Sobna čistoča

Geri · 174025

Geri

  • *
    • Prispevkov: 244
    • Točke: 10
  • Tiffany in Geri
: 22 Januar 2007, 13:19:18
Opazila sem, da ene najpomembnejših tem sploh ni odprte :-\

V glavnem, napišite svoje izkušnje s tem kako ste psa navajali na sobno čistočo, kdaj je bil sobno čist itd.

Jaz sem tamalo dobila od vzrediteljice sobno čisto, sem pa ostale navajala na sobno čistočo tako, da sem v vcju prekrila celo površino s časopisom in jo s časom krčila. Vedno zjutraj, takoj ko sem vstala, sem raje kot ven psa peljala na papir v kopalnico (pes velikosti 3 kg odrasel ;)) in šele potem ven na sprehod. To pa zato, ker sem želela da ko me ne bo bo šla v kopalnico lulat. Ko smo skrčili na 1 časopisni papir površine pa sem tja gor postavila podstavek z mačjim vcjem- pesek in pes je to počasi povezal in hodil tja na vc. Ta vc je potem Geri imela do pred kratkim, saj je bila recimo njena prva zima kar močna in v visokem snegu ni imela kam it lulat in je posledično zunaj bila samo na sprehodih, potrebo pa opravljala noter. Čeprav je imela notranji vc pa ni nikoli predstavljalo problema it zunaj lulat. Tudi sedaj ko nima več notranjega vcja (ker smo v hiši z vrtom) ga sploh ne pogreša. Ta notranji vc se je obnesel tudi pri nekaj kolegicah.

Whippeta sem dobila pri enemu leto sobno ne-čistega in je bilo seveda navajanje drugačno :) Zanj je prišlo v poštev samo lulanje zunaj. Sem ga pa vozila po 10x na dan ven lulat preden se je navadil da noter NI ok. In to ob vseh urah :(

+1



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #1 : 22 Januar 2007, 13:31:19
Ginny je bila tudi sobno čista, ko smo jo dobili in ji je noter ušlo samo 3x. Na začetku sem jo vozila ven vsakič, ko se je zbudila, po igri, po jedi in podobno. Tudi ponoči sva šli vmes ven, da je ne bi preveč tiščalo. Ko je rastla se je podaljševal tudi čas, ko lahko zdrži brez lulanja, tako da zdaj brez problema in hodiva ven 3x na dan.

Še to se mi zdi pomembno, da psa nikoli ne kregamo, če mu uide notri, ampak stvar ignoriramo in pač pobrišemo. Baje je fino čez malo pošpricati s kisom, da se odstrani von po urinu, ki bi znal psa spomnit, da se tam lula. Na drugi strani pa mladiča, ko se polula na primernem mestu fajn pohvalimo.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #2 : 22 Januar 2007, 14:04:39
No, Lum pa ni bil sobno čist, ko je prišel k nam, se je pa tega zelo hitro navadil.  Doma smo mu pač dali papir po tleh, pa je takoj skpiral, zakaj je tam. Pa zelo smo pazili na znake, ki jih kaže kuža, kadar ga tišči (isanje papirja, vohanje po tleh...), in smo ga takoj odnesli ven. Papir je imel tudi ponoči, ker ne spi v boksu, ampak ga je uporabil samo prvi dve noči, se mi zdi. Čez dan je nastopil problem, ker je bil po 14 dneh bivanja pri nas prvič malo dlje sam (ok.5h dop. in ok.5h pop.). Dopoldne kmalu ni bilo več problema, razen, če sem prišla reees pozno, in je papir ostajal suh. Popoldne pa je bila nuja očitno hujša in se je papir obdržal kak mesec po prihodu k nam. Potem pa sva šla v začetku avgusta na morje, tam je bil dostop do trave hitrejši in ves čas sva bil skupaj, in ko sva se vrnila, papirja ni niti pogledal več.
Seveda ga nikoli, ko je potrebo (velike ni nikoli) opravil doma, nismo kregali, ampak smo ga samo hitro odnesli ven, da je tam dokončal, če smo ga videli, nakar smo g seveda zeloo pohvalili in nagradili, oz. smo pač počistili. Je bil pa vedno sam nase zelo hud, če je moral na papir in ga je hotel na vsak način kaznovat tako, da ga je odrinil v kot ali pod omaro  :-\ ::).

+1



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #3 : 22 Januar 2007, 14:20:24
Mladiči pri starosti dveh mesecev običajno težko zdržijo, da ne bi lulali 6, 7 ali več ur, kolikor so sami doma. Če ni večjih težav, se stvar uredi v enem mesecu. Vsaj v mojem primeru je bilo tako. No, lahko bi že prej, a je imela kakih 3 do 5 dni hudo drisko. Noč je hitro prespala brez izhodov, čez dan je trajalo malo dlje.

Kadar je bila sama doma, sem ji pustila časopisen papir, kjer je opravila potrebo. V času driske je mama okoli 12. ure hodila iz službe, da jo je peljala na potrebo. Ko smo bili doma, sem jo zelo natančno opazovala. Po igri, jedi itd. smo šli obvezno ven. Zelo hitro je tudi sama pokazala, kaj jo muči. Postala je nemirna. Če ji je začelo uhajat, sem ji z roko spodvila rep (avtomatično je nehala lulat) in jo hitro dvignila ter nesla ven. "Nesrečo" sem pa pobrisala s krpo, pomočeno v razredčen kis, da se je porazgubil vonj po urinu.

Nekaj težav smo imeli z lulanjem, kadar je kdo prišel domov, bodisi od domačih ali od obiskov. Ne glede na to, da je bila malo pred tem zunaj, je še vedno kaj ostalo v mehurju za prišleke.  :)  To smo reševali tako, da sem jaz že od daleč prišlekom kričala: "Ignorirat! Ignoriraj jo!" in hitela po krpo. Potem pa jo spet prijela pod ta zadnjo (tako, da sem spodvila rep) in ko se je umirila, jo je prišlek šele lahko pobožal. Čeprav že dolgo ne naredi več lužice, kadar kdo pride, jo še vedno malo ignoriramo ob prihodu, ker se le tako prej umiri. Šele, ko se umiri in usede na ukaz, je moja moja in božanje.   

+1

Kristinca & Florinca


daša

  • *
    • Prispevkov: 118
    • Točke: 0
  • **I never had someone, that knows me like you do**
Odgovori #4 : 22 Februar 2007, 08:52:12
Živjo,jaz pa imam svojo psičko v pesjaku in smo jo začeli navajati hoditi na potrebo na časopisni papir.Bilo je vse lepo in prav,tudi ven sva hodili in je začela opravljati potrebo že zunaj in nič v pesjaku.To je trajalo nekaj mesecev,ko pa je spet začela opravljati potrebo v pesjaku in to tako,da ni bilo nič na papirju,samo včasih.Zdaj sva z psičko še več časa zunaj vsak dan(v gozdu,na travniku,na dvorišču),pa ob tistih urah,ko bi morala že res opraviti veliko potrebo,ampak se samo zunaj polula in nič drugega :-\ :-\.
A ima mogoče kdo kakšen nasvet?
Hvala že v naprej


Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 08 Marec 2007, 20:39:56
Ha ha to je bla moja prva težava. Sem bla čist obupana, čist prestrašena, ker sem bila prepričana, da se tega ne bo nikoli naučil. Ben je namreč obrnil zunaj-notri in ko sva bila zunaj zadrževal in se potem doma olajšano polulal in pokakal, tako sem prvih nekaj dni tavala po naselju tud dve ure, nosila sabo vodo in mu jo dajala pit, da bi ga ja tiščalo, dokler ni bilo tako hudo, da se je le polulal in takrat sem skakala v luft in ga hvalila in nagrajevala in oh in sploh. Sreča, da je bilo lepo vreme  Bil je tako zmeden, da je celo, ko smo bili pri prijateljih na vrtu, ko ga je tiščalo poiskal vhod v hišo in se šel not polulat.  :)  . Druga sreča je, da živim v prtličju, v naročju se mi ni nikoli polulal, tako sem ga takoj zjutraj ko sem se zbudila zgrabila in se z njim v naročju oblačila, da sem ga peljala ven preden se je doma polulal in ga spet hvalila in hvalila. Pa takoj po igri in vedno ko se je zbudil sem letela ven preden, da se je polulal zunaj, da sem ga lahko nagrajevala. Glede na zmedo se je presenetljivo hitro naučil kako se stvari streže in že v štirinajstih dneh je dojel. Potem me je pa zezal in se delal, da lula, da bi dobil piškot  ;D . Zdaj je tako priden, da se ne bo nikoli pokakal na beton, vedno poišče še tako majhen košček zemlje.


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #6 : 11 April 2007, 15:19:36
Tudi mi imamo težave!!!Naš Chappi se skoraj vedno polula(in pokaka)v hiši! :-\ No,zdaj že lula in kaka včasih zunaj,ampak je tako kot bi se bal da bi bil kregan ko se polula zunaj in ko se notri da je priden...vedno ko se polula/pokaka zunaj ga pohvalimo s crkljanjem ali priboljškom,ko pa se notri pa ga kaznujemo... :-X Kaj naj storimo???Delamo vse prav?
PS:Zdaj ravno se mi je polulal NA PREPROGO!!! >:(  >:(  >:( JOJ... :-\



Florinca

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.154
    • Točke: 15
Odgovori #7 : 11 April 2007, 15:22:31
Alya, premalo si napusala, da bi se dalo iz tega kaj sklepat. Koliko je pes star? Je pred lulanjem pil vodo ali se igral, morda pa se je česa ustrašil?

Kristinca & Florinca


Target

  • *
    • Prispevkov: 270
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 11 April 2007, 15:24:33
Aha, kako pa to kaznujete?  >:D



KARMEN

  • *
    • Prispevkov: 2.469
    • Točke: 4
Odgovori #9 : 11 April 2007, 18:06:38
Mi smo našega dobili pri sedmih tednih starosti, takrat je lulal skoraj vsako uro, podnevi in ponoči. Papir se nikakor ni obnesel, bolje je bilo s staro brisačko, še dobro, da imamo v hiši dva pralna stroja. Kaznovali ga NIKAKOR nismo, tudi če se je polulal zraven nas. Velikokrat se je podnevi kar spozabil, pridivjal z vrta v hišo, se polulal in oddirjal naprej. Res je bilo veliko čiščenja, predvsem, ker so bile lužice vedno večje in so se kar zažirala v fuge v ploščicah. Ponoči sem velikokrat vstajala in ga vozila na vrt, ampak kaj, ko se je njemu spalo in se je polulal in pokakal kmalu potem, ko smo se vrnili v hišo. Sedaj je star skoraj 14 tednov, tega je vedno manj. Zadnji teden sem ga ponoči slišala, ko se je prebudil in ga takoj odpeljala ven, to je bilo potrebno samo še enkrat.  To noč smo mu prvič pustili odprta vrata stanovanja, kljub temu se je polulal na brisačko, pokakat pa se je šel na vrt. Mislim, da bomo kmalu rešeni tega problema, srečo pa imamo, ker živimo v hiši z izhodom na velik ograjen vrt. Pri prejšnjem psu pa je bilo huje, živeli smo v stanovanju in do sedmega meseca smo imeli redno čiščenje stanovanja, podnevi in ponoči, uh!

+1



Tecka

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.352
    • Točke: 17
  • večinoma blond
Odgovori #10 : 11 April 2007, 20:34:50
Tudi mi imamo težave!!!Naš Chappi se skoraj vedno polula(in pokaka)v hiši! :-\ No,zdaj že lula in kaka včasih zunaj,ampak je tako kot bi se bal da bi bil kregan ko se polula zunaj in ko se notri da je priden...vedno ko se polula/pokaka zunaj ga pohvalimo s crkljanjem ali priboljškom,ko pa se notri pa ga kaznujemo... :-X Kaj naj storimo???Delamo vse prav?
PS:Zdaj ravno se mi je polulal NA PREPROGO!!! >:(  >:(  >:( JOJ... :-\
To delate narobe. Mladič je še in še kar nekaj časa ne bo sobno čist. Ostalo so tako povedali ostali. Mislim pa da bi, glede na napisano, morali kupiti že odraslega psa. Če je že tak hud problem lulanje in pri tem tako narobe postopate, kaj bo šele, ko bu Chappi začel menjati zobe...  :-X :-X :-X.
Preberi si kaj več o vzgoji mladička. S kaznovanjem boste naredili veliko škode in nobene koristi.
lp
T.

8)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #11 : 12 April 2007, 13:15:26
Alya, premalo si napusala, da bi se dalo iz tega kaj sklepat. Koliko je pes star? Je pred lulanjem pil vodo ali se igral, morda pa se je česa ustrašil?
Pes bo 19.4 star 4 mesece,pred lulanjem je včasih pil...Ne razumem pa tega da ko je Chappi zunaj da noče spustit ko pa pride notri pa takoj!!!


To delate narobe. Mladič je še in še kar nekaj časa ne bo sobno čist. Ostalo so tako povedali ostali. Mislim pa da bi, glede na napisano, morali kupiti že odraslega psa. Če je že tak hud problem lulanje in pri tem tako narobe postopate, kaj bo šele, ko bu Chappi začel menjati zobe...  :-X :-X :-X.
Preberi si kaj več o vzgoji mladička. S kaznovanjem boste naredili veliko škode in nobene koristi.
lp
T.
S Chappijem je zdaj že bolje.Zdaj več lula in kaka zunaj kot notri!!! :o  Sem pa staršem in starim staršem povedala, ko me n doma da ga naj ne kaznujejo in jaz ga tudi ne,in moram priznati da je tako veliko bolje!Hvala.



gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #12 : 12 April 2007, 13:46:58
Alya - mladiček mora lulat vsakič cca. 20 minut po jedi, vodi, igri ali spanju. Takoj, ko se nehata igrati, je najbolje, da ga odneseš ven, pa bo hitro ugotovil, da je tako prav. Kaznuj ga pa nič, ker mu pač še ni čisto jasno, kaj je prav in kaj narobe. Ti ga samo lepo spodbujaj, pa se bo hitro vse uredilo, boš videla!

+1



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #13 : 12 April 2007, 16:28:13
Hvala,bom!



Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 13 April 2007, 00:23:15
Ja, ne ga kaznovat, ko se polula notri, ro preprosto ignorirajte in pokrbite, da bi imel za to čim manjkrat priložnost, ne vem kje živiš, lažje je, če si v hiši ali pritličju. Jaz sem porajtala, da se moj v naročju ne polula, tako sem ga vedno ko sem zaslutila, da bo lulal zagrabla in odnesla ven.  Da ne govorim o tem, kot sem že omenila, da sem bila tud po dve ure z njim zunaj, ker je zadrževal toliko časa dokler je res šlo. Z vstrajnostjo in doslednostjo je dojel za kaj gre že po dveh tednih. Zdaj je zunaj toplo in če imaš le čas bodi čimveč zunaj in ko se poula skači od veselja. Pa ne dobesedno, da se te nau ustrašu :)


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #15 : 18 April 2007, 17:26:01
Uspelo mi je!!!Čpi že pridno lula zunaj notri le rednko!Hvala za nasvete!!! :-*



Panda

  • *
    • Prispevkov: 122
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 18 April 2007, 17:43:30
No vidiš, čestitamo. Joj jaz sem vedno tok vsesela ko uspem svojga kaj naučit. Sploh kaj takega, za kar sem prepričana, da ga nikoli ne bom.


gulu

  • *
    • Prispevkov: 2.661
    • Točke: 15
  • BC Lum, RR Dali in (z)mešanka Nija
Odgovori #17 : 18 April 2007, 17:55:33
Bravo, Alya, le tako naprej!  :o



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #18 : 25 Junij 2007, 15:36:54
Naša Nala je stara 13 tednov. V hiši se je nekako kar odvadila lulanja, sicer sem res pozorna na to, da jo po igri, hranjenju itd vedno zvabim ven in jo potem zelo pohvalim ko se polula ali pokaka. Še vedno pa se kdaj polula notri, tega je vedno manj.
Naš problem pa je v tem, da se Nala večkrat dnevno polula notri v pesjaku. Namreč, ima velik pesjak z zunanjim in notranjim delom. Zunaj so samo deske po tleh, kamor bi jaz rada da ona lula, kadar je pač tam zaprta (se čist zavedam, da ne more zadržat). Ker zunaj lahko brez problema pospravim, počistim itd. Notranji del pesjaka je del ene zgradbe, notri ima pa hišo, in veliko prostora. Po tleh je na betonu zelen tanek tapison, na katereg pa ona stalno lula. Ko jo pridem iskat, je zunaj vse suho, notri pa polulano na večih koncih. Danes se je celo pokakala tam. Kako naj jo sedaj odvadim da to dela notri, ampak da to dela v zunanjem delu pesjaka? Tapisone sem danes dala ven, vse sčistila itd tako da mislim, da ni več vonja. Kakšen dober predlog prosim.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #19 : 26 Junij 2007, 08:45:57
Hm...ne bi vedela. ??? Vendar je meni znano da psi svoje potrebe ne opravljajo tam kjer spijo!?

Aja,Chappi že 2 meseca ne opravlja svoje potrebe notri.Tako da lahko rečemo...Chapppi je sobno čist! ;Dsssss



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #20 : 26 Junij 2007, 09:25:17
Ja pravilno bi bilo, da tega ne dela jasno. Samo točno to dela. Tudi notri v stanovanju kjer ima Comfort, se je večkrat tam polulala. Ne vem od kje ji ta ideja, vem samo, da moramo to rešit.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #21 : 26 Junij 2007, 10:01:34
Naredi pred opravljanjem potrebe kakšne znake?(Npr. hoja v krogu itd.)Potem bi bilo najbolje da jo hitro odneseš ven...
Ko se bo polulala na "pravem" mestu,jo pohvali(z crkljanjem,priboljški,...)ne pa je kregti,ko se polula/pokaka na "nepravem" mestu!Predvidevam da to veš. :)
Upam da bo vam kako uspelo!



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #22 : 26 Junij 2007, 10:20:07
Naša Nala je stara 13 tednov. V hiši se je nekako kar odvadila lulanja, sicer sem res pozorna na to, da jo po igri, hranjenju itd vedno zvabim ven in jo potem zelo pohvalim ko se polula ali pokaka. Še vedno pa se kdaj polula notri, tega je vedno manj.
Naš problem pa je v tem, da se Nala večkrat dnevno polula notri v pesjaku. Namreč, ima velik pesjak z zunanjim in notranjim delom. Zunaj so samo deske po tleh, kamor bi jaz rada da ona lula, kadar je pač tam zaprta (se čist zavedam, da ne more zadržat). Ker zunaj lahko brez problema pospravim, počistim itd. Notranji del pesjaka je del ene zgradbe, notri ima pa hišo, in veliko prostora. Po tleh je na betonu zelen tanek tapison, na katereg pa ona stalno lula. Ko jo pridem iskat, je zunaj vse suho, notri pa polulano na večih koncih. Danes se je celo pokakala tam. Kako naj jo sedaj odvadim da to dela notri, ampak da to dela v zunanjem delu pesjaka? Tapisone sem danes dala ven, vse sčistila itd tako da mislim, da ni več vonja. Kakšen dober predlog prosim.

Ni nenavadno,da lula tam. Namreč psi radi lulajo na mehko,vpojno podlago. Radi se tudi malo skrijejo, predvsem za kakanje. Vse to ji notranji del omogoča.
Pravlno,da si odstranila tapison. Pobriši s kisano vodo ,d auničiš vonj. Notranji del naj bo zaenkrat čim bolj gladek in nevpojen. Namesti kakšne časopise ali kaj podobnega v zunanji del- dve mesti  boš bvidela katero ji bolj paše , kjer hočeš da opravlja potrebo. Lahko poskusiš tudi s peskom ali mivko ali žaganjem ( daj okvir ,da bo omejeno.  Lahko malo zasloniš en del ograjo tam, da bo bolj intimno.
Potem ujemi malo lulanja ali ko zunaj lula poberi malo z lopatko polulane zemlje in pomešaj v ta del,da bo dišalo.
Večinoma psi ko odrastejo dobijo več smisla za higieno, tudi če se posebaj ne trudiš. Spuščaj jo tudi redno iz pesjaka, da čimvečkrat opravi zunaj.

+1

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #23 : 26 Junij 2007, 10:43:50
Kako odvaditi psa, da ne spusti lužice, ko pridemo mi domov? Psica je sobno čista od prvega dne, celo sama gre ven, ko gre lulat. Edini problem je, da spusti lužico, ko mi pridemo domov oz. ko je sama več kot 2 uri. Kako jo tega odvadit? Nemogoče je, da jo takoj nesemo ven, ker stanujemo v bloku (z atrijem), ker so vrata na drugi strani stanovanja kot je atrij. V boksu nočem, da spi med našo odsotnostjo. Še kakšna ideja?
Psica je stara 3 mesece.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #24 : 26 Junij 2007, 10:56:52
Zakaj nočeš ,da spi v boksu? Če bi bila v boksu jo potem vzameš ven brez besed in neseš na atrij ali ven, če nočeš da lula v atriju. Če imate atrij bi jo jaz itak zdaj ,ko je toplo puščala na atriju ko je sama. Tam vsaj ne bo škode,če se polula.
Drugače pa- ignoriraj psico in jo spusti ven , takoj ko prideš.
Ne sklanjaj se nad njo, ne ogovarjaj je, ne glej je , da se ne razburi ob prihodu. Najbolje,da jo spustiš ven in šele zunaj privežeš. Če to ni mogoče pazi,da se ne skloniš , ko jo pripenjaš. Počepni n jo vzemi v naročje ali pa pripni in pri tem glej stran.
Ko dodhajaš se ne poslavljaj in ne delaj cirkusa. Mirno reči grem adijo in zapri vrata.
Delaj na samozavesti psa, ko bio zrasla bo bolje. Lulanje je eden od znakov pripadnosti ,ki ga mladički kažejo nadrejenim.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #25 : 26 Junij 2007, 11:18:24
Smo jo zaprli v eno sobo, je bila ves čas čista, dokler ni nekdo prišel domov in jo spustil iz sobe. Tako da tudi boks ne bi pomagal. In se prostora nimamo v stanovanju za boks  :-[ je premajhno stanovanje.

Se mi zdi, da ji samozavesti ne manjka, ker se drugače ne podreja (ko recimo srečamo kakšnega psa na sprehodu).

Problem je v tem, da spusti lužico, že ko zasliši, da se odklepajo vrata. Jaz res upam, da bo bolje s starostjo.



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #26 : 26 Junij 2007, 11:36:29
Smo jo zaprli v eno sobo, je bila ves čas čista, dokler ni nekdo prišel domov in jo spustil iz sobe. Tako da tudi boks ne bi pomagal. In se prostora nimamo v stanovanju za boks  :-[ je premajhno stanovanje.

Se mi zdi, da ji samozavesti ne manjka, ker se drugače ne podreja (ko recimo srečamo kakšnega psa na sprehodu).

Problem je v tem, da spusti lužico, že ko zasliši, da se odklepajo vrata. Jaz res upam, da bo bolje s starostjo.
Predvidevam da imate za tisti mali(razstaven)boks,ali kletko,ali kaj že je prostor!? ??? :)



dog4ever

  • *
    • Prispevkov: 961
    • Točke: 13
Odgovori #27 : 26 Junij 2007, 11:46:39
ne :-[ nimamo. Je eno in pol sobno stanovanje, 2 otroka in pes (na srečo imamo atrij kar velik).



Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #28 : 26 Junij 2007, 11:54:39
deteljica hvala za idejo, si si res prislužla piko ;) Žaganje sem sicer že včeraj posula pa ga je pojedla. S kisom sem tudi sčistila, zdaj rabimo samo še čas pa veliko vaje. Jo pa večkrat peljem ven, tudi zmeraj pohvalim zunaj itd. Mislim, da bo čas naš zaveznik tukaj. Bom sporočila kako nam gre.



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #29 : 26 Junij 2007, 12:26:57
ja čas je zagotovo zaveznik, tudi če delaš samo približno prav. Važno,da ne delaš čist narobe. Moja terierka je imela npr neprijetno navado, da se kot mladič ni polulala na tla, ampak je skočila na posteljo ali fotelj in se je raje tam- glavno da so tla čista in da se luža ne vidi , a ne  ;)
Pač psi majo  svoje računice o tem, kaj je bolj higienično  :D
Ni potem je bilo tega vse manj, zdaj pa je stara leto in pol in šele zadnji mesec sem malo bolj sporščena glede njenih podvigov.
Sploh nikoli namreč ni niti nakazala, kaj namerava. Kar med igro je nenadoma bila pod njo luža, še počepnila ni in sploh ni bilo povezave s tem kdaj je bila zunaj in kdaj je pila npr  :-\, al pa pes leži in gloda kost in potem, če si zelo pozorno pogledal malenkost dvigne rep in lula, ne da bi se ostalo vedenje spremenilo  ::)- težak primer- ampak je prerasla  :).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!