Dolgodlaki škotski ovčar [Collie]

rina · 2312102

GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2430 : 23 September 2008, 14:59:15
Nika!

Kakšen tip škota je tebi všeč ???

Tale



ali tale



in kakšna barva ti je najbolj všeč ???  ;D GG


SKY

  • *
    • Prispevkov: 2.404
    • Točke: 4
Odgovori #2431 : 23 September 2008, 15:05:21
 :D :D :D

Najprej sta bili dve enaki slikici in sem mislil, da že malo zezaš.   ;)



Lp Zoran

IF IT`S NOT A BORDER COLLIE, IT`S JUST A DOG!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2432 : 23 September 2008, 15:33:22
Čara..tudi v Rusiji se stvari spreminjajo...  ;)

.....


GG

Vem, ampak imam določene psarne v mislih, ko bodo stvari tako daleč da bom 100% kje bom vzela psa, bom pa javno povedala-seveda so tudi tam psi z močno izraženim stopom in bolj bujno odlakanostjo. sicer pa mogoče bom res vzela smootha ;) Glede na pogoje doma, bi prej prišel v hišo smooth kot pa dolgodlak.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2433 : 23 September 2008, 15:53:02
Zoran..to je bilo namenjeno temu..oziroma, da se preveri če "pridno slediš" debati...  ;)

Ja okusi, trendi se spreminjajo povsod...zame nabolj klasična psarna je tale http://tetatet.kennels.ru/ ... ampak Alma je videla njene pse v živo na svetovni in ni bila impresjonirana, ne glede, da je ona postala "pristaš" smoothov... Drugače pa redno komuniciram z ameriško vzrediteljico rough in smooth collies..v Ameriki so mešane paritve običajne...in tudi smooth in rough so popolnoma identični po izgledu ter temperamentu..razlika je samo v dolžini dlake.. to je eno mešano leglo... in tu še ena posebost..paritev blue in sable, kar je pri nas prepovedano!

Rough blue merle parjen s smooth sable... in mladiči 1 rough blue merle, 1 rough tri, 1 rough sable merle, and 1 smooth sable ....



LP! GG


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2434 : 23 September 2008, 17:25:57
Čara, kratkodlaki so kot droga...enkrat imaš enga in si za vedno obseden s njimi!
Na dobri poti si, le pogumno  :D  :P :P ne bo ti žal  :D

Ja, spoznala sem eno psičko od psarne teteatete...sama lastnica je rekla, da po izgledu ni
najboljše kar ima oz je imela...prevezela me recimo po zunanjosti ni (druge nisem vidla) me pa
je po obnašanju in ring dresuri...prava delovna ruska punca je bila...pridno stala kot kip, gibala, gibala, kar eni dolgodlaki niso, kratkodlaki so pa vsi (bedasto izrezani tepihi in zato precej spolzko)...vedla je ko je potrebno delat je pač potrebno delat in obenem jo je tudi veselilo...eni pa so v ringu izgledali kot da so na pikniku


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2435 : 24 September 2008, 11:46:30
Dobiti dobrega psa je tombola. Tudi če ga kupiš v tujini, ni nujno, da bo zdaj najboljši. Dobro je, da pse pogledaš v živo, hodiš po raztavah, sprašuješ vzreditelje itd.. Včasih si vzreditelji pustijo najboljše zase, ostalo prodajo. Razen, če si v prijateljskih odnosih. Težko je to. ;)


Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2436 : 24 September 2008, 11:50:48
Vem, ampak imam določene psarne v mislih, ko bodo stvari tako daleč da bom 100% kje bom vzela psa, bom pa javno povedala-seveda so tudi tam psi z močno izraženim stopom in bolj bujno odlakanostjo. sicer pa mogoče bom res vzela smootha ;) Glede na pogoje doma, bi prej prišel v hišo smooth kot pa dolgodlak.

Če bi pri nas kupila, ti garantiram, da bi dobila najboljšega iz legla. Tako, kot če bi jaz hotela pustiti zase. ;) In še možnost bi imela izbire v živo, dovolj časa, da si izbereš naj naj. In še Lidija Okleščen bi predlagala . Tako mi je že pri nekaj psih. :)

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #2437 : 24 September 2008, 13:30:47

Meni osebno je ta tip boljši :)

V karetih slovenskih psarnah pa najdemo pse tega tipa? Pa prosila bi vas če mi lahko date kakšen link psarne iz tujine (Italija,Avstrija, Madžarska, Hrvaška) kjer imajo tak tip škota :)

LP,
   Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Alma

  • *
    • Prispevkov: 1.487
    • Točke: 0
Odgovori #2438 : 24 September 2008, 14:01:06
čara je obupala nad nami...se ne javlja...vsi ji hočemo dobronamerno nekaj podturit  :D :D


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2439 : 24 September 2008, 14:55:02
Tessa! Edine psarne, ki jih poznam tukaj v bližini ki vzrejajo ta tip psa so...

Psarna DENNISAYS & GEANTLES  http://deyadream.tripod.com/
Psarna ARSIADA http://www.iggy-art.com/arsiada/novosti.htm
Psarna Triad http://www.triadcollies.com/index.php


LP! GG


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2440 : 24 September 2008, 15:16:15
čara je obupala nad nami...se ne javlja...vsi ji hočemo dobronamerno nekaj podturit  :D :D


Odločitev je na njeni strani. Se bo že odločila tako, da bo zanjo najbolje.  :) ;) Veliko sreče čara.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2441 : 24 September 2008, 15:22:52
Jaz sem Čaro tako razumela, da ona sploh ne kupuje psa, da samo razmišlja o različnih pasmah in, da so jih rough ali/in smooth collies všeč
Citiraj
ko bodo stvari tako daleč da bom 100% kje bom vzela psa

in to je to  ;D GG


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #2442 : 24 September 2008, 16:10:00
Tessa! Edine psarne, ki jih poznam tukaj v bližini ki vzrejajo ta tip psa so...

Psarna DENNISAYS & GEANTLES  http://deyadream.tripod.com/
Psarna ARSIADA http://www.iggy-art.com/arsiada/novosti.htm
Psarna Triad http://www.triadcollies.com/index.php

Hvala!

Samo nekaj pripomb..če mi lahko pomagate:
1. link-->nimam pripomb ;D zanima me samo če kdo pozna to psarno (vzreditelja ali pa vsaj njihove pse) ???
2. link-->iz kje je ta psarna
3. link-->kakor vidim že nekaj časa niso imeli mladičev drugače pa so mi psi zelo všeč...pa me zanima če kdo bolje pozna to psarno ???

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


Tiva

  • *
    • Prispevkov: 67
    • Točke: 0
Odgovori #2443 : 24 September 2008, 16:46:47
Tessa, vse tri psarne so hrvaške, vzrediteljica iz prve psarne je tudi na tem forumu. ;)

Imam eno vprašanje za vzreditelje. Ko ljudje kupujejo mladiča pri vas, zakaj se odločajo prav za vas? Oz. koliko vaših kupcev je seznanjeno z razlikami med "klasično" in "moderno" vzrejo in se odločajo za psarne na podlagi tega.



Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2444 : 24 September 2008, 18:46:12
Tessa, vse tri psarne so hrvaške, vzrediteljica iz prve psarne je tudi na tem forumu. ;)

Imam eno vprašanje za vzreditelje. Ko ljudje kupujejo mladiča pri vas, zakaj se odločajo prav za vas? Oz. koliko vaših kupcev je seznanjeno z razlikami med "klasično" in "moderno" vzrejo in se odločajo za psarne na podlagi tega.

Vse tri psarne dobro poznam, posebno pa Denisa in Jadranko - Dennisays&Gentles, ter tudi Jadranko Smojver Selimović - Arsiada. Tudi Triad je znana psarna ( gospa je bila lansko leto tok navdušena nad našo Joy na CAC-u Trbovlje, da sem se kar topila  :o ).
Z Denisom sva debatirala v Mariboru, in je zelo navdušen nad našo Luno in Dono. ;D Mogoče parim kdaj Luno ali Dono z njegovim Sammy-jem. ;)

Pri nas se kupci odločajo za nakup:
1. Zaradi rodovnika
2. Zaradi videza
3. Zaradi opravljenih testov
4. Ker smo Androma

Naši psi niso ne klasični ne moderni tip škota. Tessa in Luna je star tip škota. In v bodoče bomo parili, oziroma nagibamo se k stari liniji.
Imam izkušnje, da ljudje bolj malo vedo o tipih škota, po eni strani pa jih ne zanima toliko glede tega. Je malo takih oz so redki, ki gredo v detajle.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #2445 : 24 September 2008, 18:57:28
 :o tile škoti iz tele psarne   http://deyadream.tripod.com/ so vizuelno meni enkratni  :-* :-*


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2446 : 24 September 2008, 20:32:51
Babe nooo, nisem obupala nad vami. :D ja tudi psi od Androme so mi všeč-sploh CH. GLAD ALL OVER VOM HAUS RUKOPF
"Glady", JCH. ANDROMA GODDESS OF WINTER DAYS "Luna" ( ne vem če nisem nje fotknila  ???),  Tako po fotkah rečeno. Čara je pridna in ima samo še 32 fotk za obdelat naložit na splet, iz MB razstave-tudi škoti so vmes-trikolor, in sable-jaz sem tista ki je jedla kekse in fotkala ob enem  ;D

 Dokler je pri naši hiši gospod Karo " jaz sem mamina roža in oh in sploh" pri nas drugega psa enostavno ne bo. In dokler živim pod streho staršev, tudi dolgodlakcev ne bo-mama že pri ZP kiha. Torej okvirno bo čas za škota čez 10 let. Še prej pride k naši hiši samica airedale terrierja.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2447 : 24 September 2008, 21:07:47
Hmm pa še to. Na enih fokah mi deluje Bella Dona res luštno, na tejle
   in tukaj
Mi je čisto druga, kot bi šlo za dva psa.  ??? Je odvisno tudi od kota fotkanja ipd vem, vem.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


GoldenGirl

  • *
    • Prispevkov: 2.901
    • Točke: 5
  • For Your Eyes Only
Odgovori #2448 : 24 September 2008, 21:21:03
Za vzreditelja je navečji uspeh če ti mladiča kupi drugi vzreditelj, zlasti če ima priznano psarno ker to pomeni, da imaš pse s posebnim rodovnikom in s posebnim tipom/izgledom... ker bo vzreditelj uporabil tvojega psa za nadaljno vzrejo, oziroma da nadgradi/izboljša svojo linijio...Torej to je največji dosežek v vzreji... da imaš svoj tip/linijo psov, ki ga drugi vzreditelji prizanjo!GG


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2449 : 24 September 2008, 22:14:50
Hmm pa še to. Na enih fokah mi deluje Bella Dona res luštno, na tejle
   in tukaj
Mi je čisto druga, kot bi šlo za dva psa.  ??? Je odvisno tudi od kota fotkanja ipd vem, vem.

Čara, razlika na teh slikicah je samo starost. Leva slikica je bila Donna še mlada, mislim, da je bila stara 12 mesecev in 13 dni, slika je iz Hrušice 2004, kjer je osvojila PRM in BOB. Desna slika je iz CACIB-a Maribor 2006, stara 3 leta in 4 mesece, kjer je v razredu zrelih med 4 psicami osvojila V1-CAC. Psom se s starostjo spreminja odtenek barve. Bolj je starejši temnejša postaja barva dlake.
In še Donna slikana v soboto na CACIBU MARIBOR 08, kjer je v konkurenci 13 psov, osvojila CAC, CACIB in BOB. :)





Tukaj se vidi, da je dlaka še temnejša.

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2450 : 25 September 2008, 15:24:18








Takole, moj prispevek iz CACIB MB, sobota, če kdo prepozna kužka pa naj le pove.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2451 : 25 September 2008, 16:12:38
Ooo Luna  :-* :-* Na prvi slikci je prekrasna..
Ja na prvi in zadnji je Luna, na drugi pa Donna...Lepe slikce čara

Drugače pa se kar spremenijo, ko postanejo starejši...


Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Donnatela

  • *
    • Prispevkov: 338
    • Točke: 0
  • Androma Collies & Corgis
Odgovori #2452 : 25 September 2008, 16:14:02








Takole, moj prispevek iz CACIB MB, sobota, če kdo prepozna kužka pa naj le pove.

Krasne fotke Čara. Na prvi in zadnji sliki je Luna - Androma Goddess Of Winter Days, na tretji fotki je pa Donna -Androma Bella Donna. Tretja slikica je pa sheltie, samo ne vem kateri.
Torej Čara si se smukala okoli nas, drugič nas pocukaj.  ;) :)

Lp

www.androma-collies.com - Androma Collies Kennel


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #2453 : 25 September 2008, 19:49:34
Bi pocukala, seveda, če lastnica ne bi govorla po telefonu, jaz sem pa hkrati jedla kekse in fotkala.  :-[

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #2454 : 25 September 2008, 20:10:02
Hvala za odgovore!
Kaj pa je razlika med ˝klasičnim˝ in ˝modernim˝  Škotom?
Samo videz? Kaj pa nega dlake je pri ˝modernem˝ kaj bolj zahtevna ???

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #2455 : 25 September 2008, 20:12:52
Pa še nekaj...kdaj bo kakšna razstava blizu Ljubljane ??? Da vas pridem malo pogledat ;D Lahko mi vrjamete da jz vs pa bom cukala za rokave :D

LP,
     Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


katie

  • *
    • Prispevkov: 974
    • Točke: 0
  • eternal flame
Odgovori #2456 : 25 September 2008, 21:07:52
tessa nega dlake pri škotu sploh ni zahtevna. Eni jo imajo več drugi manj.

V Ljubljani bo pa januarja specialna razstava, ko bosta tudi oba CACIB-a..Torej 17.1. CACIB Ljubljana, popoldne bo Specialna razstava za britanske ovčarske pasme in potem 18.1. CACIB Tromostovje.

Aydeen Collies
... don't stop believin', hold on to that feelin'


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #2457 : 26 September 2008, 13:14:10
Nika!

Kakšen tip škota je tebi všeč ???

Tale



ali tale



in kakšna barva ti je najbolj všeč ???  ;D GG
Jooooj!Šment spet bo veliko smeškov(se ne morem upreti  :D  :o )(A ni fanj ko nič ne ''popravljajo'' besed :D  :o )Emmmm....govoriš meni?  ::)  :D .Nekaj mi je štekalo pa nisem mogla gor.Hihihihi.Meni je skoraj drugi lepši ker je bolj puhast  :-*  :o  :D .Drugače sta mi pa oba tako čudovita ( :-* ), da bo odločitev težka. :P Glede barve mi je zaenkrat najlubši in najlepši škot barve dark sable.Drugače sej mislila da taka barva ''ne obstaja'' se želela potem imeti tricolor škota.Ampak mi je dark sable najlepši  :-* .Prečohajte lepotce/lepotičke v mojem imenu in vašem  :D po dolgem in po čez in obvezno! veliko slikic  :-* :-* :-* :o



Lp,Nika

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


tessa

  • *
    • Prispevkov: 363
    • Točke: 0
Odgovori #2458 : 26 September 2008, 14:35:27
Katie hvala..potem se pa verjetno vidimo na kakšni od teh raztav ;)

LP,
    Nika

Živali ne znajo povedati, znajo pa pokazati...zato se moramo toliko bolj potruditi da jih razumemo


andrazme

  • *
    • Prispevkov: 97
    • Točke: 0
  • moj lepi Oskar:)
Odgovori #2459 : 27 September 2008, 14:13:12
Tole sem dobila danes po mailu.Upam,da ji bojo najdli nov dom čim prej...


Zelo radi bi ji našli novega lastnika, zato vas naprošam, da mail posredujete dalje. 2 leti in pol stara škotska ovčarka je postala lastnikom tako zelo odveč, da so njeno kratko življenje želeli končati z injekcijo pri  veterinarju. Le-ta jim njihove želje ni izpolnil... Mi pa ji sedaj pospešeno iščemo nov dom. Lassie je prava lepotica, ki se zelo rada cartlja. Ni rodovniška, večino časa preživi v boksu. Razlog za oddajo je pomanjkanje časa. Za več informacij pokličite 041 557 967 - Aleksandra