Beagle

ursa · 1467584

damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4230 : 19 Januar 2011, 17:02:26
Hehehe, tale je pa takooooo v temo brcnila, da bolj ne bi mogla, ker večino sodnikov, zlasti tistih za nafrfulene pasme ženske ne zanimajo. ;)

 :D sodnikov mogoče res ni zanimala... ampak okoli ringa ,ko je šla not je bila pa extremna gužva...predvsem v moški zasedbi  ;D..tisti njen dekolte je dajal vtis da bo zdej-zdej kaj ven pogledalo.
Desci kaj češ... prej so se pritoževali  ker smo jih zvlekle na rastavo...potem - nič več :D ( še tja k ringu so se šli grebst in firbcat)
Hja nič, bo potrebno pač razstavljati v minicah: čeravno tako na oko je večina žensk - vodičk že v svojih najboljših letih, mogoče pa trenirka le ni tko slaba ideja 

No na tisti rastavi.. v sklopu interesa- psov vsaj tistih  zaradi katerih sem tja šla ... in  katere sem jaz takrat gledala......od daleč na oko je bilo v ozadju vse zeleno in uniformirano  :D pa sama moška zasedba( tudi v zrelih letih) :D...



 

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #4231 : 19 Januar 2011, 17:12:08
Hm, kakšen interes zbujajo šele nekatere od teh protagonistk ;)

http://www.facebook.com/album.php?aid=199388&id=340757611619



damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4232 : 19 Januar 2011, 17:46:56
 :o ooo hudo...tadruga     :D :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


hesta

  • Gost
Odgovori #4233 : 20 Januar 2011, 08:32:47
Andrej!Hvala za tvoj komentar.Najprej naj ti povem, da za podkupovanje sodnikov ne zapravljam denarja, res pa je, da zelo redko razstavljamo v SLO, če sodijo slovenski sodniki pa sploh.Res je veliko beaglov lepših od Eke,njeni naslovi pridobljeni po svetu, v veliki konkurenci,dokazujejo, da ni ravno najgrši beagle na svtu.Ra
zvidno pa je, da jih ti v živlenju nisi videl prav dosti, oziroma ne veš kako naj bi izgledali.Če si tak strokovnjak, pa se "ogvantaj", reskiraj vsaj enkrat 50evrov in se pokaži v ringu, pa bomo videli koliko grd ali prekrasen je tvoj pes.Mimogrede, vidim, da me tudi ne poznaš, če že govoriš o mojem izgledu(na sliki nisem jaz!!!).Ko si že bil prisoten na vseh razstavah, kjer smo po tvojem plačali titulo, mi prosim pošlji naslove sodnikov, da jim vsaj pošljem zakasnelo novoletno voščilnico, saj so vsi razen zadnjega tuji, vsestranski sodniki.
Če misliš, da si me sprovociral in spet sprožil zdraho, si tokrat,  pod drugim imenom, brcnil v temo!!!
Tukaj se res nimam namena pogovarjati več drugega, kot o beaglih!!!




hesta

  • Gost
Odgovori #4234 : 20 Januar 2011, 21:02:38
Samo nekaj sem še pozabila: še dobro, da obstaja forum, na katerem so uradne razglasitve rezultatov s slikami, saj drugače sirotej Andrej ne bi mogel dajati tako "strokovnih" in izčrpnih komentarjev.



tinandrej

  • *
    • Prispevkov: 53
    • Točke: 0
Odgovori #4235 : 21 Januar 2011, 14:32:52
aha to je torej to... sedaj samo še Andrej.. a Tine ni več? ( sočustvujem če te je zapustila ;) )
 .. se mi pa zdi, da smo to že tudi nekje obdelali... sploh statistiko postov "tinanadrej" izmed vseh koliko jih je že bilo je bilo tam okoli 85% takih ki so bili zgolj iskanje prepira z Hesto
 če se ne motim?  ;D

Po dolgem času sem spet odprl ta forum in kar smeji kaj se še vedno piše tu gor..., o Hesti niti slučajno ne mislim izgubljati več besed!

1. Damajanti..., sedaj se pa točno vidi, komu gre tu gor za prepir in žaljenje..., upam da sva se razumela! Torej pojavilo se je novo ime Andrej, in to je po inteligentnih glavcah na tem forumu seveda tinandrej! BRAVO!!! Še zadleč ne bo držalo da je ta Andrej, ki se je pojavil na forumu jaz! Očitno se bo potrebno prepirati sedaj še z njim..., kar veselo na delo!





damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #4236 : 21 Januar 2011, 18:19:04


Oh... sem prav omenjena  ;D... kakšna čast me je doletela ... prav ne morem verjet  8)
 hmmm .... no pa da  odgovorim

Citiraj
1. Damajanti..., sedaj se pa točno vidi, komu gre tu gor za prepir in žaljenje...,

da res je, točno se vidi... klikneš uporabnika - profil in pogledaš statistiko postov. ;D
Citiraj
upam da sva se razumela!

sem bila prepričana da sva se v preteklosti že razumela.
Očitno sem se zmotila... priznam . Ne razmeva se. Nisva na isti valovni...očitno :-\

Citiraj
Torej pojavilo se je novo ime Andrej, in to je po inteligentnih glavcah na tem forumu seveda tinandrej! BRAVO!!! Še zadleč ne bo držalo da je ta Andrej, ki se je pojavil na forumu jaz!

same style of communication. Obviously ^-^

Citiraj
Očitno se bo potrebno prepirati sedaj še z njim..., kar veselo na delo!
bojim se da bosta "osamljena jezdeca"... lahko se pa med seboj zmenita ;) :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4237 : 21 Januar 2011, 19:57:25
Čeravno se seveda ne strinjam z bilokakšnim obračunavanjem in žaljenjem, ker pač temu ni ta tema namenjena , ravno nasprotno škodi njenemu bistvu: beaglom, treba le reč, da se ta način komunikacije tle ni začel z andrejemi;
In bi torej pričakoval od damajanti in kalsang da se bosta vključili tudi ko bodo  udrihali drugi uporabniki, recimo nazadnje na Larro; pač tko da ne bom trobil sam

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4238 : 03 Februar 2011, 15:36:24
Lep pozdrav!

Že nekaj časa imamo novega družinskega člana in sicer lepo nagajivo beaglico z imenom Didy.  ;D 13. bo stara 9 mesecev, sploh ne mormo verjet kako čas beži.
To je zaenkrat to, drugič pa še kej več o naši nagajivki. Prilagava še par fotk od naše lepotičke.

Anita&Polona&Didy  :)

p.s.Na fotki: Moja najljubša igrača... zajc (stara 8 mesecev) :)



_anita_

  • *
    • Prispevkov: 25
    • Točke: 0
Odgovori #4239 : 03 Februar 2011, 15:41:06
Evo pa še dve slikici... :)



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #4240 : 03 Februar 2011, 15:58:20
Še mi po daljšem času eno "zamišljeno" slikico ;)

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


Zarja

  • Gost
Odgovori #4241 : 05 Februar 2011, 14:29:42
je bil lačen, a? :P  lepotec  :-*



hesta

  • Gost
Odgovori #4242 : 09 Februar 2011, 09:02:58
O, Ronč, pravi pozer, dolgo te že nisem videla.
Na Bolhi Kamenikovi iz SG ponujajo mladičke, stare skoraj dva meseca, po prijavi pa naj bi se skotili 16.1..Za poziranje so notri po kavčih, drugače pa seveda zunaj v "cvingerju" in tisto- primerni za vzrejo- humoreska leta....
Pa še neki jabolčnik prodaja pasmo beagle, brez rodovnika...A kdo ve, katera pasma je to, ali vsaj številko standarda???



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #4243 : 09 Februar 2011, 09:09:37
@Zarja: Hvala.  Itak je ves čas lačen ;). Ne.. tule se je zagledal v enega hrošča, ki se je zaletaval v okno, pa ga je budno opazoval in se jezil nanj ;).
@Hesta: Res se že lep čas nisva oglasila na forumu. Ni ravno veliko časa  :(. Še blog je bolj redko posodobljen zadnje čase. Se moram malo izboljšat.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


hesta

  • Gost
Odgovori #4244 : 10 Februar 2011, 08:35:07
Tudi mene čas preganja, vsak dan  prehitro mine.
Upam, da bom uspela dobit prost termin za srečanje, v začetku junija.Letos bomo spet veliko po razstavah, Eka mora zaključit kar nekaj odprtih šampionatov, Tic Tac Toe(Tinka, po domače), pa bo šele začela, Hesta pa je že med veterani...



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #4245 : 10 Februar 2011, 12:58:36
oooo .. za srečanje bi bilo super.  Tooooooliko norih biglov bo na kupu  :o ... juheeeej. Pa zrihtaj še lepo vreme, da bodo še kakšne dobre fotke uspele ;).
Tinka? Ekina punca?
Veliko uspehov vam želim.

http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


hesta

  • Gost
Odgovori #4246 : 11 Februar 2011, 08:31:16
Seveda, upam na lepo vreme, saj je bilo še zmeraj.
Je kar nekaj novih beaglov, pa tudi otrok, tako, da bo , vsaj mislim spet zanimivo.
Tinka ni Ekina hči, bo pa marca sama imela mladičke.



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4247 : 15 Februar 2011, 15:54:25
Ker v kratkem dobimo novega člana (psičko) imam par vprašanj:
1. Psička bo v stanovanju (prizidek hiše in trenutno je bol kot garsonjera - spalnica, dnevna, kuhinja...vse 1 prostor). Ali je bolje urediti v enem kotu box (http://www.hov-hov.si/components/com_virtuemart/shop_image/product/Transportni_boks_4c569cb018806.jpg) ali nekje ležišče (http://www.hov-hov.si/index.php/PASJA-LE%C5%BDI%C5%A0%C4%8CA/Danish-Design-Hunter-Snuggle-Bed-89-cm/flypage.tpl.html). Če bi bilo ležišče bi bilo na prehodu iz kuhinje v dnevni prostor in imam občutek, da se kužek ne bi mogel primerno umaknit v primeru, da bi želel imeti mir.
2. V primeru ležišča, koliko veliko more biti ležišče (nikjer ne najdem podatka o dolžini beaglov)
3. V primeru boxa. Ali se lahko ta isti box, ki je v stanovanju potem uporablja tudi za prevoz v avtomobilu, ali to pes bolj poveže s tem da je to za njega kot neka postelja za spanje in ne za vožnjo?
4. Potrebno bo kupiti tudi ovratnico. Koliko imajo mladi peagle okoli vratu? (stari okoli 9 tednov)
5. Koliko odrasli beagli pojedo na dan? (to me bolj zanima, da vem koliko zaloge hrane se kupi za 1 mesec ;) )

Toliko zaenkrat  :-[


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #4248 : 15 Februar 2011, 17:51:41
Bossek kje pa ti  kupuješ  psa? V Tušu ali pri vzreditelju, ki bi na vsa ta tvoja vprašanja moral že odgovoriti in ti o Beaglu vse povedati in obrazložiti?
Brez zamere, vendar vse več ljudi kupuje psa, potem pa išče na spletu vzreditelje iste pasme in po telefonu sprašuje vse možno o vzgoji, prehrani... Ravno to se mi je zgodilo prejšnji mesec. Poklical je gospod in  spraševal kako se vzgaja Aljaškega malamuta, kako se ga hrani, koliko gibanja potrebuje, pa še kup vprašanj mi je postavljal in dobesedno težil več kot uro po telefonu. Ko sem ga vprašala, če se z vzrediteljem ni pred nakupom pogovoril, mi pove, da vzreditelj je imel le to leglo, da nima izkušenj, zato mu ni znal odgovoriti na kup njegovih vprašanj ter da je pes brez rodovnika. Zelo žalostno!    " Vzreditelj", če mu sploh lahko tako rečemo, pa je sigurno znal  pokasirati denar. Za to imajo taki izkušnje.  >:(

Lp Tamara


Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #4249 : 15 Februar 2011, 18:26:48
arti temu služijo tile forumi, za nasvete in mnenja, človek se je pozanimal da se primerno pripravi za prihod psa, kdo ti pa je rekel da si dolžna tle ali prek telefona razlagati  če ti gre to na živce ?  ::)
in kaj ti ima vzreditelj kje bo pes doma spal ?


Bossek, na večino ti itak lahko odgovori kakšen kompetenten prodajalec; predlagam da namesto klasičnega ležišča iz blaga raje vzameš plastičnega, saj se greda na vrstu biglovih dlak lažje čisti, te se zapičijo pa jih ne spraviš več ven
Kje bo spal presodi sam, alternativa boxu je železna zložljiva ograja, res pa je da je z boxsem lažje psa navaditi na čistočo in rutino saj že od legla ve da se v brlogu ne lula  ;)
3. seveda se lahko, vsaj če nimaš kakšnega smarta
5. odmerek imaš  napisan na žaklu hrane glede na kilažo, načeloma nadaljuj z hrano ki ga je imel pes v leglu, vsekakor pa to more biti vsaj srednji razred (Royal Canin, Bosh, Hills, Brit , Nutro...), kot mladič je priporočeno da razdeliš obrok na tri dele, pa kakšen dodatek skuto npr. tu in tam. Ko menjaš hrano to storili z postopnim  dodavanjem nove hrane
Sicer pa je potrebno paziti kako se pes odzove na hrano, če recimo bruha, kakšno ima blato...

Načeloma bi moralo bit 8 - 15kg žakl za en čas, dozirat je le potrebno pravilno , rado postanejo debeli
Pa tudi začet razmišljat kje v šolo  ;)

Drugače pa če so vprašanja rado nekateri pomagamo, ne se prestrašit malo bolj agresivnih uporabnic tle  :P

 

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4250 : 15 Februar 2011, 18:56:56
Hehe kako pričakovano  ::)

Že nekaj časa sledim temu forumu in pričakoval odgovor podoben ARTI-jevemu.
Ne, ne kupujem v tušu toda pri prijavljenemu vzreditelju za to pasmo. Enkrat sem že bil na ogledu legla in kmalu greš ponovno na ogled. Ob prebiranju spleta, literature, ... imam zraven beležko kjer si pišem vsa vprašanja, ki jih bom naslednjič postavil vzreditelju.

Ker pa je 100 ljudi 100 čudi, sem vprašal še tukaj, kakšne imajo mnenje uporabniki na tem forumu. V knjigah močno priporočajo uporabo BOXa.
Kaj pa v primeru da imaš oboje. Ali pes loči kje bo spal in kje ima prostor za "počitek".

Da gre v šolo je že določeno, prav tako je že zbran veterinar (oz. veterinarka), prav tako je že določeno, da se bo psičko stereliziralo. Ker pa bi rad bil na prihod čimbolje pripravljen, pač vprašam kako in kaj, da ne bo potem (preveč) presenečenj.


hesta

  • Gost
Odgovori #4251 : 15 Februar 2011, 19:58:12
Arti, popolnoma se strinjam s tabo.
Ne vem pa, kakšen je vzreditelj,ki je prijavljen za to pasmo, oziroma ne vem, kaj je bossek hotel s tem povedati.Prvič namreč slišim, da moraš biti za vzrejo kje prijavljen, pa še po pasmah izgleda da je to.
Je to nekaj novega, ali spet kaka provokacija??



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4252 : 15 Februar 2011, 20:17:05
Lahko prosim sedaj nekdo dejansko odgovori na vprašanja?

Ponavadi forum služi temu, da uporabniki sprašujejo drugi pa odgovarjajo oz. svetujejo. Očitno to na tem forumu (na splošno, v tej temi pa še posebno) to ne deluje tako. Očitno je tukaj navada taka, da se tistega ki nečesa ne ve zmerja in kritizira, namesto pomaga. Se oproščam če se ne znam pravilno izrazit kdo je "vzreditelj" in kdo "Tuš".


ARTI

  • *
    • Prispevkov: 128
    • Točke: 2
Odgovori #4253 : 15 Februar 2011, 20:52:54
Na forum lahko piše vsakdo, ki ima 5 minut časa in nima pojma o psih. Ravno to se dogaja pri Aljaških malamutih. Nasvete delijo najstnice, ki mislijo da vse vejo, v resnici, bi bilo boljše, da bi se igrale  s punčkami.
Bossek kje bo pes spal je tvoja odločitev. Naši spijo na kavču in neizmirno uživajo v tem. Kmalu bomo morali kavč podaljšati, saj se nam bo pridružil še en štirinožni družinski član. :P


Aja Oto

  • *
    • Prispevkov: 200
    • Točke: 0
Odgovori #4254 : 15 Februar 2011, 21:04:56
Kaj niso z zakonom obvezna navodila za uporabo in pravilno rabo. >:(Tudi tle je vzrok za prepolna zavetišča in podobna živalim humana društva.Ker ni navodil za uporabo jih pač ne znajo uporabljati in jih zato kmalu tudi zavržejo :-[

LP



Bossek

  • *
    • Prispevkov: 28
    • Točke: 0
Odgovori #4255 : 15 Februar 2011, 21:24:27
ARTI: Točno to. Sem upal, da dobim odgovor od kakšnih resnih uporabnikov. Na žalost pa pa sem dobil bolj odgovore v stilu najstnic, ki se igrajo s punčkami.  :'(

Moram rečt, da sem se o za odločitev psa dolgo odločal, dobro premislil in da bo vse tako kot je treba sem se želel tudi dobro pripraviti na prihod novega člana. Zanimivo je, da odgovor "vzreditelj vse povedati" je zelo tako kot vprašanje "kaj mislite o XXX" (kot XXX lahko vstaviš ali znamko fotoaparata, telefona, .....) in bi bil odgovor "prodajalec ti mora vse povedati". Verjamem, da so si tudi sami vzreditelji med sabo različni. Nekdo psa hrani z enimi briketi, nekdo drug z drugimi. Nekdo uporablja ovratnico nekdo oprsnico. Vsak bo povedal svoje.

Sam se že od novega leta pripravljam na prihod kužka in zato gledam za vsemi zadevami. Problem pa je, da je tako veliko različnih mnenj in predlogov, da sem se pač odločil tukaj vprašat za še kakšno mnenje oz. mogoče tudi kakšen dobronameren nasvet.

V kolikor se pogleda temo "kako velika uta za beagle" je zanimivo kako je tudi tam več kreganja kot kakšen nasvet.

Vse kar me je že v začetku zanimalo pa je
* Ali se za beagle bolj priporoča boks ali navadna posteljica. Razlika je da pri boksu se lahko pes umakne v svoj prostor, pri posteljici pa je precej bolj izpostavljen. Ali je za psa to moteče in nujno rabi prostor kamor se umakne?
* Koliko beagle pohrusta briketov? Približno ker si niti okvirno ne znam predstavljati. (Doma že imamo nemškega ovčarja, toda ta poje malo več)
* Kako z ovratnico? Kako velika mora bit? (kakšen premer imajo majhni beagli okoli vratu) Glede na to, da beagle kar hitro raste, ali je pametno kupovati vedno pravilno velikost ovratnice ali na začetku kupi malo večja?

Verjamem, da vas kot velike ljubitelje psov skrbi za vsakega psa. Toda ali je res potrebno biti črnogled in čisto v vsakem prvo videti nevestnega skrbnika, ki bo v roku 2 mesecev psa zavrgel?


Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #4256 : 15 Februar 2011, 23:03:31
Vse kar me je že v začetku zanimalo pa je
* Ali se za beagle bolj priporoča boks ali navadna posteljica. Razlika je da pri boksu se lahko pes umakne v svoj prostor, pri posteljici pa je precej bolj izpostavljen. Ali je za psa to moteče in nujno rabi prostor kamor se umakne?
* Koliko beagle pohrusta briketov? Približno ker si niti okvirno ne znam predstavljati. (Doma že imamo nemškega ovčarja, toda ta poje malo več)
* Kako z ovratnico? Kako velika mora bit? (kakšen premer imajo majhni beagli okoli vratu) Glede na to, da beagle kar hitro raste, ali je pametno kupovati vedno pravilno velikost ovratnice ali na začetku kupi malo večja?

Količino briketov ti bo težko nekdo podal, ker je od znamke do znamke različna priporočena količina. Najbolje je, da pogooglaš domačo spletno stran od željenih briketov ter pogledaš tabelo hranjenja. Je pa v tabeli hranjenja količina odvisna od teže psa, vrste hrane itd.. Npr. če želiš hranit Arden Grange, greš na njihovo spletno stran, poiščeš željene brikete in preveriš tabelo (primer - nižje dol je tabela).

Kako z ovratnico? Najbolje je kupiti najlonsko, ki se raztegne. Če ti ni odveč, lahko greš z mladičkom v kakšno trgovino za male živali, ter jo tam sprobaš. Pri mojem, ko je rasel, je ovratnica trajala nekje 2 - 3 mesece (bernski planšar).

Glede postelje ali boksa je pa bolj ali manj stvar osebne odločitve. Meni osebno je boks dobra zadeva, da ima pes svoj brlog in se lahko umakne, lahko pa ga uporabiš še potem za vožnjo ali pa ko te ni doma, da je pes not zaprt. V tem primeru pač kupiš malo večji boks (tisti pa potem ni ravno za vožnjo).

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #4257 : 15 Februar 2011, 23:09:07
Boks lahko imaš za not in za v avto, ampak le če imaš plastičen boks. Kovinski niso za v avto, ker znajo biti nevarni ob morebitni nesreči.

Ovratnice za mladičke se ponavadi kupi kakšne lahke, tiste, ki so na plastično klipsno, da se čim lažje da gor in dol. Ko je pes odrasel se ponavadi te ne obnesejo najbolje, ker niso zadosti močne.



h4xk0

  • *
    • Prispevkov: 133
    • Točke: 0
Odgovori #4258 : 15 Februar 2011, 23:26:11
Bossek: Tudi sam sem se dobro pozanimal o biglih in veliko prebral na temo le-teh in najboljši vir informacij je prav vzreditelj.

Kot drugi mi je najbolj pomagal seveda ata google in tuji forumi + knjige o biglih. Poleg tega pa ima vzrediteljica našega Ronča na svoji spletni strani kar nekaj namigov. Če ti Nemščina ni tuja si preberi tole -> http://www.schloss-altenau.at/service.html sicer pa uporabi google translate. Priporočam branje.

Kar se hrane tiče bi ti moral vzreditelj vse povedati o tem. Ob prevzemu bi ti moral dati veliko napotkov o sami prehrani, negi, sobni čistoči, spanju psa, .... ne vem pa kak o bo pri vzreditelju tvoje bodoče psičke (če sem prav prebral, da bo psička) ..

Mi smo z vzrediteljico sedeli 4h in imeli skoraj da predavanje. Naj še omenim, da nismo bili samo mi tisti, ki smo se pozanimali o našem biglu. Predhodno se je vzrediteljca temeljito pozanimala o našem ozadju, če se ji sploh zdimo primerni za psa iz njene vzreje. Še ko smo se pripeljali v Salzburg si nismo bili na jasnem, če nam ga bo sploh oddala ali ne ;).

Sicer pa.. priporočam 2x box (naša sta bila cca. 63×48×57cm). Enega za avto enega za v dom. Kasneje pa , če kuža ni destroyer, kot naš, pa ga imaš kjer pač njemu paše. Prav nič jim ne manjka tudi, če spijo na trdih tleh. Ker se naš ponoči preveč sprehaja po stanovanju, smo mu nabavili precej velik box nekje v teh dimenzijah http://www.nakupovanje.net/kovinska-kletka-za-psa-1077485-cm-pr-1160843 in spi v njem.

Ko se brez Ronča odpravljamo od doma, gre kar sam v box in lepo zaspi. Nič mu ne manjka. notri ima vodo, dovolj prostora, da se pretegne, sicer pa skoraj nikoli ni dlje kot 2-3h v njem. Zdaj se ponoči ne sprehaja več toliko, tako da mu box pustimo odprt. Ko mu zapaše spat gre vanj in pride enkrat okoli 5h zjutraj do nas na posteljo, potem skoči dol in gre k hčerki na posteljo in spet dol in se uleže med vrata in zaspi. Potem spet vstane in ponovi postopek ;).


http://ronnyvbaxter.blogspot.com/
http://www.mojbeagle.si
It is better to keep your mouth shut and appear stupid than to open it and remove all doubt!


hesta

  • Gost
Odgovori #4259 : 17 Februar 2011, 20:05:51
V kolikor bi se Bossek tako dolgo in tehtno odločal o nakupu psa, bi se verjetno tudi odločil za vzreditelja, ki bi ga temeljito poučil vse o pasmi in o vsem ostalem, kar paše zraven, je pa res, da je takih v tej serijski proizvodnji  v SLO zelo malo.Če bi prebral vse te strani, bi to zlahka razbral.
To ni nikakršno zmerjanje ali napadanje, temveč živa resnica.