Ši-cu [Shih Tzu]

Karmen_ss · 670881

MANDY

  • Gost
Odgovori #1260 : 17 Maj 2011, 11:55:29
Pozdrav, evo dokaz kako zna Ši-cu leteti.










kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1261 : 17 Maj 2011, 12:56:06
Srce malo aerodinamično!  :-*



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1262 : 18 Maj 2011, 14:36:53
Še leteči Pan  :D


"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1263 : 18 Maj 2011, 15:34:49
Že na FB občudovala! A niso eni taki mali kitajski zmaji, ko takole lebdijo v zraku!  >:D :-*



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1264 : 18 Maj 2011, 15:46:14
Ja shih tzuji majo čisto poseben stil.  :-*

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1265 : 21 Maj 2011, 21:32:08
Da malo pohvalim mojega malega zmaja. Danes sva bila ponovno na tekmi in sva super odtekla oba teka brez napak.  :o Čisto totalno ponosna. Pristala sva na odličnem, toda nehvaležnem 4 mestu. Vendar bo prišel čas, ko bo tudi shih tzu stal na stopničkah!  :P

Filmček še pride, ko ga zmontiram.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1266 : 22 Maj 2011, 15:06:08
Bravo! Carja! :)




rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1267 : 22 Maj 2011, 21:59:37
Samo on ne more, da ne bi sodika pozdravil in tukaj sva zapravila stopničke. Ampak glede na to kako mi je lani tekel sem res vesela.  ;D

Kalsang kaj pa kaj vi počnete? Bo kaj novih slikic, da ne bom samo jaz lepila slikce.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1268 : 22 Maj 2011, 23:05:25

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1269 : 23 Maj 2011, 10:15:24
Kako sta luštna! Pa tisti izlet do sodnika je tako simpatičen, da mora bit, no... Pan je pač vljuden kuža! ;)

Mi pa nimamo nobenih novih slikic. Samo s terapij, ampak tistih ne smem objavljat... Drugače sta pa Pamo in Tara zdaj polno zaposleni s terapijami, ta teden imata kar tri... RO sta pa obesile na klin. Zdaj treniram bolj z Ajko, ki je itak čisti fenomen. Junija greva na B-bh, potem pa ob prvi priliki na izpit iz ROI. ;)




muffy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1270 : 25 Maj 2011, 19:57:05
Hojla! Sem nova na tem forumu in še ne vem čisto točno kako deluje, tako da se opravičujem če se bom kje kaj zmotila  :-[ .
Sem ponosna lastnica Shih-tzuja z imenom Muffy, kateri je star dobro leto (nažalost rodovnika nima). Zelo me zanima če kdo ve kakšno frizuro imajo navadno Shih-tzuji in zelo bi bila vesela kakšne slike, da vidim kako to zgleda, saj ga bomo kmalu postrigli.
Zanima pa me tudi če ima kdo takšnega Shih- tzuja, ki je malo večji kot po merilu, ki naj bi ustrezalo tej pasmi, saj je moj cukrček bil največji, najglasnejši in tudi najdebelejši samček v leglu!! >:D Zato je velik slabih 40 cm ima pa ZELO močne noge in dobro razvito telo, ter je pravi mali športnik (problem je samo velikost ostalo gobček naprimer ima po merilu). Zelo bi bila vesela tudi če bi kdo napisal kaj dodajate svojemu psičku poleg briketov in konzerev (domača hrana). Aja, pa še to ali je dobro dati Shih-tzuja kastrirati? Ali je res , da naj bi nato izgubili svoj karakter, kajti tega si ne želim!!!! :( Najlepša hvala za odgovore!

Lp Mia in Muffy. ???

lp mia in muffy


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1271 : 25 Maj 2011, 23:40:58
Pozdravljena!

Če grem kar po vrsti: Frizura za shih tzuja ni "predpisana" ali "priporočena", saj se jih po pasemskem standardu oziroma za razstave ne striže. Zato se šicuje striže pač po okusu posameznega lastnika in kaj posameznemu psu najbolj pristoji, kar bo vedel povedati dober pasji frizer.
Glede višine: standard predpisuje, da je shih tzu lahko visok do 27 cm, tolerira se 1-2 cm več, če je drugače pes skladen in lep, pa še to samo pogojno in samo pri samcih. 40 cm plečne višine ni nikakor "malo več" temveč ogromno preveč. Seveda imaš svojega Muffyja rada in je zate naj, naj pes na tem svetu, ampak če govorimo o tem, kakšen naj bi bil shih tzu, žal tvoj Muffy glede na povedano močno odstopa od zaželenega. Pri tako visokem psu tudi drugi proporci ne štimajo. Gobček še zdaleč ni edini kriterij. Za primerjavo, moji psici sta visoki med 26 in 27 cm in veljata za večji. V primerjavi s tvojim pa bi bili majhni... Med rodovniškimi shih tzuji tako visokega psa kot je tvoj ne boš našla.
Zaradi kastracije tvoj Muffy ne bo izgubil svojega značaja, temveč se mu bo omilil spolni nagon.

lp



muffy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1272 : 26 Maj 2011, 13:56:42
Najlepša hvala za odgovore samo jaz sem ga izmerila od tal pa do glave tak da pol pride glih 28 cm do začetka vratu. Kaj potem ima približno vredu višino ker vsi govorijo kako je velik njegove sestre in brati pa 2 krat manjši ena celo 3 krat.
 Lp Mia

lp mia in muffy


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1273 : 26 Maj 2011, 19:38:58
Izmeriti ga moraš ob strani sprednje noge do vrha plečke, se pravi tam, kjer so lopatice. ;)

28 cm je vsekakor bolje kot 40 cm. Kot sem rekla, standard določa plečno višino do 27 cm, kar pomeni, da je tvoj kuža tik nad zgornjo mejo predpisane višine.



muffy

  • *
    • Prispevkov: 4
    • Točke: 0
Odgovori #1274 : 27 Maj 2011, 17:52:45
aha ok najlepša hvala za vse odgovore!!
lp mia

lp mia in muffy


ren10

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #1275 : 30 Maj 2011, 14:01:57
Evo tudi naš dan na CAC Hrušica je bil uspešen. Črna samička Misty je dobila CAC, samček Čombe pa CAC in BOB ;D ;D



ren10

  • *
    • Prispevkov: 14
    • Točke: 0
Odgovori #1276 : 30 Maj 2011, 14:03:09
Ah, ta se je pa skrila prej  >:(, spada k prejšnji objavi .



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1277 : 30 Maj 2011, 14:18:56
čestitke za uspehe!

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1278 : 30 Maj 2011, 19:36:49
Še tukaj čestitke! :)



Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1279 : 31 Maj 2011, 14:09:12
Čestitke!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1280 : 12 Junij 2011, 21:27:30
Hej!

Mi2 se javljama samo z eno slikico:  ;D



Kako ste kaj? Kaj drugače kaj počnete s shih tzuji? Mi2 sva se totalno vrgla v agility. Ponavadi naju na tekmah zabaše čas, ampak se ne sekiram preveč, ker sem ful vesela, da mi spet lavfa tako kot je treba. Sicer se vake toliko spomni na kakšni tekmi in dobi preblisk, da on ne bi v tunel ali na most. Ampak to je čisto tipična shih tzujska.  ::)

p.s.: še en filmček iz LJutomerja: https://www.facebook.com/video/video.php?v=2051654022061&saved

lp
maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1281 : 18 Junij 2011, 16:52:21
Super sta.



Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1282 : 19 Junij 2011, 14:40:04
Rapgirl kje treniraš agility?

Razmišljam da bi mogoče z Ajško tudi začeli...se mi zdi da bo to ravno prav za njeno "energijo".



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1283 : 19 Junij 2011, 14:55:31
Trenutno treniram v Duplici, pa doma malo (imam nekaj ovir). Iz kje pa si drugače?
Pri shih tzujih je tako, da ti vedno znova pripravijo presenečenje. Recimo na prejšni tekmi se mu ni dopadel most, na včerajšni pa se mu niso dopadli tuneli.  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1284 : 19 Junij 2011, 20:09:33
Hej!

Rapgirl...čestitke za tvojega Pana, res lepo dela na tekmah. Žepek pa dela samo na domačem terenu, ga bom enkrat posnela, da bo tudi on pokazal, kaj zna.  ;)

Smo pa pri nas žalostni, ker ima Žepek boga jajčka (si jih je mali zlizal do mesa, ker je imel noter klopa  >:() in se to celi celo večnost, sploh ker imajo to neumno pozo ležanja z iztegnjenimi tačkami nazaj in si jih vedno mečka, ko se že pokrije preko kožica, se ponovno razpre ko se vlači po tleh.... >:(  in posledično ne bomo šli opravljat RO izpita  :(  Bo moral počakat do jeseni, da bo uradno izobražen shih-tzu  ;)

Tinka83...obilo energije ni nujno predpogoj za uspešno delo v agilityju, kot je pogosto napačno mnenje. Vprašanje je, če je tvoji psički v užitek pogosto skakanje in dirkanje na polno in koncentrirano delo na razdalji. Žepku je recimo veliko ljubši RO, ker je lahko ob meni, veliko raje dela ob meni in mu oddaljevanje od mene ne leži najbolj, zato agility delava le občasno, da pač malo razmiga svoje mišice, ker tudi dirkanje na polno in dolgo ni njegovemu dostojanstvu primerno  ;).

Lp,
Tina

Sreča se skriva v shih-tzujih. :)


Tinka83

  • *
    • Prispevkov: 81
    • Točke: 0
Odgovori #1285 : 25 Junij 2011, 16:16:07
Rapgirl...midve z Ajšo sva iz Zasavja-natančneje iz Izlak.

Felina...domnevam da bo Ajši agiliti ustrezal ravno zaradi tega dirkanja in preskakovanja...sicer pa pri šicujih nikoli ne veš...lahko se motim. RO pomoje ne bo za njo ker je to mogoče bolj koncentrirano sodelovanje...Ajša ma pa včasih omejeno toleranco. ;)



kaaaaaaaaaarin

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #1286 : 02 Julij 2011, 14:38:30
živjo!
sem nova na forumu.doma imam ši-cuja Montija,star je 6 mesecev.  :-[
nekaj me zanima..
danes je bruhal - pred tem je jedel brikete z juho(narejeno s kocko). je morda s tem kaj narobe? zelo me skrbi,saj še nikoli ni bruhal,driske pa zdaj tudi nima.  ???
že v naprej se vam zahvaljujem za odgovore! :-*



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #1287 : 02 Julij 2011, 18:09:57
Zelo možno, da je bruhal zaradi juhe. Jušna kocka je za pse preveč začinjena.



Lion Dog

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #1288 : 23 Avgust 2011, 18:51:53
Ojla,
popolnoma nov tukaj.
Me je naš tamal ši cu prisilil, da kej napišem.
Star je 3 mesece in vsi se učimo.

Me pa še posebno zanima, če je to normalno, da skoraj vedno lula v svoje ležišče. Kamorkoli ga postavimo mu bo tam najbolje.

Prosim za nasvet oz. če je to O.K. :'(

Lp

LD



Felina

  • *
    • Prispevkov: 1.539
    • Točke: 3
Odgovori #1289 : 26 Avgust 2011, 16:23:45
Načeloma to ni normalno za pse iz pravilno oskrbljene vzreje, je pa zelo značilno za pse, ki so rasli v premajhnih ogradah, brez možnosti olajšanja vstran od svojega ležišča. Načeloma je pes čista žival, ki si ne bo onesnaževala ležišča, je pa problem pri psih, ki niso imeli zgodnje socializacije.

Rešitev je samo v doslednem opazovanju psa in vztrajanju, da potrebo opravi zunaj in potrjevanje želenega vedenja in izogibanju možnosti, da jo opravlja na neprimernih mestih. Pri takšnih psih zna trajati nekoliko dlje, ampak ni kakšna velika znanost ali takšna stvar, da je ne bi preživeli ;)


Sreča se skriva v shih-tzujih. :)