vsi psi nezaželeni na vsakem koraku

5rca · 98753

5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
: 05 September 2006, 01:15:10
ravno sem brala temo o Rottijih, kako se nezaželeni pa da povem še mojo zgodbo (sem se končno opogumila, da jo napišem)

Mislim, da so kar naenkrat vsi psi nezaželeni na vseh mestih. Imam psičko, pasme border collie in moram reči, da je izredno ubogljiva. V glavnem, psica ne sili v nobenega. Na sprehodu navadno hodi direktno ob meni (ji je zgleda všeč hoja poleg), razen kadar se igra z drugimi kuzki (pri desetih mesecih starosti mislim, da se malo pa mora igrati) ali pa kadar ji mečem žoge oziroma frizbi. No, zadnjič sva se sprehajali po gozdičku, ko sem pred seboj zagledala nekega možakarja z otrokom (nekje 4 leta). Psica je ves čas hodila poleg in ves čas sem pazila, da se jima ne bi preveč približala. Da povem še to, da je fantek ves čas dirkal pred psico, se obrnil, pogledal, kje sva in potem spet zadirkal naprej. Psica ni reagirala na to.  Ko sem hotela zaviti na drugo pot, se je tip obrnil in začel hoditi proti meni in se dreti, naj privežem psa. Pa sem mu mirno povedala, da se mu s psico ne bova približali in da greva po drugi poti. Tip čisto znori in me začne vleči sem in tja (ne spomnim se, da me je udaril (se tudi celega dogodka bolj medlo spominjam - kot da se ne bi dogajalo men), ampak glede na to, da sem imela naslednji dan kar hudo buško na glavi, mislim, da me je). V glavnem tip se še vedno dere, naj jo privežem, kar sem se trudila storiti, ampak je bilo kar tezko glede na to da me je porival sem in tja. No, potem sem se nekako rešila in prijela psico za ovratnico (psica je ves čas stala zraven in celo mahala z repom, saj ni vedela, kaj se dogaja). Tip se je še vedno drl name, naj jo privežem, jaz pa sem mu povedala, da jo držim in da jo bom. V tistem me je prijel za vrat in začel daviti in po nekaj časa (mi se je kar vleklo) me je vrgel po tleh, kjer sem obležala (da povem, da sem medtem celo izgubila čevelj). Da še povem, da se kar tresem, ko tole pišem...

Po nekaj trenutkih na tleh sem se uspela pobrati in poklicala fanta, ki je prišel kakšnih par minut kasneje, ker je bil v blizini. Ko je prišel, je šel pogledati, če bi kje našel tipa pa je že ušel. Klicala sem policijo in ko so prišli sem povedala, kaj se je zgodilo in oni so mi rekli, da, če ga bom hotela prijaviti, bom morala plačati 50 jurjev, ker je bil pes odvezan. V tem sem jaz videla nekaj v tem smislu: Prijavi ga pa boš plačevala... Pa sem rekla, da se ne bom pustila in sem dala prijavo. Policist me skoraj ni poslušal, obravnavali so me kot da bi jaz pretepla koga in ne obratno. Medtem sem se pogovarjala s policistom, ki mi je rekel, da je kazen za vse odvezane pse 50 tisočakov. Pa sem mu lepo povedala, da v zakonu piše, da je treba imeti nevarnega psa pod fizično kontrolo in mi je odvrnil, da so vsi psi nevarni (po zakonu to ni niti približno res - nevaren je pes, ki je enrkat ali večkrat brez razloga napadel človeka ali drugo žival in register mora voditi inšpektor). Torej, glede tega so še policisti mnenja, da so vsi psi nevarni. Torej, moja psica po zakonu ni nevarna in tudi bila je pod fizično kontrolo, ker je bila na povelju poleg, ko je prišlo do dogodka. Kasneje je druga patrulja klicala to, ki je bila pri nas, in povedala, da je tip mene ovadil, ker sem se kao neprimerno obnašala in imela psa odvezanega. Če je neprimerno obnašanje to, da sem poskušala pomiriti tipa, ki se je histerično drl name, potem sem kriva. Na koncu sem dobila še kazen, ker pri sebi nisem imela osebne izkaznice (nikjer v zakonu ne piše, da jo moraš imeti ves čas ob sebi, piše samo, da jo moraš imeti), čeprav sem se lepo predstavila pa še fant je imel svoje dokumente in je jamčil zame. Sem tudi rekla policistu, da mi lahko prinesejo osebno čez dve minute pa ni hotel poslušati. Glede na dogodke bi bilo mogoče res bolje, če ne bi klicala policije, poiskala čevelj in odšla domov...

Kasneje smo odšli na urgenco, kjer so popisali poškodbe. Je pa še problem v tem, da se sama skoraj ne upam več sprehajati, ker samo čakam, od kod bo skočil kakšen tak tip. V Ljubljani nisem več mirna... Sprehodi, ki so bili ponavadi zame sprostitev so postali muka...

Ni pa to edini človek, ki napada ljudi, ki imajo pse. Menda imamo v bližini še enega, ki pa meče kamenje za tabo ali pa te napade s kakšnimi vilami, če te vidi s psom (pa imaš lahko privezanega ali ne). Zadnjič je napadel neko starejšo gospo... Da ne bomo govorili o nekaterih, ki bi najraje pobili vse pse, samo zato, da bi bil mir.

Za tiste, ki boste rekli, da naj bi imela psa privezanega in da sem sama kriva za vse, bom samo še enkrat napisala, da se je zadeva zgodila sredi gozda (sicer manjši gozd pa vendar), psica je bila na poleg in modelu nisva prišli niti na pet metrov blizu. In psica je še v fazi šolanja in se bo šolala naprej in jo imam ves čas pod kontrolo. In tudi, če bi slučajno pes prišel blizu njega, nima pravice, da me fizično napada.

Zgleda, da je pri nas večji zločin, če imaš psa (odvezanega ali privezanega) kot če fizično napadeš nekoga... Skoraj večji zločin, ker nimaš osebne izkaznice pri sebi, kot fizični napad... Vsaj jaz sem imela tak občutek (in ga še imam).  :'( :'(

In zahvala medijem, ker tako objektivno prikazujejo stanje... Nečesa se je zgleda treba bati.



Urška

  • *
    • Prispevkov: 2.619
    • Točke: 10
Odgovori #1 : 05 September 2006, 01:35:49
Pa saj ne morem verjeti, kaj berem. Pojdi do odvetnika. Takoj.



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #2 : 05 September 2006, 02:02:15
Se strinjam z Urško. Da bi ti po vsem kar si pretrpela bila kaznovana, ta kr**** pa ne, bi bila pa res huda krivica.
Žalostno je, da so mediji dejansko čisto preplašili ljudi, je pa tudi res, da se mi vedno bolj dozdeva, da samo 1% ljudi uporablja lastno glavo, ostali sledijo množici. Grozno je, da so med slednjimi tudi policisti  :-X.
Moja mala skrivnost je, da ponavadi v kakšnem žepu nosim solzivec, dvomim namreč, da bi v primeru napada name, moja psička reagirala bistveno drugače kot tvoja.
Veliko sreče ti želim pri opravkih s policijo in ostalimi uradnimi osebami.
Imaš pa še ZS ;)
lp
T.

8)


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #3 : 05 September 2006, 08:08:09
Groza!  >:( Sploh ne vem kaj naj rečem drugega, kot da upam, da boš psihično lahko čimprej prebolela tole... Za tipa sploh nimam besed, ker forum ne prenese kletvic. Kot je rekla Urška - pojdi do odvetnika. Ne pusti se jim...ker tole je pa malo tumač! In poleg fizičnih poškodb, ne pozabi vključiti še psihičnih! Bori se iz vseh strani - jaz te popolnoma podpiram.
Drži se in obveščaj nas o nadaljnih dogodkih, ter če ti lahko kakorkoli pomagamo!

Mojca


PS
Šele sedaj sem ugotovila, da ne bom Astorja odvajala tega, da skoči na človeka (in ga nalaja), ki se dere name ali me "tepe" (smo doma poizkusili, kot da me brat tepe (simulacija torej) in je Astor takoj posredoval).


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #4 : 05 September 2006, 10:26:30
Pri odvetniku smo zmenjeni danes.

Glede solzilca sem tudi sama začela premišljevati. Sicer zgolj zato, da bi se sama počutila bolj varno, kot da bi ga dejansko uporabila.

Sem pa lahko samo srečna, da Veni ni odreagirala, ker potem bi vse skupaj obrnili v napad psa in ne njegove obrambe.

Imam pa še srečo, da imam pričo, ki je vse skupaj videla.

Glede medijev bi pa res po eni strani rada spravila v medije, da vidijo, kar so storili s svojim objektivnim poročanjem.


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #5 : 05 September 2006, 10:35:16
5rca - dobro opravi pri odvetniku.
Pes gor ali dol, pes odvezan ali privezan - tip te je fizično napadel. Nihče nima pravice fizično napasti človeka, ki ga ne ogroža. In to še moški nad žensko!
Če je pa še priča - toliko bolje.
Držim pesti, da bo šlo čimbolje! Drži se!

Lp,
M


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #6 : 05 September 2006, 11:24:11
Groza! Zdaj si še stokrat manj želim v Ljubljano kot prej.  :'(  >:( Sem pa že raje tukaj v našem kotičku, kjer nima nihče nič proti nobenemu psu. Celo nasprotno, na sprehodu se me večina razveseli in z zanimanjem občuduje psa, tisti, ki se malce bojijo, me pustijo pa pri miru. Tako, da naslov teme ne drži, pa še glede na vsebino same teme, ni primeren, preveč posplošeno. Po mojem je omenjeni človek rahlo omejen glede na njegovo reakcijo in sam pes pri tem nima kaj dosti opraviti. Če ga ne bi iztiril pes, bi ga pa kaj drugega. No pa dovolj o nebistvenem.... Vso srečo, 5rca!

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #7 : 05 September 2006, 11:39:11
Pa to ne more bit res ... :-X Katastrofa. Upam, da boste uredili zadevo.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 05 September 2006, 11:54:12
Ojoj :-X Ta tip nima 3 ciste v glavi... da te gre pretepst, ker mu ugovarjas :-X

Upam, da boste uspeli kaj resit z odvetnikom...

battito animale


petrca

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.170
    • Točke: 21
  • BC Buffy in Gia & muca Suki
Odgovori #9 : 05 September 2006, 12:04:25
Naslov je kar pravi. Od napadov bulmastifov dalje, večina ljudi drugače gleda na pse. Pa sploh ni važno za katero pasmo gre in v katerem kraju smo. Človek, ki je omenjen, je le eden izmed mnogih, ki tako reagirajo.

Jaz sem se nekoč s privezano psičko (takrat je bila stara 5 mesecev) sprehodila mimo bloka, v katerem stanujem. Na dvorišču se je igrala skupina otrok, njihovi straši pa so sedeli nekoliko stran. Ko so otroci videli psa, so vsi navdušeni, s kriki in mahajočimi rokami tekli proti moji psički (iiiiiii.....kužek). Ko sem vidla, da se jih psička boji, se skriva za mano in potihoma cvili, sem jo dvignila v naročje. Hkrati pa sem zavpila nad starši, da nej imajo otroke pod kontrolo ter da se jih psička boji. Slišal me ni nihče. Vse dokler psička v naročju ni začela lajati (očitno je imela otrok že pošteno dovolj). Šele takrat so se starši obrnili in na koncu sem bila jaz vsega kriva. Kakor češ, da se z nevarnim psom ne smem tam sprehajati.
V glavnem...kar sem hotela povedati je naslednje: Naj imajo nekateri raje sebe in svoje otroke pod kontrolo. Za pse pa bomo poskrbeli njihovi lastniki. Kar sva s 5rco v obeh primerih naredili. Žalosto je tudi, da se policija postavi na nasprotno stran in nas obravnava kot najhujše zločince  >:(.

5rca, upam, da si se odločila za osebno tožbo. Kot sem ti že povedala, imaš dovolj dokazov za napad in si upravičena do odškodnine. Ampak to žal ne bo poplačalo strahov v samem življennju in na sprehodu. Tudi mi se od tega dogodka dalje raje sprehajamo po samotnih poteh, če pa slučajno koga srečamo pa psičko privežem.


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #10 : 05 September 2006, 12:42:44
Kaj točno pa se smatra kot fizična kontrola? A je to povodec, nagobčnik, besedni ukaz, tolikšna bližina psa, da ga lahko takoj zgrabiš (čeprav je v bistvu spuščen),...?

Lp


Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


Tina

  • *
    • Prispevkov: 636
    • Točke: 5
  • Gomi & Chics
Odgovori #11 : 05 September 2006, 12:55:40
5rca, upam, da boste uredili zadevo in da bo tisti moški dobil kazen, ki si jo zasluži!

petrca, tudi meni je že kdaj prekipelo zaradi otrok, ki niso pod nadzorom. Med kofetkanjem na terasi nekega bara se je en otrok cca. 4 leta igral s pištolo in jo brcal v bližini Chice. Chica je itak nora na igrače, zato sem jo ves čas umirjala. Ni lajala, ji je bilo pa zelo težko pri miru sedet. Potem je mali začel tekat mimo Chice - čisto zraven. Na sreči ona ni takšna, da bi zagrabila. Potem je pa kar naenkrat stekel do nje in stegnil roko proti njej. Videlo se je,da ji ne paše, zato se je umaknila čisto pod mizo. V primeru, da pa Chica ne bi odreagirala tako kot je, bi bila pa jaz kriva, ker imam nevarnega psa. Poleg tega je tisti otrok brcal pištolco po pločniku in če bi brcil na cesto, bi verjetno stekel za njo.

Se mi je pa tudi zgodilo, da sem imela Chico odvezano in sva srečali starejšega moškega (ampak ne na blizu) in je začel metat kamne proti njej. Chica pa kot Chica, je stekla za kamnom. Rekla sem ji 'prinesi' in mi ga je lepo prinesla, potem sem jo pa pripela in šla v nasprotno smer. Tip je vpil za mano, da bo poklical policijo, ker imam spuščenega psa.

Neverjetno!


neli

  • *
    • Prispevkov: 5
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 05 September 2006, 15:02:53
Groza..  >:( ne morem verjeti, da se take stvari dejansko dogajajo..In potem so kao psi nevarni... ::)
Sporoči, kako je šlo pri odvetniku!



kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #13 : 05 September 2006, 16:44:36
Joj obupno!  :o >:( :-X Dobro da imaš takega psa ki je tako mirno to opazoval. Ker po mojem bi Kana mene branila in bi zgrabila tistega človeka... potem pa mislim da veste kaj bi bilo... seveda, Kana bi bila nevaren pes ki bi morala hoditi naokoli z nagobčnikom, zato ker bi mene branila pred napadalcem  :(

Vso srečo  ;)



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #14 : 05 September 2006, 19:13:10
Bila sem pri odvetniku. Gre za fizični napad, pes gor ali dol. Še enkrat bo vložil obtožnico in ko bo moje zdravljenje končano, še civilno tožbo.


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #15 : 05 September 2006, 19:16:53
Kul. Upam, da vam bo uspelo.


battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #16 : 05 September 2006, 19:46:17
5rca: odlično. Želim ti čimveč prihranjenih živcev in miru. Ter absolutno zmago.


zvezdica

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 2
  • Kennel Antreyas Angel-BC
Odgovori #17 : 05 September 2006, 20:11:22
Ja mediji so naredili svoje, zelo veliko je nestrpnih ljudi, ki gleda pse postrani,čeprav so psi pod nadzorom, jih imajo za ubijalce.

letos poleti smo bili v Kopru. imela sem tri pse dva borderja in kodrčka in sicer na povodcu, na vsakem koraku sem čutila grde poglede od ljudi. Potem se usedemo na klopco, psi prvezani pa zraven in slišim godrnanje iz sosednje klopce, kako so nevarni psi in da včasih so bili psi doma na ketnan ... potem me je pa pogrelo in sem gospe povedala nekaj krepkih.
No Koper me verjetno ne bo več videl
lp


http://freeweb.siol.net/ajakopic

Antreyas Angel - Border Collie
http://www.freewebs.com/anateja


5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #18 : 05 September 2006, 20:24:13
Ja mediji so naredili svoje, zelo veliko je nestrpnih ljudi, ki gleda pse postrani,čeprav so psi pod nadzorom, jih imajo za ubijalce.

letos poleti smo bili v Kopru. imela sem tri pse dva borderja in kodrčka in sicer na povodcu, na vsakem koraku sem čutila grde poglede od ljudi. Potem se usedemo na klopco, psi prvezani pa zraven in slišim godrnanje iz sosednje klopce, kako so nevarni psi in da včasih so bili psi doma na ketnan ... potem me je pa pogrelo in sem gospe povedala nekaj krepkih.
No Koper me verjetno ne bo več videl
lp


http://freeweb.siol.net/ajakopic

Sem se na tekmi v soboto s tvojo mamo pogovarjala pa mu je povedala za tvoj dogodek.

Saj drugače niso vsi taki. Pri nas drugače sploh ne, samo se pa najdejo. Navadno tudi z ljudmi, ki imajo otroke, nisem imela nikoli težav. Sem dala psico na povodec in sedi, da so si jo lahko od blizje pogledali in pobožali. Pa ponavadi vsi, ki me srečajo, jo pohvalijo, kako je pridna in uboga. Tako da sem zgleda imela smolo pri tem (ti pa tudi z unimi v Kopru).


Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #19 : 05 September 2006, 20:47:27
Malo čudno se mi zdi, kako ljudje danes vzgajajo otroke... Se spomnim, ko sem bila otrok so me učili, da je treba živali spoštovat, imeti rad, lepo skrbeti zanje,... Tako učim tudi svoja otroka. So pa otroci... No že izjava sošolca mojega sina (če mačko zažgeš je nič ne boli, udarcev pa tudi čuti ne) mi pove dovolj. Otroci naša prihodnost...kakšna prihodnost pa bo, če se otroke uči, da je treba ob nestrinjanju z odvezanim psom lastnico pretepsti, da mačke ničesar ne čutijo,...  :-X  :-X  :-X
No tudi s starši imamo različne izkušnje. So taki, ki se obnašajo normalno (povprašajo, če otrok lahko poboža psa,...) so pa tudi taki, ki vidijo psa in otroka vlečejo 5 metrov okrog, kljub temu, da bi otrok psa pobožal. Pa ne samo mojo... Peljala sem sosedovo malo mešanko in reakcije so popolnoma iste, ne glede na pasmo in velikost psa.
zaskrbljena
T.

8)


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #20 : 05 September 2006, 20:54:45
letos poleti smo bili v Kopru. imela sem tri pse dva borderja in kodrčka in sicer na povodcu, na vsakem koraku sem čutila grde poglede od ljudi. Potem se usedemo na klopco, psi prvezani pa zraven in slišim godrnanje iz sosednje klopce, kako so nevarni psi in da včasih so bili psi doma na ketnan ... potem me je pa pogrelo in sem gospe povedala nekaj krepkih.
No Koper me verjetno ne bo več videl
lp

Vidis, zanimivo, jaz se ful pogosto s psom sprehajam po Kopru... ponavadi imamo vec psov na kupu... celo za Koprsko noc smo bili v najvecji guzvi. Pa se nikoli nisem slisala negativnega komentarja. Ravno nasprotno, vsi bi ga bozali in mu dajali priboljske... Ocitno si imela prav "sreco" :-\

battito animale


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #21 : 05 September 2006, 20:56:04
meni so enkrat rekli, da so tako včasih gonili prašiče po vasi, ali pa so godrnjali da bi morala voziti okrog otroke ne pa pse, česar niti nisem vzela za hudo. Včasih so kakšne bolj hudobne pripombe, sp pa zelo redke in sedaj jih ni nič več kot včasih. So pa na splošno proti psom najbolj nastrojeni tam, kjer je pasja populacija zelo velika in seveda tudi s tem povezani problemi.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #22 : 05 September 2006, 21:57:05
groza. nimam besed. tipu ni pomoči.

5rca upam in želim ti da se vse uredi in da tip dobro pokasira.

Malo čudno se mi zdi, kako ljudje danes vzgajajo otroke... Se spomnim, ko sem bila otrok so me učili, da je treba živali spoštovat, imeti rad, lepo skrbeti zanje,... Tako učim tudi svoja otroka. So pa otroci... No že izjava sošolca mojega sina (če mačko zažgeš je nič ne boli, udarcev pa tudi čuti ne) mi pove dovolj. Otroci naša prihodnost...kakšna prihodnost pa bo, če se otroke uči, da je treba ob nestrinjanju z odvezanim psom lastnico pretepsti, da mačke ničesar ne čutijo,...  :-X  :-X  :-X
No tudi s starši imamo različne izkušnje. So taki, ki se obnašajo normalno (povprašajo, če otrok lahko poboža psa,...) so pa tudi taki, ki vidijo psa in otroka vlečejo 5 metrov okrog, kljub temu, da bi otrok psa pobožal. Pa ne samo mojo... Peljala sem sosedovo malo mešanko in reakcije so popolnoma iste, ne glede na pasmo in velikost psa.
zaskrbljena
T.

reakcije so iste ne glede na žival. sem šla na sprehod z konjem in ena družinica....z otrokom. mali začne laufat proti meni in konju. pa se zaderem, da naj neha laufat in še opletat z rokami...konj pa ves presran še če listek zašumi se ustraši, ker ni navajen terena. in ne mali je laufal in izival toliko časa, da se je konj 2 uspel...to je bilo seveda zanimivo, starši pa nič lepo z nasmeškom na obrazu. jaz lepo umirim konja in mali že spet mislim pa dobr pa kaj mulo naj odvežem konja ti mahaj pa boš še dvakrat zamahal pa te nebo več. potem, ko sem dobesedno zarjovela na starša, da nej že enkrat data svojga sinkota na štrik če ga ne morata obvladati sta bila totalno užaljena in že spet mularija gor, dol, levo, desno.....seveda ni mankalo tega, da so oni strakovnjaki na področju živali in nevem kaj še vse. ja seveda da so verjamem, da teoretično, praktično pa ne. ampak tamali je medtem kar capljal okoli in težil in ko bi konj ga brcnil ali pa ugriznil ali pa karkoli.........

maš pa druge, ki vidijo, če ga sprehajaš, jahaš ni važno se umakne iz poti počaka da greš mimo in potem nadaljuje, ali pa vpraša kaj itd.


prijateljica ima ravno zdaj miljon problemov, ker je bila na terenu in je en norec prinorel za njo z avtom. ona se je umaknila iz poti ampak vseeno mu je skos kazala roko da naj stoji na miru ampak ne...1m je bilo med konjevo ritjo in avtom.....pa je pamet človeška potrobila konj pa elegantno nabil nazaj in je lukna v avtu. 2m naprej je bil pa tak odcep da bi se lahko umaknila ampak ne. itak je kriva ona, ker ne obvlada konja...in ne voznik, ki se je vozil po poti kjer sploh niso dovoljeni avtomobili.

malo iz teme.

nekateri so precej korajžni.

še ena druga prijateljica ima 2 rotta, ki ne pustita nobenega v njeno bližino sploh samec. so bli na sprehodu in sta bila oba pripeta ampak tisti je presodil da je to štrik za mačke in je vrgel kamen v njo in se začel prebliževat psa sta začela se ruvat,renčat itd. ovratnica od samice je odletela in samica je bila prosta, če se ne bi lastnica zadrla stoj bog ve kaj bi bilo. tisti jih je tožil in zahteval, da se pse uspava.

nekateri so zgubili glavo...ampak vseeno ni primerjave s tem tvojim primerom 5rca!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


danaja

  • *
    • Prispevkov: 82
    • Točke: 2
  • moj mali princ
Odgovori #23 : 05 September 2006, 22:06:07
kaj pa,če bi se ljudje z izkušnjami, kot je bila 5rčina, povezali in šli v medije skupaj?
Zadnje čase je bilo res ogromno govora o ''nevarnoh'' psih, meni pa se ob teh oddajah in člankih vedno porajajo vprašanja kot je npr.: kje so bili pa otrokovi starši, ko se je otrok približal psu? ( za primer ko je pes napadel otroka) - če je odgovoren lastnik psa, je ravno tako in še bolj odgovoren starš, še bolj v bistvu....

5rca tebi pa vse naj naj in vso srečo!

Pozabil sem veliko imen ljudi, ki so se dotaknili mojega življenja. In si zapomnil veliko imen psov - ker so se dotaknili moje duše.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #24 : 05 September 2006, 22:10:25
na tole vprašanje..

npr.: kje so bili pa otrokovi starši, ko se je otrok približal psu? ( za primer ko je pes napadel otroka) -

je en naš prijatelj rekel....ustrašili so se za svoji rit in otrpnili, da ne bi še oni kaj pokasirali.


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #25 : 05 September 2006, 22:17:31
5rca ne vem kaj naj rečem :( Upam, da boš čim bolje opravila tole, in da bodo sprehodi nekoč spet postali užitek, čeprav bo to najbrž težko. Za take človeške izmečke pa...  >:( niso vredni naših besed.

Lp nina



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #26 : 05 September 2006, 22:26:17
kaj pa,če bi se ljudje z izkušnjami, kot je bila 5rčina, povezali in šli v medije skupaj?

To ne bi bilo slabo...


lorry

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 913
    • Točke: 1
  • imejte radi svoje žival'ce
Odgovori #27 : 05 September 2006, 22:38:21
Sicer se meni ni pripetilo nič kaj tako groznega ampak, ko govorimo že o človeški "kulturi".
nekaj let nazaj (stara sem bila 15 ali 16let) sva se z Lise sprehajali po parku (zraven sta bila še 2 otroka stara cca 12 let), ko se je začel en moški name dreti, da bo šel po macolo in bo najprej razbil betico mojemu psu, pol pa še meni. Seveda je bila poleg njega žena in otrok star kakšni dve leti. Najprej sploh nisem vedela, da to leti name pol pa vidim, da tip strmi vame... Res, da je bila Lise spuščena ampak v čisto drugi smeri je ovohavala drevo in se sploh ni ozirala okoli sebe. Pol sem mu samo rekla, da če bi komu rad razbil glavo lahko pokličem očeta in se bosta onadav zmenila kako naprej... seveda mu ideja ni preveč dišala.  ::)


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #28 : 06 September 2006, 10:29:11
Obupno. Res. Človek ne ve, kaj bi rekel.  :'(
5rca, upam, da is se že malo pomirilia in da ti bo tud z mediji uspel - probi s kakšnim tednikom al pa preverjeno, drugač pa rgl (aktualne teme ob 10.30 vsak dan, mislim) ...

Kje konkretno se ti je pa to zgodilo - sej ei mogoče napisala, ampka ne bi šla vsega še enkrat brat, ko mi takoj kri zavre. Je dobr vedet za čimveč takih norcev, da si vsaj malo pripravljen ... Kr jst prehitr kej nazaj rečem, pa je včasih boljš mir dat.
Držim pesti, da se bo vsaj na sodišču pokazal, kaj se je res zgodil!
Kaj pa s tipom naredi, ti bom pa rajš v osebnem sporočilu pisala, da me ne bojo moderatorji kregal  ::).



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #29 : 06 September 2006, 12:12:39
Citiraj
en moški name dreti, da bo šel po macolo in bo najprej razbil betico mojemu psu, pol pa še meni.

Si imela srečo da se je drl. Pri nas smo že davno enkrat imeli majhno mešanko z jazbečarjem, ki je imela navado, da je ležala na klopci nad radiatorjem. En tip nam je popravljal elektriko in je meni nič tebi nič psičko treščil s fracozom čez hrbet. In mirno pojasnil, da pri njemu pa pes niti pod razno ne bi smel ležati na klopci. Psica je skoraj ohromela, a se je bolj po čudežu kot kaj drugega zlizala. Je pa postala hudobna, vse ki jih je poznala od prej je imela še vedno rada, vsakega tujca pa je preventivno ugriznila, če se je le pokazala prilika (tudi električarju se je čez kakšno leto krepko maščevala)