Angleški Bullterrier [Bull Terrier]

Gost · 170337

ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #90 : 18 April 2006, 21:03:58
Matko je v Topolšici malo od Velenja proti Lj. To se ti bolj splača kot Lj. Pa kakor vem, dela UZ in to prej kot 44 dan ::) ;) Takrat jo lahko tudi k meni pripelješ pa plačaš pa ti bom povedala :D :P

Lp nina



Lola

  • Gost
Odgovori #91 : 18 April 2006, 21:07:59
ha ha ha NIna tok sm pa še jst veta da bom 44 dan vedla, no zmotim se lahko samo v tem - brejost ali navidezna brejost :D kr neki, upam da čez par dni sporočim boljšo novico



Lola

  • Gost
Odgovori #92 : 19 April 2006, 15:23:54
dobre novice, v ponedeljek gremo na UZ v MS. Dobili so novi ultrazvok tako da je še boljši od prejšnega ( s prejšnim so videli menda že pri 4. tednu ) in če je breja se bo verjetno videlo. Aleluja he he pa sem učeraj že tako obupala zdaj pa lepa novica



anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #93 : 19 April 2006, 15:59:17
U, super :D! Upam, da se bo videla kakšna kepica :).



flatka

  • *
    • Prispevkov: 390
    • Točke: 3
  • ***FCR***
Odgovori #94 : 25 Maj 2006, 12:18:13
Jeee..., prva sem, prva sem!!!  ;D

 Focoso ČESTITKE za prvo leglooo!!!  :-*  :-*  :-*

Mali so res lušni!

Želim ti veliko uspehov,.... in počohaj vseh 8 + pridno mamico!!!  ;D  :-*

Lp


Lola

  • Gost
Odgovori #95 : 25 Maj 2006, 13:01:26
he he Hvala, bom bom, res so sladki in komaj čakam da se bomo podili po travici, si kar ne predstavljam 8 pošastkov leteti za mano hihih



Lola

  • Gost
Odgovori #96 : 20 Junij 2006, 19:31:45
Ker vas je dosti zanimalo okoli barv Bullterrierjev vam bom dala slikico kjer so vse barve. Sama sem ugotovila da naša Abby ni black brindle kot smo mislili ampak je trikolorka, Stinker pa ni black brindle solid ampak solid trikolor ali tako imenovan Black and Tan, bolj pogosti so black brindle solidi, te black and tan pa so res redki ne vem če sem že 2 videla....
Kliknite na sliko da se vam poveča!




Sammy

  • Must Love Dogs
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 2.571
    • Točke: 29
  • Beauty and brain
Odgovori #97 : 03 Avgust 2006, 09:06:44
Vse najboljše, Willy!  :-*  :D Glej, da boš danes zahteval od Ane veliko piškotkov!  :P  ;)

http://samchica.com
http://samchica.com/sammy

"Qei me amat, amat et canem meum." - St. Bernard


Lola

  • Gost
Odgovori #98 : 03 Avgust 2006, 09:19:04
Hvala Sammy!!!

Še tukaj, Wilko vse najboljše, pa da boš priden, vesel in še dolgo z nami!!!!




KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #99 : 03 Avgust 2006, 10:01:28
O Willy, vse naj naj  :-* :-* Koliko je pa star ?

"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lola

  • Gost
Odgovori #100 : 03 Avgust 2006, 10:06:15
3 leta

rojen je 03.08.2003



*matei*

  • pejnourt
  • *
    • Prispevkov: 171
    • Točke: -35
  • Porihtanc
Odgovori #101 : 03 Avgust 2006, 10:09:41
Lep je, vse najbolse wiliju. :o



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #102 : 03 Avgust 2006, 10:18:06
Vse najboljše Willy! :-*

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #103 : 03 Avgust 2006, 12:01:55
Vse najboljše  :-*

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


~Lunca~

  • Gost
Odgovori #104 : 03 Avgust 2006, 12:05:53
Vse najboljše :-* :-*še na mnoga leta ;)



Sunshine_1

  • *
    • Prispevkov: 1.738
    • Točke: 9
Odgovori #105 : 03 Avgust 2006, 16:24:36
Vseeee najboljšee  :-* :-* :-*

Lp


Rinchy

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 4.103
    • Točke: 30
Odgovori #106 : 03 Avgust 2006, 16:48:55
Willy vse najnaj!!  :-* :-*

Varstvo in sprehajanje psov
www.varstvopsov.si


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #107 : 03 Avgust 2006, 19:45:46
Vse najboljše Willy! :-* Žal je dan malo bolj deževen, ga pa zato izkoristi za čohanje in fehtanje. ;)

Lp



Lola

  • Gost
Odgovori #108 : 04 Avgust 2006, 08:17:40
Hvala vsem za lepe želje, mu jih bom prenesla!



Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #109 : 22 Avgust 2006, 12:29:38
Mal pozno, ampak iz srca še tukaj; vse naj naj najboljše Willy  :-*


KamI

  • *
    • Prispevkov: 739
    • Točke: 7
  • ..it's nice to come home to a warm cat.
Odgovori #110 : 27 Avgust 2006, 22:17:41
En buly iz Trbovelj...



V ringu sem jih pa zamudila... :(


"In order to keep a true perspective of one's importance, everyone should have a dog that will worship him and a cat that will ignore him."  - Dereke Bruce

Val in Pasha


Lola

  • Gost
Odgovori #111 : 31 Oktober 2006, 15:40:31
Živjo!

Takole pa smo doma s prelepe Makedonije. Imeli smo se neverjetno super, punce so res enkratna družba in zato mi je tak fajn z njimi potovati. S seboj sem peljala našo drago Lolito, tam pa sem po dolgem času videla našega Aphexa, ki je neverjetno zrasel in to v prav čednega fantiča :)
Imam nekaj lepih slikic, nekaj jih še kasneje nalepim ko jih dobim.

baby klasa Focoso Abhay Knight - zelo perspektvino 1., najboljši bt mladiček na razstavi ( v konkurenci z eno black brindle psičko Džesi Von Berček ), BIS 3 baby samčki







šampion klasa Multi Ch Roman's Pride Aintshe A Dream - odlično 1., CAC, CACIB - osvojeni CH Makedonije









Jaz sem tekmovala tudi v junior handlingu in zasedla 1. mesto a slikice še čakam. Nastala pa je tudi ena prekrasna fotka ki jo želim deliti z vami ( jaz in Slovenian Twister Fort Bones )



LP, Ana



bullyzone

  • *
    • Prispevkov: 50
    • Točke: 1
Odgovori #112 : 30 November 2006, 22:58:58
En buly iz Trbovelj...



V ringu sem jih pa zamudila... :(

Uff, sem šele pred kratkim videla tole slikico, samo zadnje čase nimam toliko časa za pisanje , glede na to da imamo male bulčke doma.

Na sliki je naš Buddy in na Trbovlje nisem ravno ponosna, čeprav je tam dobil svoj prvi CAC, saj mu je stalno nekaj dišalo v travi, ring je bil premajhen, pa še naš Kristjan je ostal brez bureka  :D Mogoče je pa Buddy slikan ravno po tem ko se ga je najedel, glede na to da se tako oblizuje :D

Sicer pa lepa slikica  ;D

Eva

Bully Zone psarna - vzreja angleških bullterrieerjev
www.bullyzone.net

Internacional bullterrier forum
www.terijer.com/forum/index.php


Lola

  • Gost
Odgovori #113 : 31 Januar 2007, 15:25:27
naša lepotica



telovadba haha



willko



skupniski







Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #114 : 01 December 2007, 16:37:52
                                                   Bullterier  
 
           Okoli leta 1830,ko so bile še zelo priljubljene krvave bojne igre,pri katerih so pse naščuvali na bike,so privrženci tega "športa" sklenili ustvariti pasmo,ki bi se še bolj zagnano lotila svojih nasprotnikov.Križali so buldoga s starim angleškim terrierom ter španskim poenterjem in leta 1850 so dobili inačico z belo dlako.

Kako ka sploh prepoznamo? Dolga,jajčasta glava brez čelnika,izredno močne čeljustne mišice,močni pravilni,zdravi zobje,majhne temne,mandljaste oči,dolg,mišičast vrat,globoke in široke prsi,vzbočena rebra,kratek,vodoravno nošen sabljast rep.Dlaka je kratka,ostra in lesketajoča.
Barva:Čisto bela,bela s črnimi ali lisastimi polji po glavi,progasta,rdečkasta,črna,tribarvna.Standard ne določa plečne višine,teža pa se giblje med 23,5 in 28 kg.(mislim da je nekako tako)

S strogo in pametno selekcijo je postal nekoč zelo hud in oster pes veliko bolj priljuden.Danes je prijazen,zvest,poslušen in dobro vzgojljiv.

Nekdaj izredno pogumnega in krvoločnega gladiatorja danes uspešno uporbljamo kot čuvaja ovčjih čred,za lov na podgane in kot hišnega psa

                              LP Urša   

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu


Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #115 : 02 Julij 2009, 02:35:50
Lep pozdrav! :)

Naša nova pridobitev- dojenčica Zu* :


 :-[

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #116 : 02 Julij 2009, 07:35:20
Luškana je tale vaša Zu  :-*



Piaa.

  • *
    • Prispevkov: 189
    • Točke: 0
  • Taai.♥
Odgovori #117 : 06 Julij 2009, 00:22:46
Luškana je tale vaša Zu  :-*

hehe, hvala lepa :-[

Pes. Človekov najboljši prijatelj! <3.


animallover

  • *
    • Prispevkov: 22
    • Točke: 0
Odgovori #118 : 10 September 2010, 19:35:10
Oglašam se zato, ker bi rada opozorila morebitne kupce na svoje izkušnje [na željo avtorja izbrisano ime in priimek, ter ime psarne] ki so vse prej kot prijetne.

Okrog božiča 2009 sva s partnerjem pri njej kupila malega bulterierčka, ki je bil takrat star malo več kot 2 meseca. Po dolgem prigovarjanju, naj vendar izroči dokumente, sva po nekaj mesecih šla k njej po rodovnik in takrat je malo čudno vprašala, koliko kaj naš Oskrar pije, ker je en samček iz tega legla že pokojen, ker so mu odpovedale ledvice, ker je lizal slan sneg ob cesti (kar je seveda velika neumnost!). Takrat nama sicer ni bilo nič jasno, pa sva kmalu ugotovila, zakaj je postavljala tako čudna vprašanja - mladička sva peljala k veterinarju, ki je ugotovil prirojeno kronično odpoved ledvic in nama povedal, da so mu dnevi šteti. [izbrisano ime] sva o tem obvestila in jo vprašala, kaj namerava glede tega storiti. Za 'simbolično' ceno je ponudila drugega psa, pa sva to možnost zavrnila in želela vrnitev kupnine. Obljubila je, da bo odgovor poslala po elektronski pošti, pa s tem ni bilo dva meseca nič. Vmes sva spoznala še druge, ki so kupili pse iz istega legla in jih opozorila na bolezen. Izkazalo se je, da sta od 6 psov iz legla 2 že mrtva, dva pa imata hudo okvaro ledvic. Za ostala dva nimam podatkov. Ko sva [izbrisano ime] spraševala, zakaj ni nikogar od nas obvestila, da je s psi lahko nekaj narobe, je odgovorila, da ni hotela delati panike ???. Tudi po tem, ko sva jo midva obvestila, kako je z Oskarjem (torej sta bila 2 kužka že mrtva eden pa bolan), ni nikogar opozorila.

Ker po elektronski pošti dva meseca ni ničesar napisala, sva jo klicala in po mnogih klicih se je vendarle oglasila. Oskar je bil vmes že evtanaziran. Na vprašanje, zakaj ni odgovorila, kot je obljubila, je rekla, da ni imela časa. Ko jo je moj partner vprašal, če se dela norca iz njega, da v dveh mesecih ni imela 10 minut časa, da bi napisala mail, mu je zabrusila, da če misli biti nesramen, bo prekinila ??? Ko ji je povedal, da Oskarja ni več, je najprej vprašala "Kako ga ni več?", ko ji je razložil, da sva ga dala evtanazirat, je bila pa vsa začudena, kot da ne bi vedla, da je bolan pa kot da sva dala psa uspavat kar tko mal za hec.  In spet je obljubila, da bo poslala mail.
Danes je od tega klica 14 dni, od nje pa nobenega glasu.
Jasno mi je, da pride pri mladičih do nepredvidenih zdravstvenih težav, ampak da se vztrajno razglaša za veliko ljubiteljico psov, potem pa skriva dejstva in na tak način reagira na to, da je več kot polovico legla hudo bolnega oz. že mrtvega, pa nikomur nič ne pove in se vztrajno izogiba stikom, po mojem mnenju jasno kaže na njen odnos do živali.

Zato opozarjem vse, ki bi morda želeli kupiti kužka v psarni [izbrisano ime psarne, na željo avtorja], naj o tem krepko razmislijo, saj je na prvi pogled z njihove strani vse v redu, najine izkušnje in izkušnje ostalih, ki so kupili kužke iz tega legla, pa govorijo o nasprotnem.



tjas

  • *
    • Prispevkov: 1.042
    • Točke: 0
Odgovori #119 : 15 September 2010, 15:27:55
za katero psarno pa gre?