Kruti folk

klara · 56658

klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
: 15 Julij 2007, 21:36:57
Ni primerno za otroke do 8-10 let zaradi krutih prikazov-slik in filmov!

Jaz sem se ob pogledu 3 filma na vso moč zjokala!

RES GROZAAA!!! >:( >:( >:( :'(

http://animalcrueltyslo.blogspot.com/

lp,klara



 :'(

papa***


pika*

  • Gost
Odgovori #1 : 15 Julij 2007, 21:54:53
no comment :( >:( :'(  Kaj bi jaz takim ljudem naredila, vračala bi jim trpljenje ampak kaj nam to pomaga, če se o tem premalo govori in država tega ne podpira, ne nadzira in ne kaznuje. Meniim, da če imamo zakon o zaščiti živali itd. zakone potem bi jih bilo treba striktno upoštevat (pa ne samo v naši državi), ampak kaj hočemo če se to nikdar ne bo zgodilo, te stvari se bodo dogajale še naprej. Tudi če mi tukaj še tako objavljamo, pišemo komentarje tukaj ali pa kje drugje, podpisujemo neke peticije preko interneta, mogoče res, da bi komentarji in podpisi kaj pripomogli vendar prav veliko sigurno ne, nekje bi se moral najti nekdo, ki bi se postavil za to in skušal to rešiti, vendar kaj ko se to nikomur ne da. Tisti ljudje, ki delajo slabo se jim bo v življenju slabo tudi vrnilo.
lp



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #2 : 15 Julij 2007, 21:56:22
Res grozno >:( :'(


fido

  • *
    • Prispevkov: 9
    • Točke: 0
  • zehh
Odgovori #3 : 15 Julij 2007, 22:04:17
Obup od folka. Ka vse morajo dons nedoužne žvali use pretrpet zarad takih bolanih ljudi in sploh nevem kuko lohk pol hodjo z glavo pokonc.. res nevem

Pri belem dnevu s svetilko v roki na svetu ne najdem človeka, ki bil bi mi zvest kakor pes.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #4 : 15 Julij 2007, 22:07:48
Groza  >:(
Žvečkoti so  tud iz pasje kože?!  ???



klara

  • *
    • Prispevkov: 260
    • Točke: 6
  • …соuѕє ωє аяє Ғєєιіиg ιоυє ټ
Odgovori #5 : 15 Julij 2007, 22:11:26
Ja zgleda že tako.
Ampak predvidevam da samo oni na sliki :-\

papa***


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #6 : 17 Julij 2007, 08:54:47
ojoj  :'( :'( :'( :'( groza!!! >:( >:( :'( :'( :'(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


polonči

  • *
    • Prispevkov: 2.461
    • Točke: 0
  • *-moja banda-*
Odgovori #7 : 24 Julij 2007, 07:41:07
joooooj >:( >:( >:( >:( >:( jst takih ljudi ne bi ubila, ker tako ne bi nič trpeli, ampak bi se že česa domislila, da bi trpeli, ker to za verjet ni >:( >:( >:( >:( >:( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :-X :-X :-X :-X :-X


Lp,
Polona (popolnoma razočarana nad takimi ljudmi >:( >:( >:( >:( >:()

:)


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #8 : 24 Julij 2007, 12:05:23
Res ne vem kdo ima veselje z dajanjem takih krutih filmčkov ne forum. Ne koristijo ničemur. Komur ni všeč kar delajo Kitajci, naj bojkotira njihove izdelke. Vse. Kar je pa malo težko, glede na to, kaj vse pride na naš trg iz te države. Pa še naša denarnica bi trpela. Lažje je dati gor en grd filmček in se zgražati.
Po svoje pa so mi kitajci všeč - kako imenitno znajo potegniti vsega presite kupce. Prodajo vse. Kolodonte z antifrizom, knedlne iz papirja, ene sorte kolm kot proteine za v pasjo (vejetno tudi kakšno drugo) hrano, in kot višek žvečke za razvajene evropske pse iz ostankov svojih psov. Pravzaprav genialno.


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #9 : 25 Julij 2007, 11:22:03
Hej!
Nikoli, nikoli, nikoli več nobene bunde z umetnim krznom!
Ja, res je genialno kaj počnejo ti ljudje. Sem prav ponosna da pripadam taki vrsti. Inteligentni so tako da jih je težko gledat!
Extra imenitno! Odirati pse, mačke, jih ubijati in prodajati kot ''umetno krzno'' in žvečke. Bravo Kitajci in vsi ki ste tako umsko bolni(s tem seveda ne mislim na vse Kitajce;))!!!! Še dobro da obstajate! Aleluja!  Za bruhat!!!!!!!!

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #10 : 25 Julij 2007, 11:32:14
Tukaj se strinjam z Lanabelo-z moje strani je največji del krivde pripisan nam-kupcem-če ljudje ne bi kupovali,tudi proizvajalci ne bi proizvajali ;)
Grozno je za pogledat,ja-ampak če bi mi vsi to bojkotirali,potem dvomim,da bi se še kaj prodajalo.
Mogoče se da pripisat potrošnikom neizobraženost(sama osebno RES nikoli nisem vprašala,če so žvečkoti SIGURNO iz goveje kože),vse ostalo pa principu linije najmanjšega odpora.
saj veste:trg je tam,kjer se srečata ponudba in povpraševanje-brez prvega ali drugega faktorja trg ne more obstajat  ;)



*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #11 : 25 Julij 2007, 13:18:36
No, Nyssa saj to je res. Ampak sem prepričana da veliko ljudi ne bi kupovalo bundic z ''umetnim krznom'' če bi vedeli iz česa so... ::) ::)
Ampak napisali pa ne bi, ne?

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


pomeranc

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
  • Asko
Odgovori #12 : 25 Julij 2007, 13:42:43
Jest bi isto naredila njim,na živo bi jih odrla.Vem da s tem ne bi bila nič boljša od njih,ampak ko gledam te boge očke kako čakajo na ...

Natasa


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #13 : 25 Julij 2007, 15:02:19
mislim da ne rabm še enkrat ponavljat kake simpatije gojim do kitajcev  ;D

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #14 : 25 Julij 2007, 15:20:09
No, Nyssa saj to je res. Ampak sem prepričana da veliko ljudi ne bi kupovalo bundic z ''umetnim krznom'' če bi vedeli iz česa so... ::) ::)
Ampak napisali pa ne bi, ne?
Ampak potrošniki pa ne bi vprašali,ne?  ;)
Se opravičujem za cinizem,ampak jaz se ponavadi pozanimam. Sploh ker se ve iz katerih držav prihaja roba(piše na etiketi) in glede na to,da kar nekaj ljudi misli,da so kitajci neko grozno ljudstvo,se mi zdi,da je na mestu,da se pozanimaš kaj kupuješ ;) Če pa sumim za neko stvar,da ni ok,pa jo vseeno kupim,potem ne jamram.
Sploh pa-kdo rabi bundice z umetnim krznom?  ::) Nima tisto krzno ravno kake posebne funkcije,ane?
Še enkrat-grozno je za pogledat,grozno se je zavedat,da se to dogaja,grozno pa se je tud zavedat,da smo tudi mi posredno krivi za to.
Vsak pa ima svoje mnenje-je pa fajn premislit,če je pravično. Za vsako stvar sta potrebna dva-v tem primeru sta to proizvajalec in potrošnik.
No ja-da se ne bo tole sprevrglo v prepir-vsak naj pri sebi razmisli česa je kriv,potem pa naj razmišlja,česa so drugi krivi.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 25 Julij 2007, 16:16:21
Kitajci so zelo fajn ljudstvo. Samo oblast imajo preveč zahojeno in predolgo se drži. Tako, ki tolerira najhujše ekscese, če ji to koristi in grobo zatira vsako malenkost, ki se ji zdi nevarna. Ljudstvo pa trpi in je izkoriščano do amena. Tudi zato kašen bojkot ne bi bil odveč. Ne samo zaradi ubogih živalic.


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #16 : 27 Julij 2007, 11:28:12
Hej!
Pa mislš da trgovke vejo? Jaz dvomim. Funkcije nima, res ne. Ampak marsikje piše: Ne kupujte PRAVEGA krzna. Živali nečloveško trpijo. Enako dobro je umetno krzno. In potem veseli ljudje: jupi lahko bi si privoščil pravo krzno pa si ga nisem ::)Vem kaj delajo z živalmi itditd. Pol ti pa vržejo v faco, da imaš psa za vratom!
Ok, vem, precej hecno je to napisano, ampak mislim da se vidi bistvo ::) ::) ::)... Upam.

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 13 Avgust 2007, 14:51:00
No comment! sj prbližn sem vedla, kako je z govedom in temi živalmi, ki so prav rejene za jest, sam da ti grejo še pse pa mačke klat... zato pa jst ne maram mesa  :-X

...sledi svojim sanjam


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 13 Avgust 2007, 15:26:35
Prepovedati bi morali vse krzno, ne samo pasje in mačje - ne trpijo samo oni.

In vsak, ki je uživa meso, bi moral najprej videti, kako to meso pride v trgovino in potem na krožnik. Pritisk mi dvigne ko mi negdo reče da je samo ribo brez glave, ker če ima glavo gor potem ga riba gleda in je ne more pojesti,...dovolj imam ljudi ki se pretvarjajo da zrezek na krožniku ni žival - pa naj je svinjski, goveji, jagnječi, pasji ali mačji zrezek, žival je žival.

Se strinjam, da dokler potrošnik nebo pogledal na deklaracije, dokler si bo zatiskal oči, bo industrija laufala.

Pa na zdravje z Coca-colo! (ni važno koliko živali je bilo mučenih in ubitih zaradi nje...)


TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #19 : 13 Avgust 2007, 15:29:08
Oj!
A coca-cola je tudi iz živali?  :-[ Tega pa nisem vedela... Iz katere  točno pa je?
Lp,Tjaša



Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #20 : 13 Avgust 2007, 15:33:19
Klanje je klanje, ne glede na to, katero žival se ubija in mislim, da vsi, ki nismo popolni vegetarijanci in hodimo obuti v usnjene čevlje, nosimo usnjene pasove in torbice (zakaj je toliko govora o krznu, usnje - torej živalska koža - pa nikogar ne moti?), se nimamo kaj zgražati nad navadami ljudi na drugih koncih sveta, ker je to čista hinavščina.

Saj za nekatere ljudi je popolnoma nepojmljivo, da bi jedli meso krav in ne morejo razumeti, da jih nekateri lahko pobijajo in celo jedo, drugim se obrne želodec in se opravičijo svojemu bogu že če samo pomislijo, da bi jedli prašiče, tretji pa imajo pač za specialiteto pse (najbolj znana je Koreja), to je del njihove kulture, kot je pri nas tradicionalno pobijanje tako ljubkih živali kot so npr. zajčki, srnice in vse "namensko gojene klavne živali" (fuj, kakšen izraz!). :(

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


pupa t.

  • *
    • Prispevkov: 872
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 26 Avgust 2007, 00:45:34
jaz sem vegetrjanka že leto dni in to se je začelo, ko sem v svoje roke dobila nek prospekt.
ko pa sem pogledala film Earthlings, so mi solze kar tekle. in ko smo šli kasneje tega tedna v kosilo in je moja družina jedla zrezke se mi je kar obrnilo, pa čeprav jim govoril od kje so te zrezki, koliko je morala ta žival pretrpeti, da jo oni lahko jejo, pa preprosto nočejo slišati. pri ljudeh je predvsem ta napaka, da večina ve koliko živali pretrpijo pa si vseeno zatiskajo oči, kot da je vse to normalni. toda Bog nas je ustvaril enakopravno in čeprav sem malo skeptična glede rekrenacije vseeno upam, da če res obstaja, da so vsi te ljudje v vseh naslednjih življenjih kaznovali s tem, da izkusijo, kako je njim, koliko trpijo samo zaradi nas.


"Kdor malo razmišlja, se veliko moti."


Babi

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 3
  • sožitje
Odgovori #22 : 27 Avgust 2007, 15:26:37
malo skeptična glede rekrenacije vseeno upam, da če res obstaja,

Kaj pa naj bi bilo to - rekrenacija???

Bolj ko sem spoznaval ljudi, rajši sem imel svojega psa (L. Byron)


*ana*

  • *
    • Prispevkov: 317
    • Točke: -10
  • moj,moj "cukr" španjel...
Odgovori #23 : 31 Avgust 2007, 09:43:37
Ponovno rojstvo po smrti v drugem telesu. ;)
rekrenacije


A ni reinkarnacija? ::)

Podpis je besedilo ki se samodejno prikaže ob koncu vsakega sporočila...  al neki tazga^^


fraygregi

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 31 Avgust 2007, 10:19:32
No jaz osebno nisem vegeterijanec in tudi ne mislim postati.
Me pa zanima katera kvalitetnejša hrana za pse ni testirana na živalih??
Tam piše Royal canin, Pro plan, Eukanubo.....
S čim naj pa pse hranimo. Oni pa potrebujejo meso.

Psi so zakon!!


fraygregi

  • *
    • Prispevkov: 124
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 31 Avgust 2007, 12:25:37
No jaz osebno nisem vegeterijanec in tudi ne mislim postati.
Me pa zanima katera kvalitetnejša hrana za pse ni testirana na živalih??
Tam piše Royal canin, Pro plan, Eukanubo.....
S čim naj pa pse hranimo. Oni pa potrebujejo meso.

Sam tisti posnetki so pa res obup GROOOOOOOZZZZZZZZZAAAAAAA  >:( >:( >:( >:(
Kako morejo. >:(

Psi so zakon!!


tamy

  • *
    • Prispevkov: 29
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 04 September 2007, 19:25:09
jaz sem nekaj podobnega videla v žvo....enkrat sem se z psičkama odpeljala v ljubljano....ter sem po poti videla kako so mladi mucki ŽELELI odsekati glavo :'( >:(.....hvala bogu mi je uspelo zaviti iz avtoceste ter rešit muca....največja kriza pa je bila da so v košari zraven imeli še pet mladičkov...takoj sem jih pobasala.....še mamo mladičkov sem vzela ki je bila zaprta v neki kletki za kokoši ter krampala po vratih da bi rešila mladiče.... :'( ..nato smo odšli vsi skupaj po opravkih v lj potrem pa v maribor...4 mladičke je posvojila ena gospodična iz kranja.mladička ter mamo muco pa sem odpeljala po steilizaciji v klamnico kjer je bil moj prvi dom....sem pa se enkrat peljala po avtocesti med ljubljano in koprom......nevem kaj mi je bilo sem zavila na staro cesto ter odšla z (takrat je bila še samo ona) labradorko v neko bližnjo gostilno.....tam pa sem zagledala za vrati 4 psičke.....mislila sem da nebo jim kaj hudega....vendar ko sem sedla so enega vzeli ter ga pričeli tepsti....takoj sem vstala ter jim mladička vzela....nato sem z njim odšla do wc ter ga čistila...ko sem se vrnila pa sem videla da so mladiče vrgli v črno vrečko ter so se odpeljali....seveda sem jim sledila....ostavili pa so se na neki oddaljeni buss postaji kjer so spet vzeli enega mladička ter ga dali na tla...nanj pa vrgli TEŽKO kovinsko cev.....takrat mi je prekipelo...vstala sem iz avta ter jim uzela še ostale tri mladiče....videla pa sem da jih je moja labradorka vzela MALO za svoje....potem pa sem se spet peljala za njimi da so mi "kazali" pot do mame ....takrat sem vzekla še njo ter jih odpeljala v mb.....psičko ter mladičke ki jih je vse skupaj posvojila neka gospa z 3 otroci pa obiskujem vsak teden....vidim pa da psička...mamica neve kako bi se mi oddolžila za storjeno ;D...vse moje zgodbe o rešitvi teh in ostalih živali so z srečnim koncom....na kar sem ponosna ker sem verjetno rojena za to da pomagam in uresničujem pasje ter mačje želje....


pa še kanarčka sem enkrat rešila ko so ga hoteli  speči na žaru.... :'(

lp



peace_tina

  • *
    • Prispevkov: 13
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 11 Februar 2009, 20:16:37
danes sem brala v časopisu in je bil nek intervju o nekem pevcu ki je rekel da če bi bile klavnice iz stekla (da bi se notr vidlo) bi biu vsak človek vegeterijanec, mislim da ma čist prou
mene je pa kar sram  da sem človek že če samo pomislim na to kako živali ubijajo in jih mučijo :'(



kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #28 : 12 Februar 2009, 16:32:59
jaz sem nekaj podobnega videla v žvo....enkrat sem se z psičkama odpeljala v ljubljano....ter sem po poti videla kako so mladi mucki ŽELELI odsekati glavo :'( >:(.....hvala bogu mi je uspelo zaviti iz avtoceste ter rešit muca....največja kriza pa je bila da so v košari zraven imeli še pet mladičkov...takoj sem jih pobasala.....še mamo mladičkov sem vzela ki je bila zaprta v neki kletki za kokoši ter krampala po vratih da bi rešila mladiče.... :'( ..nato smo odšli vsi skupaj po opravkih v lj potrem pa v maribor...4 mladičke je posvojila ena gospodična iz kranja.mladička ter mamo muco pa sem odpeljala po steilizaciji v klamnico kjer je bil moj prvi dom....sem pa se enkrat peljala po avtocesti med ljubljano in koprom......nevem kaj mi je bilo sem zavila na staro cesto ter odšla z (takrat je bila še samo ona) labradorko v neko bližnjo gostilno.....tam pa sem zagledala za vrati 4 psičke.....mislila sem da nebo jim kaj hudega....vendar ko sem sedla so enega vzeli ter ga pričeli tepsti....takoj sem vstala ter jim mladička vzela....nato sem z njim odšla do wc ter ga čistila...ko sem se vrnila pa sem videla da so mladiče vrgli v črno vrečko ter so se odpeljali....seveda sem jim sledila....ostavili pa so se na neki oddaljeni buss postaji kjer so spet vzeli enega mladička ter ga dali na tla...nanj pa vrgli TEŽKO kovinsko cev.....takrat mi je prekipelo...vstala sem iz avta ter jim uzela še ostale tri mladiče....videla pa sem da jih je moja labradorka vzela MALO za svoje....potem pa sem se spet peljala za njimi da so mi "kazali" pot do mame ....takrat sem vzekla še njo ter jih odpeljala v mb.....psičko ter mladičke ki jih je vse skupaj posvojila neka gospa z 3 otroci pa obiskujem vsak teden....vidim pa da psička...mamica neve kako bi se mi oddolžila za storjeno ;D...vse moje zgodbe o rešitvi teh in ostalih živali so z srečnim koncom....na kar sem ponosna ker sem verjetno rojena za to da pomagam in uresničujem pasje ter mačje želje....


pa še kanarčka sem enkrat rešila ko so ga hoteli  speči na žaru.... :'(

lp

Imaš pa res bujno domišljijo  :o
Ampak vseeno premalo prepričjivo, da bi ti kdo verjel ;)

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


ata

  • *
    • Prispevkov: 990
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 13 Februar 2009, 09:48:21
Tu se popolnoma strinjam s tabo Kaskae... ni mi jasno, kako z avtoceste pri 130 km/h vidiš, da ŽELI nekdo mladi muci odsekati glavo   ??? , najti izhod iz avtoceste  in rešiti celo mačjo družino. Verjamem pa, da se je in da se kaj takega dogaja tudi pri nas. Mislim na takšno početje z mucami...

Vsa čast Tamy, če ti je to vse uspelo... - človeška domišljija pač nima meja :(

Bolj črno kot belo, ampak lepo ...