Zaščita pred klopi in bolhami

*nastja* · 1171667

Lenny

  • *
    • Prispevkov: 971
    • Točke: 2
Odgovori #270 : 07 Junij 2006, 14:42:59
Mi smo dali naši advantix...približno dober mesec nazaj in se je v vsem tem času našel le en klop...ko smo imeli frontline pa smo jih našli tudi po več dnevno....



erika

  • *
    • Prispevkov: 448
    • Točke: 5
Odgovori #271 : 08 Junij 2006, 09:36:24

Pri nas smo prvič poskusili z Advantixom in moram reči, da sem zelo zadovoljna. Med sprehodom in po sprehodu ni bilo nobenega klopa blizu, ta zadeva resnično deluje. Bomo videli koliko časa bo tako. Delovalo naj bi 4 tedne.

lp erika


BRUNO

  • *
    • Prispevkov: 466
    • Točke: 2
  • Naš medvedek
Odgovori #272 : 08 Junij 2006, 13:58:23
Sem se pritoževala kakšno stran nazaj, da smo dali Brunotu Advantix in je pokasiral klope. Moram malo popravit - zdaj že cel teden nič, pa ga vsak dan zelo pretipam in pregledam. Torej res deluje!

_____________________________
http://grandmaster.moj-album.com


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #273 : 08 Junij 2006, 16:12:34
Tudi mi smo na Advantixu! Klopov ni, problem je le tam nekje po 27. dnevu, ko učinek nekoliko popusti... :-[  Nočem pa dajati ampul na manj kot 30 dni. Tudi ko se ampula da, se mi zdi da kakšne 3 dni traja da se dobro razporedi.Tko da je ene 5 dni malo slabša zaščita in kdaj najdem tudi kakšnega klopa, ki leze po njej v tem času! Zato sem za te dni kupila še Regarde sprej, ki je baje full učinkovit! Ja drugače pa je Advatix zakon :P Samo se mi zdi da jo nekaj dni po nanosu malo srbi koža, vendar pa nima kakšnih večjih reakcij. :'(
Lp

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


kanchy

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 3.107
    • Točke: 17
  • white princess :)
Odgovori #274 : 08 Junij 2006, 16:27:14
Pri nas je Advantix the best. Do zdaj (nekje merca je dobila prvo) smo našli samo dva klopa (trkam, trkam)  :)



Alenka**

  • *
    • Prispevkov: 73
    • Točke: 6
Odgovori #275 : 09 Junij 2006, 21:11:11
 Ker mešanice mandljevega olja in EO nisem vse porabila sem jo shranila v štatlici od kreme. Ali se po npr. mesecu dni učinek kaj zmanjša, če je že zmešano ali je bolje, da vsakič mešam na novo?

"Ta bedni pes, ta tvoj prijatelj vdani,
ki prvi te pričaka, prvi brani
ki v tvojem srcu svoje ima srce,
ki srečen je. če zate v ogenj sme."
Lp,Alenka


baloo

  • *
    • Prispevkov: 154
    • Točke: 0
  • Lepotička:)
Odgovori #276 : 11 Junij 2006, 16:35:56
Zdravo!

Mene pa zanima katero zaščito proti klopom ste uporabljali pri mladičkih - če sploh katero  ???

Hvala in LP!



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #277 : 23 Junij 2006, 20:01:09
Kje pa vi kupite tale eterična olja? Sivko recimo? Pa kaj piše na njih - prav "sivka" ali sivka v kakšnem drugem jeziku ali kako? :-[ Pomaga še kateri, poleg sivke? Oziroma - a lahko dam katerega koli? :-[
Sem sicer vse prebrala, ampak vseeno hočem direkten odgovor. ::)

Lp



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #278 : 23 Junij 2006, 20:52:27
Kje pa vi kupite tale eterična olja? Sivko recimo? Pa kaj piše na njih - prav "sivka" ali sivka v kakšnem drugem jeziku ali kako? :-[ Pomaga še kateri, poleg sivke? Oziroma - a lahko dam katerega koli? :-[
Sem sicer vse prebrala, ampak vseeno hočem direkten odgovor. ::)

Lp

Trgovina Kalček. Sivka- Lavanda, lahko tudi citronelo, Palmeroso, ..

Lp nina



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #279 : 24 Junij 2006, 01:30:19
izbrisano  ::)
 Izbrisala celotno sporočilo



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #280 : 24 Junij 2006, 08:30:31
Jaz imam samo eno pripombo: kolikor vem, se klopa ne sme ubiti, dokler je se prisesan (ali ga dusiti), ker se ustrasi in ob tem spusti vse svoje drobovje v kri, v drobovju pa so bakterije...

En strokovnjak za klope je razlagal, da najlazje izpulis klopa tako, da ga dvignes toliko, da se napne koza, in cuknes, samo jaz sem po takem sistemu vsakic pustila glavico notri :-[ vrtenje v eno smer pri meni boljse deluje.

Pa se ta strup navadnega klopa mi ni cisto jasen ???

battito animale


scythe

  • Pipi & Melkijad
  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 2.061
    • Točke: 65
  • When I Grow Up I`ll Be Stable...
Odgovori #281 : 24 Junij 2006, 12:58:26
Jaz klopa vedno vrtim. In še vsak je šel ven. Edino 2x, da smo Astorju pulili klopa - 1x, ko je bil tako majhen, da vrtenje ni učinkovalo (takrat ga je izpulila mami z nohti in ga je zatrgala) ter 1x ko ga je imel na robu veke (ma skoraj v očesu) - sem vzela pinceto, ga prijela čisto pri koži in potegnila (potem ga maščevalno sežgala v pepelniku  :P ).


rožica

  • *
    • Prispevkov: 1.969
    • Točke: 13
  • Athos & Best
Odgovori #282 : 24 Junij 2006, 13:16:55
Sicer ne vem, če je to res, samo sem slišala, da je največ klopov v sredini maja. Ker mi jih sedaj res nič nimamo, prej pa se je kljub enaki zaščiti sem pa tja še kakšen pojavil. ;)

Obožujem pse, še posebej bernije!
http://www.athos-best.com


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #283 : 24 Junij 2006, 14:59:05
A kdo pozna sprej proti klopom Regarde? Jaz sem ga v sredo kupila v Zooticu za oba psa in me zanima če ste zadovoljni z njim..

Lp,   
     Nastya!

+1



Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #284 : 24 Junij 2006, 15:19:40
Jaz imam samo eno pripombo: kolikor vem, se klopa ne sme ubiti, dokler je se prisesan (ali ga dusiti), ker se ustrasi in ob tem spusti vse svoje drobovje v kri, v drobovju pa so bakterije...
En strokovnjak za klope je razlagal, da najlazje izpulis klopa tako, da ga dvignes toliko, da se napne koza, in cuknes, samo jaz sem po takem sistemu vsakic pustila glavico notri :-[ vrtenje v eno smer pri meni boljse deluje.
Pa se ta strup navadnega klopa mi ni cisto jasen ???
sem tudi jaz slišala, da klopa ne smeš ubiti, ko je še prisesan, prav zaradi tega razloga, ki si ga navedla. jaz mam posebno pinceto za klope in klopa primem, ga zavrtim in njegov prijem popusti. to je to  :)  v tej knjigi pri kakšni stvari malo zgrešijo, ampak na splošno pa niti ni slaba knjiga. dosti stvari mi je prav prišlo pri Brini... sploh zdaj, ko so se začele zdravstvene težave spet kopičiti  :-\

tole s paralizo pa tudi meni ni čist jasno... sicer sem slišala za klopno paralizo, ampak se v to nisem poglobila. na internetu pa trenutno ne najdem nič v zvezi s tem... ima kdo slučajno kaj več podatkov? tale zadeva se mi zdi kar nevarna  :-\



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #285 : 25 Junij 2006, 16:13:30
na internetu pa trenutno ne najdem nič v zvezi s tem... ima kdo slučajno kaj več podatkov? tale zadeva se mi zdi kar nevarna  :-\

klik, klik, klik, pa se en pasji link klik
m.

+1

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


Šapa

  • *
    • Prispevkov: 1.659
    • Točke: 2
Odgovori #286 : 25 Junij 2006, 16:29:52
hvala maja... bom preštudirala linke  ;) jaz sem iskala v slovenščini, zato ni bilo ničesar...  :-[



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #287 : 25 Junij 2006, 22:15:33
Nastya jaz imam oboje- Advantix in Regarde (našpricala sem jo tam po 25 dnevu, ko je Advantix popustil)-zaenkrat nič klopov-super! Sem pa slišala že veliko pohval za tale Regarde... Mi smo ga ravno začeli uporabljat pred kakšnim mesecem in pol in še nimam ne vem koliko izkušenj ampak do sedaj res prima :P

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #288 : 26 Junij 2006, 12:59:39
Kolikor jaz vem, teh vrst, ki povzrocajo paralizo, ni pri nas, tako da nic skrbet ;)

battito animale


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #289 : 26 Junij 2006, 21:09:10
Apollo kje pa dobila Regarde?..lp


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #290 : 26 Junij 2006, 22:10:36
A kdo pozna sprej proti klopom Regarde? Jaz sem ga v sredo kupila v Zooticu za oba psa in me zanima če ste zadovoljni z njim..


Odgovor je na dlani ;)

Lp nina



Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #291 : 26 Junij 2006, 22:47:41
Ja tudi jaz sem ga kupila tam-po tem, ko sem od dosti ljudi slišala kako so zadovoljni z njim... ;D Nuba je vsak dan večkrat v potoku (do trebuha :P) pa zaenkrat še ni bilo klopa, se pravi da se ne spere tko hitro ::)... Edino malo jo je motilo, ko sem jo našpricala, verjetno ji ni bil všeč vonj :-\

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #292 : 26 Junij 2006, 22:52:54
Kaj pa ta sprej vsebuje??

Lp nina



aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #293 : 26 Junij 2006, 22:53:40
obema hvala :)


*nastya_lony*

  • *
    • Prispevkov: 486
    • Točke: 13
  • uživam pasje življenje...
Odgovori #294 : 26 Junij 2006, 23:25:32
Kaj pa ta sprej vsebuje??

Lp nina

Vsebuje:  Prosti piretrin(izvleček krizanteme) 0,125% , piretrin v mikrokapsulah 0,2%, prosti piperonilbutoksid 0,625&, piperonilbutoksid v mikrokapsulah 0,975%, ekscipiensi.

Lp,
    Nastja z Lonom ter Donom!



Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #295 : 28 Junij 2006, 20:08:32
Hm... kolikor vem se lahko ljudje cepimo proti klopom. Mislim da zato, da ne moremo zboleti za kakšno boleznijo, ki jo prenašajo ali mogoče še zaradi česa (da se sploh ne pripopajo na nas??).
A za pse tudi obstaja kaj takega? Se kaj premišljuje o tem? Bi bilo to sploh dobro, zdravo in učinkovito? ???

Lp



rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #296 : 28 Junij 2006, 23:46:52
Zdravo!

Mene pa zanima katero zaščito proti klopom ste uporabljali pri mladičkih - če sploh katero  ???

Hvala in LP!

Pri veterinarju smo ga že 2x našpricali s frontlinom. To ni ampula, ampak sprej. Menda malo manj učinkovit, ampak je za mladičke boljši. Pa tudi mladiček bi moral dobiti manjšo ampulo, prodajajo pa po 3 skupaj in bi potem ko bi zdrasel ostale...
Pri nas se je to dobro obneslo, Val po frontlinu ni dobil nobenega klopa. Pred frontlinom pa je imel 2.


Los je car!


Apollo

  • *
    • Prispevkov: 1.173
    • Točke: 9
  • Nuba (Nera)
Odgovori #297 : 29 Junij 2006, 09:47:41
Citiraj
Hm... kolikor vem se lahko ljudje cepimo proti klopom. Mislim da zato, da ne moremo zboleti za kakšno boleznijo, ki jo prenašajo ali mogoče še zaradi česa (da se sploh ne pripopajo na nas??).
A za pse tudi obstaja kaj takega? Se kaj premišljuje o tem? Bi bilo to sploh dobro, zdravo in učinkovito?

Lp

Obstaja cepivo za boreliozo, vendar pa ni preveč uporabno ker je narejeno na Ameriških sevih, tako da kolikor vem pri nas nima skoraj nobenega učinka-čeprav nekateri cepijo... :-\
Za meningitis pa mislim da ni cepiva...

Psarna Karantanska-veliki švicarski planšarski pes
www.karantanska.si


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #298 : 29 Junij 2006, 13:41:25
Citiraj
v tej knjigi pri kakšni stvari malo zgrešijo, ampak na splošno pa niti ni slaba knjiga

Očitno kar precej grešijo. Ne samo, da se klopa niti pod razno ne maže z alkoholom (ali čim drugim) klopi tudi niso žuželke.

Citiraj
Obstaja cepivo za boreliozo, vendar pa ni preveč uporabno ker je narejeno na Ameriških sevih,

To je sicer res, ampak kolikor mi je znano niti en od cepljenih psov še ni zbolel (kar sicer še nič ne pomeni, ker jih ni bilo cepljenih prav veliko. Pri nas smo jih lani cepili, negativnih reakcij ni bilo, koliko pa je koristilo pa ne vem)

Citiraj
prodajajo pa po 3 skupaj in bi potem ko bi zdrasel ostale...

Nič ne bi ostale, bi mu dala pa dve naenkrat. Ampule se razlikujejo samo po količini sredstva, nič drugega. če imaš dva psa po 20 kg lahko mirno kupiš ampulo za 40 kg in razdeliš na dva dela (pri nas za 6 malo manj kot 20 kilskih psic zadoščata dve ampuli za 60 kg )


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #299 : 29 Junij 2006, 14:05:37
Nič ne bi ostale, bi mu dala pa dve naenkrat. Ampule se razlikujejo samo po količini sredstva, nič drugega. če imaš dva psa po 20 kg lahko mirno kupiš ampulo za 40 kg in razdeliš na dva dela (pri nas za 6 malo manj kot 20 kilskih psic zadoščata dve ampuli za 60 kg )

Mja no, te odmerki so itak čudni. A boš dal ampulo 20 -  40 kg na dva 20 kg psa, ali na enega? ???

Los je car!