Oddaja/Prodaja odsluženih psov

Lauri · 57929

Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #90 : 01 Februar 2013, 15:47:34
Citiraj
Denar je tukaj zadnjega pomena

zakaj pa potem psa prodajaš namesto da se odda odraslega psa brez cene primernemu lastniku ? pa ni ob izbiri pasme bilo jasno kje bo le ta živel? glede na to da si toliko let v kinologiji bi nekako moral vedeti osnove nakupa psa

ali vzreditelj ve kaj se dogaja z psom iz njegovega legla ? bi bilo sicer dobro za transparentnost da se tule pove za katero psarno gre
 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #91 : 01 Februar 2013, 15:48:31
Ne vem kako je z ostalimi, ki se zgražajo nad oddajanjem odraslih psov, mogoče se bodo kdaj sami znašli v taki situaciji, pa bodo začeli gledat malo drugače. Jaz zase vem, da psa, s katerim se ne bi ujela, ki se ne bi vklopil.....ne bi obdržala. zakaj neki? Ne jaz ne pes ne bi bila zadovoljna, zakaj bi ga po vsej sili držala pri sebi 15 let, če pa lahko nekje drugje zaživi na polno in je svojemu lastniku v veselje? Saj res, zakaj neki? zaradi tega, da bi se sama sebi in drugim leppo delala? ja pa ja de.
Sicer pa bom dala še drug primer: nekateri smo kdaj že vzeli kakšnega sesutega/problematičnega psa v začasno lastništvo, ga porihtali in oddali naprej. Ja grdi grdi. za psa bistveno bolj stresno, kot če oddaš svojega, ki mu nikoli nič hudega ni bilo in mu ni nič manjkalo. Moraš vzpostaviti dober odnos s takim psom, pes se zelo naveže, bolj ko je prizadet, bolj se naveže in glede na izkušnje veliko težje menja okolje in lastnika....Pa ga vzameš, ga imaš nekaj mesecev, lahko tudi leto ali več in ga špotem oddaš. grdi grdi, ane.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #92 : 01 Februar 2013, 15:55:17
Kako točno je to drugače, kot ljudje ki kupujejo psa za darila / modni dodatek, otroško igračo..etc in se ga potem želijo losati ker  ta ko odraste ni po njihovi predstavi ali je preveč za njih ?

nakup psa je  odgovornost, v konceptu je zelo podobno človeški situaciji kjer se nekdo odloči za otroka, gre za odgovornost za življenje / blagostanje pač tule pasje,za 10-15 let
 in ne pa da se na pol poti odločiš "ej ne ta ni zame je preveč dela z njim, se ne ujamema" in ga gre prodajat kot rabljen telefon
Če bi šlo za skrajno situacijo v življenju, kjer bi bil pes dejansko na slabšem če bi ostal z lastnikom je popolnoma razumljivo tule pa gre za čisto navadno neumnost

na veliko trobite kako je nakup psa sila pomembna zadeva, ampak hop cefizelj ko je potrebno kakšno svinjarijo racionalizirati se pa spet najdejo luknje  ::)

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #93 : 01 Februar 2013, 16:13:09
Davor, ne vem ali si pol pismen ali samo površen.

Napisal sem takole:

Citiraj
Zanj iščem samo dober dom. Zavrnil sem že precej kupcev in ko/če bo prišel pravi, mu ga bom lahko tudi oddal. Denar je tukaj zadnjega pomena.
Torej?
Kaj tukaj ni jasno?

Pa še nekje si bil površen. Seveda sem vedel, v kaj bo pes zrastel in koliko prostora bo potreboval. In ni tu težava. težava je v tem, da ne more ostati on, zraven pa še pes, ki ga bom slej kot prej potreboval za nadaljevanje svoje poti.

In, kot je napisala Lanabela, kje je tukaj pomen? Razen v tem, da zadovoljim vse tiste, ki me sedaj obravnavajo kot gobavca?

Seveda vzreditelj mojega psa ve, kaj se dogaja. In se seveda strinja, ker ve, da mu bom poiskal enako dober dom, kot bi ga on.

No, takole pa naši psi trpijo.  :)





Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #94 : 01 Februar 2013, 16:19:50
Kaj češ, v idealnem svetu bi bilo verjetno drugače. Sicer pa: bolj ko premišljeno izbiraš psa, manjša je možnost, da se ne bo izšlo. In večje so zahteve, ki jih imaš do psa, večja je verjetnost, da se ne bo izšlo.
Če imaš psa samo zato, da te zvleče vsak dan na svež zrak, potem ti bo ustrezal skoraj vsak (ni sicer rečeno, da boš ustrezal psu ti, ampak komu to sploh mar? Večina psov je itak preusrana, da bi se upala zapustiti lastnika, ki jim ne ustreza). Če pa psa nimaš samo za okrasek ampak bi z njim recimo rad resno delal - pa recimo da ga rabiš za lov....no potem s psom, ki ne bo pokazal pravega veselja do dela nimaš kaj početi. Lahko ga sicer vzdržuješ do smrti, če imaš prostor in si vzameš drugega psa, lahko naslednjih 15 let loviš brez psa, ga počiš v gmajni in zakoplješ pod smreko, lahko ga oddaš kar nekam na ketno, alhko mu poiščeš novega lastnika. 


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #95 : 01 Februar 2013, 16:29:23
Citiraj
In ni tu težava. težava je v tem, da ne more ostati on, zraven pa še pes, ki ga bom slej kot prej potreboval za nadaljevanje svoje poti

torej če prav razumem, pes ti je postal v napoto ker ne zadovoljuje tvojih kinoloških potreb ?
no potem pa je vse Ok
in sprva si zapisal izključno da prodajaš, nisem polpismen te lahko citiram, tudi nisem  neumen tole z oddajo je prišlo po par straneh kritike

glej je popolnoma nepomembno kaj si jaz mislim ali ta forum če smo že pri tem, ne delaš nič nezakonitega, ker iz tega vidika ni tole čisto nič drugačne kot da prodajaš rabljen telefon tako da jaz ne nihče drug te ne bo odvrnil kaj pač počneš z svojim psom, si pa lep primer kaj pomeni odgovornost lastnika psa in zakaj se mora potencialnega kupce osveščati kako ne kupiti slednjega; je pa le malo žalostno da to počneš kvazi v imenu kinologije, slednja ima že tako mizerni sloves

Citiraj
Seveda vzreditelj mojega psa ve, kaj se dogaja. In se seveda strinja, ker ve, da mu bom poiskal enako dober dom, kot bi ga on. 

kot je že bilo rečeno, odgovoren vzreditelj bo takšnega psa vzel nazaj

Citiraj
Kaj češ

imaš prav, saj zato pa imamo azile

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #96 : 01 Februar 2013, 16:41:57
Ah Davorinček, tako zelo pameten pa verjetno vseeno nisi. Vsaj ne daješ ravno takšnega vtisa ob vseh teh tvojih postih.

In točno to, kar bom jaz počel s svojim psom, je izključno moja stvar in od nikogar drugega.
In zakaj naj bi vzreditelj vzel psa nazaj? Da mu bo potem on poiskal drugi dom? Potem je vseeno, če mu ga jaz sam. Pa še manj stresno, ker v nasprotnem primeru bi bilo vse še bolj stresno.

Mah, saj vemo, kaj pravijo... ne spuščaj se v kreg z norci, spustili te bodo na svoj nivo in te premagali v njihovi igri. Tako da davorinček, če res ne moreš razumeti nekaterih stvari v življenju in če res misliš, da je vse tako črno - belo oziroma idealno, potem ti naj kdo še enkrat razloži vse od začetka.  ;)

Pa vesele sprehode ti želim!


Lp Z.

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #97 : 01 Februar 2013, 16:48:32
Citiraj
Ah Davorinček, tako zelo pameten pa verjetno vseeno nisi. Vsaj ne daješ ravno takšnega vtisa ob vseh teh tvojih postih.

ah smo hitro postali osebni in žaljivi, vidim da te nisem napačno ocenil nekateri smo tle sposobni človeka med vrsticami prebrat ;)
jaz pa sploh nisem pameten, nisem tako dolgo v kinologiji kot ti pa vendar svojega psa nikakor ne bi spodil od hiše ker mi je postal v napoto "za nadaljevanje svoje poti."

Citiraj
In točno to, kar bom jaz počel s svojim psom, je izključno moja stvar in od nikogar drugega.

seveda ker je predmet in ga kot takšnega tudi očitno obravnavaš

Citiraj
Pa vesele sprehode ti želim!

sam pa želim tvojemu psu da bi dobil boljšega lastnika kot ga ima sedaj

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #98 : 01 Februar 2013, 17:00:27

Mah, saj vemo, kaj pravijo... ne spuščaj se v kreg z norci, spustili te bodo na svoj nivo in te premagali v njihovi igri. Tako da davorinček, če res ne moreš razumeti nekaterih stvari v življenju in če res misliš, da je vse tako črno - belo oziroma idealno, potem ti naj kdo še enkrat razloži vse od začetka.  ;)

Pa vesele sprehode ti želim!


Lp Z.

Mene bi prav zanimala ponovna razlaga črno belega sveta še enkrat  ;D ;D ;D
...........ampak samo interaktivno, kajti na štiri oči se lahko pokaže tudi človeška ostrost ................ pardon agresivnost ;)



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #99 : 01 Februar 2013, 17:16:03
Mene pa zanima ce se bo drug pes z leti  izkazal za  neprimernega ali ga bo tudi zamenjal za novejsi model

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #100 : 01 Februar 2013, 17:29:22
ah smo hitro postali osebni in žaljivi, vidim da te nisem napačno ocenil nekateri smo tle sposobni človeka med vrsticami prebrat ;)
jaz pa sploh nisem pameten, nisem tako dolgo v kinologiji kot ti pa vendar svojega psa nikakor ne bi spodil od hiše ker mi je postal v napoto "za nadaljevanje svoje poti."

seveda ker je predmet in ga kot takšnega tudi očitno obravnavaš

sam pa želim tvojemu psu da bi dobil boljšega lastnika kot ga ima sedaj
:o

Pa ti si pa res za hece!
Ti si že zdavnaj postal oseben in žaljiv in ti bi zdaj ljudem pamet solil?!

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #101 : 01 Februar 2013, 18:40:54
Mislim, da smo zašli s teme  :-\.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #102 : 01 Februar 2013, 19:15:39
Bi rekla da je problem v tem, ker nekateri ljudje ne razumejo, da moraš kdaj kaj/koga tudi pustiti stran od sebe. Predmete, živali, ljudi. Nekateri tega očitno niso sposobni in bi držali pri sebi žival tudi, če je to slabo za oba. Zna biti, da je to tisti tip ljudi, ki tudi otrok ne zna pustiti od sebe, ko je čas zato in ki nočejo pustiti partnerju da si ustvari novo zvezo, če se je stara sfižila. Kar je  egoizem preoblečen v  silno visoko moralno držo. Bi rekla, da točno ti obravnavajo živali/osebe kot svojo lastnino, čeprav tega ne priznajo niti sami sebi.
Ja dober vzreditelj bo vzel svojega mladiča nazaj, kadar je to potrebno. Če ja lastnik sposoben sam najti dovolj dober dom za psa, je vračanje k vzreditelju nesmiselno.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #103 : 01 Februar 2013, 19:33:35
ta logika je sicer sile pripravna: ko  pes kinološko več ni primeren bodisi iz vidika reprodukcije ali ambicij lastnika je to da se takšnega psa odvrže seveda dejanje dobrote, pustimo kakšno škodo se psu ki je že navezen na lastnika / družino s tem naredi
Ko pa psi polnijo zavetišča, ker si jih zamislijo ljudje , ki so za njih popolnoma neprimerni pa seveda gre za obsodbe vredna dejanja

tule ni nič črno belega (kar bi pač to že pomenilo) tudi ne gre za skrajno življensko situacijo; Sky ima možnost da psu za katerega se je on sam odločil pač nudi  vse potrebno; odločil se je da so mu druge stvari večja prioriteta kot ta pes, kako točno je to drugače od tistih katerih psi pristanejo v azilu ne bi vedel, ampak ajd kaj češ , sem videl že vse možne oblike racionaliziranja svinjarij tule, upam le da taisti spet ne bodo tako vokalni ko se gre za podobne primere pri "konkurenci"

Citiraj
Bi rekla, da točno ti obravnavajo živali/osebe kot svojo lastnino

ne da bi priznaval, moj pes je definitivno moja lastnina, lastnina kjer sam menim da ima določene pravice, ki izvirajo iz MOJE odločitve da sem ga sam izbral, vzel iz legla in da sem se sam zavedal kakšno odgovornost za nasljednih deset let (vsaj upam) vežem nase; to nekateri razumemo drugi pač ne

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #104 : 01 Februar 2013, 19:45:27
Sem že dala primerjavo, pa jo bom še enkrat. Ker ne ceniš ničesar drugega kot lov:  Lovec si omisli mladiča, s katerim namerava resno delat recimo krvno sled. Pazljivo izbere mladiča, ga vzgaja in šola že od malega tako kot je treba, a se izkaže, da pes zaradi takega ali drugačnega vzroka za to delo ne bo primeren. Kaj zdaj? lovec ima prostor samo za enega psa. Ali bo tega neuporabnega vzdrževal 15 let in v tem času lovi brez psa, ali pa bo za neuporabnega psa poiskal kar najboljše nove lastnike in si izšolal drugega psa?


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #105 : 01 Februar 2013, 19:52:16
Imam prav takšnega lovca za soseda  in ima psa pač sedaj le za hišno žival, pustimo ob strani da ima svojega psa dejansko tudi rad in mu na misel ne pride da bi se ga rešil, že ker bi ga vnuki pojedli. Pač manj lova več sprehodov, nekateri si pač omislimo psa za kaj več kot pa le osebne ambicije in egoizem

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Kimi

  • *
    • Prispevkov: 329
    • Točke: 0
Odgovori #106 : 01 Februar 2013, 19:52:31
bo za neuporabnega psa poiskal kar najboljše nove lastnike in si izšolal drugega psa?

tu se strinjam s tabo, če je žival za določene namene, in če se najdejo dobri lastniki...



Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #107 : 01 Februar 2013, 20:06:19
kot me je že nekdo prej prehitel, zamenjavati pse, da se doseže nek efekt v "stroki" kvečjemu kaže na nesposobnost lastnika in ne psa;


When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #108 : 01 Februar 2013, 20:08:22
nekateri si pač omislimo psa za kaj več kot pa le osebne ambicije in egoizem


Ti si pa res en poseben primer!
Pomoje je teb fora sam v tem, da se lahk kregaš in obtužuješ.
A ti vsaj približno veš, s čem se ukvarjam?
Ni pomembno, je pa to stvar, kjer si težko dviguješ ego, te pa izpopolnjuje.

Ma, nima pomena res...

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #109 : 01 Februar 2013, 20:14:09
Citiraj
A ti vsaj približno veš, s čem se ukvarjam?

zame ni relevantno, pa šlo za reševalnega psa (od takih bi pričakoval še več odgovornosti in hvaležnosti do psa) očitno pa je tebi osebno dovolj pomembno da si pripravljen za to odvreči svojega psa

Vsi ki se izbiramo psa, vemo da obstaja določena verjetnost da bo nekje pomankljiv (čeravno je stvar debate ali gre za problem nesposobnosti vodiča ali samega psa) s tem dejstvom pač moraš živeti ko ga vzameš iz legla, dober vodič to jemlje v obzir in dela s tem kaj ima; ne pa da  zamenjuje psa dokler mu ta  odgovarja po liniji najmanjšega odpora

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Sleepy

  • *
    • Prispevkov: 642
    • Točke: 0
Odgovori #110 : 01 Februar 2013, 20:23:44
Bi rekla da je problem v tem, ker nekateri ljudje ne razumejo, da moraš kdaj kaj/koga tudi pustiti stran od sebe. Predmete, živali, ljudi. Nekateri tega očitno niso sposobni in bi držali pri sebi žival tudi, če je to slabo za oba. Zna biti, da je to tisti tip ljudi, ki tudi otrok ne zna pustiti od sebe, ko je čas zato in ki nočejo pustiti partnerju da si ustvari novo zvezo, če se je stara sfižila. Kar je  egoizem preoblečen v  silno visoko moralno držo. Bi rekla, da točno ti obravnavajo živali/osebe kot svojo lastnino, čeprav tega ne priznajo niti sami sebi.
;D hehe a to misliš take, ki pol partnerja tožarijo in na sodišče vlačijo, samo da ga majo še leta "pod kontrolo", da se ne neha z njimi ukvarjat?  :D

No, čisto resno, tale psihologija z oddajo odsluženih živali pač nima dosti skupnega, ma pa mogoče prej z eno drugo - narcistično motnjo.

Se mi zdi, da sem v eni drugi, ampak podobni temi napisala, da je point v odnosu do psa. Če na psa gledaš kot na objekt, ki mora ustrezat al pa zadostit določenim pogojem, potem je logično, da se mu odrečeš, ko ga ne rabiš več. To jasno ne pomeni, da za psa ni maksimalno dobro poskrbljeno - bi celo rekla, da marsikdaj ravno zato je. Ker tisti, ki mu nekt objekt služi, zna tak objekt vzdrževat in vanj vlagat. Če pa na psa gledaš kot na člana družine, potem je pa tako ravnanje težje razumljivo. Ne bi pa rekla, da ima to zvezo s spuščanjem otrok od doma. Psi v urbanem svetu pač nikoli ne dosežejo starosti/zrelosti, da bi jih bilo treba spustit stran od sebe. 
Jaz bi sicer težko rekla, da cenim ljudi, ki psa oddajo/prodajo, ko jim ne služi več, nekako pa cenim tiste, ki to vsaj odkrito priznajo.

Smile... Tomorrow will be worse. 8)


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #111 : 01 Februar 2013, 20:28:55
Citiraj
Se mi zdi, da sem v eni drugi, ampak podobni temi napisala, da je point v odnosu do psa. Če na psa gledaš kot na objekt, ki mora ustrezat al pa zadostit določenim pogojem, potem je logično, da se mu odrečeš, ko ga ne rabiš več.
Citiraj
Če pa na psa gledaš kot na člana družine, potem je pa tako ravnanje težje razumljivo

tako je

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


pidog

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.345
    • Točke: -50
Odgovori #112 : 01 Februar 2013, 20:44:09
Mogoče pa rodovnikov ne znajo brat  ;D :o ;D :o
Tam vse piše................Agility1 , CHlbf, WTF, BOB3+ ,HD, DVD :o



Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #113 : 01 Februar 2013, 20:54:43
Vsekakor ni prav, ampak saj tega ne počneta samo ta dva, ampak kar precej vzrediteljev.

Lp Z.

Nekak te ne razumem v teh postih..

Okej, vsak ima svoje mnenje, vredu, ampak tvoja mnenja imajo nekaj odstopanj.
Razumem da se oddaja psa kateri se izkaže, da ni po pričakovanjih kar se tiče npr.delavnih sposobnosti,
ampak tega ne podpiram.
Konkretno pa, star odslužen pes, kaj bi storili v tem primeru, s tem da čas je, plac tudi, psica se z drugimi razume... Uglavnem so vsi pogoji da pes ostane...??? Ne gre tu le za denar???
In prosim vas lepo, tudi ljudje menjavamo partnerje...haha, lepa primerjava, vsa čast, brihte!
Tu so res različni pojmi ˝vzrediteljev in kinologov˝...
Tisti ljubiteljski, ki bodo naredili vse v dobro pasmi, sobivali s svojimi psi tudi če jih je več in jim nudili svoj prostor,čas in srce tudi ko bodo ostareli, ki jim ne bo škoda keširati vetom za zadnje leta, mesece življenja...
So pa tudi tisti, ki v tem vidijo le še denar, rozetke, pokale, psi pa večinoma bivajo ločeni od ljudi, ti pa jih furajo iz razstave na razstavo in ti pesjančki nimajo nič kaj od pasjega življenja.. (pa ne zapenjajte sedaj koliko jih počlovečimo...to je druga zgodba)...
Lovci in reševalci je spet druga naveza človek-pes..pa vendar, ko ni več za lov, ga oddat?
Konec koncev pride do tega, da paritve niso več premišljene, ne gre več v dobro pasmi... Pes odsluži, ni po pričakovanjih in ajde, oddajmo ga...da se sprosti plac za drugega...Katastrofa!
Kaj nebi lepo poskrbeli za njih tudi ob upokojitvi?
Kaj ni dovolj starih, bogih psov v azilih, ki čakajo na nove lastnike in lepše življenje. Je treba zagužvat to še z rodovniškimi?

Žalostno!

Tisti ki pa ste zašli iz teme, govora je o ODSLUŽENIH psih, ne o mladih ki so pod pričakovanji!



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #114 : 01 Februar 2013, 20:57:54
Mogoče pa rodovnikov ne znajo brat  ;D :o ;D :o
Tam vse piše................Agility1 , CHlbf, WTF, BOB3+ ,HD, DVD :o



Salva smeha z moje strani :P :P :P    Do solz... Izvirno in inovativno.

Hvala Pidog, da si me nasmejal...Če dovoliš - še kaki LOL3  tudi paše med zgoraj navedene delovne in razstavne "titule".


 



solata

  • *
    • Prispevkov: 233
    • Točke: 0
Odgovori #115 : 01 Februar 2013, 21:07:02
Mogoče pa rodovnikov ne znajo brat  ;D :o ;D :o
Tam vse piše................Agility1 , CHlbf, WTF, BOB3+ ,HD, DVD :o



Sem preverila rodovnik mojega psa...mu manjkata WTF in DVD ...je pa zato sledljivost ok, mi sledi čisto povsod.
Hmmm...naj ga vseeno obdržim?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #116 : 01 Februar 2013, 21:07:47
Citiraj
hehe a to misliš take, ki pol partnerja tožarijo in na sodišče vlačijo, samo da ga majo še leta "pod kontrolo", da se ne neha z njimi ukvarjat?

Pravzaprav ne. Bolj na tiste, ki naredijo vse, da se že mrtva zveza ne razdre, pa čeprav je slaba za oba (se pa to dela na najrazličnejše načine, od izsiljevanja in groženj do joka, jamranja....)

Kar se pa pasjih upokojencev tiče pa se seveda strinjam. Te zato, da si naredijo prostor za nove oddajajo samo tisti, ki si žele prihraniti stroške - ravno tu je keč, zakaj vzreja ni donosna: za oskrbo psice tistih 8 ali celo več let ko je upokojena - sploh na koncu, ko servisiranje postane res drago, zagoniš vse tisto, kar si  prej "zaslužil". Če se psice pri 8 letih znebiš, ti dobiček ostane.


Lauri

  • *
    • Prispevkov: 85
    • Točke: 0
Odgovori #117 : 01 Februar 2013, 21:18:18
Kar se pa pasjih upokojencev tiče pa se seveda strinjam. Te zato, da si naredijo prostor za nove oddajajo samo tisti, ki si žele prihraniti stroške - ravno tu je keč, zakaj vzreja ni donosna: za oskrbo psice tistih 8 ali celo več let ko je upokojena - sploh na koncu, ko servisiranje postane res drago, zagoniš vse tisto, kar si  prej "zaslužil". Če se psice pri 8 letih znebiš, ti dobiček ostane.

Juhu, in to je vsa poanta te debate!!!! Bravo!



Kolibri

  • *
    • Prispevkov: 1.488
    • Točke: 5
  • Seta del Oro: pametna lepota
Odgovori #118 : 01 Februar 2013, 21:20:01
Niso vse velike psarne take, ki ne cenijo "ostarelih" psov.
Ni nujno, da vsi "ljubiteljski" vzreditelji cenijo ostarele pse. Včasih je "ljubiteljsko" samo "šminka".
Če je izbira, da gres ostarel pes nekam "za družinskega psa" ali je zavržen in odrinjen doma, v pesjaku, ali celo veliko huje, v kovinskem boksu v kleti, potem... potem je verjetno bolje, da gre...

Sem srečna, da sem ostarele vzrejne pse in psice lahko pospremila v večna lovišča in vsi so bili čez 10... Nikoli, ampak res nikoli me noben od mojih psov ni razočaral... Sem se pa ustrezno prilagodila, tudi za ceno, da v psarni ni bilo legla 10 let. Samo - smo se imeli pa vmes fino in to je bilo eno najlepših obdobij z mojimi psi  :o

Na temo - ne ustreza mojim načrtom pa... Velikokrat pa se vprašam, kolikokrat sem jaz razočarala moje pse in kolikokrat bi mi oni povedali, da jaz ne izpolnjujem njihovih kriterijev..


Nasmehni se - nekdo te ima rad!
La vita e bella. Včasih si pes, včasih pa kandelaber.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with experience


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #119 : 01 Februar 2013, 21:31:23
Citiraj
Velikokrat pa se vprašam, kolikokrat sem jaz razočarala moje pse in kolikokrat bi mi oni povedali, da jaz ne izpolnjujem njihovih kriterijev..

heh na tole sploh pomislil nisem, dobro vprašanje

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.