Sveža Sporočila

11
Pesjanarji se predstavijo / Anjine zverinice
« Zadnje sporočilo SpartaMe 14 Oktober 2022, 22:24:19 »
Karo je 13 letni mešanec z dalmatincem. K nam je prišel po čisto nepravi poti. Želeli smo si psa-edino mama je trdila" Nimamo časa za psa!-najprej poštimat hišo in službe-potem pa psa!" Ampak trmoglavi oven ni upoštval modrega razmišljanja tehtnice. Preko posrednika (beri šteparja) je k nam prišla nekaj tednov premlada pasja štručka-podobna dalmatincu. Prestrašen, poln glist, bolh in ne vajen briketov. O pravilni prehrani, negi, vzgoji nismo imeli pojma. Začeli smo s pedigreejem-čez čas je izbruhnila alergija-prešli na kakovostno hrano. O nevzgoji pa ne bi izgubljala besed-še ko smo šli v šolo-ta ni bila kakovostna in je nastala škoda-pes agresiven do ljudi-kar prej ni bil.

Sčasom sem se naučila nekaj o prevzgoji psov, delovanju klikerja in kliker metode-pa sem posusila-no teorija je eno, praksa pa drugo. Na srečo je pes izjemno ješč in sma lahko veliko popravila-ampak agresivnosti do psov, nezaupljivosti do ljudi pa ne.

Takole pa izgleda


in je pravi pesjanar

Jaz pa sem 20 letno bitje, ki si želi študirat socialno delo (eno leto je šlo za agronomijo). https://www.telprom.si/ Zanima me veliko stvari, rada spoznavam nove kraje, države in ljudi-še najraje take, ki imajo živali. Po naravi sem trmasta, nekoliko umirjena ampak me pogosto "trga". Od ljudi zahtevam argumente-sploh če mi dajejo navodila in ne maram situacij, ki od mene zahtevajo podrejanje. Moje zanimanje za psa in žavli nasploh pa domači oznčujjo kot obsedenost in tudi dosti drugih ljudi. Z velikim veseljem in ogromno potrpežljivosti pa čakam dan, ko bom imela čisto svojo psičko. :)
https://kuhinje-erjavec.si/moderne-kuhinje/

zivjo_
12
Alergije in kožne spremembe / Border Collie - Alergija?
« Zadnje sporočilo Dejan1811 11 September 2022, 10:47:21 »
Še slika...
13
Alergije in kožne spremembe / Border Collie - Alergija?
« Zadnje sporočilo Dejan1811 11 September 2022, 10:38:42 »
Pozdravljeni,

pri našem kužku, ki je star dobro leto smo pazili spremembe na koži, majhne hrastice in srbenje na področju trebuha, zadnjih tac in na koncu obeh ušes.  Začelo se je nekaj dni po prihodu z morja, po enem tednu je sledil obisk pri veterinarju, ki je predlagal tablete proti zajedalcem in kuža oprati z antiseptičnim milom. Dna dni kasneje se je stanje poslabšalo in sledilo je tudi odpadanje dlak na ušesih.

Se bo stanje stabiliziralo? Prosim za kakšen nasvet!

Hvala!
14
Srečanja / Pasji prijatelji v Celju
« Zadnje sporočilo SpartaMe 27 Junij 2022, 00:46:49 »

Citat: M.N na 09 Oktober 2017, 16:34:39
Naš skoraj enoletni nemški ovčar hrepeni po pasji družbi, zato iščeva
 Kako oddati stanovanje v najem in kak sprehod v Celju in okolici.
Z dosedanjimi prijatelji se trenutno le redko dobimo in jih pogreša, zato bi rada malo razširila krog pasjih prijateljev.

Iščeva živahnega psa ali psičko, po možnosti večje rasti (oziroma tudi Naravna kozmetika Atelier Rebul, če se ne boji večjih psov).
Poznam ta problem, po;akaj kak mesec
My Strat Trading XRP
15
Srečanja / Pasji prijatelji v Celju
« Zadnje sporočilo SpartaMe 23 Junij 2022, 00:41:12 »
Naš skoraj enoletni nemški ovčar hrepeni po pasji družbi, zato iščeva koga za igro in kak sprehod v Celju in okolici.
Z dosedanjimi prijatelji se trenutno le redko dobimo in jih pogreša, zato bi rada malo razširila krog pasjih prijateljev.

Iščeva živahnega psa ali psičko, po možnosti večje rasti (oziroma tudi manjšega, če se ne boji večjih psov).

Poznam ta problem, po;akaj kak mesec
16
PSI / Podarimo 14 mesecev starega nemškega ovčarja z vrhunskim rodovnikom
« Zadnje sporočilo AlesSattler 22 Junij 2022, 13:52:55 »
Zdravo vsem. Zaradi nepredvidene življenjske situacije, smo se na našo veliko žalost  :( primorani posloviti od našega nemškega ovčarja, ki ga podarimo prijaznim in skrbnim ljudem. Naš samec je star 14 mesecev, izjemno prijazen, igriv in vrhunskega rodovnika. Za več informacij me prosim pokličite na 041/896-986, Aleš.
PS: Nekoliko se nam mudi, zato prosim ne odlašajte s klicem  ;)
17
Vzgoja mladička / Re: Kako ga odvaditi, da grize pohištvo?
« Zadnje sporočilo SpartaMe 22 Maj 2022, 18:22:12 »
Se strinjam, da za boks ni nikoli prepozno, saj smo morali tudi mi Luma pri 7,5 mesecih morali navaditi na kletko zaradi operacije.

Vendar pa se da verjetno tudi drugače vsaj malo omejit problem. Kot prvo, bi imela jst kužka, kadar bi bil sam, samo v enem prostoru, zaprtem. In če se da, ne na hodniku in v kuhinji, glede na to, da tam grize stvari. Imel naj bi seveda veliko igrač, mogoče takih, ki jih lahko napolniš z briketi (ala kong), kar bi ga še dodatno zaposlilo. Pri nas so obvezne tudi "umetne" kostke, s katerimi se igra, jih gloda ...

Nekje sem prebrala, da se lahko stvari, ki so mu tako všeč, da bi jih kar pojedel, namaže z nečim, kar ima zanič ali pekoč okus, ali pa pošprica s kisom (to sicer velja za muce in rastline, ampak vredno je poskusiti) ali parfumom (sama bi poskusila najprej z naravno zadevo). https://kuhinje-erjavec.si/

Pa še to. A grize vedno, kadar je sam doma ali samo takrat, ko ste domači pred tem dolgo časa doma (vikendi, počitnice)? Lum včsih obožuje kavč, če je po podaljšanem vikendu spet sam, zato ga takrat navadno še bolj zaposlim, ko odhajam - največkrat mu "zajtrk" rastresem po tleh in potem pobira brikete in se s tem malo utrudi. Navadno potem itak zaspijo doler se domači ne vrnejo.

Upam, da bo kaj pomagalo, pa srečno!

+1

Hvala za pomoč res dibra idaja, sam sem naulil psa da mi prinese pivo iz hladilnika, zdaj pa imam malo pogričene ročke, vseeno menim da je bilo vredno :)
18
Ruby je 9 let stara psička (je sicer kar velika kužika, ampak ima zelo mehko srce). Je izjemno prijazna in se dobro razume z drugimi kužki kot tudi z otroci, vključno z dojenčki. Vajena je ljudi in živali, saj je z lastnikom živela na kmetiji. Nikoli ni bila privezana na verigi ampak spuščena. Nikamor ni ušla in se je držala lastnika. Vendar zaradi smrti lastnika ji moramo poiskati nov dom. Je zelo zvesta in najpomembneje ji je, da jo ima lastnik rad, in da jo pocrklja. Zanjo želimo res radi dobre lastnike, ki jo bodo imeli radi, ona pa bo to resnično vrnila. Je dobra čuvajka in se razume z vsemi živalmi (perutnino, kozami, zajčki...).
Ruby je sterilizirana in čipirana. Je mešanka s švicarskim planšarskim psom.
19
Alergije in kožne spremembe / Prodam zdravilo Apoquel 16mg
« Zadnje sporočilo Andreja Samec 24 Januar 2022, 19:49:33 »
Spoštovani,
Zaradi smrti psičke UGODNO prodam tablete za alergijo Apoquel 16mg.
Hvala
Lp, Andreja
20
Okostje in kremplji / Hernija pri psu
« Zadnje sporočilo Emira Halkic2 11 November 2021, 20:39:40 »
Pozdravljeni.amo psa ameriskega staforda 14 let starega.Pred enim mesecem je pes zacel sepati na zadnjo taco in tezko je hodil po stopnicah.Psa smo peljali h veterinarju.Ugotovljena hernija po klinicnem pregledu ugotovljena hernija na sredinskem delu .Rentgen nismo delali ,ker je vetrinar povedal ,da nima smisla edino ,ce bi sli na ct in operacijo.Kar pa je odsvetoval glede na starost psa.Predpisal je rycarfo polovico tablete na 12 ur in prednosine 1 pol.tablete zjutraj in zvecer.Po enemu  tednu  je bilo vidno izboljsanje ,nakar smo zmanjsali terapijo in se je spet se bolj poslabsalo .Pes se ni mogel dvigniti iz lezecega polozaja ,hodil je pa je.Malo cudno kot bi bil pijan .Zadnjo nogo mu je tudi treslo.Ker je bil vikend sem mu dala se eno rycarfo celo tablete in je bilo manje izboljsanje.Zjutraj smo kontakttirali veterinarja.in je dal spet prednosine 1 tableto zjutraj in zvecer in analin 1,5tableto na 12 ur.Vendar ta terapija se mi zdi ,da sploh ne deluje.Neksk je se najboljso ko dobi rycarfo 100 mg.Takrat se zmore sam vstati in rudi hoditi.Zjutraj seveda se poklicem veterinarja ,ce lahko uvede spet nazaj rycarfo malo vecjo dozo ..Brez njegovega peivoljenja ne bi lastno pest delala.Ali je ze kdo imel tak primer ,da je s tabletami ali s cem drugim pomagal psu ,da je bilo izboljsanje.Kot sem rekla operacija ne bi prisla v postev .Radi bi ga imeli cimdlje ob sebi samo ,ce ne bo kaksnega izboljsanja ,bomo ga mogli uspavati ,kar si ne zelimo.