Tožiti psarno?

agility loving girl · 58328

andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #150 : 25 Marec 2008, 11:57:02
Meni se ne zdi tako hudo, kot je predstavljeno po vsem tem kar sem prebrala v sosednji temi. Za svoja dejanja je podala zanimive argumente in z zanimanjem bom prebrala nadaljevanje dnevnika. Sploh če stoji zadaj pasja psihologinja in z njo sodeluje

Sicer sem tudi jaz pristaš oddaje psa pri sedmih tednih.

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #151 : 25 Marec 2008, 12:08:00
Belgijski vzreditelj mojega borderja (več pasem, veliko legel, 30 let vzreje) j erekel tako- najbolj je 7 , drugo najboje je 10 tednov. 8, 9 je slabše. To je povedal po izkušnjah zveč sto mladiči različnih pasem.
Na podlagi česa pa je zakon določil ravno  magičnih 9 tednov, za vse pasme pa ne vem. Bi me pa zelo zanimalo

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #152 : 25 Marec 2008, 12:13:29
Tako nekako se tudi meni zdi po prebranem. Sama sicer nimam izkušenj z legli...

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #153 : 25 Marec 2008, 12:28:36
Zakaj so določili ravno 9 tednov, to je starost, ki je z vidika etologije najslabša možna sploh? Edina možna razlaga se mi zdi zajeb...vzrediteljev, ki jim je itak treba metat polena pod noge na vsakem koraku. Saj je psov že brez njih reveč, a ne.

Sploh pa: kakor je možno pse vzgojiti in izšolati na mnogo načinov, pri čemer so lahko zelo različne metode povsem enakovredne, tako je možno tudi vzrejati na veliko načinov, pri čemer lahko različni načini v končni fazi dajo enako dobre rezultate. Kakšnega samca bo posamezen vzreditelj izbral, ali bo ponavljal preizkušeno uspešne kombinacije ali preizkušal vedno nove, kako bo vzgajal mladiče dokler so pri njem je stvar vzreditelja. Kar eni opazovalci se nimajo kaj vtikati v delo vzreditelja, saj bo za mladiče odgovarjal vzreditelj in ne pametnjakoviči, ki se repenčij(m)o po forumih recimo.
Če pa vzreditelj po mnenju kr enga opazovalce krši pavila vzreje in dela škodo mladičem ali psici, pa naj ga prijavi inšpekciji. Samo pri prijavi se pa ne da kar enostavno skriti za nickom, pa kakšen resen argument moraš tudi imeti.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #154 : 25 Marec 2008, 19:14:28
To se pravi. Najboljši čas za odhod malčka "na svoje" je sedem tednov. Ampak, ker je po našem zakonu pač tako, da mora biti pri vzreditelju vsaj 9 tednov, potem je najbolje, da se počaka do 10. tedna. Pa bo volk sit in koza cela.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


kaskae

  • *
    • Prispevkov: 969
    • Točke: 5
  • Alaskan team
Odgovori #155 : 25 Marec 2008, 19:35:52
To se pravi. Najboljši čas za odhod malčka "na svoje" je sedem tednov. Ampak, ker je po našem zakonu pač tako, da mora biti pri vzreditelju vsaj 9 tednov, potem je najbolje, da se počaka do 10. tedna. Pa bo volk sit in koza cela.

A kdo kontrolira to, koliko časa so bili mladiči pri vzreditelju, imam občutek, da je to vse bolj tko na hojladri  ???

Life is like a dog sled team. If you aint the lead dog, the scenery never changes. - Lewis Grizzard

~mladički Aljaški Malamut~


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #156 : 25 Marec 2008, 19:39:47
A kdo kontrolira to, koliko časa so bili mladiči pri vzreditelju, imam občutek, da je to vse bolj tko na hojladri  ???

Noben, vsaj po mojih izkušnjah ne.


INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #157 : 25 Marec 2008, 20:01:40
Res je. Noben. Pri nas pride vzrejni referent v sedmem tednu tetovirat. Prej še cepimo. Potem pa praktično ni nobenega nadzora več.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #158 : 29 Marec 2008, 00:05:28
Eno vprašanje ali dve iz mačjega loga za pasjeljubke: kaj je corso pes? A gre za krajšavo pasme ali za "stil"? Poznam samo corso avto.  :D Pa še nekaj me mede: kaj pomeni, da ima pes kupirana ušesa? Glede na to, da pišete o rezanju, bi pričakovala, da mu "plahutajo", ampak vašim na slikah pa stojijo.  :o

P.S.: this is not a joke, resno me zanima.



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #159 : 29 Marec 2008, 07:26:14
Fitzgerald: Corso pes je pes pasme Cane Corso Italiano. Izraz kupiranje pomeni pristriževanje, s tem se doseže da psu ki mu po naravi ušesa "plahutajo", stojijo pokonci. Zakaj se to počne pa se nebi poglabljal, ker je to že cela debata :)

Lp, Črt



INES

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 944
    • Točke: 0
  • Tora
Odgovori #160 : 29 Marec 2008, 10:11:02
Danes se to počne samo zaradi estetike. Jaz ne vidim druge.

..:::nemške doge By Dejan and Ines:::.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #161 : 29 Marec 2008, 15:12:45
Eno vprašanje ali dve iz mačjega loga za pasjeljubke: kaj je corso pes? A gre za krajšavo pasme ali za "stil"? Poznam samo corso avto.  :D Pa še nekaj me mede: kaj pomeni, da ima pes kupirana ušesa? Glede na to, da pišete o rezanju, bi pričakovala, da mu "plahutajo", ampak vašim na slikah pa stojijo.  :o

P.S.: this is not a joke, resno me zanima.

 ;D
Plahutajo:


Stojijo


Samec na prvi sliki ima tudi nekupiran rep, na drugi sliki pa je v celoti kupiran samec.

Lp nina



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #162 : 29 Marec 2008, 23:35:13
wiii hvala za odgovore.  :) Jaz si psa brez plahutajočih ušes sploh nism predstavljala (no, razen pri bokserjih - tu pa naravno stojijo, kajne?). Žival s strlečimi ušesi je bila samo mačka :D ... no, malo heca.

Se pa strinjam s tistimi, ki imajo radi naravna ušesa, je tko fino čohat za njimi. Ah, nostalgija ...  :(



nyssa

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 2
  • winter joy
Odgovori #163 : 29 Marec 2008, 23:52:04
Ne,bokserjem naj bi tudi plahutala,razen če so kupirana. Nemškim ovčarjem npr.pa naravno stojijo pokonci....



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #164 : 30 Marec 2008, 00:51:39
Citat: nyssa
Nemškim ovčarjem npr.pa naravno stojijo pokonci

A, točno, voljčjaki oz. ovčarji.   :-[