sterilizacija

Gost · 388122

*nastja*

  • Indi & Nastya
  • *
    • Prispevkov: 2.950
    • Točke: 14
Odgovori #90 : 18 Julij 2006, 21:26:43
Jaz sem klicala k Matkotu .. in je kastracija psa (55 kil) 28.800  ::) Samo še nekaj .. Zakaj je kastracija bolj poceni kot sterilizacija



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #91 : 18 Julij 2006, 22:03:37
Jaz sem klicala k Matkotu .. in je kastracija psa (55 kil) 28.800  ::) Samo še nekaj .. Zakaj je kastracija bolj poceni kot sterilizacija

Psi psičkah imajo več dela - po domače povedano- pri samicah morajo odvzeti celotna rodila.



search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #92 : 18 Julij 2006, 22:05:53
Kako mazilo ??? Mi nismo nič mazali.

Pri Piki se je malo zagnojilo in smo ji dajali neke atibiotike "amoxiclau"  (ninci pomagaj  :-[ :-[), in mazali z 10% jodom.



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #93 : 18 Julij 2006, 22:07:25
Pri samckih samo odscipnejo jajcka, in je ;) pri samicah pa morajo odpret trebuh in ven pobrat jajcnike in spet zasit...

battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #94 : 18 Julij 2006, 22:10:54
Pri samckih samo odscipnejo jajcka, in je ;) pri samicah pa morajo odpret trebuh in ven pobrat jajcnike in spet zasit...

Mene je naša veterinarka vprašala, ko je imela probleme z mehurjem, če so ji pobrali vse ven. Zdaj pa ne vem kaj je mislila tudi na maternico in ostalo?



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #95 : 18 Julij 2006, 22:12:04
Ja enim poberejo tudi maternico. Nasi Voni recimo so. Ne vem pa tocno, na podlagi cesa se odlocijo.

battito animale


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #96 : 18 Julij 2006, 22:22:36
Ja enim poberejo tudi maternico. Nasi Voni recimo so. Ne vem pa tocno, na podlagi cesa se odlocijo.

Pri Piki je šlo za gnojno vnetje  le-te in je bilo to nujno potrebno. Je pa res, da so nekatere psičke pač zdrave in se kljub temu odločijo za vse. Bi bilo dobro kakšno mnenje veterinarja, če je kje tu z nami  :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #97 : 19 Julij 2006, 07:14:59
Pri Piki se je malo zagnojilo in smo ji dajali neke atibiotike "amoxiclau"  (ninci pomagaj  :-[ :-[), in mazali z 10% jodom.

Amoksiklav je antibiotik ne vem pa zakaj ste morali to vi dajati in zakaj mazati z jodom ??? Oba naša sta dobila antibiotik takoj po operaciji preko injekcije in to je bilo vse. Nič več nisva dajala sama niti nisva nič mazala. Razen pri Smartu en dan po tem ko so mu vzeli šive ven sva namazala z Bravnovidonom, ker je bila pri enem šivu rana še malo "vlažna" in če bi si zlizal na tem mestu ne bi bilo fajn. Zgleda se način oskrbe in posega kar razlikuje od klinike do klinike.  :-\

Rumbi so vse pobrali ven, ker se je že dvakrat gonila in so se odločili za to varianto. Je pa rana pri Smartu izgledala veliko grše kot pri Rumbi.

Najceneje v Lj. pride kastracija in sterilizacija v kliniki na vodnikovi (Ime klinike: Ambulanta za male živali
Naslov: Vodnikova 243, Tel.št.: 01 / 519 01 43). Sterilizacija za Rumbo bi prišla okoli 25.000, kastracija pa nekaj manj. Za Rumbinega bratca, ki ima 30kg so dali 20.000sit.

Lp nina



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #98 : 19 Julij 2006, 15:01:09
meni je veterinarka svetovala,naj ranico mažem z jodom,ker se ji je malo zagnojilo.pa je blo po dveh dneh vse vredu.antibiotikov pa ji ni bilo potrebno jemat.


mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #99 : 28 Julij 2006, 15:06:53
Živjo!

Tudi naša Leili je šla na sterilizacijo, zakaj sma se tako odločila je bilo več dejavnikov, no operacijo so izvedlli v kliniki Toplica pri Šoštanju in moram priznati da so se ful potrudili in da so naredili enkratno. Psička je šla pri polni zavesti domv ponoči je sicer res malo bruhala sedaj pa je z njo vredu, je pa še bolj malo ker vidim da jo še boli zato lepo leži pri meni na nogah. Tri dni ima na sebi nalepko preko rane in štiri dni haubo preko glave da si ne liže rano, šive ima te ki sami razpadejo tako da ni otrebno nobene kontrole.

Tako da res toplo priporočam da če se odločite za to jo peljite tja ne bo vam žal denarja ki ga boste tam pustili, ker se vidi da res poskrbijo za vašega ljubljenčka.

Lp

Toni



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #100 : 28 Julij 2006, 16:31:35
naši so pa morali odstarniti šive,pa 10dni je imela ovratnik. vse pa bi opozorila na to,da gledate če vam psička pije. ker moja nič ni pila in sem ji potem na sili zlila malo vode v usta. potem čez 3dni pa je začela sama piti. me je bilo kr orng strah,da mi ne bi dehidrirala,zato sm jo pa kr na silo. še dobro,da sem,ko drugače ne vem kako bi bilo.


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #101 : 28 Julij 2006, 19:45:25
Pije in je normalno tako da tu ni problema edino ponoči je bruhala vpaniki klicali Matkoja in nas je komaj pomiril da je to pač stranski učinek ooperacije. Sedajle bi pa že norela okoli kot da ni bilo nič vendar jo še držimo nazaj.


lp




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #102 : 28 Julij 2006, 20:20:36
Jaz sem svojo psičko tudi sterilizirala (je nerodovniška in ne mislim imeti mladičev) in ni bilo nobenih problemov.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #103 : 28 Julij 2006, 20:29:52
pandy kam pa si peljala tvojo psičko sterilizirati. Tam kjer sem mojo peljala sterilizirati (napisano kar nekja postov nazaj ziher) je potekalo vse brez problema in res, da so mi kar nekaj cekinčkov pobrali, samo mi ni žal, ker so vse izredno dobro opravili, najbolj mi je pa to bilo všeč, ker so jo še potem opazovali cel popoldan (zjutraj ob 8 uri pa se je začelo), prišli ponjo pa okoli 19 ure...Želim, da bo čimprej vse vredu s tvojo psičko. Aja dobila pa je tudi take šive kot pri T in T-ju.

lp



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #104 : 28 Julij 2006, 20:57:46
Mi smo jo šli sterilizirat v Laško k Pustu, ker so nam tako svetovali. Pobrali so ji vse ven, dobili pa smo jo takoj ko se je zbudila iz narkoze in so videli da je z njo vse vredu. Seveda smo bili z njo, ko je zaspala in ko se je zbudila. Za domov pa smo dobili tablete proti bolečinam, ki pa smo jih rabili le prve dve noči (ponoči smo bedeli zraven nje). Vendar je bilo vse vredu!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #105 : 28 Julij 2006, 21:14:36
Sej moja je tudi dobila tablete proti bolečinam, katere sem ji dajala dva dni, samo imela srečo, da je bilo vse vredu. Sicer pravijo, da je to ena izmed najlažjih operacij...lp


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #106 : 30 Julij 2006, 15:50:36
jaz sem jo peljala v Slovenj Gradec,ker sem pač od tu doma.pa kar dovgo so jo meli pri sebi (8 ur) ni pa dobila nobenih tablet proti bolečinam,samo hrano za po operaciji.sm pa prvo noč skos bedela,ker je spala na meni(očitno ji je to najbol ugajalo,ker se ni nič prestavlala) bruhala mi je pa 2x..sam zdaj je ž vredu,je ž 2 mesca po operaciji in je še bol hiperaktivna ko prej :)


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


lenči

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #107 : 31 Julij 2006, 15:21:50
Živjo
Čez približno dva meseca nameravam dati sterilizirat moji dve psički, stari 1leto in pol, ter 7 let.
Zato me zanima vaše mnjenje glede klinik oz. ambulat za male živali na področju Gorenjske, ki opravljajo sterirlizacijo psičk? Katera opravi sterilizacijo psičk najbolj strokovno, brez naknadnih zapletov? Kakšne izkušnje imate z gorenskimi veterinarji? Katerega mi pripročate za sterilizacijo psičk?

Že v naprej hvala

LP



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #108 : 31 Julij 2006, 17:19:06
lenči jaz ti predlagam kliniko pri Čopovi v Lescah, jaz bi jo k njej peljala, če bi mi bila bližja, tako pa sem mojo na veterino v Mestnem logu v Lj. Pa o kliniki iz ŠK. Loke sem tudi hvale slišala.

pandy škoda, da ji niso dali tablet proti bolečinam. Je pa super, da je sedaj vse vredu s tvojo psičko in da taka hiperaktivka je...lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #109 : 31 Julij 2006, 21:04:28
Lenči čopova je super 8). Če boš prebrala malo za nazaj smo mi tam na začetku meseca opraviljali sterilizacijo in kastracijo. Osebje je bilo prijazno kot vedno in zadeva je bila opravljna brez kakšnih komplikacij. Oba postopka je opravil dr.MarkoMali in smo zadovoljni!



lp nina



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #110 : 31 Julij 2006, 22:06:15
Jaz sem na Gorenjskem zadovoljna s Kliniko Loka.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


T in T

  • *
    • Prispevkov: 92
    • Točke: 2
  • Leili
Odgovori #111 : 01 Avgust 2006, 09:06:37
Živjo!

Naša Leili bi že šesti dan po operaciji norela okoli tako da jo moramo prav držati nazaj, ker če ne bi ona skakala pa norela okoli kolikor je le mogoče ji je prav nemogoče dopovedat da mora še počivat :)

lp




pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #112 : 07 Avgust 2006, 12:56:57
naša je tudi ful hitro postala spet živahna in razigrnana.zdaj se mi celo zdi,da je po sterelizaciji še bol povna energije ko prej ;D in res mi ni žav,da sm jo dala na ta poseg.samo strah me je da bi v zrelih letih imela kakšne probleme,ker 1x je že kotila :( no,upam da ne bo. in vem,da se bom potrudla,da bo ostala taka razigranka,kot je zdaj :)


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #113 : 08 Avgust 2006, 22:08:45
pandy: če so ji vse ven pobrali se nimaš česa bati ... vsaj kolikor je meni znano. Ker največji problem predstavlja maternica ki se lahko zagnoji oz. stakne kakršnokoli infekcijo... kot rečeno, največkrat se pri steriliziranih psičkah pojavi edino inkontinenca, drugi stranski učinki mislim da so zelo redki. Se pa tudi jaz ne strinjam da bi ratale psičke bolj lene ali predebele ... mislim da če do tega pride je to predvsem naša krivda, ker se ne ukvarjamo dovolj z njo in ker se ne držimo predpisane količine hrane ;) Pa saj vem... če pa tako lepo pogleda :D

Lp, Črt



pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #114 : 09 Avgust 2006, 11:50:12
ja mislim,da so ji pobrali vse ven,ker je pač 1x že kotila in sem jim to tudi povedla.hvala ti,ker me je res skrbelo glede tega,ko so me vsi strašli,da ni fajn,če psička že 1x koti


lp
mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #115 : 12 Avgust 2006, 11:17:38
No moja psička se je po sterilizaciji zelo zredila, pa smo ji devali normalno obroke, tako kot pred sterilizacijo. Tako da smo zdaj na lahki hrani in je v 1 letu shujšala kar 4 kilograme!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


pandy

  • *
    • Prispevkov: 120
    • Točke: 1
  • pandy
Odgovori #116 : 12 Avgust 2006, 11:23:04
čudno..moja pa nič,lahk bi celolo rekla,da je shujšala,pa smo jo tudi isto hranli kot pred sterelizacijo.res pa je,da je postala veliko bol živhna in se je začela igrat,prej pa nič od tega,



mateja

Pandy in Rexy sta cukrčka dva,ki sta v mojem srčku doma!!!


search.and.rescue

  • Gost
Odgovori #117 : 14 Avgust 2006, 08:08:20
Kot je že Črt napisal se psičke zredijo zaradi nas lastnikov. Tudi Pika je pridobila 5 kg, vendar ima dovolj gibanja (bokserji so itak hiperaktivci) in ji je šlo vse v mišice. Torej: je bila bolj nagnjena k pridobivanju na teži.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #118 : 14 Avgust 2006, 11:23:29
Ne vse. Malo je tudi v genih. Nekatere psice (ali pa kastrirani psi) se po posegu zredijo tudi če paziš na hrano. Drugi lahko jedo normalno pa se jim nič nikjer ne pozna. Pogosto se spremeni razmerje med mišicami in maščobo in živali izgubijo eleganco, postanejo vrečaste, čeprav nič več ne tehtajo kot prej. Navsezadne, rejne živali kastrirajo ravno zato, da se hitreje redijo (in zdaj to delajo veliko redkeje kot včasih, ker mastno meso ni več v modi).


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #119 : 19 September 2006, 15:26:01
Upam, da te teme se ni drugace me naj moderator prestavi.
Mene pa zanimajo vasa mnenja kdaj psicko sterilizirati? Pred 1. gonitvijo ali po njej?

+1