Je bolezen človeka lahko prenosljiva na psa?

Rinchy · 8614

Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
: 07 Februar 2006, 14:14:23
Zanima me,če je kakšna možnost da se Rina naleze od mene. Po vsej verjetnosti imam vnetje grla in ves čas kašlam in pri tem verjetno stresam kakšne bacile,Rina pa je pri tem ves čas z mano v moji sobi.Je kakšna možnost da zboli tudi ona? In tudi nasplošno,so bolezni kot so prehlad,gripa nalezljive iz človeka na psa?

Lp,
Nina

+1

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #1 : 10 Februar 2006, 02:45:31
Ne, ti kar veselo kihaj in kasljaj  :D


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 10 Februar 2006, 15:36:36
Rinchy ti kar veselo kašlaj (misli,čim preje se pozdravi ;)),ker virusne bolezni NISO prenosljive na žival,ker lahko povzročijo bolezen le pri eni vrsti (živalski ali pa človek).
Kolikor mi je znano je drugače pri glivičnih in bakterijskih obolenjih.Ena izmed nevarnejših je mikrosporija in le ta je prenosljiva s psa/mačke na človeka in obratno.Potem sem enkrat nekje brala še za eno,kateri trenutno ne vem imena :-[

Zagotovo pa nista prenosljiva hepatitis in adis ;)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 11 Februar 2006, 12:21:41
...se pa prav lahko zgodi, da  kakšen driskač takega ali drugačnega izvora lepo zaokroži med vsemi kosmatimi in nekosmatimi dužinskimi člani.

+1


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #4 : 12 Februar 2006, 12:01:33
Evo.Sem se pozanimala pri veterinarki.Druga izmed nevarnejših bolezni,ki se prenaša s človeka na žival je leptospiroza.Čperav naj bi bili psi,ki so ceplejni z večvalentno vakcino zaščiteni.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 14 Junij 2011, 09:35:51
Jaz pa mislim, da so delali neke raziskave o prenosu prehladnih obolenj s človeka na psa. Ker je fora v tem, da že toliko časa skozi zgodovino živimo skupaj, da smo si postali tudi glede tega podobni. Sicer ne vem kakšen je bil na koncu rezultat, vendar bi lahko dejansko bilo kaj na tem. Ampak mislim da so to jemali brise psom, katerih lastnik je imel angino. Nisem povsem prepričana... Vendar previdnost ni nikoli odveč...

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #7 : 14 Junij 2011, 09:53:03
Prehladne bolezni niso prenosljive. Glavni razlog je višja bazična temperatura telesa pri psu.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #8 : 15 Junij 2011, 11:55:21
Dela se raziskava o prenosu streptokoknih infekcij, ki povzrocajo angino.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #9 : 15 Junij 2011, 12:08:59
Dela se raziskava o prenosu streptokoknih infekcij, ki povzrocajo angino.
upam,da se ne dela z neetičnimi poskusi na živalih  :-\
Nazadnje bodo tolk "poskušal", da bodo res izcimili kaj takega  ???

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #10 : 15 Junij 2011, 12:40:55
Nic takega se ne dela. Dela se v sodelovanju z vecimi pediatri. Kar se dela z zivalmi je odvzem brisov (zrelo in bris okolice oci) - zanimive so samo tiste, ki zivijo v gospodinjstvih kjer se angina (sploh pri otorcih) veckrat pojavlja.

Vecina raziskav, ki se jih dela poteka na domacih zivalih (in nekaterih prostozivecih) je na podlagi vzorcev, ki se jih dobi s pomocjo brisov (zrelo, konjunktiva, kloaka, rektum, ...) ali izlockov. Nekako najbolj "invazivne" metode vzorcenja je pa odvzem krvi (seruma), ampak se v vecini primerov vzame samo se nekaj dodatne krvi, ko se itak jemlje za preiskave.

In gre za laboratorijsko diagnostiko - molekularne, seroloske metode in ne za brisanje sem in tja in potem nasajanje teh brisov v drugega gostitelja al kaj vem kam.

Jaz delam na influenci (gripi) pri dihurjih in pri jemanaju vzorcev je moja prva dolznost zascititi sebe (in s tem posredno moje zivali doma in vse ostale s katerimi sem v stiku) in seveda tudi zival, ki jo vzorcim. Pri vsakem vzorcenju pride zraven tudi razlaga glede bolezni (ce je zival bolna, seveda tudi ustrezna terapija), lastnika se obvesti o rezultatih, ... In poleg tega se trudim se s preventivo - tako pri lastnikih, kot tudi pri veterinarjih, ki se z dihurjih ukvarjajo, prek vecih kanalov, ki so mi/nam na razpolago

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


tprose4

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 15 Junij 2011, 15:08:03
To nima nikakršne zveze s POSKUSI na živalih. Saj tudi nam pri zdravniku vzamejo kri, damo urin, včasih vzamejo bris, iztrebke... Pa ni v tem nič mučilnega... Zakaj bi bile pa iste stvari pri živalih mučenje?

Če ne dopustiš, da bi ti srce otrdelo, če izkazuješ soljudem kaj prijaznosti, ti bodo odgovorili z naklonjenostjo. Podarili ti bodo prijazne misli. Če pomagaš mnogim ljudem, te bo spremljalo mnogo dobrih misli. Naklonjenost ljudi je več vredna kakor bogastvo.

Henry Old Coyote