mini pekinezer

boris · 59629

boris

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
: 24 Januar 2008, 16:51:41
lep pozdrav.  vidim da se na tem forumu veliko  dogaja  pa sem še jaz prijavil  :)  sicer me nekaj zanima,imamo mini pekinezerja ,ki ima eno težavo ??? skoraj vedno ko popije vodo  jo potem takoj čez par trenutkov izbruha . njegova starost je eno leto .dobival je vitamine pa ni nič pomaglo.



Chrissy

  • *
    • Prispevkov: 216
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Januar 2008, 16:59:33
Pozdravljen Boris in dobrodosel na forumu.  :) Nisem popolnoma sigurna kaj pomeni "mini pekinezer", ker pri enem letu je to ze odrasel pes, se pravi, da  pridevnik mini ni vec potreben  ;) .....

Koliko casa pa se to bruhanje ze ponavlja? Kaj pa pravi veterinar na vso zadevo?

***People might come and go, but dog will stay with you for life!***


boris

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Januar 2008, 18:22:58
dobil je vitamine vendar pa to traja že kar nekaj čas



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #3 : 24 Januar 2008, 19:39:11
A je voda mogoče premrzla? Dosti psov vrže ven premrzlo hrano ali vodo  :-\
Bruha samo po vodi? A mogoče prehitro pije?



boris

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 25 Januar 2008, 07:52:42
večinoma bruha ko pridema iz sprehoda ,voda pa se mi zdi da ni premrzla ker jo imamo v stanovanju je pa to tudi ena od variant   . ko se napije vode se mu rigne in na to  gre voda ven  mislim da se sploh ne odžeja se mi kar smili ker morm njegove bruhece brisat po stanovanju  :-|~



MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #5 : 25 Januar 2008, 10:57:01
Boris,

tudi sama sem se srecala z enako tezavo pri majhni mopsici. Resujem jo tako, da ji ne dajem takoj vode po sprehodu, kadar se je vozila z avtom ali, ce je doma norela. Vsakic pocakam vsaj 20, najraje 30 minut, da se psicka dobro umiri. Sele nato ji ponudim vodo. Enako je s hrano!

Predvidevam, da se ji to dogaja zaradi tega, ker v navalu zeje pogoltne skupaj z vodo prevec zraka.  Vcasih se to dogaja tudi psom, ki imajo prevec vzdrazen zelodcek zaradi kaksnih psihicnih sprememb.

Missa


Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #6 : 25 Januar 2008, 11:11:03
Se strinjam z Mišo,da je zaradi tega,ker ravno prideta s sprehoda. Sama mojima dvema nikoli ne dajem vode ali hrane po divjanju-Gaja je itak občutljiva,tako da pazim tudi na temperaturo vode ali hrane,Paxx je pa tak norc,da bi si kar celo posodo zlil v gobec,ko mu postane malo vroče,poleg tega pa se včasih sprašujem kje trenutno se nahaja njegov želodec(verjetno kje nad hrbtenico),ko tako divja,da se sigurno premakne vsake toliko časa kam  ::) (hec) :D
Ponudi mu vodo,ko se umiri,da ne bo tako hlastal,poleg tega pa se bo v tem času želodček malo pomiril  ;)
Pa če mu ponudiš svežo vodo,daj malo tople zraven,da bo primerne temperature ;)
Upam,da se bo uredilo ;)



boris

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 29 Januar 2008, 22:39:44
sem   bil pri veterinarju  in se nejm  zdi to normalno   >:(  meni pa ne ker včasih bruha rumeno barvo!!!!



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #8 : 30 Januar 2008, 00:12:45
Rumen je žolč  :-\ Gaja je bruhala tudi rdeče oz.krvavo,ker so žilice popokale od konstantnega bruhanja(skoraj vsak dan-včasih večkrat na dan).
Verjetno ima res zelo razdražen želodček.   :-\
Jaz bi dala na dieto(riž,piščanec) za nekaj časa,pet malih obrokov na dan,mogoče četrtinka ranitala za par dni-toliko,da se umiri želodec.



shila

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
  • *kvazinezer*
Odgovori #9 : 17 Julij 2008, 22:27:45
ejla.pozdravljeni!jaz sem tudi dokaj novopečena lastnica "mini" pekinezerke...
imam pa neke vrste ???težavo??
moja psica je približno mesec mesec in pol nazaj začela spuščat dlako..sej vem da je pač to prehodno obdobje pa vendar..dajem ji vitami
moja mati ji je kupila par konzerv pedigreja z mislijo da je o zelo kvalitetna hrana za pse kej jo toliko oglašujejo..opazila sem da takrat jo je začela piuščat in sem seveda prenehala in par konzerv dala kolegici ker njeni pesi so pač navajeni na to in sedaj ji dajem samo od almo natur in seveda kuham meso testenine ipd. vendar ona še vedno spušča dlako ne ogromno kot prej ampak vseeno..dajem ji vitamine..šampon ima prav poseben včasi pa jo tudi z brezovim kakor mi je ena gospa tudi potrdila da lahko....skratka mala boginja je..vendar ona se še vedno grize praska in dlaka ji odpada..imela je nekaj bolh vendar sem ji dala tisto sredstvo in gleam da ne rovi povsod po grmovljih..
toreej..počnem kaj narobe bi morala še kaj poskusit ali kako'''



Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #10 : 18 Julij 2008, 04:49:50
Mini pakinezer? Zaradi tega, ker je mladiček, ali je to kakšna nova pasma?

Koliko je stara? Če je mladiček možno, da menja mladičkasto dlako in dlaka zato odpada. Je pa poletni čas in psi nasploh menjajo dlako, pri nekaterih pride to bolj do izraza, pri nekaterih manj. Nekateri se tudi čisto ogulijo.

Grizenje in praskanje lahko povezuješ tudi z kakšno alergijo. Dobiva kakšno hrano/priboljške, ki jo pred začetkom težav ni? O alergijah si več preberi o njim namenjeni temi. Kako ukrepati in kako jo ugotavljati.  Včasih pa tudi preveč vitaminov v dobri veri, da delamo dobro lahko škoduje.  Kakšne vitamine ste ji dajali?  Lahko ji škodi tudi šampon, uporabljate kaj novega? Jih pogosto menjate, prepogosto umivate? Tudi človeški preparati, še tako nežni za marsikaterega psa niso ok. Lahko so kriva tudi sredstva proti zajedalcem, ker so agresivna in marsikdo je na njih občutljiv.

Brez veze sedaj metati vse možno v psa in na psa, poskušajte raje večino ukiniti in postopno dodajati, da čim prej odkrijete vzrok, če se bodo problemi še kar nadaljevali je pa najboljše, da se posvetujete z veterinarjem.


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 18 Julij 2008, 06:55:34
Nelly,to je že "stara"pasma,znana tudi po vzdevku "kvazinezer".Saj veš,tisto, ki kao liči na pekinezerja pa nima z njim nič skupnega.Takih imamo tudi na našem koncu ogromno.Še vedno mi je izredno interesantno kako ljudje sploh ne vedo kako naj bi pekinčan sploh izgledal.Jaz si prav z užitkom spočijem oči na pravih,ko grem na kakšno razstavo.Madonca vsa tista dlaka,pa nog se sploh ne vidi,pa glave,...
LP Tjaša
 



shila

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
  • *kvazinezer*
Odgovori #12 : 24 Julij 2008, 20:56:28
hvala nelly.prisli smo do zakljucka.ker smo jo prevec kopali smo unicili neko njeno naravno plast in ker jo je srbelo se je grizla in praskala.to smo ze odpravli in hvala bogu tudi njej je lazje...no nisem pa vedela da je kvazinezer kaj zlovek vse ne ve..a se na raztavah da videt bolj cistokrvne ali kako se temu rece. to psico sem sicer dobila v darilo in biolo mi je receno dA je mini pekinez.ker je pac neka manjsa vrsta..kako bi se pa sicer reklo..????



Sašenka

  • *
    • Prispevkov: 252
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 24 Julij 2008, 21:03:41
Pekinezer ali pekinčan je ena pasma in tudi standard glede teže je določen. Mini, maksi in midi pekinezerji NE obstajajo. A je pes z rodovnikom? Najbrž ne, ker noben pravi vzreditelj  ne bi prodal "mini" pekinezerja. V bistvu sploh nimaš pekinezerja, ker tega ne moreš z ničemer dokazati. Imaš mešančka, ki je najbrž podoben pekinčanu.

Sama sicer nimam te pasme se pa z istim sranjem srečujem pri moji pasmi. Kaj vse si ne bodo še izmislili.



bambi01

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 15 Februar 2011, 17:08:10
res da je že dolgo, kar se je tema odprla, samo ne morem verjet kakšne eni trosite. Če sta mama in oče Pekinezerja, je otrok po vašem mešanec?? Bedarija.15 let nazaj, je rodovnik v leglu dobilo samo 5 mladičev. Če se jih je skotilo 6, je bil potem po vašem ta šesti mladič mešanček, njegovi bratci in sestrice pa čistokrvni kužki?? Imam psa, vseeno mi je kaj je, zame je potomec dveh čudovitih Pekinezerjev, njegova starša sta tudi potomca 2 Pekinezerjev in tako je 5 legel nazaj. In moj nikakor ni mešanec, pa čeprav je brez rodovnika.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #15 : 15 Februar 2011, 17:53:04
Ne drži. To je bilo pred približno 25 leti. Rodovnike je dobilo 6 mladičev, včasih so jih dovolili tudi 8, če so bili izpolnjeni določeni pogoji. Ostali pa niso bili mešanci brez rodovnika ampak jih je bilo treba uničiti najkasneje do 5 dneva starosti. Tega so se dolgo kar strogo držali, ker če je bil odkrit 7 mladič kadarkoli, tudi že odrasel,  je lastnik psice dobil vzrejno prepoved. če je že kdo skril 7. mladiča, ga je ponavadi podaril pri 3 - 4 tednih, da ga je novi lastnik dohranil na dudo. Prodati si takega mladiča ni upal nihče. Ko se je na trgu dobilo kvalitetno pripravljeno hrano za breje in doječe psice in nadomestki za mleko, je omejevanje števila mladičev postalo brezpredmetno (prej je bilo potrebno za zaščito psice pred izčrpavanjem) in dokaj hitro so začeli dovoljevati "nadštevilne", tako, da je rodovnike dobilo celo leglo, ne glede na število mladičev. kontrola ni bila več tako stroga kot prej.  So pa rejci še zeeelo dolgo goljufali in prijavljali samo 6 mladičev, ostale pa so prodali brez rodovnikov. Ker so bili požrešni na denar in niso privoščili psici predpisanega počitka med legli, ki je za večje leglo daljši. Tisti najbolj požrešni pa so proti vsem predpisom parili psico dvakrat v koledarskem letu, enkrat regularno z rodovniki, drugič pa na skrivaj brez rodovnika.

Psom, ki po zunanjosti in karakterju ustrezajo določeni pasmi, rodovnika pa nimajo, bi težko rekli mešanci. Ker si tega naziva ne zaslužijo. So psi, podobni neki pasmi z neznanim izvorom. So potomci psov, ki so bili tako zanič, da niti vzrejnega dovoljenja niso dobili, ali pa so potomci psic, ki so sicer vzrejno dovoljenje imele, a so njihovi lastniki goljufali z nedovoljenimi legli. tako je bilo včasih. Danes pa je velika večina nerodovniških X pasemskih psov produkt industrijske reje v pasjih farmah, kjer psi živijo v obupnih razmerah. Ni nujno, da takega mladiča kupiš ravno pri preprodajalcu, tudi veliko mladičev, ki jih ponujajo kot domače leglo je dejansko od tam.

Torej: tvoj pekinezerček ni mešanec ampak je Xpekinezer - ponaredek, enako kot kitajska majčka s krokodilčkom.


roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 15 Februar 2011, 18:21:35
 ;D

Jaz že kar dolgo nisem videla po cesti pravega pekinezerja, srečujem same "pekemezerje"-ponaredke, ki večinoma sličijo bolj na tibetanskega španjela kot na pekinezerja.
Žalostno.




bambi01

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 16 Februar 2011, 09:00:50
Ja, se strinjam, tudi v mojem koncu je veliko psov, ki so bolj podobni Tibetanskemu Španjelu, kot pa Pekinezerju, pa lastniki vseeno trdijo da so Pekinezerji, ker so jih kot to tudi kupili. Na srečo jih je veliko steriliziranih in kastriranih da se potem ne razmnožujejo in jih nevešči lastniki naprej ne prodajajo.
Kar pa se tiče rodovnika- pred 15 leti sem dobila Španjela, ki je bil 6 v leglu in ni dobil rodovnika, meni so ga podarili, ker ga lastniki preprosto niso mogli usmrtiti. Živel je 14 let, nikoli mi ni bilo žal da sem ga vzela. V tem času se je paril 2x z sosedovo psičko- ušla sta čez plot- tako da nismo imeli kaj. Psička, Španjelka z rodovnikom je imela 2x po 6 mladičev, katere so oddali ( in ne prodali ) in ti psički so bili čistokrvni Španjeli. In potem takem bi se zopet našel nekdo ki bi trdil, da je pes brez rodovnika mešanec.V velikih primerih bo to držalo, ne pa povsod. Me jezi, ko nekateri trdijo in na koncu še zmerjajo lastnike, da je žalostno da imajo psa, če ne vejo osnovnih podatkov o njih.
Želim vam lep dan.



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #18 : 16 Februar 2011, 10:44:27
Če je bil šesti v leglu, bi moral vseeno dobiti rodovnik. Dobilo ga je sedem mladičev. Poleg tega pred petnajstimi leti NISO VEČ odstranjevali "odvečne" mladiče iz legel in so VSI mladiči dobili rodovnik.

Torej so te po vsem sodeč ogoljufali.



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 16 Februar 2011, 11:42:46
jaz bi pa samo dodal da ni važno ali je pes z rodovnikom, brez njega mešanec ali kar koli drugega,
če je lastniku všeč je to najbol važno.
Pa zavedati se moramo da več kot 90% lastnikov ne ve veliko o standardih pasem!
tko da če en svojmu ovčarju reče pikinezer ker mu je blo tko rečeno ob prodaji je pač nerazgledan!:)
samo naj ima svoje veselje in svoj prav, dokler lepo in dobro skrbi za svojega ljubljenčka!

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #20 : 16 Februar 2011, 12:08:57
Mene tudi nič ne moti, če nekdo svojega psa imenuje pekinezer ne glede na to, kako izgleda. Preprosto zato, ker pekinezer ni ime nobene pasme. ;)





Andie

  • *
    • Prispevkov: 80
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 16 Februar 2011, 12:13:22
tko da če en svojmu ovčarju reče pikinezer ker mu je blo tko rečeno ob prodaji je pač nerazgledan!:)
samo naj ima svoje veselje in svoj prav, dokler lepo in dobro skrbi za svojega ljubljenčka!

To je seveda res, vendar pa bi človek pričakoval da če nekdo že kupi/dobi psa, da se malo 'razgleda'. Pogoogla pasmo, prebere malo o negi, prehrani, potencialnih boleznih... In potem kmalu ugotovi da njegov ovčar v resnici ni podoben pekinezerju. Saj še za nov hladilnik navodila za uporabo prebereš :)
Si pa vsak mešanček zasluži čisto enako dobro življenje kot rodovniški pes.



jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 16 Februar 2011, 13:06:22
andie si čist strinjam, le da glede na kake srečaš si jih veliko ne vzame tega časa >:(

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


bambi01

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #23 : 24 Februar 2011, 13:06:50
kalsang

nihče me ni ogoljufal, ker sem mladička dobila zastonj in vseeno mi je bilo ali je mešanec, ali ne. In nisem se poglabljala v debate kaj, zakaj, kako........ prav vseeno mi je bilo in mi je še vedno.
Lepo se imejte. :)



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #24 : 24 Februar 2011, 14:01:49
Kar ne spremeni dejstva, da so ti lagali, saj pred petnajstimi leti ni bilo več prakse odstranjevanja odvečnih mladičev v leglu in podeljevanja omejenega števila rodovnikov, temveč so VSI mladiči v leglu že takrat dobili rodovnik.

Meni je tudi vseeno, kaj in kako je bilo s tvojim psom, ni mi pa vseeno, če se na forum pišejo neresnične informacije. ;)



bambi01

  • *
    • Prispevkov: 15
    • Točke: 0
Odgovori #25 : 24 Februar 2011, 18:40:18
Kakor sem jaz seznanjena, so vsi psi v leglu dobili rodovnik od  leta 1995 naprej, pred tem pa samo 5 mladičev v leglu. Naš kuža je bil skoten 10.11.1994 in živel je do 3.6.2010. Mogoče pa se motim, ne bom trdila, napišem to, kar mi povedo ljudje ki so vešči teh stvari in ne tisti ki mislijo da vse vejo.
Bova kar končale z to debato, ker ne pelje nikamor.
Raje povej kakšnega domačega ljubljenčka imaš?? Koliko je star-a?! Verjetno Pekinezerja, ker si na tem forumu?! :-[
Ali se motim?!
Moja pikica bo kmalu stara 4 mesece imam pa še Zlato prinašalko katera ima 1 leto. Dve kosmate nagajivke. ;)



BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 24 Februar 2011, 18:49:25
Samo 6 let je bil star...žal mi je.



Inanna

  • *
    • Prispevkov: 1.960
    • Točke: 0
Odgovori #27 : 24 Februar 2011, 21:49:11
Samo 6 let je bil star...žal mi je.
???


BiancaBučko

  • *
    • Prispevkov: 231
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 25 Februar 2011, 08:19:21
 ;D narobe sem zračunala, jaz pa moja matematika  :-[ 16 let, no, to je pa lepa starost. Se opravičujem.  :)



sp30

  • *
    • Prispevkov: 292
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 25 Februar 2011, 08:24:15
...