravil zraven...
Kadar več kuharjev kuha eno juho, tudi ni dobro :o
Sicer pa tudi moja odrasla psica dobi kdaj drisko, sploh kadar poje preveč mesa, po možnosti pa še različnega...Jaz ji nič ne dajem zdravil, pa mine še isti dan, z dlje časa trajajočo pa se ni za igrat...

Drži ;) Zato vas ne bom več matrala, pa bom poslušala lepo veterinarja, pa če bo še kakšen problem mogoče koga na zs vprašala za nasvet, ker ste mi nekateri tudi tam veliko pomagali.
Res vam hvala in veliko veselja z vašimi pasjimi lepotci vama želiva s Sky!