Ruffwear

vista · 124745

TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #210 : 23 November 2009, 10:16:46
Simi, kam si dala pa stare plaščke? A mogoče prodajaš in za koliko?

Maja, a ti čeveljci dejansko ostanejo gor. Jaz imam z raznoraznimi copatki slabe izkušnje, ker ji letijo dol, ne glede na to kako močno zategnem.  :-\



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #211 : 23 November 2009, 14:08:49
Ti dejansko ostanejo gor ja. Ampak jaz ji kar fino zategnem.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #212 : 23 November 2009, 15:05:00
A pa ni nič bojazni zaradi zmanjšane prekrvavitve?



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #213 : 23 November 2009, 15:18:20
A pa ni nič bojazni zaradi zmanjšane prekrvavitve?

Ne. Ker pri psih žila poteka med kostema in ne moreš toliko zategnit, da bi se kri v taci ustavila ;)



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #214 : 23 November 2009, 18:27:12
Oči je včeraj, ko je videl plašček rekel, da je to za letos dovolj, ker če bo imela dve stvari, ne bodo pozorni na lep plašček ;)
Pa razumi moške ::)

Ego se reče temu. Da vsi vidijo nekaj novega. Jaz sem mojemu fotru rekla, da za pozornost ne rabi extra pasmo in opremo, lahko si da roza kiko gor pa bo imel vse oči vasi uperjene vanj. :D Reakcije ne rabim napisat, ali.

Se pa tudi meni dopadejo, sploh dežni. Ampak zankrat še ni potrebe-če bi živela v bloku bi ga pa takoj kupla.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #215 : 23 November 2009, 18:35:47
Simi, kam si dala pa stare plaščke? A mogoče prodajaš in za koliko?


Čaki, nisem še čustveno sposobna razmišljat o tem, da bi njen prvi plašček prodala :o :o :o :o. A ti bi bil 65 prav?

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #216 : 24 November 2009, 00:15:05
Cevlji ostanejo gor. Spela se je z njimi dejansko naucila plavat. Sezut ji ga je uspelo le pri enem norenju po blatu, ampak sem bila kriva jaz, ker sem ga premalo zategnila.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #217 : 24 November 2009, 08:17:13
Ne. Ker pri psih žila poteka med kostema in ne moreš toliko zategnit, da bi se kri v taci ustavila ;)
Hvala za ta izredno vsestransko uproaben odgovor. Nam so dosedaj kar naprej leteli dol tudi povoji (če smo kdaj kakšno taco poškodovali), ker sem se jaz bala te močne zatesnitve in sem sicer povila na tesno, ampak ne pa preveč na tesno.  :-[ :)

Simi, bi morali probat, ampak mislim da bi šlo 65.. Jazz ima od vihra do repa cca. 65cm. Sicer pa sem se prenaglila z vprašanjem. Vsakič ko naletim na tele plaščke se potem spomnim in spet odločam ali ga resnično rabim, v vsakem primeru jo moram namreč itak zbrisat spodaj in potem je čisto vseeno če jo še zgoraj sfutiram, kar je itak lažje kot spodaj. Moram še malo razmislit, ti boš pa tudi imela čas se čustveno privadit na idejo, da bi ga mogoče prodala  ;) :)



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #218 : 24 November 2009, 14:10:56
To z žilami je najbrž mišljeno samo za spodnji del tac, ane?
Ker psi imajo sicer žile precej na površini zato je potrebno poškodbe na tacah vedno poviti tako, da se da pod coban še plast vate.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #219 : 24 November 2009, 15:47:51
No sedaj pa spet ne vem..  :-\ ..kako je torej?



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #220 : 24 November 2009, 19:02:12
morda kdo ve, če se pri nas kje dobijo Ruffwearovi izdelki, kjer bi se dala kakšna stvar pomerit? bi bil še kakšen kandidat, če bi se kaj naročalo?

***
rest in peace my precious friend


pimu

  • *
    • Prispevkov: 129
    • Točke: 0
Odgovori #221 : 24 November 2009, 19:06:06
Ja nekaj se da dobit v trgovini Kibuba,( spodaj Oprema za pse).
http://www.kibuba.com/index.php?
Je pa v stari ljubljani pa pri koseski trznici, kakor vem:)

....Never Grow Up..


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #222 : 24 November 2009, 19:08:45
No sedaj pa spet ne vem..  :-\ ..kako je torej?

To kar sem jaz napisala je bil uradni odgovor, ki sva ga dobila od Ruffweara, ko sva še prodajala njihove čeveljčke, saj se je to vprašanje precej pogosto pojavljajo - koliko jih lahko zategnem?. To torej velja za predel kjer čeveljček pride, se pravi tik nad gležnjem, ne za celo taco. Pri povijanju pa uporabi taširok levkoplast, meni je takrat vseeno, če malo polepi dlako in gre kakšna več ven, važno, da se povoj obdrži tam kjer se mora ;)



roy2

  • *
    • Prispevkov: 426
    • Točke: 0
Odgovori #223 : 08 December 2009, 11:56:48
Jaz bom enkrat v bliznji prihodnosti (14 dni, max. 3 tedne) narocala od tule: http://www.camddwrcanine.co.uk/xcart/home.php?cat=269.



Me zanima,če to še velja?



maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #224 : 08 December 2009, 19:04:05
Ja. Konec tedna bom narocala.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


sasha

  • *
    • Prispevkov: 2.188
    • Točke: 2
Odgovori #225 : 08 December 2009, 19:24:30
maja če boš imela frej za en plašček, mi prosim javi ;)



teja con panto

  • *
    • Prispevkov: 806
    • Točke: 0
Odgovori #226 : 08 December 2009, 21:17:31
bi ae lahko še jaz pridružila, razmišljam, da bi kupili en plašček. nič sigurnega, še v fazi premišljanja.

***
rest in peace my precious friend


maja01

  • zverinica ;-)
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 1.735
    • Točke: 32
Odgovori #227 : 12 December 2009, 00:36:43
Jaz imam zal "polno" narocilo. Ce pa tokrat spet dobim kaksen popust, pa vam ga podarim in potem narocite skupaj.
m.

-- You become responsible, forever, for what you have tamed. --


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #228 : 21 December 2009, 08:52:59
http://www.kibuba.com/index.php?&cID=7&scID=49&pID=1795
A tele se dobi 4 v kompletu?

A mogoče kdo ve, ali se da kje dobit tudi gamaše za kužke?



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #229 : 21 December 2009, 09:10:20
http://www.kibuba.com/index.php?&cID=7&scID=49&pID=1795
A tele se dobi 4 v kompletu?
A mogoče kdo ve, ali se da kje dobit tudi gamaše za kužke?

Koliko jaz vem so tukaj štirje not, ja.
Na slikici zraven kaže, da imajo tudi nogavičke...

Tole mora bit res dobra zadeva. Kako se ostalim obnese?
Jaz resno razmišljam o tem zaradi soli. Lona ima od alergij že tako rahlo vnete tačke in včeraj je šla po soljenem pločniku mogoče 200m pa
ima danes čist rdeče tačke in niti stopi ne na eno, pa joka. Revica. Pa sem jih takoj doma umila z vodo, pa je očitno vseeno tako nadražilo.
A ono voščeno kremo že ima kdo? Kako je pa tisto?




TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #230 : 21 December 2009, 09:21:44
Nogavičke so prekratke.. mene zanima če se obnesejo prav take gamaše, ki pokrijejo cele tace, gor nad koleni in če jih kje imajo.

Kar se tiče vazelinov ipd. pa mi sicer nimamo težav s soljo, mi pa niso všeč tudi zato, ker jih je pomojem potem za notri težko sprat, pes pa hodi na kavč,.. in bi bilo pomojem vse mastno.  ???



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #231 : 21 December 2009, 09:28:54
Aha, prav gamaše torej...Pojma nimam. :-[

Mi res moramo nekaj ukrenit, ker sezona se je komaj začela, pa je že tako. Žal pa smo obsojeni na hojo po soli, ker že pred blokom solijo in vsaj en majhen kos moramo po pločniku. Tamali nič ni, Lona pa je res prava reva.



Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #232 : 21 December 2009, 09:30:45
Jaz sem za na morje letos kupila tisto kremo, ki jo imajo za vima od krav. No, nekaj na to temo nama je dala v lekarni in smo tudi že začeli mazat s tem.

Kar se pa tiče čevelčkov - poznam eno, ki odlično funkcionira z njimi in tudi jaz jih bom kupila za naši dve. Ju preveč zebe, pa še vse te posute ceste.  :'( Včeraj sta mi obe šepali na sprehodu.



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #233 : 21 December 2009, 09:32:45
Ma ja, tole s šepanjem mene najbolj moti, mraz ne. Zaradi par sto metrov po pločniku sedaj ne moremo niti na sprehod, ker
res zelo joka, pa ni občutljive sorte. Meni je edino malo nerodno it s psom v celi opremi po ulici, haha. :-[ :P



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #234 : 21 December 2009, 09:33:52
sibila mi imamo tele ceveljcke, in so res super! Nic dol ne letijo, fajn zascitijo tacke, tako da, res so enkratni.. Tole je bil nas najboljsi nakup do sedaj :) Drugace sem jih pa jaz narocila iz tule, in s postnino vred so me prisle ceneje kot pri nas v kibubi.  ;) Pa se prispele so v treh dneh  :o

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bacek*

  • *
    • Prispevkov: 505
    • Točke: 0
Odgovori #235 : 21 December 2009, 09:35:17
Eh, ljudje imamo poleti in pozimi čevlje gor, da pa pes nima tac iz rostfraja, je pa nomralnemu človeku jasn. Sicer pa ... tudi mi smo v bloku, za večino ljudi verjetno čudaki, pa ...who cares?!  :P ;)
Drugače pa, po novem letu bom naročala tele čevelčke in mislim da plac za kak par bo še.  :o :D



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #236 : 21 December 2009, 09:36:31
sibila mi imamo tele ceveljcke, in so res super! Nic dol ne letijo, fajn zascitijo tacke, tako da, res so enkratni.. Tole je bil nas najboljsi nakup do sedaj :) Drugace sem jih pa jaz narocila iz tule, in s postnino vred so me prisle ceneje kot pri nas v kibubi.  ;)

Sem jih ravno tukaj gledala. Sem preračunala, da so s tukaj nekje 55 evrov s poštnino vred. Mislim, da nam bo božiček prinesel tole. :D
Katero št. pa imata vidva?

Jaz računam, da so fajn tudi za v hribe, pa za skale poleti...



sibila

  • *
    • Prispevkov: 2.006
    • Točke: 0
  • still more white...
Odgovori #237 : 21 December 2009, 09:38:17
Eh, ljudje imamo poleti in pozimi čevlje gor, da pa pes nima tac iz rostfraja, je pa nomralnemu človeku jasn. Sicer pa ... tudi mi smo v bloku, za večino ljudi verjetno čudaki, pa ...who cares?!  :P ;)
Drugače pa, po novem letu bom naročala tele čevelčke in mislim da plac za kak par bo še.  :o :D

Ja, ja, to itak. :o
Čeprav mene sosedi 'napadajo', če slučajno kdaj nima plaščka gor. :o :D

Mislim, da je boljše, če naročim kar sama, ker potem pride poštnina po Sloveniji dražje kot iz Anglije. ;)
Vseeno hvala za prijazno ponudbo. :)



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #238 : 21 December 2009, 09:47:48
Katero št. pa imata vidva?

Midva imava za sprednje tace L, za zadnje pa M (pa bi mu bil tudi L na zadnjih prav, je le malenkost vecji in visji, samo pri divjanju se bi mu okol obracali).. Tako da je fajn, da dobro zmeris (imas tam navodila na strani), da ne sfalis prevec v cifri.. Ker ce so taprava stevilka, so ziher da ostanejo na tacah..  :)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #239 : 21 December 2009, 10:08:52
Eno vprašanje glede merjenja. A to meriš najširši del šape - to je tam nekje nad prstki, brez da bi kaj "stiskal" in ne ko je taca v zraku, ampak ko normalno stoji na tleh? Kako je pa z dolžino šape?