KRUTA, A RESNIČNA ZGODBA

ssega1 · 26810

ssega1

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
  • http://freeweb.siol.net/ssega1/
: 05 September 2006, 00:27:38
Lep pozdrav

Ko tole pišem in se spomnim na ubogo psičko mi solze pridejo na oči  :'( !!!

Imam prijatelja (no imel sem ga do tega dogodka), in ko je videl prvič mojo rottko si jo je zelo želel tudi sam.
Glede nakupa sem mu svetoval, kaj in kako, dal sem mu tudi veliko moje literature o rotijih, vendar me ni poslušal!

Tako me nekega dneva pokliče, da pridem do njega. Res sem odšel in kaj vidim; kupil si je leto in pol staro psičko, pasme rottweiler z imeno Shana!

Shana je bila res lepa in videlo se je da je bila v dobrih rokah vendar zaradi smrti gospodarja(prejšnjega), so jo, prodali!! Imela pa je tudi rep in prav lepo je mahala z njim na vsakem koraku!!
Vse je bilo lepo in prav, kolega sem tudi veliko naučil o tej pasmi, nekaj pa ga je hudo motilo! To je bil Shanin rep!!

Rekel sem mu, da ima Shana leto in pol, tako, da kar pozabi na to, da bi ga ji dal odstranit!! Se bom pozanimal, mi je odgovoril! Govori sem mu, da je prepozno ampak ni slišal teh besed!

In kaj se je zgodilo: kreten neumen je hotel na vsak način psico brez repa, rekel sem mu zakaj si ni kupil potem  psico, ki nima repa?? Vendar odgovora ni bilo!

Kreten blesavi je sam doma v garaži z škarjami za trte Shani odščipnil rep, kožo pa ji spel z spenjačom za papir??? Ko sem jaz to videl .... Nevem kako lahko človek, ki je dobesedno zaljubljen v psa, potem tega psa tako muči? Kje so zdaj naši zakoni???? Kje je zdaj društvo proti mučenju živali???? Nikogar ni!!!
Hotel sem mu razbiti glavo, vendar je Shana tako cvilila in krvavela, da sem jo odpeljal k veterinarju.
Veterinar me je najprej nap!"%il, da kaj sem to naredil, ko sem mu vso zadevo razložil, sem rekel, naj jo oskrbi kolikor jo more in vse nastale stroške zdravljenja sm plačel jaz! Ni mi žal denarja, rad imam živali!
Kretena, ki je to naredil sem isti dan prijavil na policijo!! In kaj so mi rekli: pes ni v vaši lasti, zato se ne vtikajte v tuje zadeve!!! Mislim pomoč pa taka!?! Sicer so ga obiskali, vendar kaj je bilo nevem, ker mi tudi niso pustili, da sem prišel po psico čeprav sem jaz kril vse nastale stroške!! Naj se ne vtikam so mi rekli!
Ta kreten se me od takrat izogiba, čeprav sem ga že iskal, ker sem mu obljubil, da bo imel po prvem najinem srečanju razbito glavo! In imel jo bo! Zato ker je to tako naredil nemarno, nehumano!!

Nazadnje sem bil skoraj sam kaznovan, ker sem pomagal psički in jo peljal k veterinarju, plačal stroške zdravljenja??! Psička je zdaj okrevala in ko sem jo enkrat videl pri njih na dvorišču, ima grdo rano za spomin na njenega lastnika!!
 
Ker nisem nikakor mogel pomagati ubogi Shani, si zdaj sam prizadevam nekaj v tem smislu, o zaščitenju psov, posebno takih, ki imajo neodgovorne lastnike, kot Shana in še marsi kdo, ki nevem za njih, pa veste morda vi?


Zato upam, da se strinjate z mano!!

L.p. Sebastjan

velike črke spremenjene v male; zoe


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 05 September 2006, 00:39:27
Sebastjan, res grozno kaj je psička prestala  :'(

Upam, da ti je v redu, da tvoj tekst spremenim v male tiskane črke, ker je velike težko brati in na internetu veljajo za dretje.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


ssega1

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
  • http://freeweb.siol.net/ssega1/
Odgovori #2 : 05 September 2006, 00:43:53
no nism vedu.Vem zdj za drugič,tekst pa dj v male črke!
Ja,da bi vidl njen pogled,ubogi,ko se je vse to zgodil!!
BOGA,BOGA.....


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 05 September 2006, 08:12:39
Ma groza kakšne zgodbe berem to jutro.  :'( Očitno se je ljudem res dokončno zmešalo.....  >:(


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #4 : 05 September 2006, 09:34:05
Poslušaj- policija tule nima prav.  Tale lastnik je bil v nasprotju z zakonom o zaščiti živali zaradi namerne povzročitve hude telesne  poškodbe živali in ker ni opustitve zdravljenja poškodovane živali.
Natančno piše v zakonu kako pod kakšnimi pogoji in do katere straosti je kupiranje dovoljeno.
Svetujem ti, da se obrneš na ketero od društev za zaščito živali za pravno pomoč in vzrtrajaš po pravni poti da bo lastnik kaznovan- po možnosti denarno in da ostane brez psa ter da bodo policaji šli na disciplinsko zaradi malomarnega opravljanja dolžnosti in nepoznavanja zakonodaje!
Ker je bilo nudenje pomoči nujno si bil opravičen ji opomagat. Lahko po moje celo dosežeš sodno izterjavo sredstev od lastnika.
Na vsak načim pa s evelja potruditi ,da bodo policaj,ki so napačno vodili postopek opomnjeni- zato ,da jim tak odnos ne bo postal stalna praksa in da bodo končno poskrbeli ,d abodo na tekočem s predpisi s področja zaščite živali. Če so nepismeni,naj si jih dajo prebrat in posnet na kaseto!
Upam,da imaš račun in da bo veterinar pripravljen pričat!

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #5 : 05 September 2006, 10:16:45
Tudi v Novem mestu je psička rottweilerka, ki jo je njen vzreditelj odraslo prodal in ima kot odrasla kupiran rep. Ssega1, govoriva morda o isti psički? Čeprav je po mojih informacijah tisto kupiral kar nek poznani novomeški veterinar. Kriv je pa lastnik, veterinar in vzreditelj, ker z lastnikom ni podpisal pogodbe, ki bi psico ščitila. Nasrkajo pa psi.


fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 05 September 2006, 10:43:20
Ne Urška, ne gre za isti psici.

Tista, novomeška, je še vedno v rokah onega tipa, ki ji je dal rep odrezati pri starosti dveh let.

Ssega1, to, kar je naredil tvoj "kolega", je obsojanja vredno ... kaj to ... za to ni besed. To je čisto mučenje živali - zavestno in namerno. Jaz bi naredila vse, da bi bil tip kaznovan, psica pa odvzeta od njega, čeprav je reva že pretrpela pekel.

Lp.



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 05 September 2006, 12:01:01
Ssega1, še eno vprašanje - ali je tej psici morda manjkalo nekaj uhlja?



jenny3

  • *
    • Prispevkov: 1.796
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 05 September 2006, 12:25:35
 :-X groza >:( :'(...kaj ljudje res nimajo nič občutkov...meni je grozno, že ko se psička cepi, ko joka, pa mu res ni hudega :-[-ne pa da mu gre sam rep odrezat >:( >:(...groza u glavnem, upam da bo lastnik dobil kar si zasluži  >:(  bo psički kmalu lepo pri kakšnem drugem lastniku ;)

lp  >:( zala


ssega1

  • *
    • Prispevkov: 35
    • Točke: 1
  • http://freeweb.siol.net/ssega1/
Odgovori #9 : 05 September 2006, 15:58:47
URŠKA, negre za isti psici!
FORTUNA tudi uhlji je imela obe celi!

Psica je bila čist normalna in brez napake,na izgled!Sicer je bila malo manj poslušna, čistokrvna in brez rodovnika,drugače pa prav lepa punca!!
Psica je po mojih zadnjih podatkih sedaj nekje na primorskem,samo nevem če je to glih res?! ???
Drugače pa delam na tem, da bo lastnik bil kaznovan in po možnosti tudi polcaja,zaradi nepravilno narejenega postopka!Zadeva je na sodišču,vendar vse skupaj gre zelo počasi in se vleče in prelaga!!Rad bi izvedel tudi kje točno je psica sedaj, ker nekje na primorskem je ena laž,se mi zdi! upam,da jo bom našel,ker me zanima kako je kaj z njo,IN KJE SPLOH JE!!!
Žal mi je samo,da je takrat od veterinarja nisem vzel na silo in jo odpeljal k sebi,tako bi bila vsaj na varnem!!!
Kakšna,so naša sodišča,pa mislim,da mi ni treba razlagati posebej!!! >:(

L.P. SEBASTJAN
 


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #10 : 05 September 2006, 16:25:05
Joj kako zanjo biti nekateri brez srca  :-X :-X  >:( >:( >:(





Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #11 : 05 September 2006, 16:51:47
URŠKA, negre za isti psici!
FORTUNA tudi uhlji je imela obe celi!

Psica je bila čist normalna in brez napake,na izgled!Sicer je bila malo manj poslušna, čistokrvna in brez rodovnika,drugače pa prav lepa punca!!
Psica je po mojih zadnjih podatkih sedaj nekje na primorskem,samo nevem če je to glih res?! ???
Drugače pa delam na tem, da bo lastnik bil kaznovan in po možnosti tudi polcaja,zaradi nepravilno narejenega postopka!Zadeva je na sodišču,vendar vse skupaj gre zelo počasi in se vleče in prelaga!!Rad bi izvedel tudi kje točno je psica sedaj, ker nekje na primorskem je ena laž,se mi zdi! upam,da jo bom našel,ker me zanima kako je kaj z njo,IN KJE SPLOH JE!!!
Žal mi je samo,da je takrat od veterinarja nisem vzel na silo in jo odpeljal k sebi,tako bi bila vsaj na varnem!!!
Kakšna,so naša sodišča,pa mislim,da mi ni treba razlagati posebej!!! >:(

L.P. SEBASTJAN
 

Groza. Potem je takih kretenov še več. Pa saj ne morem verjeti. Uboga psička.


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #12 : 05 September 2006, 22:14:35
no, kaj se zadnje čase dogaja...nas res nebi smelo nič več presenetiti. bi pa z veseljem s tistimi škarjami temu tipu odrezala njegov "rep".
 Upam, da se mu bo to dejanje zelo maščevalo...še bolj pa mi gre na bruhanje ob našem sodnem sistemu.


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #13 : 05 September 2006, 22:20:29
no, kaj se zadnje čase dogaja...nas res nebi smelo nič več presenetiti. bi pa z veseljem s tistimi škarjami temu tipu odrezala njegov "rep".


Tole je šlo tudi meni po glavi ko sem brala tole. Kakšna kazen bi bila dovolj velika za takega človeka? ssega1 upam, da boš psičko našel in da se bo zadeva razpletla v korist psičke seveda.

Lp nina



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #14 : 06 September 2006, 15:49:56
Tudi v našem kraju imajo zunaj v pejsaku zaprto dobermanko. pozimi ko je bilo -10°C ali več je bila psica še zdaj v pesjaku,revico je moglo zelo zebsti, še jaz sem kana dala ponoči notri. ko pa sem šla mimo včeraj sem ugotovila da to tudi ni vse. pesjak je postavljen ravno tako, da psica nima skoraj nič sence, tam ko pa je, so pa njeni iztrebki saj je pesjak majhen. z albo sva že velikokrat premišljevale, če bi kaj rekli lastnikom, samo veva da se ne bi bič spremenilo. tudi na sprehodu mislim da je zelo redko :-\
upam da boš našel psičko lp


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #15 : 06 September 2006, 15:51:48
Shivas kaj pa kakšno društvo proti mučenju živali? meni je tole mučenje ne vem pa kako bi oni kaj ukrepali  :-\ :(



shivas_

  • *
    • Prispevkov: 215
    • Točke: 2
  • Izberi svojo ljubezen, in ljubi svoj izbor!
Odgovori #16 : 06 September 2006, 20:54:20
ja bi blo dobr se mal pozanimat, ker je tako lepa psica in vedno gleda z žalostnimi očmi. je pa tudi res, da ne poznam cele zgodbe. možno da jo peljejo ven pa da jaz nič ne opazim. samo tisto pozimi sem bila pa čist iz sebe.  :-\


aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #17 : 07 September 2006, 02:28:01
Ljudje, migat, migat, težit, prijavljat,....samo iz tega je kaj!
Pa ne napadam, ampak tako je! Iz "naših" (beri: iz društva) izkušenj.
1. Za zapuščene živali je po Zakonu o zaščiti živali iz leta 1999 pristojna lokalna skupnost.
2. Za ukrepanje (kazen) pa sta po istem zakonu, pristojna veterinarska inšpekcija ter policija – po Kazenskem zakoniku Rs, člen.342.
3. Vsak občan je po zakonu dolžan o zanemarjanju in mučenju živali obvestiti tri zgoraj naštete institucije. Oziroma je MORALNO zavezan, da kršitelja obvesti sam – bodisi ustno ali pisno.

Veselo na delo!!!  :P

P.S.: Ko se oglasijo kakšni taki, v stilu: jooooj, sosedovega psa mučijo, blablabla, kaj narest in ko jim rečeš, da naj posredujejo njegove podatke, da gremo na ogled (prijava je anonimna!), se pa userj***! Ker se "kao" nočejo zamerit! Hm...a se ne gre tukaj za pomoč živalim???
 
 

 



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #18 : 07 September 2006, 09:42:50
P.S.: Ko se oglasijo kakšni taki, v stilu: jooooj, sosedovega psa mučijo, blablabla, kaj narest in ko jim rečeš, da naj posredujejo njegove podatke, da gremo na ogled (prijava je anonimna!), se pa userj***! Ker se "kao" nočejo zamerit! Hm...a se ne gre tukaj za pomoč živalim???

Meni pa to ni tako zelo nerazumljivo. Če gre za mlajše je zadeva logična, saj so starši ponavadi PROTI takim prijavam. Poleg tega je problem, če nekdo točno ve, da si ga ti prijavil, pa je to tvoj sosed. Če ne skrbi za lastno žival in mu je zanjo vseeno, potem je tak človek sposoben kaj storiti tudi tvojemu hišnemu ljubljencu. Recimo mu vreči kakšen kos zastrupljene hrane ipd. In obsojati ljudi, ker se tega bojijo, je nesmiselno. Tudi ni mi jasno, kako, da je to nerazumljivo. Vi greste k takemu človeku enkrat in okoliščin ne poznate, oni pa morajo še naprej živeti v njegovi neposredni bložini, pri tem, da on lahko točno ve, kdo ga je prijavil. Lahko, da so mu kdaj že kaj rekli, se poskušali pogovoriti ipd. In s tega vidika mi je tvoj zgornji odgovor popolnoma nelogičen. Ko se vi pojavite na vratih z "dobili smo prijavo" vsakdo najprej v mislih preleti najbližje sosede in tuhta, kdo ga je prijavil. Edino logično. Se spomnim primera, ko so lažno prijavili za nekaj podobnega enega od forumovcev. Zelo hitro je ugotovil, kdo stoji za vsem skupaj. On je pač odreagiral trezno, marsikdo pa ne bi. In nekateri pač niso pripravljeni tvegati.


troy

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 0
  • TROY from Valvasors land
Odgovori #19 : 07 September 2006, 10:10:23
To kar je naredil tvoj bivši "prijatelj" , vsekakor ni kupiranje repa ampak brutalno mučenje živali!
Taki ljudje niso vredni da si svet delijo z nami!Sem prepričan da bi ta kreten moral kazensko odgovarjati.
Če ne kazensko pa "fizično"(ti posodim kakšo roko)!!! >:(

Drugače pa delam na tem, da bo lastnik bil kaznovan in po možnosti tudi polcaja,zaradi nepravilno narejenega postopka
le tako naprej in veliko sreče da zašiješ tega idota! ;)
lp



aussie

  • *
    • Prispevkov: 125
    • Točke: 0
  • Sunshine Coast, Australia
Odgovori #20 : 07 September 2006, 10:42:36
Se rajši zamerim celi ulici, kot pa da gledam trpljenje živali....   :-\



fortuna

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 07 September 2006, 10:47:05
Se rajši zamerim celi ulici, kot pa da gledam trpljenje živali....   :-\

Če se samo zameriš, ni nič hudega... Če pa ti zastrupijo tvojega psa, bi pa bilo hudo, kajne?



TYASHY

  • *
    • Prispevkov: 2.173
    • Točke: 2
Odgovori #22 : 02 December 2006, 18:29:04
boga psička  :'(  :'(:'( !!! kaj ga je ta rep tako motil!?  mislm da bi mu morali dati kazen 100.000 sit in 100 ur javnega dela ali kaj podobnega a so tisto psičko potem morali dati uspavat ali še živi?  tisti tvoj bivši prijatelj je pa res kre***



majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #23 : 23 Januar 2007, 18:29:17
psička je preživela ;)

boga psička :'( :'(
ampak a je z njim vse v redu je kdaj obiskal psihijatra >:( >:( >:(
oprostite ker ga žalim ampak kaj pa če bi on imel kaj prirojenega in bi se dalo rešit samo ko bi bil otrok in ko bi bil star 12 let bi nekdo vzel vrtnarske škarje in bi mu to odrezal!!!
KAJ BI PA POTEM NAREDIL !!! >:( >:( >:(

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


katka

  • Gost
Odgovori #24 : 19 April 2007, 21:12:42
Hmmm...glede tegale "kolega" je moj odgovor: no comment...naredil je neuprostljivo napako na račun psičke. Če pomislim jaz, da bi kdo meni kaj odrezal, kar tako, ker mu ne bi bilo všeč..  >:(   Ja, glede sodišča sem tudi jaz že slišala 100 in 1 pripombo in se strinjam, ker gre use skupaj res prepočasi ;) Prijave...jaz se podpišem pod Urško, mislim, da je popolnoma logično, da boš želel ostati anonimen, kot pa da se po možnosti poleg zamer začne kuhati še kaj več in da na koncu pride do tega, da ti sosed ustrelil psa..ali pač kaj podobnega.

lp!!



Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #25 : 19 Avgust 2008, 21:34:25
no, kaj se zadnje čase dogaja...nas res nebi smelo nič več presenetiti. bi pa z veseljem s tistimi škarjami temu tipu odrezala njegov "rep".
 Upam, da se mu bo to dejanje zelo maščevalo...še bolj pa mi gre na bruhanje ob našem sodnem sistemu.

To maš pa resnično prau!!

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #26 : 19 Avgust 2008, 21:35:53
Sploh si nemorm predstavljat kko lahko to delajo s psm! ??? >:(
Kaj bi jim nardila!!!!!!!!!!!!!!!!!!!******

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


Annie.

  • *
    • Prispevkov: 334
    • Točke: 0
  • Ceni to, kar imaš.
Odgovori #27 : 19 Avgust 2008, 21:37:00
joj, na to temo pa že dolgo kdo ni odpisal.

Lp

Don't dream your life, live your dreams!
Živali imej rad, pa ti bodo ljubezen vračale.


tanita

  • *
    • Prispevkov: 114
    • Točke: 0
  • Love dogs
Odgovori #28 : 20 Avgust 2008, 01:00:16
omg, boga psička  :'( :'( :'( no, vsaj preživela je... kreten zab**, kaj se gre da psu z vrtnarskimi škarjami rep odreže???  >:( >:( >:( jaz bi njemu nekaj odrezala s tistimi škarjami  >:( bi mu priporočala psihiatra!! sebastjan, upam da boš čimprej našel psičko

Kako majčken in kako običajen kuža. Brez rodovnika, tudi na pogled ni ne vem kaj. Je pa bitje, polno življenja in ljubezni. (Pamela Dugdale)


ABBY LABRADOR

  • *
    • Prispevkov: 2.130
    • Točke: 0
Odgovori #29 : 20 Avgust 2008, 01:16:42
Je kaj novic?
Boga psička ne vem kako so nekateri tako hudobni. >:( >:( >:(
Mi gredo pa res že na živce takšni "ljubitelji" živali.