Cooling Pad - Chillow

skogkatt · 77460

pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #60 : 05 Avgust 2008, 11:52:36
Jaz imam pa z ležiščem 'manjše' težave :-\. Ležišče ni več tako hladno kot na začetku. Ležišče uporabljem v boxu za prevažanje; boks pa pred vsako vožnjo peljem v avto in po vsaji vožnji nazaj domov. Sem ga tudi že probala dati na ploščice pa nič ne pomaga :(. Se mi ne zdi več tako hladen, enkrat sem na njemu našla celo kondenz.

Zanima me, če imate tisti ki cooler uporabljate v avtu kakšne probleme s hlajenjem ležišča?  ???

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #61 : 05 Avgust 2008, 13:55:14
jaz sem ga ponesreči ene dvakrat pustila v boksu v avtu, ki je parkiran na parkirišču, tako da je bil nekaj ur obsijan s soncem in notri je bilo svinjsko vroče  >:( no ja, ampak sem potem vzela cooler ven, ga postavila ponoči na balkonske ploščice in še potem cel naslednji dan pazila da je skoz v senci ali nekje na hladnem in se je lepo ohladil nazaj. tako da jaz nisem opazila da bi se pregrel, al kaj podobnega  ::) sem pa zdaj na potovanju večkrat dnevno pretipala če še služi svojemu namenu ali ne - pa je svojo vlogo odigral fenomenalno! ;D


trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #62 : 08 Avgust 2008, 12:06:29
pupa t.: se ležišče še vedno ni shladilo? Če je temu tako, bom povprašal uvoznika, kaj bi bilo za narediti.

Kondenz pa se ponavadi pojavi na stvareh zaradi spremembe temperature, ponavadi na hladnih stvareh ko pridejo na toplo.

Lp, Črt



artichoka

  • *
    • Prispevkov: 548
    • Točke: 0
Odgovori #63 : 08 Avgust 2008, 12:23:01
Jaz imam pa z ležiščem 'manjše' težave :-\. Ležišče ni več tako hladno kot na začetku. Ležišče uporabljem v boxu za prevažanje; boks pa pred vsako vožnjo peljem v avto in po vsaji vožnji nazaj domov. Sem ga tudi že probala dati na ploščice pa nič ne pomaga :(. Se mi ne zdi več tako hladen, enkrat sem na njemu našla celo kondenz.

Zanima me, če imate tisti ki cooler uporabljate v avtu kakšne probleme s hlajenjem ležišča?  ???

Tudi jaz sem se vceraj kar zgrozila, ko sem med voznjo (vecer+klima) probala kako "hladna" je blazina. Blazina je imela precej vec stopinj, kot je moja telesna. Na dotik je bila skoraj vroca. ???
Je pa res, da sem jo prepognila na polovico, ker mi drugace ne gre lepo v boks. Je morda to vzrok? Danes, ko je na ploscicah, pa je spet hladna.



pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #64 : 08 Avgust 2008, 20:59:50
pupa t.: se ležišče še vedno ni shladilo? Če je temu tako, bom povprašal uvoznika, kaj bi bilo za narediti.

Zdaj se je malo shladila :), je pa podnevi, kljub nižji temperaturi (zaradi klime) ponavadi manj mrzla, včasih celo mlačna :-\.


        Lp, Nina

"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Chiba

  • *
    • Prispevkov: 854
    • Točke: 0
Odgovori #65 : 09 Avgust 2008, 00:48:06
No jaz sem na tej strani brala bolj o izdelku za ljudi katerega lahko damo tudi v hladilnik, če hočemo da se hitro ohladi. Tako da, če ima kdo skrinjo in ga ne moti da se blazina noter malo shladi..seveda na lastno odgovornost...  :D

CANIS CARNIUM - vzreja staffordshire bull terrierjev
http://www.carniumsbt.com/


Mr_Globus

  • *
    • Prispevkov: 449
    • Točke: 0
Odgovori #66 : 11 Julij 2009, 00:03:48
Nabavli, ker se je mrcini že začela gulit dlaka na komolcih zaradi ploščic.

Prve izkušnje pa niso kaj prida - že po kakšnem enournem ležanju na njej, je blazina topla (tam kjer je ležal). Kaj je narobe?

Blazina je na ploščicah, zraka ni 100% noter (gube so praktično prilepljene na mestu zaradi vakuma  :P)



SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #67 : 11 Julij 2009, 10:36:25
Tudi mi smo to nabavili ze  lani poleti in tudi mi nismo ravno navduseni.
Razen, da je pac malo mehkeje za lezat, kot pa brez blazine. Kaksnega hladilnega ucinka pa jaz nisem zaznal.


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #68 : 11 Julij 2009, 11:16:53
Če komu ne koristi več, sem pripravljena odkupiti velikost S ali M ;)


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #69 : 04 Avgust 2009, 20:43:33
Jaz pa ful tuhtam, da bi tole nabavila tamali, da bi ležala gor, ker ji je stalno vroče in leži na parketu...
Saj baje ful mrzlo to ležišče nikoli ni, ker tisto kao tudi ni dobro, ampak če je ravno vroče, pa res ni fajn. Naj bi pa itak
tako deloval, da drži psu normalno temperaturo. A se vam zdi, da sploh nič ni hladilno in je isto kot ostale blazine?



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #70 : 04 Avgust 2009, 21:00:22
Smo zadovoljni uporabniki blazine, ne pričakujemo pa od nje čudežev. Blazina ima za moje pojme popolnoma nemisteriozno delovanje. Blazina ima v notranjosti peno (meni na otip ne deluje kot spominska pena, pa imam s slednjo kar nekaj izkušenj), napolnimo jo z vodo. S tem, ko jo napolnimo z vodo in iztisnemo zrak dobimo učinek spominske pene. Blazina na hladnih "prevodnih" površinah deluje lepo hladilno, ker je hladnejša od psa in mu pomaga odvajati toploto, zaradi svoje velikosti pa se sama hitreje ohlaja od psa in mu tako pomaga odvajati toploto (se ne segreje kot trde površine na katerih pes leži). Če damo blazino na površino, ki je dober izolator, se bo hladila veliko počasnje ali sploh ne, v vročem avtu pa se bo voda segrela in bo blazina vroča. Deluje torej kot neke vrste radiator.

Blazina pa lepo deluje v avtu tudi, če jo damo hladno v hladen avto in se pripeljemo na cilj, kjer je pes v odprtem avtu, pes in blazina pa sta zaščitena pred neposrednim soncem. Potem hladna blazina dlje hladi psa kljub zunanji vročini, ne pa v nedogled, ker notranjost vozila ne odvaja dovolj učinkovito toplote z blazine.

Bolj razumljivo?

Ravno zato sem jaz kupila največjo možno, sem pa z njo zelo zadovoljna, Pax jo je imel ves čas v avtu na treningu in tekmah, seveda pod zgoraj napisanimi pogoji. Ugajala mu je neizmerno, na DP so me klicali k avtu (v senci, pokrit z rjuhami), češ, da se pes ne odziva. Samo nasmejala sem se in jim šla pokazati, da se ne odziva, ker tako trdno spi  :D



mayča

  • *
    • Prispevkov: 526
    • Točke: 0
  • Brigitka in Nelči-Belči
Odgovori #71 : 04 Avgust 2009, 22:48:32
Jaz imam za obe psici to blazino v boksih in sem prav zadovoljna. Čez imata vsaka eno rjuho, tako da si lahko tudi naštimata kakor pač želita.

Je pa tako, da jaz puščam blazini kar v boksih. V primeru, da gremo v pregret avto (za nekaj minut vožnje), odstranim blazino iz boksa, a jo še vedno pustim v avtu pod sedežem tudi čez noč in naslednje jutro je spet prijetno hladna.

Nekih čudežev pa res ne pričajujem od nje - saj je samo blazina z vodo  :D


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #72 : 04 Avgust 2009, 23:05:33
Tudi mi je ne damo več  :o


sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #73 : 05 Avgust 2009, 10:33:40
No, super, to me je zanimalo. ;D Meni je bilo logično, da tako deluje, saj vseeno ni hladilna skrinja, da bi v nedogled hladila kot nora,
ampak nekateri so napisali, da je kao ful topla, če pes gor leži. Sem jo že videla v živo in potipala, pa je čisto kul, upam samo, da bo tamala
gor ležala, pa da ji je Lona ne zaseže, ker pol bom morala še eno kupit. ;D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #74 : 05 Avgust 2009, 11:36:47
Jutri jo dobimo, komaj čakam, da vidim ali jima bo všeč. Drugače bo pa moja, hahaha. :o



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #75 : 22 Avgust 2009, 16:32:58
Živjo!

Mene pa zanima, če bo za shih tzuja dovolj velikost S?
Vem, da moja psica nebi imela težav se zlekniti na blazini M  ::), vendar le-te ne morem stlačiti v njen box.

Hvala za odgovor!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #76 : 22 Avgust 2009, 18:08:39
Živjo!

Mene pa zanima, če bo za shih tzuja dovolj velikost S?
Vem, da moja psica nebi imela težav se zlekniti na blazini M  ::), vendar le-te ne morem stlačiti v njen box.

Hvala za odgovor!


Dovolj ;)



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #77 : 22 Avgust 2009, 19:10:54
Hvala  :)



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #78 : 28 Marec 2010, 16:02:29
Živjo!
Prodam blazino velikosti L zelo ugodno. Je skoraj nerabljena, ker je naša gospa "prefina", da bi se vlegla kamorkoli nižje od kavča.  :D
Ker se bližajo topli dnevi in pri nas le sameva v kotu ugodna ponudba morda komu pride prav.
Pasji pozdrav



HALLY

  • *
    • Prispevkov: 485
    • Točke: 0
Odgovori #79 : 28 Marec 2010, 18:35:29
Zdravo!

Kakšna pa je cena? :)

Pa dimenzije?

LP, Tina



sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #80 : 28 Marec 2010, 18:36:26
To tudi mene zanima...Mojči sem ti poslala ZS ;)



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #81 : 29 Marec 2010, 23:26:41
ninci, mene pa zanima, če se prevleko za Coolerja da naročiti na pasji.net in koliko je cena za velikost M? Pa v čem je ta prevleka boljša od prevleke iz navadnega blaga? Ali jo sploh lahko oblečem v navadno blago?

Hvala za odgovor!



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #82 : 30 Marec 2010, 08:36:23
ninci, mene pa zanima, če se prevleko za Coolerja da naročiti na pasji.net in koliko je cena za velikost M? Pa v čem je ta prevleka boljša od prevleke iz navadnega blaga? Ali jo sploh lahko oblečem v navadno blago?

Hvala za odgovor!

Prevlek za Coolerja se lani ni dalo dobiti, bom pa vprašala uvoznika kako je letos s tem. Original prevleka je antibakterijska. Seveda pa jo brez problema oblečeš tudi v kakšno "homemade" prevleko. Priporočam pa, da je iz tankega materiala, ki se ne segreje prehitro oz. dobro prevaja, saj drugače če bo prevlekak kakšen močan debel bombaž bo najbrž pes prevleko preveč segrel in ležišče ne bo dalo pravega učinka.

Lp, nina



Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #83 : 30 Marec 2010, 09:53:18
ninci, hvala  :)
Bomo danes naročili tole zadevo.
Ima mogoče kdo blazino oblečeno v navaden blago in v kakšen?



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #84 : 30 Marec 2010, 10:05:05
Prevleka (tista ta zelena originalna) mene ni prepričala. Sem mislila, da bo bolj natančno krojena ali elastična, tako je pa precej lufta, se guba in prestavlja, ker je v bistvu samo na straneh/vogalih zataknjena. Čez zimo imamo blazino kar ovito s flis dekco, poleti je samo čez vržem, pa si potem psa naštimata, če želita na njej ležati ali na golem coolerju ;)


Li Mei

  • *
    • Prispevkov: 96
    • Točke: 0
Odgovori #85 : 30 Marec 2010, 10:21:56
Aha, potem ta prevleka ni taka kot sem jaz mislila.
Se bomo mi tudi kako drugače znašli  ;)

Lep dan!



MOJČI

  • *
    • Prispevkov: 33
    • Točke: 0
  • PES JE OGLEDALO LASTNIKA
Odgovori #86 : 02 April 2010, 16:21:50
Če ima kdo željo po ugodnem nakupu se še vedno dogovarjamo preko ZS.
Lep pozdrav



Beka

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Herkules Slnko Zemplina
Odgovori #87 : 03 Maj 2010, 18:20:23
Ima morda kdo CoolBody (http://www.doget.si/trgovina/index.php/coolbodytm-hladilna-blazina-za-pse.html) ležišče? Namreč, je bistveno dražje kot CanineCooler in me zanima ali je posledično tudi boljše?
Poleg tega...a ima kdo izkušnje kako prenese takšno ležišče 100 kilskega psa?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #88 : 04 Maj 2010, 00:22:47
Jaz pa imam eno drugo zadevico...
No, če bi slučajno imel kdo kak koristen predlog. Moj 'krokodil' je odgriznil  en zgornji rob, kar lep kos, ampak samo zeleno plastiko.
Dokler je pod nečim in je teža enakomerna, ne teče ven, če pa dam v avto v boks pa se vleže na eno stran, pa steče kar nekaj vode ven.
Ima kdo kako idejo kako bi lahko to 'zašila' ali mogoče poskusila zalepit s čim? Ne bi je ravno rada vrgla prič, bi jo prej še vseeno poskusila popravit. :P



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #89 : 04 Maj 2010, 07:33:21
Od nevemkje imam v spominu, da je možno popravilo z reparaturnim setom za zračne blazine itn?