pasji frizer

shinegirl · 217719

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #360 : 07 April 2011, 20:15:30
Vem da imam prav in ostajam pri tem kar sem rekla, ker ni večje bedarije od tega...sem videla kar nekaj takih pobritih psov, od nemcev do bernardincev in je to živa katastrofa od dlake in mnogo težje po britju za negovati.
in izgovor dajim pol ni vroče...mislim sori samo dajte si pogledati osnove... pobriti pes se bo na soncu hitreje pregrel, ker nima nobene zaščite in sonce pripeka dobesedno skoraj na kožo, tako da o tem da jim je manj vroče  ::) ::) ::)

je pa dosti enostavna izbira za vse ki nočejo imeti opravka z dlako, goli pes :):):)  :P BTW goli psi pa imajo že v osnovi višjo telesno t in mogoče malo bolj zdržijo vročino :)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #361 : 08 April 2011, 00:02:05
Mojga pobere od vročine, če ga poleti pustim v naravni dlaki..

Bi pa rabila telefonsko od simpatične frizerke, ki opravlja svoje storitve v Mariboru in Celju. Pozabla ime, pozabla kako se salonu reče..  :-[ Je pa za ruse specializirana.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #362 : 08 April 2011, 07:36:45
Kolikor vem se ruse itak striže na frizuro in imajo čisto drug tip dlake ali? Tako da ne moreš primerjati rusa in pse z krajšo dvojno dlako  ::)


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #363 : 08 April 2011, 11:30:10
Ne primerjam. Pravim, da mojga pobere od vročine, če ga ne postrižem. Nekatere ruse poleti brijejo, da jim ni tako vroče, vsaj en primerek najdeš v Lj. Dlaka na pobritih mestih (ko zraste) je iste kvalitete kot sosednja, ki se le postriže. Pri mojem psu.

Tko, spet sem nekaj povedala, da ne boš z raznimi  ::) uletavala, kot da smo vsi razn tebe glupi kot noč.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #364 : 08 April 2011, 12:44:48
Madona eni pa nimate potrpljenja sploh :) Preberi si poste še enkrat pa boš videla kako in kaj :) Jaz nobenega ne žalim, samo žal sem srečala veliko ljudi ki kupijo psa in nimajo pojma kaj to pomeni, in da pes pušča dlako in pridejo z raznimi da mu je vroče....  ::) ::) A se pogovarjamo ali smo nestrpni :)

Tako da še enkrat :) Rusi se itak strižejo, dlaka je čisto nekaj drugega in to ni dlaka psa z dvojno podlanko tipa nemci ali zlati prinašalci ali borderji. In ne moreš primerjati, ker če postrižeš rusa bo dlaka iste kvalitete boljkone, če pa postrižeš dlako zlatega prinašalca bo pa ratalo eno puhasta prevleka na psu, katastrofa za negovati in izgleda katastrofalno.

In vem da veliko ljudi tega ne ve, zato tudi komentiram. Če komu ni všeč pa naj ne bere ali ne vem :)


DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #365 : 08 April 2011, 12:48:19
Samo npr borderji, kolikor sem jih par videla pa vem da so bili prej pobriti, so imeli čisto ok dlako ko jim je nazaj zrasla.



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #366 : 08 April 2011, 14:00:23
Ja saj pol ko se dlaka čisto zamenja se vrne v prvotno stanje, samo to traja en čas. Problem je tisto vmesno obdobje, dokler se dlaka ne zamenja popolnoma.



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #367 : 08 April 2011, 14:11:49
Mojga pobere od vročine, če ga poleti pustim v naravni dlaki..

Bi pa rabila telefonsko od simpatične frizerke, ki opravlja svoje storitve v Mariboru in Celju. Pozabla ime, pozabla kako se salonu reče..  :-[ Je pa za ruse specializirana.

Prav točno ne vem koga misliš mi pa pade na pamet Bojana - http://www.pasje-sanje.si/ Sicer dela v Žalcu in MB, vem pa da dela (tudi) ruse

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #368 : 08 April 2011, 15:28:52
Hvala. Sicer ni taprava, sam sprobal jo bomo pa ziher  :)



andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #369 : 08 April 2011, 17:20:35
Bi pa rabila telefonsko od simpatične frizerke, ki opravlja svoje storitve v Mariboru in Celju. Pozabla ime, pozabla kako se salonu reče..  :-[ Je pa za ruse specializirana.

Morda Pasji stil? http://www.pasji-stil.com/
Očitno sicer zdaj ne dela več v MB, ampak svoj čas zagotovo je.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #370 : 08 April 2011, 19:11:54
Tole ja, hvala  :) Toplo priporočam, Buda se kar topi pri njej.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #371 : 08 April 2011, 20:26:22
Madona eni pa nimate potrpljenja sploh :) Preberi si poste še enkrat pa boš videla kako in kaj :) Jaz nobenega ne žalim, samo žal sem srečala veliko ljudi ki kupijo psa in nimajo pojma kaj to pomeni, in da pes pušča dlako in pridejo z raznimi da mu je vroče....  ::) ::) A se pogovarjamo ali smo nestrpni :)

Tako da še enkrat :) Rusi se itak strižejo, dlaka je čisto nekaj drugega in to ni dlaka psa z dvojno podlanko tipa nemci ali zlati prinašalci ali borderji. In ne moreš primerjati, ker če postrižeš rusa bo dlaka iste kvalitete boljkone, če pa postrižeš dlako zlatega prinašalca bo pa ratalo eno puhasta prevleka na psu, katastrofa za negovati in izgleda katastrofalno.

In vem da veliko ljudi tega ne ve, zato tudi komentiram. Če komu ni všeč pa naj ne bere ali ne vem :)

Sorry tole niti slučajno ne drži  ::) Lani sem poleti pobrila Smarta, tip dlake je popolnoma enak kot je bil pred britjem, ni puhasta, ni nič daljša, nič se bolj ne vozlja, skratka popolnoma enaka kvaliteta dlake je. Letos bom tudi Rumbo :P ker je bilo prenašanje vročine definitivno boljše pa še klope, ki jih je pri nas ogromno smo veliko lažje našli.




botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #372 : 08 April 2011, 21:19:07
:) takoj po britju je bila dlaka ista? hja mogoče sem pa vse tiste ki sem jih jaz videla pa je dlaka drugače odreagirala dlaka.... verjaem pa da po enem letu zraste istadlak, normalno.

V živo sem videla pobrite bernardince, njufkote ter zlatkote, in nobeden ni izgledal ok recimo par tednov po britju. enako je pri mnogih pasmah z tršo dlako, kjer dobiš ven en puh če redno briješ psa.

Aja pa še to, jaz razumem pod britjem to ko se psa dejansko pobrije na dolžino dake 0,5cm ali manj. če pobriješ na 3 cm dolgo je pa samo krajšanje dlake.

No sicer pa velja, vsak dela s svojim psom kar želi :)


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #373 : 09 April 2011, 10:46:44
Bina ma že itak puhasto (krajšo dlako)...Pa se tudi poigravam z idejo, da bi jo pobrila. Mogoče še ni začela menjat dlake ker ima tako gosto. K sreči ima teta mašin in mizo, mogoč pa udejanjim.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


SunnyBean

  • *
    • Prispevkov: 68
    • Točke: 0
Odgovori #374 : 10 April 2011, 20:14:27
Jasna še dela v Mariboru, sp. Duplek je okolica MB :)



andreychika

  • *
    • Prispevkov: 64
    • Točke: 0
Odgovori #375 : 10 April 2011, 22:58:26
Heh, glede na to, da sem iz Maribora, vem. Ampak svoj čas je delala najprej na Gregorčičevi, potem tam pri Smetanovi, zdaj pa očitno v Dupleku.



maca

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #376 : 12 April 2011, 15:57:46
Pozdravljeni,

kar se tiče pasjih frizerjev MB, sem najbolj zadovoljna s Salonom za nego psov in muc Sanda, ker je pes pri njej v najboljših rokah. S psom ravna profesionalno, ga ne tepe in mu ne daje raznih past za pomiritev, kar pa za druge salone ne morem reči. Psom nudi nego na nivoju, zmeraj postriže kremplje in uredi tačke ter stopala, očisti ušesa in stisne žlezo. Pes je po striženju vesel in razigran (v drugih salonih je namreč bruhal in ni prišel k sebi še kakšne 3 dni po striženju). Načeloma ne reklamiram raznih salonov, pa tudi poimensko ne bom ozačevala tistih, s katerimi sem imela slabe izkušnje, ampak ta frizerka si zasluži vse pohvale.  :)



medo

  • *
    • Prispevkov: 637
    • Točke: 0
Odgovori #377 : 12 April 2011, 16:30:36
Jasna je baje  samo v CE :P

Kdor ima v srcu ljubezen,ima zmeraj komu kaj dati!

http://medo1.moj-album.com/


Lara88

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #378 : 19 April 2011, 18:32:02
A bi mi lahko mogoče kdo dal tel.št gospe Mance, ki striže v ljubljani in sicer nekje v rožni dolini? Prosim :)



po.rogina

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #379 : 24 April 2011, 13:53:20
a ve mogoče kdo, kje v okolici Črnomlja je pasji frizer??



Dogmania

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #380 : 28 April 2011, 09:29:47
Pozdravljeni!

V Grosupljem na Adamičevi cesti 2 smo odprli specializirano trgovino za male živali Dogmania, v sklopu katere deluje tudi salon za striženje in nego psov.
Frizerka ima večletne izkušnje tako pri urejanju psov po vaših željah ali pasemskih standardih.

Naročila sprejemamo po telefonu: 01/78 888 90 ali 040 831 553, lahko pa se oglasite tudi osebno.

Vabljeni  :)

Dogmania trgovina in salon za nego psov
Kadunčeva 4, Grosuplje
tel: 01/78-888-90 ali gsm: 040-831-553
Odprto: pon-petek: 9-19, sobota 8-13
[email protected]
http://dogmania.si/


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #381 : 28 April 2011, 10:33:56
Madona, vedno, ko berem tele debate, ali pa s kom govorim o trimanju, stripanju, britju ipd. mi je vsakič manj jasno, ker ampak res čisto vsak pove eno svojo varianto in od vsakega najbolje deluje njegova in se zgraža nad vsemi ostalimi. ::)








kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #382 : 28 April 2011, 11:32:47
Jasna je baje  samo v CE :P

Jasna - Pasji stil - definitivno deluje samo v Celju in nič več v Mariboru.



PasjiRaj

  • *
    • Prispevkov: 1
    • Točke: 0
Odgovori #383 : 15 December 2011, 15:49:57
Pozdrav vsem  :)

V neposredni bližini Ljubljane, na Škofljici, smo odprli Pasji raj, salon za nego in varstvo psov.

Novičke in dogajanje v salonu lahko spremljate na www.pasji-raj.si ali na naši FB strani https://www.facebook.com/pages/Pasji-raj/292021867491619, kjer je tudi bogata galerija slik. Seveda pa vas vabimo da se sami prepričate in nas obiščete.

V mesecu decembru vsak naš obiskovalec dobi prav posebno darilo  ;D

Lepe praznike vam želi Pia iz Pasjega raja  :-*



[attachment deleted by admin]



Čiste tačke

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #384 : 03 Januar 2012, 14:30:08
NOVO! PASJI SALON ČISTE TAČKE - BLED (Hotel Union)

Živjo,

obveščam vas, da se je na Bledu v decembru odprl nov salon za vaše kosmatinčke.
Vašega kuža uredimo v celoti in se mu posvetimo tako, da veselo miga z repkom, ko
odide iz našega salona.

Za vse dodatne informacije lahko obiščete našo spletno stran: www.ciste-tacke.si
ali pa nas spremljate na Facebooku: https://www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/Pasji-salon-%C4%8Ciste-ta%C4%8Dke/257062721019328

Lep začetek leta vam želim,

Teja



3Dive

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 37
    • Točke: 0
Odgovori #385 : 21 Januar 2014, 11:50:45
Mora pa vseeno biti neka bistvena razlika med furminatorjem in coat kingom, ker se prvi pri terierjih kao ne uporablja, drugi pa mislim da se uporablja bolj ali manj samo pri terierjih. Meni je vzrediteljica priporočala tedensko česanje s coat-kingom in tudi, ko psa pripeljem na striženje ga najprej počeše s coat-kingom, potem nadaljuje s trimerjem.
Sama sem sicer nekaj poskušala puliti dlako s prsti, pa se mi je zdelo, da se ni vse skupaj premaknilo nikamor in sem odnehala. Če je pa to resnično edini pravi način, bom vztrajala in se naučila.
A potem če puliš dlako s prsti/trimerjem ne populiš tudi poddlake zraven?
Med furminatorjem in CoatKingom je bistvena razlika. CoatKing z dolgimi zobci doseže poddlako in odmrlo učinkovito odstrani. Furminator poddlake ne doseže v enakem obsegu. Pri česanju s furminatorjem se konice vrhnje dlake poškodujejo. Če s CoatKingom porežete dlako to pomeni, da je že dolgo niste urejali. Pri redni uporabi CoatKing ne reže dlake, uspešno pa odstrani zrelo poddlako in vrhnjo dlako. Redno odstranjevanje dlake odmrle dlake je pomembno pri vseh pasmah, posebej pa to velja za terierje pri katerih furminator močno odsvetujem.
Pri trimanju s prsti ne boste uspeli odstraniti poddlake brez, da bi odstranili gornjo dlako. Pri trimanju s trimerjem pa ob izbiri pravega trimerja in tehnike lahko učinkovito odstranite vso zrelo dlako.



Asta

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #386 : 06 Februar 2014, 15:05:28
Novo!!
Potrebuje vaš štirinožni prijetelj kopanje,striženje, osebno nego (striženje krempljev, čiščenje ušes...)
Med striženjem so lahko lastniki zraven.

Dodatne informaceije na tel.: 031 589 909 - (Maja)

http://maja-doghandling.yolasite.com/nega-psov.php

Najdete nas v bližini Slovenskih Konjic in Dramlj.  ;D

Vse naštete storitve potekajo v sklopu dejavnosti Kluba Mladi Kinolog.

╔══╗
╚╗╔╝
╔╝(¯`v´¯)
╚══`.¸.Lhasa apso ♥♥

Lhasa Apso is my love!


http://maja-doghandling.yolasite.com/


imortelle

  • *
    • Prispevkov: 2
    • Točke: 0
Odgovori #387 : 15 April 2014, 21:42:11
Rada bi delila z vami, da imamo v Celju nov salon Tačka ( pri Veterinarni) in sem resnično navdušena nad samim delom in s punco, ki tam dela. Je zelo prijazna, ve kaj dela in moj Tay je odšel vesel iz salona, saj mu je bila do sedaj to grozna stvar. Toplo priporočam. Več info lahko najdete na FB: Pasji salon Tačka Celje....



iJazz

  • *
    • Prispevkov: 59
    • Točke: 0
  • p.s. I'm awesome
Odgovori #388 : 10 Junij 2014, 16:17:22
A pozna kdo kakega dobrega pasjega frizerja v bližini Maribora? (:


Dogmania

  • *
    • Prispevkov: 20
    • Točke: 0
Odgovori #389 : 18 Junij 2016, 10:45:05
Naš salon za nego psov (in muc) dela s polno paro .

vabljeni   :)


Dogmania trgovina in salon za nego psov
Kadunčeva 4, Grosuplje
tel: 01/78-888-90 ali gsm: 040-831-553
Odprto: pon-petek: 9-19, sobota 8-13
[email protected]
http://dogmania.si/