Yorkshirski terier [yorkshire terrier]

Alya · 1712023

taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #5010 : 03 December 2011, 13:02:09
Nika... 3 strani nazaj je slikica moje Neli z poletni fruzurco  ;)


Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5011 : 03 December 2011, 13:23:39
Taji zelo lepa  v obeh "izvedbah"  :)

Še mal naše lepotičke:
malo mlajša


in nedavno



taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #5012 : 03 December 2011, 13:43:47
Še 2 bolj frišni slikci






Lep pozdravček vsem novim in starim yorki fenom. Limajte slikice, da bo forum spet zaživel.
Denina super, da je z vašo Tori bolje.
Kiki je zelo luštna. A ušeska že skoz gor drži?


Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5013 : 03 December 2011, 13:50:38
Uuuu hvala za kompliment : sej so vse tele lepotičke pravi cukerčki....Ja od 10 tedna dalje jih ma kar pokonci...



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #5014 : 03 December 2011, 14:04:01
taji, še lahko tebe vprašam če je psička rodovniška?  ;D Zgleda že, sam barva me mede  ;)

čara, tudi za mene je 1000€ za domačega ljubljenčka preveč, sploh za tako malo ščene kot je jorki  :) zato da se po kavču valja in vejice iz sprehoda nosi.. imam v glavi, da če bi bila cena psov nižja, bi bilo manj nerodovniške vzreje. maš na eni strani potestiranega rodovniškega za 600€, na drugi strani kar neki zmešanga za 400€..



taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #5015 : 03 December 2011, 14:16:33
Ne, Neli nima rodovnika. Ja, je zelo sive barve, pa malo večja je. Njena idealna teža je 3,5kg, trenutno jih ima 4 (ker sem poleti zamenjala hrano in sta se mi obe zredile za skoraj 1kg, kar je za tako malega psa ogromno) ampak smo sedaj na dietni in upam, da bomo do poletja spet fit.


Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5016 : 03 December 2011, 14:32:11
Taji sem videla va lbumu da ste na morju bli z njo v kampu, mi smo namreč 100% kamperisti pa me zanima kako se je kaj izkazala vaša Neli na morju (vročina, vožnja,...)



taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #5017 : 03 December 2011, 15:45:08
Tudi mi, predvsem pa psi uživamo/jo v kampiranju. Ker imamo prikolico dol celo sezono, smo si parcelo ogradili z kamp ograjo in z 0,5m visoko žičnato ograjo, ki je drugače namenjena za ograditev zajcev,perjadi... Ker je Neli mali avanturist in ker je nočem imeti na parceli privezane, je bila ta žičnata ograja nujno potrebna, zaradi njene varnosti in varnosti hrane v tujih šotorih  ::). Tako, da sem zdaj mirna, čeprav jo imam tudi sedaj vedno na očeh. Ker če ji je dolgčas, se kaj hitro spomni "pregledovat" trdnost temeljev ograjice. Drugače pa Neli na morju res uživa. Ima ogromno dela in če tudi so dnevi poleti daljši, komaj opravi vse dnevne posle. Storži so ji zakon, morje ji je še bolj zakon, valjanje po travi ali brisači, še posebej po kopanju je pa sploh najbolj zakon! Ja, Neli rata zelo hitro vroče (ima tudi težave s sapnikom), zato je večino časa v senčki, imam pa to srečo, da obožuje(!) vodo, tako da se ona kar sama odpravi ohladit ko čuti potrebo, kar pa je zelo pogosto  ::). Drugače problemov z vožnjo nima, slabo ji ni. Ker pa ji je vroče, se zaradi nje 2x ustavimo, da se malo osveži.  Ker smo skos na morju, je meni največji problem dlaka. Čim ima daljšo dlako, se ji takoj nabirajo tisti ježki, ki rastejo v travi, iglice, smola, pesek.... ker je rada v vodi je mokra in se dlaka ne suši in se še bolj vse prime... česanje, čiščenje in pranje (kljub Pure Paws) te dlake (včasih tudi 2,3 na dan) je bilo zelo mučno. Zato sem se odločila za kratko frizuro, ki je zanjo in zame veliko bolj praktična.


Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5018 : 03 December 2011, 15:59:26
NAJLEPŠA HVALA...no to so informacije, ki me na forumu zanimajo, ne pa rodovniki pa blablabla v nedogled....mi smo sicer avtodomarji in si bomo morali nekaj v smislu ograjice omisliti, kar se vode tiče bomo pa mi še ugotavljali, v bani doma se počuti odlično. Kar se pa tistih ježkov tiče so nam pa znani in bomo čez poletje tudi mi prakticirali čim krajči frizurco (kaj več povejte o Pure Pawsu)



taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #5019 : 03 December 2011, 17:01:53
Ubistvu, kar se tiče Pure Paws, lahko povem le to je ena najboljših kozmetik na trgu. Končno se jo dobi tudi pri nas, prej sem jo naročala iz Nemčije, kar je bilo zelo drago zaradi poštnine, a je bilo vredno. Jaz jo uporabljam že skoraj 3 leta in sem zelo zadovoljna. Uporabljam pa šampon in silk cream, ki deluje kot maska. Uporabljam jo za Neli in Kimi. Dlaka je sijoča, se lepo razčeše, šampon ni agresiven za kožo. Tolk na hitro.


cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5020 : 05 December 2011, 10:01:47
Dobrodošla Kikita in pozdravčki vsem ljubiteljem yorkijev!

Glede kozmetike Pure Paws in tudi ostalih nasvetov mi je veliko pomagala prijazna uporabnica Botticelly. Kozmetika je super, sama uporabljam šampon, balzam in sprey za vsakodnenvno razčešavanje. Tudi pri izbiri krtače in glavnike sem upoštevala njene nasvet in sem zelo zadovoljna, sploh pa naš Cufko.
Kakšno hrano uporavljate? Mi smo začeli z RC, v Mr. Pet pa so nas pregovorili za Fitnes Trainner. Ima kdo kakšne izkušnje?

In še poljubčki za Tory, za lepotice Kiti, Neli, kitajčico in seveda tudi vsem drugim od našefa Cufka.

Pa še dve slikici:



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5021 : 05 December 2011, 13:40:31
O pozdravljen Cufko, naša Kiki te lepo pozdravlja in si zelo fletkan kužek :D. Ja glede šampona smo se vse pozanimali, tako da ga bomo tudi mi kupili, zdaj uporabljamo šampon za mladičke, ki smo ga kupili pri veterinarju ;D Mi smo bili prej na RC pa sem opazila, da se malo več praska, tako da smo zdaj ene peti dan na briketah Artemis in ima čvrst drekec, pa tudi dlaka se ji je začela svetiti....bomo videli kako bo čez nekaj časa. Drugače pa te brikete, ki ste jih omenili uporablja moja mami, ker ima njena psička zelo hudo alergijo in je zadovoljna.Tudi jaz sem premišljevala, če ji ne bi zdajšni briketi odgovarjali bi tudi mi prešli na te ampak je kužek tisti, ki pove katere bo jedel :P

Cufek koliko je vaš kužek star?



cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5022 : 05 December 2011, 13:52:29
Evo naš cufko je star skoraj 4 mesece in je naše veliko veselje.  Sicer sem imela že kot mlajša jorkija lepotico Nikico zato sem se že takrat odločila da bom še enkrat imela kužka te pasme. Sedaj sta otroka  stara 4 in 8 let  in v našo družinico je prišel še cufko. Mož ni bil preveč navdušen, ne pa tudi proti. In zdaj je seveda Cufko prav njegov največji ljubljenček. Odločila sem se tudi da ga bom dala kastrirat in to pri šestih mesecih.
Koliko je stara vaša?
 ::)



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5023 : 05 December 2011, 14:05:52
Oooo,o potem sta pa skoraj isto stara, naša bo 6.12  stara 4 mesece in je res prava navihanka. Mi smo imeli že štiri leta željo, da bi  imeli yorkija, pa smo najprej počakali da otroci zrastejo tako da sta zdaj stara 12 in 6 let in moram reči, da smo se prav odločili, ker sta do Kiki res zelo nežna in jo imata neizmerno rada, mož pa je še bolj trapast na njo :D, ker on kot majhen otrok ni smel imeti nobenega hišnega ljubljenčka :-\ tako da je bila pri nas od vseh želja imeti kužka.
Tudi našo Kiki bomo dali sterilizirati in me je kar malo strah kako bo to prenesla, ker ima zdaj komaj 1400g in je res majhna....ah bo že, potem saj nimaš nobenih težav, da bi kužki za teboj hodili ;)

Iz kje pa ste, mi smo iz Kranja?



cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5024 : 05 December 2011, 14:26:29
Joj je res drobcena ampak saj še bo zrasla, jaz pravim samo, da so zdravi. Moja Nikica je bila rodovniška in zelo majha mislim, da malo manj kot dva kilograma. Živela je 15 let brez kakršnih zdravstvenih problemov.   Naš cugko pa bo mislim večji, čeprav sta atek in mamica 2,5 kg in 3 kg. Naš cufko pa ima že sedaj dobri dve kilci . Je pa res da je bolj na nizkih tačkah. No tako kot sem že rekla važno je da le zdrav in da je ljubljen in v dobrih rokah. Garancijo za zdravje in v končni fazi pa ti ne mora dati niti rodovnik.   Sem pa se odločila, ker je naš Cufko brez rodovnika, da ga dam obvezno kastrirat.
Tudi jaz imam dva sinčka štiri in osem let, ki sta zelo nežna in skrbna do našega Cufka. Pa tudi babica je navdušena. Do danes je prihajala k njemu da ni bil predolgo sam, danes pa nima časa in bo res sam 8 ur. Sem se potolažila s tem ker piše v knjigi Psi za telebane, da kužek ne ve koliko je časovno ena ura ali osem ur. Skratka danes je deležen se posebnega razvajanja. Smo ga pa tudi navadili na pleničko, ki jo ima pri vhodnih vratih in gre lepo tja lulat in kakat. Pravi zakladek naš.
Smo pa iz Mb. Škoda bi že šle na kavo ali ne.
Glede kozmetike pa še to jaz sem jo vzela kar preko spletne trgovine s pomočjo Botticeli.



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5025 : 05 December 2011, 15:19:46
Škoda,če bi bili blizu bi obvezno šle na kavo 8) ker naša Kiki res potrebuje pasjo družbo, ker tukaj kjer živimo so sami večji psi in jo je zadnjič povaljal boksar,joj kako je cvilila :( gospodar je boksarja kar odvezal, ker je misli da se bo z našo Kiki igral  >:((pa sem mu rekla vsa jezna...ja hudiča pa kako se bo igral s tako majhno kužico >:D in smo se že ustrašili, da ji je poškodoval nogico ampak ni bilo na srečo nič :)
Od moje mami psička pa je stara 9 let in ne mara mladičkov, tako da se tudi z njo ne more igrati :(
Tudi pri nas imamo pleničko, tako jo je navadil že vzreditelj in zdaj pridno hodi na wc, kjer imamo pleničko. Joj...naša Kiki ne mara mraza in jo težko spraviš na sprehod, razen sedaj ko je malo toplejše pa noče domov, škoda ker ni poletja.

Pri nas je Kiki že navajena biti sama in sem sosedo prosila, da malo posluša če bi jokala, pa je rekla, da jo je slišala samo enkrat, pa še to čisto malo, tako da jo lahko brez težav pustimo ampak ko pa pridem domov....kakšno veselje je to  :Dpoliže te po celem obrazu, pa kar stisne se k tebi kot majhen otrok.
Glede kozmetike hvala!

Ja res je, noben ti ne more dati garancije, da bo tvoj kužek zdrav, lahko imaš srečo da nimaš nobenih težav, lahko pa imaš že od vsega začetka same komplikacije.

Kiki pozdravlja Cufka  :o




cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5026 : 05 December 2011, 15:24:52
Pleničke imate v lekarni 30 komadov okrog 4 eur. ::)
Počasi odhajam domov pa si pišemo.



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5027 : 07 December 2011, 09:33:54
Ojla, kje ste kaj in kako kaj vaši ljubljenčki prenašajo tale mraz.
Cufko tudi mi kupujemo te planičke v lekarni :P

Kdaj približno menjajo mladički zobke, od moje mami psička jih je šele pri 6 mesecih ampak nekdo mi je rekel da prej.
Ali imajo kakšne težave....mislim če... kaj manj jedo,so bolj razdražljivi, bolj grizejo....?



cufko

  • *
    • Prispevkov: 26
    • Točke: 0
Odgovori #5028 : 08 December 2011, 11:16:15
Tudi jaz mislim, da nekje okrog 6 mesecev. Imajo pa jorkiji ker probleme glede zobkov in jih je treba včasih tudi izpuliti. Mi ga bomo dali kastrirati pri 6 mesecih pa bomo takrat če bo potrebno še zraven izpulili zobke.
Kako so kaj vaši kužki.



taji

  • *
    • Prispevkov: 109
    • Točke: 0
  • Neli in Kimi
Odgovori #5029 : 08 December 2011, 12:07:23
Mi smo jo dali sterilizirati pri 6 mesecih in so ji še 3 mlečne zobke spulili. Drugače nismo imeli problemov z zobki, uničevala ni nič. Je bila pa prov smešna ko je bila škrbasta.

Nam je vet rekla, da je fino, če med igro igrače bolj vlečemo, da se zobki bolj razmajejo.


kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5030 : 08 December 2011, 13:18:00
Pasji mladiči začnejo mlečne zobe za stalne menjavati pri štirih mesecih.



Kikita

  • *
    • Prispevkov: 42
    • Točke: 0
Odgovori #5031 : 11 December 2011, 19:05:47
Ali je možno, da je naša Kiki takoj prepoznala svojo mamico :D namreč včeraj je prišla  na obisk. Čakali sva jo zunaj in ko se je njena mamica bližala je bila najprej zadržana....ampak ko je prišla mamica bližje je Kiki kar planila nanjo in sta se začele igrati...dirkati..skakati...m oram povedati, da je bila mamica zeloooo nežna do Kiki,potem jo je celo umila po gobčku, ušeskah :o .....res jih je bilo lepo gledati. Vzreditelja je pa tudi takoj prepoznala, ker je drugače do tujih ljudi zelo previdna, ne gre takoj k njim ampak do njega je šla pa takoj...repek ji je delal sto na uro :P in polizala ga je po celem obrazu. No....po tekanju po travi smo pa šli k nam na sok....Kiki in mamica pa seveda na vodo in na par priboljškov  :)
Tako da smo se dogovorili, da bomo v rednih stikih in naslednjič bomo še povabili očka  ;) da bo malo hčerkico spravil v red :P spomladi pa naredimo Kikin piknik in bomo povabili še sestrico in bratca od Kiki ,ker ima vzreditelj prav tako stike tudi znjim in je bil navdušen nad to idejo 8)

Evo toliko od naše Kiki



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5032 : 19 December 2011, 12:21:15
Lep pozdrav tudi z moje strani! Sem novopečena lastnica yorkija in sem se odločila da se pridružim forumu in izvem kakšne dobre nasvete.   
Moj navihanček bo ravnokar star 6mesecev in je pravi lump... ima toliko energije da mi ni jasno od kje mu ;P     imam eno vprašanje če ima kdo kakšen dober nasvet...
do sedaj sem malemu baciju brez problemov delala čopek sedaj pa je to čisto nemogoče... (verjetno ne pusti ker sem ga ob podiranju čopka cukala saj pri teh elastikah ne gre drugače, sedaj mi je žal da je nisem kar enostavno odrezala).. kaj pravite kako ga lahko privadim spet nazaj na to?imate vi kakšne probleme s tem?



mamica_V

  • *
    • Prispevkov: 69
    • Točke: 0
Odgovori #5033 : 19 December 2011, 14:54:05
Elastike moraš kupiti v trgovini za male živali, ker navadne strašno cukajo. Vztrajaj, mogoče ti uspe. V najslabšem primeru mu čopek še vedno lahko odstrižeš. Ampak yorki je najlepši s čopkom.   :P
Mi nismo imeli takih problemov. Mogoče je v začetku še z glavico ob kavč drsal, da bi spravil gumico dol. Ampak se je kmalu navadil in zdaj nimamo nobenih problemov več. Glavico lepo drži pokonci in čaka da je frizura končana.  :)



bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5034 : 19 December 2011, 15:09:56
ja saj smo kupili elestike v trgovini za male živali... pa vseeno cuka ...prov jezna sem ker je s čopkom tako luškan  :-[   drugače nisem mislila da mu čopka odrežem ampak elestiko  :D   

najbolj je smešno ker ga lahko krtačim vsepovsod, ko mu pa začnem delati čopka se pa začne tako upirati ko da mu res delamo nekaj hudega in največjo krivico  :'(

sem mislila da malo počakamo, potlej pa da mu pri pasjemu frizerju naredijo kakšno kitko al kaj pa vem... ali obstaja še kaj drugega kot da mu s to elastiko vežem? videla sem neke špangice samo so res ogromne in to bo še prej spravil dol kokr elastiko tako da res ne vem...

mogoče pa res najbolje vztrajati ...



kalsang

  • *
    • Prispevkov: 1.781
    • Točke: 3
Odgovori #5035 : 19 December 2011, 15:29:25
Ko razdiraš čopek, je treba elastiko prerezat. Če jo vlečeš dol, vsaka cuka.

Vztrajaj še naprej, pazi,da ga ne cukaš in ga nagradi, ko je priden.



nelli

  • *
    • Prispevkov: 268
    • Točke: 0
Odgovori #5036 : 19 December 2011, 15:39:06
Najboljše elastike imajo  v trgovini Pasje mesto lait vrjanta ,fino je da imate tudi posebne škarjice ,tako da res nič ne cuka.Dobijo se tudi majhne mašnice za pripet.Jaz mojemu naredim kitko ,spredaj mu pripnem mašnico.
Tele se super obnesejo http://www.hundemode24.de/yorkshireparadies-p1003h58s119-Exklusive-Hunde-Schl.html



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5037 : 19 December 2011, 15:56:03
elastike bomo imeli v roku nekaj tednov tudi pri nas, tole so pa škarjice za odstričti elastiko:

http://www.planetpsov.si/shop/pripomocki-za-nego/skarje/190/skarjice-za-elastiko


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #5038 : 19 December 2011, 16:05:49
Jaz pa nekaj časa ne bi delala čopka, bi raje psa postrigla. Da "pozabi", odmisli, spočije...Potem pa nekega lepega dne, ko je še zaspan po predhodni masaži uhljev (sprošča psa) naredila čopek. Elastiko pa na koncu prerezala, da ne bi spet bilo cukanja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


bachiko

  • *
    • Prispevkov: 113
    • Točke: 0
Odgovori #5039 : 19 December 2011, 16:06:04
no pa da še jaz povem svojo zgodbo in strinjanje z gigogsy (in če prav razumem gre za vzrediteljico k.š. katere speedy je očka našega bačija  :))

sami smo imeli psa 9let, vzeli pa smo ga iz zavetišča. že od majhnega je imel epileptične napade, nato pa se je pri 8letih začelo... začel je kašlati, sledi diagnoza popuščanje srčka, odpoved ledvic... samega občutka od njegovih mukah, ko niti sam ni mogel hoditi, ni mu bilo do sprehoda, silili smo ga piti... ne znam niti opisati kako grozno je bilo.

ker sem ljubiteljica živali, si sploh ne znam predstavljati dneva brez kakšnega navihančka zato smo se podali na lov... zaradi denarne stiske smo najpreej gledali oglase na bolhi... odšli smo v tomačevo kjer naj bi imeli samičko. ko smo prišli tja gospe ni bilo doma, je bil pa mož. že to me je zmotilo da ji niti ni mar kam bo šel mladiček saj sem se z njo dogovarjala za obisk. kužika je bila čisto prestrašena. samo sedela je na miru, nobenega interesa, psička, ki naj bi bila njena mamica se za mladička niti ni zmenila...in še to, ne vzrejajo samo yorkijev temveč so imeli še druge pasme. ko sem na internetu vtipkala nato ime sem zgrožena spoznala da gre za znano preprodajalko tako da nimam besed za take ljudi!!!!!!in trdi da je vse u redu in ne vem kaj...pa daj daj ko bi najraje.... mislim da takih besed ne smem pisati tu, lahko pa si mislite kaj hočem povedati, da ne govorim tudi kaj delajo v takih farmah ...bljak.

po tej grozi smo se odločili za nakup rodovniškega, kljub visoki ceni, ampak mislim, da cena tu nima pomena, ko pomisliš, da na koncu odteješ toliko za zdravljene raznih bolezni (tako kot smo mi, za vsa ekg, rtg, zdravila, posebno hrano....)

malo smo raziskali vzreditelje ki smo registrirani na kinološkem družtvu in izbrali leglo, tako da bomo čimprej dobili novega člana. in kakšna razlika!!!! mladička sem hodila gledati že od njegovega rojstva, na obisk smo hodili vsak drug teden, mamica je mladičke lizala, ves čas je bila z njimi, jih ljubkovala... seveda smo preverili tudi očka, ki je res lepotec. gre za speedya , ki ima mnogo priznanj tako da smo res zadovoljni. naš lepotec je zdrav, navihan, igriv, trmast  :P   pa upam da bo z leti bolje... ha ha

tako da resnično priporočam rodovniškega psa , pa ne glejte na ceno, ker to pri živemu bitju ni pomembno!!! pomembno je, da ste lahko prepričani, da je pri takih manj možnosti za kakšne resne bolezni saj lahko preverite tudi za nazaj in ni nič skrito, tako da točno vete pri čem ste.

vsakega vprašam ali da raje 1000e za zdravega psa ali 400e za psa, ki na koncu niti ni podoben yorkiju, čez par let pa stroški zdravljenja narastejo prav na tako ceno, pri tem pa prištejte še vso vašo agonijo in vaše trplenje ob gledanju na vašega psa ki se muči, vi pa mu ne morete pomagati...     verjemite mi da če to doživite... nikoli več ne boste igrali takole na lotu kot to počnete sedaj...


jaz sem presrečna da sem videla na lastne oči kaj pomeni pes iz farme in kaj rodovniški in se za nikakršno ceno ne da primerjati!!!!!

tako da pamet v roke!!