Najboljše znamke pasje hrane?

zavseoci · 144813

Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #150 : 21 Avgust 2014, 14:28:13
Kaj pa če hraniš 100% sveže surovo meso (seveda po whole prey sistemu)? Vem da meso niso samo beljakovine, so pa v večini.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #151 : 21 Avgust 2014, 14:45:24



Nika4

  • *
    • Prispevkov: 247
    • Točke: 0
Odgovori #152 : 21 Avgust 2014, 14:51:31
A zato je moja žival tako suha ker je divjačino  ;D

Še vedno ne vem sledeče: je 100% mesna hrana lahko škodljiva?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #153 : 21 Avgust 2014, 15:13:39
Dajn bi že blo kaj zelenjave dodati...Lahko je škodljivo, če ima pes težave z ledvicami etc, kaka druga bolezenska stanja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #154 : 21 Avgust 2014, 15:16:34
Lahko, če 100% mesno pomeni samo meso, brez drobovine in kosti. Sicer psi dobro in dolgo živijo na surovi prehrani, isto dobro živijo na kuhani hrani, in isto na briketirani; seveda govorim za tiste, ki jim tako ustreza, določenim pač ne. Je pa  Lanabela nekje pisala, da se je po uvedbi briketirane hrane psom (ne vem o kakem vzorcu je bilo govora, mogoče samo njenim) življenska doba zvišala za povprečno dve leti.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #155 : 21 Avgust 2014, 15:30:57
čara, ker ste imeli dalmatinca si se mogoče kej poglabljala v njihove probleme z ledvicami, isto stvar imajo rusi in se zdaj med njimi pridno testira (dalmatinci bi naj bili okuženi vsi?). Spremljam tudi surovo prehranjevanje rusov in lastniki v večini primerov niso prešli na drugačno hranjenje, ampak so samo prilagodili jedilnik tako, da vsebuje manj purinov. Ne moreš kar priporočat zelenjave v boju proti ledvičnim težavam, ker je recimo pri tejle težavi bolje pojesti kilo govedine kot pa kilo špinače. Kot se tudi priporoča ribe, vendar sam spet ne vse in ne gre kar na pamet govorit. Kot prvo je treba pa seveda vedet, za kakšne ledvične težave gre in skoraj edino kar lahko za ziher priporočaš, je pitje vode. Sam spet ne prevč, da ne odplakneš vseh vitaminov in mineralov  :P



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #156 : 21 Avgust 2014, 16:50:59
Opa pa res, sem šla zdaj gledat analistke sestave mesa, pa je res po večini okoli 20% beljakovin.
No v končni fazi bomo, tako kot vedno, prišli do zaključka, da je vsak pes drugačen in se je treba prilagajt njegovemu metabolizmu in potrebam, in ne vsemu kar piše na internetu :)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #157 : 21 Avgust 2014, 19:34:45
Ne, ampak mičkeno zelenjave, kot dodatek. Vlakine ipd. Ah pri obolenju ledvic so predpisane dietne hrane. Ampak te veterinarske so navadno z minimalno beljakovin in mesa...Mogoče se doktrina kaj spreminja? Pa dobro funkcionirajo na pretežno mesnati hrani? Purini so mi pa španska vas, bom ob priliki kaj prebrala. Karo je imel ledvice BP. Pravzaprav vse. Krvno sliko je imel, ko rožica.

Vem, da je pri diabetikih super pretežno mesnata hrana in čim manj ogljikovih hidratov. Pa seveda voda in gibanje ter inzulin, če ga rabi.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #158 : 21 Avgust 2014, 19:51:43
Članek The genomic signature of dog domestication reveals adaptation to a starch-rich diet (http://www.readcube.com/articles/10.1038/nature11837) in še drugi viri informacij so mene prepričale, da psi niso mesojedci pač pa vsejedci :)

Za izbiro briketirane hrane pa mi je zelo všeč knjiga Dog Food Logic, avtorica je Linda P. Case (v nekaterih sporočilih sem jo že omenila pa upam, da ne bo zdaj izpadlo kot pretirana reklama :)). Nudi veliko dobrih in novih informacij za vse od tistih, ki ne vejo skoraj ničesar o izbiri briketirani hrane, do tistih, ki so si marsikaj že prebrali. Na book depository-ju se jo da dobiti za 14,51€.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #159 : 21 Avgust 2014, 22:37:37
Hvala za priporočilo Zoe.  :)

Jaz sem mojemu kupila Petcurean Losos in ovsena kaša - moti me sama velikost briketov (bom poizkusila najti kaj podobnega z briketi normalne velikosti) ampak jih prenaša bolje kot Fish4dogs (čeprav ima te veliko raje - imajo zelo močen vonj).

Acana, Applaws itd. pa je čisto preveč za njega.

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #160 : 22 Avgust 2014, 08:50:47
čara, ne se preveč poglabljat, sem sam misla da si kej pregledala ko ste dalmatinca imeli  ;) Zdej je verjetno zgledalo, kot da sem proti zelenjavi kar sploh ni res, Buda recimo nobenga mesa ne je s takim užitkom kot bučke in v splošnem sem privrženec mešane prehrane, ne zdi se mi pa, da bi izključno taka, taka ali taka prehrana fejst škodovala določenemu psu, če je ta prehrana sicer primerno zasnovana.  Glede ledvic,, veterinarji še vedno priporočajo nizkobeljkakovinske hillse in royale (po deklaraciji čista žagovina  ;D) ali pa celo vegi brikete/prehrano. Fora je, da purini (gradniki beljakovin - ste imeli verjetno pri biologiji une adenine pa gvanine) ne izbirajo glih kje bodo, lahko jih je veliko v nizkobeljakovinski hrani ali pa malo v visokobelj. Prehrana bi naj bila pri tem problemu podobna kot pri putiki, ker gre za povišanje ravni sečne kisline, s tem da pri ljudeh pri putiki bolijo sklepi, pri psih se pa zaradi tega tvorijo kristali in kamni. In kolikor jaz spremljam, večina dobro obvladuje z mesno hrano ali bolje rečeno doma pripravljeno, ker so redki ki so izključno na nečem. Poglobit se je treba, tako kot pri vsakem sranju  :)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #161 : 23 Avgust 2014, 13:53:11
Canagan je tudi eden izmed % beljakovin in mali %OH. Ima pa Aler. Obilica požrte trave bi pa menda lahko pomenila, da je treba hrani dodati več vlaknin.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


dorothy

  • *
    • Prispevkov: 12
    • Točke: 0
Odgovori #162 : 28 Avgust 2014, 20:40:09
Načeloma psom odgovarja briketirana hrana vendar je veliko resnice v tem, da povzročajo razne probleme ( kožne, prebavne- alergije). Poleg tega se briketi, razen hladnostiskanih, v želodcu močno napijejo želodčnih sokov in podvojijo svojo velikost. Zato pravijo pri velikih psih z globokim, da morajo počivat, da ne pride do zasuka želodca. Z surovo hrano pa se da take zadeve lepo preprečiti. Tudi rejci mačk recimo dodajajo perutnino surovo.
Jaz sem pri mojih že pri hladnostiskani hrani opazila ogromne spremembe( hranim z lupo ). Dajem pa redno tudi surovo meso in zelenjavo. Psi imajo lepši iztrebek, nasplosno prebava je najbolsa možno, dlaka je tut prelepa pa se zobe si ful lepo psi.spucajo, če jim date večje kose mesa in kosti. Zivljenska doba je pa pri taki prehrani itak daljša, če niso vpletene genetske težave.
Saj pri nas tudi velja da je sveža oz zdrava prehrana boljša od hitre prehrane recimo. Brikete pa se tako dobre bi recimo lahko primerjali z hitro prehrano pri ljudeh



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #163 : 28 Avgust 2014, 20:52:06
1 Načeloma psom odgovarja briketirana hrana vendar je veliko resnice v tem, da povzročajo razne probleme ( kožne, prebavne- alergije).
2 Poleg tega se briketi, razen hladnostiskanih, v želodcu močno napijejo želodčnih sokov in podvojijo svojo velikost. Zato pravijo pri velikih psih z globokim, da morajo počivat, da ne pride do zasuka želodca. Z surovo hrano pa se da take zadeve lepo preprečiti.
3 Zivljenska doba je pa pri taki prehrani itak daljša, če niso vpletene genetske težave.

Za enko in trojko me zanimajo kake konkretne raziskave (ma, pa dej še za dvojko...)

Sicer pa, če moj pes poje na dan dve merici briketov in tedve podvojita velikost, še vseeno vsa ta briketirana hrana količinsko ni enakovredna surovu hrani (1,5kg). Kako torej surovo prepreči zasuk želodca, če ima v želodcu več hrane kot če hranim z briketi?



xmark9x

  • *
    • Prispevkov: 140
    • Točke: 0
Odgovori #164 : 28 Avgust 2014, 22:52:46
Pomojem vsi malo preveč kompliciramo. Prejšni vikend sem bil pri znancih na kmetiji, imajo mešanca z nemcem in mu dajo za jest kar pride pod roke, pa živi že 14 let. Vsaj 'na oko' je izgledal zdrav, z mojo zverino sta se še prav veselo igrala.



DuleFT

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #165 : 28 Avgust 2014, 23:29:12
Saj je pri ljudeh isto, eni celo življenje jedo mcdonalds pa jim nič ni, drugi pa presno hrano pa je vse narobe. Treba se je zavedati, da je vsak organizem drugačen. Spraševati po najboljši pasji hrani je torej nesmiselno, ker je le ta za vsakega psa drugačna. Treba se je torej vprašati, katera pasja hrana je najboljša za mojega psa. In najbolj kvalificirani za to odločitev ste prav vi, lastnik!
Vsekakor je potrebno psa opazovati, si opažanja zapisovati in na koncu logično sklepati kaj mu ustreza in kaj ne. Vsekakor je zdravje in počutje psa na prvem mestu!
Alergije in druge težave so lahko prirojene, pogojene s pasmo ali pa rezultat enolične monotone prehrane. Z briketirano hrano ni nič narobe, le ta mora biti od zaupanja vrednega izvora in visoke kvalitete (npr. Skinner's). Pa tudi če imate najdražje in najkvalitetnejše brikete ni nujno, da bodo le ti pravi za vašega psa. Tudi hrano je dobro rotirati - našemu Beaglu ustreza skoraj vse (ni občutljivosti, alergij itd...) pa vseeno damo včasih račko, včasih lososa in včasih purana (vse tri hipoalergene briketirane hrane od Skinner's) - nikakor pa ne stalno eno in isto.

Srečno!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #166 : 29 Avgust 2014, 07:34:12
No tole mcdonaldsu je zgrešeno. Dokazano je, da če bi vsak dan, vse obroke jedel le tam, bi imel zelo hitro težave s sladkorjem in ledvicami, jetri. Tudi če vsak dan piješ samo kokakolo, se na dolgi rok pozna-tahikardija!

Napihnejo se briketi z žitaricami, tistimi "belimi"...Če kdaj namočiš kak briket, ki nima žitaric oz.  ima kvalitetne in v majhnem procentu se le ta ne bo nič napihnil.

O tem, da nekateri sploh ne opazijo, da pes nima trdnega iztrebka-ker ne pobirajo za njim!  Treba je tudi vedet, da eno je okus briket...drugo pa je, da imajo nekateri noter po 3,4 vrste mesa. Pretežno piščanec..In ravno skinner's, okus race  ima na prvem mestu riž, kar 40%, to jim štejem v minus in tudi vse ostale hipoalergene, ki jih imajo. :/ 

Ja, so psi različni in imajo različne potrebe, posebni pri boleznih in alergijah, nekaj tudi pasemsko. Za mojo opažam, da je občutljiva na menjavo hrane, tako da poredko menjam. Raje ves kaj dodam, kakšen kuhan obrok in kvalitetna konzerva. Briketi pa kadar vidim, da ne ustrezajo najbolje-menjam. In počakam cca 3 mesece če je OK.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #167 : 29 Avgust 2014, 23:25:18
Dorothy, osnovna sestavina hladno stiskane hrane so moke, mesna moka, itn.  Moke nastanejo s termično obdelavo. In ni res, da se hladnostiskana hrana ne napije tekočine, ampak ne ohranja obike ampak v stiku s tekočino razpade. Sem bila v proizvodnji, kjer delajo Lupo, tako da vem kaj gre notri in kaj pride ven.


BlackDevil

  • *
    • Prispevkov: 896
    • Točke: 0
Odgovori #168 : 02 Marec 2015, 10:39:55
Je "svežo meso x živali" v konzervah navedeno na enak način kot je to storjeno pri briketih? (Dejanska količina manjša od navedene.)  :-[

Every now and then a dog comes along who is truly special, a dog who touches the heart so deeply and connects to the spirit so strongly that it's clear no other dog who comes after will ever affect us in in the same way. Some call this their heart dog or soul dog. My soul dog was Mojo." N.W.


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #169 : 02 Marec 2015, 15:30:15
Katere konzerve so res kvalitetne? Razmišljam, če bi jih spet nazaj uvedla za občasno pocrkljanje?



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #170 : 02 Marec 2015, 18:03:32
Tiste, ki dejansko vsebujejo meso in nekaj zelenjave.  Jaz pogrešam Porta21 pri nas. Meni osebno je všeč, pri porta21 in schesir ter almo nature, da so lepo koščki noter. Dejansko fileji in koščki zelenjave. Ni zmiksano v brozgo ali pašteto.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #171 : 02 Marec 2015, 18:23:05
Jaz svoji dajem AlmoNature al pa Sushi Dog in je res super  ;D



jernejao

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
Odgovori #172 : 30 Marec 2015, 15:48:16
Pozdravljeni,
če je še aktualno....mi hranimo z CHICOPEE High Premium hrano. Razmerje cena in kvaliteta je odlično. Naš štirinožni prijatelj pa to potrjuje. Imaš na www.chicopee.si
lp



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #173 : 31 Marec 2015, 10:38:32
Pri nas smo kupili Taste of the Wild konzerve (že par let je tudi brikete iste znamke). Zdijo se kakovostne, ni vse zmučkano, ampak so lepi kosi mesa / rib. Zadovoljni. (psica pa itak)  ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #174 : 29 Maj 2015, 14:02:26
No, pseto ima nekaj kristalov v urinu in PH mičkeno nad7. Zaenkrat še imava žakelj s 35% beljakovin in na 12 ur tableto C vitamina....Torej, sem v iskanju nove hrane.

BREZ koruze
BREZ pire
Beljakovin okoli 25-28%
Primerna za pse, ki se hitro zredijo.

Pri hrani z 21% beljakovin je imela pa obraten problem, preveč kisel PH urina.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #175 : 29 Maj 2015, 14:20:24
Mogoče Acana jagnjetina in jabolko?  ACANA Light & Fit is 3100 kcal/kg (360 kcal per 250 ml cup) with 40% of energy from protein, 20% from chicken and fish oils, and 40% from fruits, vegetables and steel-cut oats
ACANA Lamb & Okanagan Apple is 3288 kcal/kg (395 kcal per 120 g cup) distributed to support peak conditioning with 29% from protein, 32% from fruits and vegetables, and 39% from fat


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #176 : 29 Maj 2015, 20:46:24
Jaz sem dala Bamm Bammu Acana Lamb & Apple v določenem obobju, ko je imel previsook pH in kristale v urinu. Ni imel več problemov.



BlackSwan

  • Gost
Odgovori #177 : 29 Maj 2015, 21:51:03
Pri Nilsu sva kristale odpravila v 2 tednih z Royal Canin Urinary SO.
Sestavine so grozne (ni primerna glede na tvoje zahteve, vseeno napišem, če bi slučajno kaj pomagalo), briketi ogabno smrdijo, pa tudi za talanje kot priboljški niso bili dobri - se topijo in ratajo sluzasti..
Ampak spucalo ga pa je! :-\ Zelo hitro, zadnja 2 meseca pa (zaenkrat) ni problemov.



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #178 : 29 Maj 2015, 23:07:46
Minimalno zaznani kristali. Nima (še) težav. Če ne bi rutinsko preverjali urin, tudi zaznali ne bi. Ker obnašanje, lulanje, vse BP. Je pa treba vseeno zrihtat, predno so težave. Dolgoročno spremenjena hrana...Pri 20% beljakovinah je imela preveč kisel PH, pri 35% preveč alkalen in zaznane kristale.  Se pravi bi tam zlata sredina okoli 25-28% moralo biti optimalno. Zaenkrat na 12 ur dobiva 1 tabletko plivit C 500mg. Dokler ne bo na novi hrani. Potem pa še 1x vmes preverim kako je stanje.

Sem naročila acano, jagnje. Upam, da bo ustrezalo.


http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Jean

  • *
    • Prispevkov: 2.324
    • Točke: 6
Odgovori #179 : 31 Maj 2015, 10:29:22
Ja, mi smo najprej zadevo uredili z uporabo posebno hrano (Royal Canin Urinary S/O), ker je imel zelo visok pH (12), ampak smo šli čimprej (po eni manjši vreči, ca. 14 dni) na kakovostno hrano, ker sestavine v RC so res ogabne. Kakšno leto sem mu potem dala skoraj izključno Acano Lamb & Apple, dodala sem še brusnice kapsule (lahko bi tudi C vitamin). Pred nastajanjem problema je tri mesece jedel izključno Orijen, kot kaže zanj je bil previsok delež beljakovin, čeprav obe psici sta isto hrano jedli brez problemov.  Možno je, da vzrok sploh ni bil povezan s hrano, temveč zaradi hormonov, a smo vseeno zadevo reševali s spremembo hrane.

Par let sem redno kontrolirala vrednost pH, zadeva se je uredila. Zadnja leta vsi trije jedo različne znamke/formule (rada menjam okuse)--največkrat Prince Energy (26% beljakovine) oz. Acana Pacifica (33% beljakovine, ampak vseeno nima več težav). Za Bino bi bila mogoče tudi Prince Adult Fitness primerna, Energy ima namreč precej visok delež maščobe (23%), medtem ko ima Fitness 14,9%.