PROSIM KLIKNI! POTREBUJEM NUJNO POMOČ! :(

Arwenx · 1869

Arwenx

  • *
    • Prispevkov: 3
    • Točke: 0
: 17 Marec 2015, 17:59:58
Kot ste že prebrali iz naslova potrebujem nujno pomoč.. In sicer o ZAJCIH oz KUNCIH. Imam leto dni staro orjakinjo ki je dva dni nazaj skotila 6 mladičkov, ampak so nažalost poginili že prvo noč, saj je samica razdrla gnezno in so zmrznili.. :( !!!Danes pa je samec predrl ograjo oz steno, ki ga ločuje od samice in jo še enkrat naskočil. To sem videla šele, ko sta (kot je izgledalo) končala.. Zanima me, ali je to bilo nevarno za samico, glede na to, da je dva dni nazaj kotila? In kaj se lahko zgodi v najslabšem primeru.. Kako naj ravnam? Prosim, da neprimerne opazke zadržite zase, saj smo zelo odgovorni glede naših orjakov, vendar je samec te dni čisto podivjal..  ??? Hvala za vse odgovore..
Lep pozdrav,
Arwen

Na tem profilu sva dve sestri, ena živi v Sežani, druga pa v Mislinji.


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 17 Marec 2015, 18:10:55
Samec je podivjal, ker je samica ob/po kotitvi najbolj plodna tako da imate najverjetneje spet brejo in začnite odštevat 31 dni. Tole parjenje je sicer priporočljivo, ker ji s paritvijo usahne mleko in je manj možnosti za mastitis, vseeno pa pregledujte seske da ne bo težav. Za drugič paimej v glavi, da lahko zmrznjene mladiče pogosto "oživiš" s toploto. Vidiš po nohtkih, ko so temno rdeči je fertik, do takrat se pa še da kaj storit.



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 17 Marec 2015, 18:39:45
Sicer ne vem veliko o brejosti in taktrtni oskrbi za kunce, ampak jaz sem takrat ko smo iz trgovine prinesli brejo morsko prašičko, sem ji ko je skotila nad kletko kjer so bili tamali nastavila grelno žarnico, poskusite še vi. :)



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #3 : 17 Marec 2015, 18:54:02
Nikakor z grelno lučko, razen če nisi 24/7 zraven in jih nočeš skuhat.



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 17 Marec 2015, 19:22:02
Jaz sem jo imela kar dvignjeno, tako da je bilo nad tistim delom okoli 24 stopinj več 100% ne, vsaj ne na tisti oddaljenosti, se je pa res bolj samica grela. Je pa tudi odvisno od moči in oddaljenosti žarnice, ne sme bit prevroče ). So pa kunci resnično čisto drugačni.



Sasha01

  • *
    • Prispevkov: 54
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 17 Marec 2015, 19:26:43
če imate v stanovanju, kjer se kunčica nahaja dovolj toplo in temperatura ne niha, potem je grelna žarnica čisti nesmisel.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #6 : 17 Marec 2015, 19:57:34
Tamali ne tekajo prosto okoli kot prašički, ampak so zaviti v kup dlake, ki jih varuje tudi pri minusu. Če mama ne skrbi za njih pravilno, jih ne pokriva, je za narest en kup stvari, žarnice ni med njimi.
Na ogromno vprašanj se najde odgovor tule http://rabbittalk.com/



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 18 Marec 2015, 07:58:53
Naredi zaboj, kotilnico za mladiče. V knjigi Reja Kuncev, ki bi jo skoraj vsaka knjižnica lahko imela imaš skicirano, kaj imam jaz v mislih. Lahko pa pobaraš društvo gojiteljev malih živali.

Predvidevam, da se gre za kunce v kunčnikih, no notranjih.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!