Švicarski Beli Ovčar [Berger Blanc Suisse,White Swiss Shepherd Dog]

ursa · 504295

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
sožalje  :(

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Ajoj :( sozalje :(

battito animale


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Sožalje  :'(



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Sožalje  :'(



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Sozalje..  :'(

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Iskreno sožalje :'( :'( Kana naj ti bo lepo na oni strani mavrice :-*


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Moje iskreno sožalje :(  :'(

Kaj pa je bilo? ( če smem vprašat)


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Tumor na jetrih. Je precej na hitro odšla  :-\



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Pa saj ne morem verjeti do čega vse lahko v življenju pride.. Kako se vse lahko naenkrat obrne. Naj te tolaži to, da ni preveč trpela in da bo čakala nate na drugi strani mavrice. Čeprav se ti zdi da  je več ni ob tebi, bo v tvojem srcu ostala za vedno. Nikoli pozabljena. Spomni se na vse lepe trenutke in bodi vesela, da je bila del tvojega življenja. Vem, da je strašno hudo, pa vendar vedi, da nisi sama Kana bo s teboj za vedno.


5rAron

  • *
    • Prispevkov: 66
    • Točke: 0
Kanchy,
iskreno in globoko sožalje ob vaši izgubi.
Pošiljam vam žarek energije in sočustvujem z vami.

Koliko pa je bila stara psička in kaj je povzročilo to hudo bolezen?
Upam, da so ji bile zadnje ure na tem svetu znosne.



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Hvala

Septembra bi bila stara 11 let. Hm, od česa pride... Nimam pojma. Nisem raziskovala, ker se mi zdi, da to pač pride? Kot pri ljudeh? Res ne vem.

So ji bile, vsaj upam. Smo izkoristili možnost, da je zaspala doma, na svoji postelji, v mojem naročju. Sem vesela, da sva se lahko vsaj poslovile  :(



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Spoštovani forumaši!

Dolgo me ni bilo naforumu, saj sem še vedno na dopustu.
Kot ste že utegnili prebrati sem velika ljubiteljica te pasme, čeprav ga sama (še) nimam nabiram izkušnje z razstavami, vzreditelji, netom,...Zdaj me paje resnično pritegnilo naslednje.Slavi Kumberger vsako leto organizira piknik švicarjev vLjubljani. 15. augusta. Na katerega sem tudi vabljena.

Problem je nastal saj s fantom nimava prevoza... A si oba resnično želiva spoznati belčke.

Resnično bi prosila... A je kdo ki je iz Maribora in nama je pripravljen nuditi prevoz, skupaj bišli in ziher se tudi fajn imeli.

Upam, da ne zahtevam preveč, bi pa bila resnično hvaležna vsakemu, ki jepripravljen pomagati.

Lep pozdrav,Anja

VEČ INFO O PIKNIKU KJE SE BO ODVIJAL IN VSE OSTALO:


 http://www.mojpes.net/forum/index.php/topic,47293.0.html


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Nekaj fotk iz dog meetinga  :P

Švicarka je: Abby Fliegeland :) Bila sem pa s svojo samojedko tam ;)
































how to take a screen shot



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0

modrina

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

Sem dokaj nova na tem forumu in imam par vprašanj. S fantom imava tudi sama Belega Švicarja in zadnje čase opažava, da bo hrbtu, ušesih in repu postaja vedno bolj rumenkaste barve oz. ima temnejšo liso. Je to odvisno od hrane? Kako bi se to dalo popravit? Hraniva ga s Eco pet hrano. Ne vem, če je komu poznana ampak so ga že prej pri vzreditelju hranili s to hrano in je pač nisva spreminjala. No seveda vsa iz junior prekopila na adult, saj bo junija star 2 leti. Se zahvaljujem za pomoč.

lp



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Živjo!

Res je, dlaka se jim obarva od hrane. Sicer ne poznam sestave te hrane, je pa večinoma problem karoten, ki bele pse obarva na oranžno. Poskusita s kakšno drugo hrano.

Lp



modrina

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Najlepša hvala za odgovor. Torej je res hrana kriva :(. Bi mi lahko priporočili kakšno drugo hrani prosim?



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Pri nas se je dobro odnesla Cibau (rice and fish), pa eno od Trainerja je dolgo jedla, Acana (ne spomnim se katera verzija). Katastrofa je Eukanuba, te raje sploh ne poskušajte  ;)
V bistvu se najde kar nekaj dobrih hran, mogoče je najlažje, da stopiš do kake trgovine in prosiš, da ti pokažejo katera hrana ne vsebuje karotena. Glede na to, da se s to težavo srečujejo vsi beli psi imajo verjetno tudi že kakšne izkušnje katere bi bile primerne.



mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Živjo!
Prijateljica išče novega družinskega člana in se nagiba k švicarčkom... lahko kdo svetuje kakšnega vzreditelja?  :)

Lp, Marusa


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Definitivno White rose (http://slo-whiterose.tripod.com/;)



Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Mene pa zanima karakter vaših SWS jev do vas, brala sem, da so nekateri primerki zelo zaščitniški do lastnika?
Kako to vaši psi izražajo?


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Definitivno White rose (http://slo-whiterose.tripod.com/;)
t
Joj, vidim, da sem pozabila odgovorit... :-[
kanchy, hvala, ampak se je prijateljica potem odlocila za mesanko iz zavetisca  :)

Lp, Marusa


bela13

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Pozdravljeni!

Sem dokaj nova na tem forumu in imam par vprašanj. S fantom imava tudi sama Belega Švicarja in zadnje čase opažava, da bo hrbtu, ušesih in repu postaja vedno bolj rumenkaste barve oz. ima temnejšo liso. Je to odvisno od hrane? Kako bi se to dalo popravit? Hraniva ga s Eco pet hrano. Ne vem, če je komu poznana ampak so ga že prej pri vzreditelju hranili s to hrano in je pač nisva spreminjala. No seveda vsa iz junior prekopila na adult, saj bo junija star 2 leti. Se zahvaljujem za pomoč.

lp

Modrina, če se mu dlaka barve le po hrbtenici in ušesih je zelo možno da je tudi dedno, seveda vpliva tudi hrana ampak sem prepričana da jih vzreditelj ni hranil z briketi, ki bi barvali hrano.

Vom Weissen Unterberg švicarski beli ovčarji Slovenija
http://vomweissenunterberg.eu



bela13

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1404 : 12 December 2014, 00:39:30
Juhuuu imamo veselo novico  ;D V začetku Februarja 2015 pričakujemo zelo kakovostno leglo Švicarskih belih ovčarjev in že sprejemamo rezervacije!  :)
Mamica in očka belih kepic sta POPOLNOMA ZDRAVA (HD:A, ED:0, MDR1: +/+, DM: n/n, test srca, test oči) in imata opravljene številne delovne izpite (B-BH, IPO1, IPO2, APr1, ZVV1). Pričakujemo prikupne, zdrave bele kepice, z odličnim, stabilnim karakterjem, dolgo snežno belo dlako ter odlično pigmentacijo!

[/img]

Več o leglu si lahko preberete na naši spletni strani: http://vomweissenunterberg.eu/, nas pokličete (051 323 851 ali 040 584 514) še rajši pa vidimo, da se kar osebno oglasite in se sami prepričate kako naši kužki živijo!  :)

Vom Weissen Unterberg švicarski beli ovčarji Slovenija
http://vomweissenunterberg.eu



bela13

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Juhuuu, včeraj, 7. Februarja se nam je po naravni poti skotilo šest švicarskih belih ovčarjev (2 fantka, 4 punčke). Teža mladičkev je enakomerno razporejena, ob rojstvu so tehtali okoli 450g. Vsi so se rodili brez zadnjih slednikov ter že imajo čudovito pigmentacijo. Bela je čudovita mamica, zelo skrbna in ljubeča. Mladičke čisti in hrani ves čas, zato še ni imela prav dosti časa za počitek. Presrečni smo! Držite pesti za naše male angelčke! ♡


http://vomweissenunterberg.eu

Vom Weissen Unterberg švicarski beli ovčarji Slovenija
http://vomweissenunterberg.eu


Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Hm.. Moram povedati, da sem to temo preletela/prebrala  že veliko krat, prav tako na sosednjem forumu. Prebrala sem vse bloge o švicarjih, tako, da mi je zdaj na slovenski sceni zmanjkalo za brat o tej krasni pasmi :D Ampak to ni problem gledam psarne, spl. strani, zbiram  informacije iz tujih spl. strani :)

Želja po tej pasmi je vedno večja... Čeprav o njih prebiram komaj kakšno leto ( mogoče več), berem in berem vsak dan brez premora. Če mi zmanjka idej za strani pa veselo gledam fotke :) Komaj čakam, da bo razstava v Mariboru, jih bom poslikala in prečohala :P Prav tako pa se ne bi branila pogovora s kakšnih skrokovnjakom.

Bolj kot spoznavam to pasmo bolj mi je všeč.

Zadnje čase me taaaako mika, da bi našparala denar, da bi delala med vsakimi počitnicami, da zaslužim teh 1000 EUR ( toliko pride na HR). Pa vendar se zavedam, da mi ne znese...  :'(

Imam namreč samojedko doma, s katero se intenzivno ukvarjam. Zdaj sem 1. letnik srednje  biotehniške šole ( smer veterina). In nevem če bi našla čas za oba psa in predvsem "mladičkasta doba" torej zgodnja socializacija je zelo pomembna. Takšnega psa bi morala kot vsakega mladička, voziti na razne lokacije, prevoza nimam... Tako, da bi morala na avtobus. ( So psi dovoljeni, tudi z mojo sem šla pred kratkim).

Vem pa, da bi psu posvetila vse ka lahko. Včasih sanjarim... Kako končno našparam denar in ga končno dobim. Sanjarim, kako ga  vzgajam, kako se z njim ukvarjam, igram, vadim trikce, hodim na pohode ( seveda ko bo odrasel). In res ta želja je tako močna, pa vendar  živim v stanovanju in bi bilo veliko dela z dvema psoma. Čeprav verjamem, da bi mi z voljo zneslo.
Tudi stroški bi bili veliki. Moja Nala je posebno dietno hrano, švicarja bi seveda hranila z boljšo hrano, torej bi morala vsakega psa hraniti posebej, s tem pridejo še večji stroški.

V malo šolo bi tudi šla s psom, kar prinese še dodatne stroške. Želim si tudi nadaljevalni tečaj.
Ker se zavedam, da je pes živo bitje, ki te spremlja10 in več let... Sem se odločila, da s fantom končava faks in si ga  komaj potem skupaj omisliva. Do takrat je še dooolgo.

Saj je res vredno čakanja. A včasih me kar prime, da bi ga kupili.
Ne znam si predstavljati, da bi si želela kakšnega drugega psa, saj mi ta pasma 100% ustreza. Kar pa je pri meni redkost, saj me že manjše "napake" zmotijo.

Tako da mislim, da sem našla popolno pasmo. Zdaj je potrebnmo samo še čakanje, čakanje... Upam, da bom kdaj lahko šla k kakšnemu vzreditelju na obisk ali pa piknik.
Psi so resnično moje življenje. Vsako prosto sekundo posvetim svoji psički. Z njo sem pridobila marsikatero znanje o psih, marsikaj me je naučila. Z njo sem imela največ problemov s plašnostjo. Z njo nisi mogel NIKAMOR, vsega se je bala, ljudi, gradbenikov, čudnih zvokov... Imela sem precej težav tudi z vzgojo, pa vendar sva skoraj vse rešili .

Lep pozdrav. Se opravičujem za spis. Morala sem se malo potožiti in spraviti to ven.



Ravno me je spet "pičilo" in prebiram temo  :)

Leta minevajo, jaz pa še kar čakam na svojo pasjo švicarsko srečo  :-*
Vmes se mi je ponudila priložnost sem imela že rezerviranega BOSSA-LES TROIS BAISERS,
a sem se mu žal odrekla saj sem se odločila za drugo potezo, se odreči svoji želji. Tik pred babičino smrtjo sta si stara starša omislila "shih tzuja" žal pa sta že takrat imela 13 let psa, ki zanj zdaj skrbi stari oče, pes je bil od malega pretepen, hranjen s nekvalitetno hrano, zdaj ko babice več ni, pa je cele dneve sam...

In sem se odločila ponovno odreči svoji želji, čeprav mi je hudo saj vem, da bi mi tak pes polepšal življenje, vlil voljo do vsega kar počnem, bil uresničitev mojih sanj...

A vse se zgodi z razlogom.
Zdaj skrbim  za šarplaninca od znancev.  žal se oskrbniki nimajo Časa z njim ukvarjati in je vecinoma zaprt v skladišču ki ga bi naj čuval, ker so jim vlomili... Tako da se z njim ukvarjam večnoma jaz. Imam prost vstop in dovoljenje da zanj skrbim.

Ne želim da bi zaradi nesocializacije psa oddali. Ker kdo ni bil sposoben ze odraslega 75 kg sarota vzeti.. Večina žal ne. So pred tem oddali ze 3 šarote...


Skratka me gor drži upanje, da me čaka svoja sreča  :-*
Slavi vzrediteljica iz WHITE ROSE mi je tudi obljubila mladička, pravi, da bi ji bilo v čast, da bi imela njenega psa.

Čakam, čakam...Okrog 4 leta že prebiram vso možno tujo literaturo in seveda razstave vsako leto, to leto grem še na piknik psarne White  Rose.

Fotke iz razstave v MB-2015














photo upload sites






Samoyed lover

  • *
    • Prispevkov: 813
    • Točke: 0
Pa sem jo dočakala.
Mojo SLO white rose-Venus
Kličem jo Sky  :-*

Skotila se je 17. februarja


image upload no compression



Najin blog in vse fotografije lahko spremljate tukaj: http://anjakosi40.wix.com/blogbeleovcarke









upload pics