zanemarjena bloodhoundka

bloodhound · 6419

bloodhound

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
: 08 September 2014, 17:15:40
pozdravljeni,
od nekega lovca sem dobil 4letno bloodhoundko.psica je bila prakticno celo zvljenje v pesjaku s tremi drugimi(locenimi)psi.Lastnik jo je poredko spuščal.ni se odzivala na nobeno ime.
naredil sem ji velik pesjak ker v v hisi imam ze dva druga psa.prvi teden je bila precej prestrasena, skrivala se je v kot in se bala vsakega premika(verjetno je bla veckrat tepena).
potem se je pocasi sprostila in zdaj je  ful vesela ob moje prihodu.Vedno imam s sabo pribolske ampak redko jih vzame.
najvecji problem je spuscanje iz pesjaka.dam jo na 10m povodec in takoj zmrzne.cez nekaj minut se plasno spravi ven .pustim jo malo da ovoha okolico in potem poskusam dobit malo pozornosti a ne gre...ce primem povodec tudi zmrzne...da bi sla na sprehod ni sans...na koncu pa noce it v pesjak in jo moram nest v rokah....prosim za nasvet ker ne vem kaj naredit , da bi za zacetek vsaj jo peljal na sprehod:)
hvala!



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #1 : 09 September 2014, 09:11:17
Glede na to, da je bila celo dosedanje življenje v pesjaku, bi za začetek morda razmislil o tem, da bi jo socializiral v hiši, spoznal z ostalimi družinskimi člani in ji omogočil malce več druženja, topline itd.? Ali jo misliš imeti tudi ti naslednja leta v pesjaku, tako kot prejšnji lastnik, in jo samo parkrat na dan pozdraviti?



bloodhound

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 09 September 2014, 09:39:37
trenutno je situacija taka in v takih okoliscinah sprasujem za nasvet, ne potrebujem pa cinizma in moraliziranja...



BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 09 September 2014, 09:46:47
Sprehod je v njenem stanju previsok cilj. Najprej jo boš moral navaditi na povodec. Poišči dobrega inštruktorja.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


bloodhound

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 09 September 2014, 10:10:45
...ja se mi je zdelo, da ne bo lahka jo peljat na sprehod...nekaj malega kinoloskih izkusenj imam,ampak dejansko ne vem kako zacet z njo...kar sem jo naucil je, da se vsaj odziva na ime...od tle naprej pa ne gre vec....bo potrebna pomoc...hvala



bloodhound

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 09 September 2014, 10:26:12
a pozna kdo na obali ksnega prmernega instruktorja?



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 09 September 2014, 10:43:16
Začni z druženjem v pesjaku, mal jo fotraj, božaj, počesi,  igrat se verjetno noče. Nadaljujta med odprtimi vrati pesjaka, počasi se premikajta dlje, pokaži ji da ti lahko zaupa. Ta čas jo imej na kratkem povodcu, ki ji bo dal občutek varnosti. Ne preforsiraj, premikaj se po centimetrih in pusti, da sama vodi. Obrni se na preverjene ljudi, kar ne pomeni le da je inpštruktor v pasji šoli.



bloodhound

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 09 September 2014, 11:05:45
...ja sej v pesjaku je dokaj "samozavestna"...to sem tudi delal...pa tudi malo se igrava ...se pusti cohat povsod...samo moram ful pazit, da ne naredim ksnega nenadnega giba ker takoj zmrzne in ksnkrat se tudi polula...ahaa...js sm zacel z dolgim povodcem, ker sem misill,da se bo manj bala...ja sej zato sem tudii vprasal ,ce kdo pozna koga primernega:)tnx



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #8 : 09 September 2014, 12:05:46
Iz kje pa si? Mogoče KD Krim, ki ima šolo za prav za azilaše, kar sicer tvoja ni, samo pomojem glede na njeno vedenje bi ti znali najbolj svetovati.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


MANDY

  • Gost
Odgovori #9 : 10 September 2014, 10:12:37
Počasi, počasi bodi potrpežljiv, pristop je po moje čist pravi samo šlo bo zelo počasi in po malo. Mogoče če bi poskusil z pomočjo drugega prijaznega samozavestnega psa. Da se najprej spoprijateljita in ju nato pustiš skupaj v pesjaku ampak res pazi, da ne bo dominanten pes.
Dolgo je bila zapuščena, če jo boš kam peljal z avtom bo še huje.
Še enkrat bodi potrpežljiv  ;) .



san-san

  • *
    • Prispevkov: 353
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 10 September 2014, 10:27:59
Na Obali..
Kinološko društvo Burja ( Veronika ) ali pa mogoče Kinološko društvo Riviera ( Daniela )


bloodhound

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 September 2014, 18:35:00
hvala vsem za nasvete!!!
pozdravi od Lulu'...



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 10 September 2014, 19:09:37
O ti žabica, kolk je pa lušna  :-*
Ko bo psica sposobna normalno v avto in na pot, do šole je vsekakor na mestu. Seveda do šole kjer razumejo plahe pse. Daleč od teorij dominance. Dugače pa morda še kaj v smeri http://www.bukla.si/?action=books&book_id=7606
https://sl-si.facebook.com/pages/Energijska-osteopatija-za-%C5%BEivali/157225147659725

Vsekakor pa počasi in v njenem tempu.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #13 : 10 September 2014, 19:37:09
Psička potrebuje veliko časa. Začni z normalnim življenjem, kot z družinskim članom, naj vse spozna, z njo se igraj, naj bo zraven, ko kaj delaš zunaj, ne prehitevaj s kakšnim resnim učenjem. Najprej se mora privaditi življenja z ljudmi in drugimi živalmi. Naj bo tvoja spremljevalka.
Pasja šola da, vendar v skupini ne boš nič dosegel, ker bo njeno šolanje zahtevnejše. Vsekakor inštruktorja, ki zna delat s takimi primeri.
Jaz imam poulično psičko iz Bosne, tudi ona še po več kot enem letu odskakuje ob hitrih gibih, žogico je prinesla po enem letu. Igrat se ne zna, igra je sploh ne zanima, le z mojim psi se rada lovi. To je vse.
Drugače pa je več kot super psička za nezahtevne ljudi. Pridna, mirna, poslušna, nezahtevna, zelo prilagodljiva. Taka mi je tudi všeč, od nje ne zahtevam več.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #14 : 11 September 2014, 08:30:17
Psička potrebuje veliko časa. Začni z normalnim življenjem, kot z družinskim članom, naj vse spozna, z njo se igraj, naj bo zraven, ko kaj delaš zunaj, ne prehitevaj s kakšnim resnim učenjem. Najprej se mora privaditi življenja z ljudmi in drugimi živalmi. Naj bo tvoja spremljevalka.
Pasja šola da, vendar v skupini ne boš nič dosegel, ker bo njeno šolanje zahtevnejše. Vsekakor inštruktorja, ki zna delat s takimi primeri.
Jaz imam poulično psičko iz Bosne, tudi ona še po več kot enem letu odskakuje ob hitrih gibih, žogico je prinesla po enem letu. Igrat se ne zna, igra je sploh ne zanima, le z mojim psi se rada lovi. To je vse.
Drugače pa je več kot super psička za nezahtevne ljudi. Pridna, mirna, poslušna, nezahtevna, zelo prilagodljiva. Taka mi je tudi všeč, od nje ne zahtevam več.

Pod tole se 100 % podpišem. Super si napisala in ni kaj dodati.

Bloodhound... super fotka, luštna psička  ;) Uživaj z njo!



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 11 September 2014, 21:43:17
Fletna, zelo. Jaz bi dodal samo to, da super da si sprejel tako težaven primer in ji omogočil, da bo imela kaj od življenja. Sicer bi bila verjetno do konca svojih dni zaprta v pesjaku.
 Upam, da vama uspe. Res me zanima situacija čez nekaj mesecev   :) !

Lp



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #16 : 12 September 2014, 11:25:55
Kot so že napisali: počasi, pikico po pikico. pomoč drugega psa bi lahko bila dobrodošla (odvisno od tega, kolilo je imel pes stika z drugimi psi  v prejšnjem življenju) vendar nikakor ne v njegovem pesjaku in še prav posebej ne ju zapirati skupaj.
Za pasjo šolo je še veliko pezgodaj, v tem trenutku bi lahko pomagalo individualno delo s strokovnjakom, a kaj ko je pri nas silno veliko Cesar Millan wannabejev in malo takih, ki dejansko znajo delat s prestrašenimi psi.


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #17 : 12 September 2014, 11:49:42
Za delo s prestrašenim psom je verjetno Katarina Wallas  ŠKD Krim najbolj poznana in izkušena, lastniki posvojenih, pretežno prestrašenih hrtov pa so tudi zadovoljni z Alenko Spazzapan iz City Dog. Za ostale pa ne vem kako se znajdejo s prestrašenimi psi. Nekateri imajo tudi na forumu kar bogate izkušnje z lastnimi prestrašnimi posvojenci in njihovo rehabilitacijo in pa z začasniki.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


makko

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 12 September 2014, 13:11:24
Živjo,

ker imam doma en podoben pred kratkim posvojen 'primerek' prestrašenega bivšega azilaškega lovskega psa, lahko rečem, da ne bo noben strokovnjak uspel narediti nič, dokler bo psička bivala v pesjaku. Žal. Če naj bi se  psička sprostila do te mere in zbrala samozavest za vsaj krajši sprehod, bo morala najprej preživeti dosti več časa z vami, se navadit na vas in se naučiti, da vam lahko zaupa. Šele ko bo zaupala vodniku (treba ji bo dati čas, veliko veliko časa in potrpežljivosti), mu bo pripravljena slediti tudi v neznano in zanjo potencialno ogrožujoče okolje. Takšnemu psu, ki je celo življenje bival v prostorsko in z zunanjimi dražljaji omejenem prostoru (pesjak), vse kar je zunaj pesjaka predstavlja grožnjo (vključno z ljudmi), na prisilo pa ne bo šlo nič, ker pes samo 'zmrzne' (je naša ista). Psički boste morali nekako omogočiti, da se z njej primernim časovnim tempom spozna in sprijazni z širšim okoljem izven pesjaka in seveda tudi da sprejme vas (pesjak  je verjetno že vzela za svoj teritorij in ji predstavlja varnost). Žal, ljudje pogosto ne razumemo, da žival za nek korak naprej, ki ji predstavlja stres, rabi dosti več časa, kot smo ji ga pripravljeni dati (ker se nam običajno že mudi k naslednjemu opravku, ker je naš dnevni urnik tak pa tak, itd.). Pomagalo bo tudi, če poskušate ugotoviti, kaj je tisto, kar psičko vsaj malo motivira (je to hrana, druženje z drugim psom, igrača, morda kake krvosledcu zanimive vonjave ...) in to obrniti sebi v prid.



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 12 September 2014, 16:27:41
... ne bo noben strokovnjak uspel narediti nič, dokler bo psička bivala v pesjaku...
tole pa ne bo čisto držalo. Če psica prej ni bila v pesjaku maltretirana (pod to štejem v pesjaku tepena, tracana, žicana...skratka kakor koli ustrahovana) pač pa da je bila v stiku z ljudmi ogrožena ji lahko, zadostno velik pesjak postavljen v dovolj mirnem okolju pravzaprav nudi potreben relax. To, da se psa, ki je frustriran pri stikih z ljudmi tresk bum flikne v dnevno rutino ni nujno plus.  Ob tem pa seveda ogromno, a strpnega dela s psom. Toliko po sekvencah, da se ga ne spravlja v dodaten stres. Tko, kot obstajata dve poti psa naučit plavat. Po čas in po malem ali pa, kot nekateri nardijo - bumf v vodo. ;)
Čisto iz izkušnje. Pobrali s ceste smo brejo, pretepeno in shirano psico. Po info je prej živela v dosti premajhni gajbici (ja tud pesjak ali bivalna kletka se tistemu ni dalo rečt). Pesjak (sicer zadosten) jo je utesnjeval. Življenje z njo v hiši pa ni bilo mogoče. Pa ne ker je nebi hoteli. Psici se je trgalo, poleg tega je bila prestrašena do te meje, da je bila dejansko nevarno agresivna. Kje je ''okrevala''? Na verigi. Zadostni seveda ;) Le tako smo se ji lahko približali, da se ni bala, da ni bila utesnjena/ujeta. Sploh pa da sem jo lahko odpela in peljala na sprehod. Pri ovratnici ni šlo  :-\ snet verigo pa it. Da je začela funkcionirat je dejansko rabila svoj mir, ki ga v hiši nebi bilo. Potem smo pa večkrat na dan samo mimohod naredili pa hranico delili. Po malem in ogromnokrat itak, ker je bila breja in zahirana. No, psica je odlično napredovala v eno najbolj scartanih in pridnih pesik  :-*

a kaj ko je pri nas silno veliko Cesar Millan wannabejev in malo takih, ki dejansko znajo delat s prestrašenimi psi.
Kako, da ne  ??? Pa sej CM in copi-pasti delajo s prestrašenimi psi. Jih še nisem videla, da bi pes ob njih ne bil prestrašen  ::) Sarkazem off.
Čisto resno pa seveda - pazit komu dat psa v roke in kakšne metode uporabljate. Škoda bi bilo že tako ubogega psa še bolj v stres spravljat. Reference je treba tudi videt. Zraven pa uporabit zadostno mero svoje zdrave pameti pa rajši dvakrat preverit pristop dela, kot pa potem reševat še nove težave.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


bloodhound

  • *
    • Prispevkov: 7
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 12 September 2014, 16:38:57
xmark9x:...ja ne vem sploh kolko ji bi ostalo se zivljenja;( ...ne mislim pa nacenjat polemike o lovcih...
makko: js upam, da bo kmalu zmozna za na sprehod,ker je ze dosti bolse kot pred enim mesecem....je pa res, da casa nimam na pretek in bi blo vsekakor bolse jo imet v hisi...za enkrat zal to ne bo mogoce:(...dolgorocni cilj pa je seveda ksn tecaj....lp vsem



makko

  • *
    • Prispevkov: 47
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 12 September 2014, 16:55:57
Pesjak seveda ni  nujno nekaj slabega, vendar pa je interakcija med človekom in psom, ki biva v pesjaku, časovno običajno precej omejena (in ta psička bo rabila čas, kar je moja poanta, če prebereš celoten vpis :) , da se ne ponavljam). Kar funkcionira pri enem psu, ni nujno, da bo tudi pri drugem - zato pa je potrebno času dati čas! in psičko preštudirati in poiskati njej primeren način dela, ki bo dal željene rezultate - torej socializiran pes, ki zaupa svojemu vodniku. Instant rešitve tukaj žal ni. Je pa pes, ki prihaja iz takih pogojev in ki ima z ljudmi slabe izkušnje, resda precej velik 'zalogaj' in bo pot do cilja verjetno kar dolga.



barbara10

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 1.684
    • Točke: 0
  • Moji musketirji in cebelice...
Odgovori #22 : 13 September 2014, 00:46:00
Na casu se res pridobi, ce pes biva s clovekom v hisi: dobesedno vec casa sta skupaj, pa ceprav pes le tam nekje lezi in opazuje...


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 13 September 2014, 07:41:25
Že to je dovolj, da ima možnost opazovati in "naštudirati" novo okolico, z njenimi "prebivalci".



Lunette

  • *
    • Prispevkov: 2.522
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 13 September 2014, 15:43:45
Ob predpostavki, da psu to ni stresno. Ni za zanemarit dejstva, da ko živimo v skupnosti (torej z ostalimi družinskimi člani), ni nujno pogoj, da imajo vsi enak čut za takšnega psa. Pa s tem ne mislim, da se zato nekdo ne sme odločat za psa s težavami. Vsekakor je zelo na mestu, da se vsi strinjajo s takšnim psom pri hiši, prav tako, da vsi sodelujejo pri resocializaciji. Vendar, če samo eden v družini samostojno ne zmore shendalt takega psa je smiselno, da so začetki pač izven hiše. Recimo, da se postavimo na realna tla in da je situacija takšna, da v času službe novega lastnika na ''že socializirana hišna psa'' pazi starejša oseba in blodhudndke ne zmore shendlat...banalen primer.
Močno podpiram, da so psi V HIŠI vendar razumem, da včasih kljub vsemu ni nič narobe, če se nekdo tako odloči.

Lep pozdrav,
Lunette &Co.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #25 : 16 September 2014, 22:02:09
a pozna kdo na obali ksnega prmernega instruktorja?

Po novem imamo na obali tudi predstavnika Alfakana, tako da lahko njih poklices ;)

battito animale