Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1170751

anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2640 : 15 Oktober 2014, 19:34:26
Mi smo imeli tudi letos bolhe. Tudi jaz sem najprej iskala tisti sprej za dezinfekcijo hlevov, a se ga ne da dobiti več. Oba psa sta dobila Frontline ampulo, potem pa sem tri tedne sesala stanovanje na 3 dni, enkrat tedensko pa še s parnim čistilcem počistila celo stanovanje. Po enem tednu bolh nisem več videla, še vedno pa dobivata ampule na 3-4 tedne. Drugih sprejev zaradi dojenčka nisem hotela uporabljati. Torej zadnje tri mesece dobivata ampulo na en mesec in tako bo še nekaj mesecev.







čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2641 : 16 Oktober 2014, 07:35:59
A ne piše na navodilih od frontline da proti bolham deluje 3 mesece? Potem lahko razpotegneš dajanje ampul...Razen, če psa skopaš s šamponom vmes.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #2642 : 16 Oktober 2014, 09:37:42
Desektina se res ne dobi vec.

battito animale


anča

  • *
    • Prispevkov: 148
    • Točke: 0
  • Spike
Odgovori #2643 : 16 Oktober 2014, 10:03:21
A ne piše na navodilih od frontline da proti bolham deluje 3 mesece? Potem lahko razpotegneš dajanje ampul...Razen, če psa skopaš s šamponom vmes.

Da, piše da naj bi deloval 3 mesece. Ampak glede na to, da naj bi bil razvojni cikel bolh cca 3 tedne, sem se odločila, da bom raje prvih nekaj mesecev vzdrževala višjo oz. vsaj enakomerno koncentracijo insekticida. S hladnejšimi meseci bom pa podaljševala čas aplikacij in upala, da smo se znebili golazni.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2644 : 13 November 2014, 12:53:22
Ginny se je dober mesec po tem, ko je dobila Frontline, spet začela praskati in grizt, ker je očitno spet nekje pobrala bolhe  :-X. Tako, da Frontline zgleda ne deluje 3 mesece...

Zaradi deževnega vremena sem razmišljala, da bi probala Nexgard, ki sem ga potem tudi kupila, ampak mislim, da ga ne bom več, ker deluje samo tako, da ubije prisesane klope in bolhe, ne deluje pa preventivno  ::) Mi je žal, da nisem tega prej prebrala.

Če koga zanima več o učinkovini Afoksolaner, ki jo NexGard vsebuje: http://parasitipedia.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2730&Itemid=2971

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #2645 : 13 November 2014, 13:31:05
Mi uporabljamo Advantix in nikoli ni bilo nobenega problema. Klopi so na njej pocrkali, še preden so jo uspeli pičiti. Bolh pa še nikoli nisem videla... no, bom raje potrkala, ker nikoli ne veš...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2646 : 13 November 2014, 13:45:53
Pa vidiš bolhe? Ker nam se tamala vedno začne čohat ko ampula proti enim nebodijihtreba popusti, vendar to niso bolhe ker bi jih drugače vsi imeli. Frontline je sicer za bolhe in klope, sam zgleda more še na eno drugo zadevo delovat.



Asja

  • *
    • Prispevkov: 161
    • Točke: 1
Odgovori #2647 : 13 November 2014, 13:47:03
Nimam pojma, mogoče so že kdaj bile, pa nisem bila pozorna  ;D
Da bi se pa tako očitno praskala, da bi posumila, pa se še ni zgodilo.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2648 : 13 November 2014, 16:51:37
Letos jih je imela 3x in enkrat sem eno bolho uspela najt, vsakič pa kakšen drekec in spremembe na koži (pomoje ugrizi) - vsakič se pojavljajo enake oblike, na različnih mestih. Mislim, da ne grejo na nikogar drugega zato, ker jih ni veliko in je Ginny samo občutljiva na njihove ugrize in se že pri eni bolhi začne precej praskat in grizt. Da grejo na človeka jih, morajo bit sestradane in mora jih bit toliko, da kar mrgolijo.
Pravijo, da je letos noro glede bolh, ker je bilo toliko vlage. Rabijo namreč precej vlažen zrak, da lahko izpolnijo svoj življenjski krog.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"



LiliTheLab

  • *
    • Prispevkov: 126
    • Točke: 0
  • Black beauty
Odgovori #2650 : 19 November 2014, 11:05:34
(Do) kdaj pa sploh je sezona bolh in klopov? Al je boljše, če skozi celo leto nosi ovratnico proti njim?

"Rep psa maha s srcem." (Martin Buxbaum)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2651 : 19 November 2014, 11:13:06
Bolhe so lahko aktivne celo leto. Sploh, če imaš kake ježe, prostoživeče mačke ali še huje podgane v kleti ipd v okolici. Zanesljiva zaščita prtoti klopom je zmrazal in sneg-zima v pravem pomenu besede. Ves preostali čas pa znajo biti aktivni. Teorija, da so aktivini  do padca pod 7 stopnjij je šla v vodo, ker so lani bli zelo aktivni tudi pri malo nad 0 stopinj...

Nisem sigurna ali je vreme tudi na klope vplivalo negativno, ampak že nekaj mesecev smo varni pred njimi, sploh ne opazim kakšnega, da bi lezel. :/  Zdaj je ravno 7 mesec Foresto ovratnice. Ampak pred tem je tudi dobivala klope, vsaj kakšnega na mesec.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2652 : 21 December 2014, 21:26:32
hej

Je zdaj ze kdo sprobal Nexgard?  :-[ Moj veterinar dobiva same pozitivne odzive strank, nic stranskih ucinkov.. Jaz pa se vedno ne vem..  :-\

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


vidka

  • *
    • Prispevkov: 36
    • Točke: 0
Odgovori #2653 : 29 December 2014, 20:47:37
Ali ve kdo,če stronhold pobije bolhe in gliste,ker jaz sem ga dala pa bolh ni več,gliste so pa še izbruhane žive?



diva1

  • *
    • Prispevkov: 532
    • Točke: 0
Odgovori #2654 : 29 December 2014, 23:42:19
hej

Je zdaj ze kdo sprobal Nexgard?  :-[ Moj veterinar dobiva same pozitivne odzive strank, nic stranskih ucinkov.. Jaz pa se vedno ne vem..  :-\


Nexgard? A so to tablete za zatiranje bolh? Ja, tudi mene zanima, kako deujejo te tablete, tako, da bom tudi jaz vesela kakšnega feed backa. Hvala.



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2655 : 30 December 2014, 10:37:34
Ovčka:

Zaradi deževnega vremena sem razmišljala, da bi probala Nexgard, ki sem ga potem tudi kupila, ampak mislim, da ga ne bom več, ker deluje samo tako, da ubije prisesane klope in bolhe, ne deluje pa preventivno  ::) Mi je žal, da nisem tega prej prebrala.

Če koga zanima več o učinkovini Afoksolaner, ki jo NexGard vsebuje: http://parasitipedia.net/index.php?option=com_content&view=article&id=2730&Itemid=2971

Ni bilo pa nobenih stranskih učinkov.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #2656 : 30 December 2014, 17:37:49
Aaa, tole pa spregledala..  :-[ Hvala!

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2657 : 30 December 2014, 21:59:36
Jaz sem mojemu enkrat dala nexgard in mu je res takoj ubil vse bolhe, ampak nočem niti pomislit, kaj je notr. Potem, ko sem ga s certifectom skoraj ubila, sem izključno na naravi in preventivi: elektronski odganjalec, pivski kvas, česnovo olje in elektronski glavnik proti bolham. Poleti smo vseskozi v gozdu in sem našla samo enega klopa (je po njem lezel, se ni prisesal), bolh pa letos sploh ni imel.
Ne vem - pri nas to pomaga, eni pravijo, da jim ne pomaga, je verjetno tudi od psa do psa odvisno. Pa js se ful "bojim" bolh, ker je med drugim alergičen tudi na pik bolšji pik in lahko že ena sama bolha pri nas naredi celo štalo.

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2658 : 31 December 2014, 07:49:46
Jaz pa obratno. Odkar je bila pozitivna na anaplazmozo in sem dala okoli 100€ za antibiotike. Raje uporabim nevrotoksine za pobijanje in odganjanje klopov. Pred tem sem preizkusila marsikaj, pa je vedno dobivala klope. Zdaleč najbolj učinkovit je bil Ex SPot. Naslednjo sezono sprobam Scalibor. Tisti čas, ko niso aktivni, pa na njo ne dajem ničesar.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


luizagrooks

  • *
    • Prispevkov: 38
    • Točke: 0
Odgovori #2659 : 31 December 2014, 10:45:27
Ja sej...vsak mora ugotovi, kaj mu ustreza...
Jaz se recimo ne špricam niti z autanom niti ne uporabljam ničesar proti klopom/komarjem in me nč ne napade, moj fant je oborožen kot vojak, pa skoz popikan in poln klopov  :o

Psi so čudeži s tacami.
Poceni pasja kuharija
Join me :)


SallyCinnamon

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2660 : 02 Januar 2015, 20:52:41
Pozdravljeni, morda je kdo že postavil isto vprašanje, ampak je tema tako obširna, da nisem prebrala vseh postov :( se opravičujem :) Zanima me, če je, oziroma v kolikšni meri je ovratnica proti zajedavcem škodljiva za psa, če jo grize, oziroma se je dotika z gobčkom. Pri fantu imajo namreč psičko, ki ima ovratnico (ne vem točno katere znamke) gor skoraj celo leto. Ko se z mojo igrata, pa se skozi grizeta ravno v tem področju, in ji potem včasih še nekaj časa po tej ovratnici smrdi iz gobčka. Je lahko kaj narobe? Najlepša hvala za odgovore ^^



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2661 : 02 Januar 2015, 20:58:44
Načeloma ne. Psi se v večini grickajo za vrat in to morajo proizvajalci vzeti v zakup.  Do sedaj sem uporabila nekaj različnih ovratnic in ni bilo težav zaradi tega.

Je pa problem pri ampulah. Tisto noč, pred spanjem, ko se nakapajo pes/mačka ne sme lizat mesta, dokler se ampula ne posuši, vpije v kožno sloj.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SallyCinnamon

  • *
    • Prispevkov: 6
    • Točke: 0
Odgovori #2662 : 02 Januar 2015, 21:15:12
Res hvala za tako hiter in obširen odgovor. ^^



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #2663 : 03 Januar 2015, 07:36:57
Mi smo imeli včeraj dva lepo debela prisesana klopa  ::)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2664 : 08 Marec 2015, 12:13:29
Je kdo letos že kupoval Scalibor? Zanima me, če se cene med prodajnimi mesti zelo razlikujejo.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2665 : 08 Marec 2015, 12:23:18
jaz sem ga v Italiji za 24,30€, ker sem pozabla, da je Foresto cenejša varianta, ker traja 8 mesecev :P

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


k94lif

  • *
    • Prispevkov: 107
    • Točke: 0
Odgovori #2666 : 08 Marec 2015, 13:22:50
Scalibor (ta večji) je v Izoli na vet skoraj €18.



Jamsi

  • *
    • Prispevkov: 497
    • Točke: 0
Odgovori #2667 : 15 Marec 2015, 09:20:59
Pozdravljeni,

do sedaj sem bila pristaš Scalibor ovratnice, me pa zanima kakšne imate izkušnje z obeskom Antiobio?
http://www.aro.si/hrana-za-pse-znamke/detail/412-obeski-in-elektronski-odganjalci-klopov-in-bolh/flypage/4621-anibio-tic-clip-obesek-proti-klopom-in-bolham?sef=hcfp

Hvala :-)



Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #2668 : 15 Marec 2015, 15:37:30

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2669 : 15 Marec 2015, 16:32:18
 Pri nas ni bil OK, ampak to verjetno zaradi slabe krvne slike takrat. Ena lastnica, je svoji hrtici kupila že drugega, ker je bila zadovoljna z izdelkom.
 

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!