Cane Corso Italiano [Italian Corso Dog]

ninci · 1454849

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3870 : 09 November 2010, 07:14:44
Uau!  :o
Bomo držali pesti!!!   ;D

Hvala ;D



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3871 : 09 November 2010, 22:04:54
uuu Nina, to pa bojo mrcine  :o zanimiva kombinacija, in upajmo na najbolše  ;D

Vreme nam pa zadnje čase ni naklonjeno...zato pa fuzbal na tv..  ::)

in kavčing  :P

alo, treba bo tud mal ven  >:( :P



miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3872 : 10 November 2010, 10:48:56
Nina, čestitke :o  Očeta sicer ne poznam, ampak je dober :-*
Jurij, tale mali pa hitro raste. Koliko je star?



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3873 : 11 November 2010, 11:48:32
Živjo

Naš bopalin kar pridno raste in je za svojih 3,5 meseca že kar velik, ampak ne predebel, ker mi nekateri očitajo da se mu vidijo rebra  :'(
Še vseen mislim da je bolše met mal bol suhcanega psa, vsaj v mladih letih, kot pa  zalitega  :P

Me pa zanima s čim vi hranite svoje corsote?

Jest mu sedaj dajem Hills, ker ga pač najlažje dobim v naših koncih, koliko je pa to vredu je pa spet drugo vpr! Seveda dobi tudi drugo hrano, kot npr surove kosti za glodanje, kakšen konec piščanca z kostmi, govedino,drobovino, testenine, zelenjavo (ki jo zaenkrat lepo gricka  :) ) , seveda je vse surovo (razen testenin) in zaenkrat nimava kakšnih prebavnih motenj, tudi kakec je zelo čvrst!
Ponavadi zjutraj dobi samo brikete, popoldne surovo meso,zelenjavo, in zvečer kakšen easy obrok da je volk sit koza cela :P

Me pa tudi zanima katero suho hrano priporočate in mogoče dobre, slabe izkušnje z briketi?

p.s. Nitor je zdej že zdrav in je vse OK  :) sem pa dobil info, da je zbolelo za kužnim kašljem kar nekaj psov, tudi v šoli kamor hodiva, čeprav sva mi2 že 14 dni v karanteni.  :(

lep dan še naprej
jure



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3874 : 11 November 2010, 12:05:02
Ja v katerem koncu pa ti živiš :P V Preddvoru imamo polno skladišče hrane >:D
Mi smo probali vse od all life stages formul, do grain free in takih z žitaricami.- Če je samo grain free imamo probleme, ker kakec ni tak kot bi si ga želeli. Tako da je trenutno na kombinaciji healthy paws in taste of the wild, ki se dobro obnese predvsem ker moramo nabrat izgubljene kilograme zaradi erlihije. Mi tudi občasno menjamo hrano, par žakljev healthy paws pa potem en ali dva žaklja druge, toliko da dobi še kakšen drug okus in ji to čisto paše. Pa ponavadi gledamo, da dobijo nekaj kar paše vsem trem da nimam tri različne žaklje odprte :)

Vidim, da si se tudi z igračam že znašel in ti visijo iz stropa :o



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3875 : 11 November 2010, 12:49:36
Živjo! :)

Važno je da mu gre na boljše! :) Ma jst osebno mu dajem samo brikete, pa malo tetsenin, pa malo mesa,to je pa to. Ok občasno še kaj kuhanje zelenjave. Brikete sem pa 1x vmes hranjenja menjal, kajti so mu prejšnji delali mastno dlako, pa urin je bil kot olje, blato pa tako tako. :) V višino meri 64cm in sem zadovoljen! :) Kilogramov pa nisem že lep čas tehtal,sam pomoje jih ma tm okoli okol 40kg, star je pa 10 mesecev. :)

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3876 : 11 November 2010, 14:16:35
No Nina, da nebomo reklame delal  :P, bova kšno rekla ko pridemo na obisk. Res sem pa čist podabu, da se pri vas marsikaj najde, ko bi nama prov pršlo  8)

No tale igrača je pa čist po naključju ratala, ko sta se štrik in vrvica od rulete zavozlala ??? (kako da se jest tega nisem spomnu ??? :o..zdej je pa čist nor ko vleče štrik se bambus navija, in glej hudiča ko spusti, mu štrik pobegne   >:( >:D pa še u izi trening  :P


Sej jest tud neki ne kompliciram pri hrani, ampak ker se mi zaenkrat še da, mu poskušam dajat čimbolj uravnoteženo hrano, ki bi mu koristila pri razvoju zdej ko je še "mladič"...heh prej ko smo imeli shitzuja je mel tak žakelj briketov za 1 leto lol

Miha nič nisi omenil katere brikete mu futraš,če seveda ni skrivnost  :P, pa kšno fotko bi nam lahko spet privoščil po dolgem času ;)
A obstaja kakšna tabela oz standart kako je z mladiči in njihovim razvojem. Vem, da obstaja standard za odraslega corsota, kako pa je z vmesnimi fazami razvoja?

lp



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3877 : 11 November 2010, 14:31:53
Če smem delat reklamo lahko povem, drugače ti pa na zasebno pišem, ker nevem al se lahko al ne. :P :D Ponavadi ima vsaka hrana razdeljene cikluse rasti psa(tudi v vsaki trgovini ti bo prodajalec lahko to povedal). Eni majo na manj ciklusov, drugi na več. Če se držiš nekako odmerkov kateri so zapisani na vrečah zadaj, bo kar vredu. Določeni dajejo mladičem že kar hrano za velike, tako sem zasledil da v USA delajo že lep čas, sam pomoje ni glih dobro kaj pa vem.
Če te pa skrbi, pa rejca vprašaj koga pa kaj. Meni je zmeraj odg. če sem karkoli rabil. Osebno mi je od malega predlagal Royal Canin, a se mu je od te hrane začela vlečt dlaka na rjavo barvo, urin je bil kot olje, dlaka mastna, blato je bilo kar je bilo, pa še demodex se mu je pojavil. Z menjavo hrane, 3 inekcij in šampona, sem se v 4 tednih znebil vsega. :)  Od takrat nimam nikakršnega problema več...POTRKAJMO PO LESU DA BO TAKO ŠE NAPREJ!? :D

Hrane mi pa poje okol 15kg na mesec(kako kilo gor kako kilo dol), povprečno dobi na dan med 600-700g.

Slike bodo še kak dan za počakat, da kaj sončka pokaže pa kaj zunaj poslikamo, kako se lovi gor pa dol po hiši pa ležišče vleče sem ter tja nima veze dajat gor. :D Hehehehe

L.P.

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


miško

  • *
    • Prispevkov: 570
    • Točke: 0
Odgovori #3878 : 11 November 2010, 18:04:05
Miha, po moje ima As kako kilco več kot misliš. Moj je imel pri 10 mesecih 47 kg, tehtano pri vetu. Tak da zdaj mislim da ima kako kilco več. Samo ko ga gledam se mi pa zdi da ima ful manj. Ker res ni debel, je pa taki kompakten. Hranim ga pa večina z Orijenom in surovim mesom + 1x na teden riž, pa kaka goveja juhca.

lp



MihaMiha

  • *
    • Prispevkov: 151
    • Točke: 0
Odgovori #3879 : 11 November 2010, 18:13:02
Miško zna bit ja da je težji,sam to sem reku od oka. :) Ga bom mogoče ju3 peljal se stehtat k me res zanima a. :D Hehehe Ej As isto ne deluje debel,temveč kompakten pa lepo porazdeljeno maso na celo telo! :) Zato sem ful zadovoljen res! :) No sej danes ma pa točno 10 mesecev zdej sem vidu datum šele!? :P :D Hehehe

Ivan Il teribile 1. Custodi Nos-> EU Dog Show Celje 2010->VP1, Europe Winner Male Puppy,BOB Puppy.
Sempeter,27.11.10; Excellent1, Winner Junior Male, Best Junior Of Breed, Best Of Breed;
International CACIB Ljubljana 16.1.11,SLO Junior Winner, Excellent1, Winner Junior Male.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3880 : 13 November 2010, 12:32:33
Danes smo spoznali Nitorja, ki je en prav simpatičen puppy.  ;D Ob padcu v jezero je prav suvereno zaplaval in se tako vpisal med tiste redke corsote, ki jih vode višje od trebuha očitno ni strah :D

Hvala obema za obisk, vabljena še kdaj ;)



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3881 : 13 November 2010, 16:47:21
Tud vam hvala Nina za vse koristne info in prijeten sprehod okoli jezera  :o  omg, sem kar nehal dihat ko je čofnu notr, sem bil že v nizkem štartu...bravo nitor  ;D

Brihta je pa že  kot v starih časih, jo je blo prov fajn spet mal prečohat bo dolgem času :) 



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3882 : 15 November 2010, 09:48:45
Računamo, da se bo spomladi populacija corsotov v slo. še malo povečala :P

http://canecorso.si/mladicki

Lp, nina

Čestitke  :) ;D :o ;)
Brihto poznamo  ;D ata je pa po slikah sodeč tudi zelo lep primerek cc-ja.

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3883 : 15 November 2010, 19:06:57
Čestitke  :) ;D :o ;)
Brihto poznamo  ;D ata je pa po slikah sodeč tudi zelo lep primerek cc-ja.

Hvala. Upamo, da bo vse potekalo po planih in bodo mali hudički pametni po mami in lepo po očetu :P




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3884 : 16 November 2010, 14:30:54
Čestitke ninci za izbranega lepotca za Brihto...naj vse poteka kot mora.

Lucy je v nedeljo dopolnila 5 mesecev in malo vec kot 25 kg. V nedeljo sva z Lucy obiskale Nitorja, ki je bil več kot zadovoljen nad žensko družbo. Lucy pa tudi nad moško. :P :P :P
Danes pa nas je Nitor obiskal v Žalcu. Poleg Lucy se ga je zelo razveselila še Blu, ki bi se z njim igrala ampak je še malo premejhen.  :o :o Hvala vama za prijeten obisk.

Lp


Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3885 : 16 November 2010, 14:43:14
Evo, ena današnja. Iz malo drugačne perspektive. Zdaj je ful nemiren, ker kar čuti, da se odpravljamo ven. Gremo malo pogledat v Celje (malo gužve, nova izkušnja, socializacija).



p.s.: čakamo še kakšne slikice od Lucy, Rozi, (Nitorja smo malo že videli), pa seveda od ostalih pesjanarjev.

Lp, Vsem

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3886 : 16 November 2010, 21:23:10
 >:D Kakšen zloben pogled.



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3887 : 16 November 2010, 21:29:10
Ja, ja. Igračo še rajši pa hrano mora vedno imeti na "oku"  ;)

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


bonie

  • *
    • Prispevkov: 283
    • Točke: 3
Odgovori #3888 : 16 November 2010, 22:06:15
Ninci, cestitke za dobro izbiro samca

Uhh, kako je že Lars velik...

Zdaj je tukaj toliko mladičev, da bi se lahko zmenili za kakšno skupno norenje...



Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3889 : 16 November 2010, 23:06:43


Upam, da bom imela danes kaj več sreče z nalaganjem slike :)
Drugače je pa v albumu nekaj slik
http://www.mojalbum.com/sreda828/always-on-my-mind



Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3890 : 16 November 2010, 23:16:12



Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3891 : 16 November 2010, 23:17:33


Smo pa v nedeljo imeli 3 mesece :)



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3892 : 16 November 2010, 23:18:18
Moraš kliknit na sliko in dat lastnosti pa kopirat tisti link, ki ima končnico .jpg . Če ni jpg-ja slikce na forumu ne pokaže ;)
Ima pa res nore poze spanja :D

Sem ti popravila sliko vmes. ;)



Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3893 : 16 November 2010, 23:21:29
Aja, jaz pa kopiram tist ko je za forum. Iz računalnika mi še vedno napiše, da je prevelika, čeprav je pod mejo.



Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3894 : 16 November 2010, 23:22:39
P.S. Nina, hvala za popravljene napače :)



jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3895 : 17 November 2010, 10:00:14
Kaja tudi vama hvala za obisk  ;)  nitor je totalno nor na tvojo lucy, in zdej nevem ali zato ker je psica  :-[ ali pa ker je  cane corso ;D, ker tako razigranega in odtrganega še nisem  videl  :o . Tvoje punce so pa itak super, tudi blue je lepo sprejela malega  :)

Bonie, jest sem za, kar se druženja in norenja tiče  :o  Od kje pa prihajate? Jest sem iz Kranja




Teqila

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 458
    • Točke: 0
Odgovori #3896 : 17 November 2010, 10:17:36
Čestitke Sreda za novo pridobitev. Mala je full lušna. Od kje pa prihaja? Kdo so starši?

Kakšno druženje bi bilo prav zanimivo, sem takoj za. :P :P


Sreda

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #3897 : 17 November 2010, 10:42:17
Mama je Evita Custodi Nos, oče pa Achil Demone dal Sud. Leglo je s Hrvaške.

Tudi mi bi bili za kakšno druženje in norenje, če bi nas vzeli zraven :)



Alex

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
  • LarsLuciano
Odgovori #3898 : 17 November 2010, 11:02:52
Mi smo takoj za. Da se mladina malo znori  :o.

Lp, vsem

Unmistakable type. Undeniable power. Unbelievable beauty. Uncommon attitude. These are the elements that produce a dog that is Impossible to Forget.


jurij

  • *
    • Prispevkov: 98
    • Točke: 0
Odgovori #3899 : 18 November 2010, 11:56:40
Živjo

No kdo se bo skorajžil in organiziral druženje  :P

Zdej, če smo nametani po celi Sloveniji predlagam, da se dobimo nekje v okolici Ljubljane? Če kdo pozna kakšen dober plac, lahko predlaga! In seveda , da bo vsaj vreme nekam podobno, kar pa slabo kaže za prihajajoči vikend!

lp jure