Ovckine zverinice

Ovcka · 343858

Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
: 09 Julij 2007, 22:49:26
No, pa naj se jaz dodam mojo predstavitev (z malo vec slikicami  ;))

17.09.2006 je okoli desetih dopoldne zazvonil telefon, in g. Hoiker je rekel: "5:4 za modre" :o Bila sem zelo vesela, kajti ze od konca avgusta smo drzali pesti, da bo vsaj en samcek, kateri bo zagotovo moj! No, kasneje se je izkazalo, da je bil se en zamudnik, tako da je bilo 6 fantkov ter 4 puncke. :) Rodovnisko smo ga poimenovali Hoiker’s Cosmic Adventure, klicemo ga pa Cosmo (Kozmo, ljubkovalno pa tudi Kozmick, Bibi, Srci, Lubci :)).

Slikca mamice z malimi kepicami


Prvic sem male strucke videla, ko so bili stari 6 dni! No, in potem se je zacelo dooolgo dvomesecno cakanje, da mala kepica pride domov :) Vmes sem jih sla se ene 6x pogledat, kako napredujejo.
No, in 19.11.2006 je koncno prisel dan, da ga odpeljemo v novi dom. Voznjo je prestal brez problemov, enkrat je sicer bruhal, ampak drugace je bil precej firbcen, zato v avtu ni hotel zaspati. Pri prihodu domov, nas je najbolj skrbelo, kako ga bo sprejel nas 11 letni macek. Ampak takrat se se ni pocutil ogrozenega, in ga je lepo sprejel. Mali je pa takoj po prihodu domov zaspal kot ubit.

Dokaz


Tudi prvo noc je prezivel mirno, nic ni jokal, najbrz zato, ker je vedel, da spi poleg mene (kletko smo namestili zraven moje postelje). Na novi dom se je precej hitro navadil, tezje je bilo zame, ko se je bilo treba navaditi novega tempa (15x na dan laufat ven, da doma ni bilo "nesrece", vstajanje pred sesto zjutraj, celodnevno ukvarjanje z njim, pazit da kaj ne zgrize, da se ne stepe z mackom…). Ampak, scasoma je postalo lazje, mali je postal manj zahteven, in meseci so minevali (pre)hitro :D
No, pa da na kratko opisem se nekaj velikih dogodkov..

Decemba smo zunaj malo divjali


Navajali smo se na cesanje (v macji druzbi)


Ucili smo se vaje “Stoj”


Zacetek januarja smo imeli srecanje s sestrico Didi in strickom Aaronom (domov smo prisli kot pujsi)


Sredi januarja sta na obisk prisli sestrici Didi in Luna


Konec januarja smo docakali prvi sneg


Februarja je prvic izkoristil priliko, in se prisel crkljat na posteljo


Konec februarja smo sli na prvo razstavo v Celje


Marca je bilo v hribih se nekaj snega za uzivancije


Aprila je bila razstava v Gornji Radgoni…


…kjer so nasi mali dobili svoj prvi pokal :D


Maja smo se prvic namakali v jezeru


Imeli se eno srecanje s sestricami


Junija je bila razstava v Hrusici


In prvic smo bili na morju, ter zaplavali :P


Konec junija sva zakljucila malo solo
 

Zacetek julija smo sli pa na piknik s sestricami Didi in Luno


In tako pocasi odstevamo dneve do njegovega 10. meseca. Odkar je pri nas, se mi je zivljenje cisto spremenilo, ampak teh trenutkov nebi zamenjala za nic na svetu. Pac je moja mala biba, imam ga fula rada, in upam, da se bova se naprej imela tako super, kot do sedaj.  ;D

p.s.
V naslednjih dneh pa se kaj vec napisem o nasi macji zverini :P

Lp,
Maja 




Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #1 : 10 Julij 2007, 05:52:52
Zelo lepa predstavitev :o


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 10 Julij 2007, 10:46:55
Super predstavitev in luštne slikce tkole čez mesece odraščanja. Čim več pisanja v tole temo, da bomo veliko brali in seveda slikce ;)



*sara*

  • *
    • Prispevkov: 1.916
    • Točke: 7
Odgovori #3 : 10 Julij 2007, 10:47:40
Čudovita predstavitev. Cosmo je res zelo zelo lep.  

:-*  :-* od Rive!

...Hey babe, take a walk on the wild side...
...http://goldenhandling.webs.com...


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #4 : 10 Julij 2007, 11:37:28
Hvala vsem za pohvale!  ;D Drugace sva imela pa danes navsezgodaj zjutraj ze en prepir. Mali je vcasih taka trma, da ne mores verjet. In sicer, ponavadi ko greva zjutraj prvic ven, se zmeraj takoj polula in pokaka. Ampak! Ko zunaj dezuje, bi se on igral z deznimi kapljicami, jih lovil, skakal po luzah, pulil ven travo, opazoval avtomobile in ljudi, ki hodijo mimo, vse drugo, ampak kakal nebi. Tako da sva bila zunaj ene pol ure, in potem sem obupala, pa ze tako sva bila oba (kljub njegovemu plascku in mojem anoraku) mokra kot dve misi.  ;)

No, ker je pa zdajle malo nehalo liti kot iz skafa, grem pa malo trmo zbudit, da greva ven poiskusit, ce bo kaj vec srece.. :)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #5 : 10 Julij 2007, 13:27:35
No, se obljubljena predstavitev nase macje zverinice.

04.06. davnega leta 1995 se je skotil. Je pasme Abesinka, rodovnisko mu je ime Joshua, in ker mi je bilo ime zelo vsec, je tudi tako ostal. Klicemo ga pa tudi Josi. Drugace je zelo radoveden, samosvoj, ne mara biti nekje zaprt, je taglavni pri nas doma. Ze kot mladicek je ljubil visino, zmeraj je spal na omarah, le ponoci se je stiskal pri mami na postelji.

Spimo na kuhinjski omari


Sedaj, ko je starejsi, po omarah ne pleza vec, najraje zaspi na postelji, pri meni (sedaj samo se kadar psa ni doma), ali pri mami, pozimi pa v svojem lastnem kavcu :)

Pri meni na postelji


V svojem kavcu


Na soncku


Kadar je pa zelo mrzlo, pa pod kovtrom  ;)


Kot sem ze vceraj omenila, je od zacetka psa precej vredu sprejel. Ampak, ko je Cosmo odrascal, in ga je macek vedno bolj zanimal (skoz se hoce igrati z njim), je postal macek tecen, in zato imamo doma vsakodnevne "borbe". In sicer, pihanje, mahanje s taco proti psu, Cosmo od zalosti in jeze, ker se macek noce igrati z njim zacne najprej cvilit, potem lajat.. Ampak najbolje se zmenita sama, kadar nas ni v blizini. Sicer ne prakticiramo to, da bi jih puscali sama, ampak vcasih le nanese tako, in takrat ni slisati niti pihanja, niti lajanja, in ko pridem nazaj (recimo kot npr. danes zjutraj iz kopalnice) lezi macek na stolu, pes pa na tleh zraven stola.  ;D Jaz sicer se vedno upam, da bo macek popustil, in ugotovil, da mu pes nic noce, da ne sme bezat pred njim, ker to psa se vzpodbudi, da leti za njim, in ga z gobckom ali tacko dregne, kao, daj igraj se z mano.  ;) Bomo videli..

Za konec pa se ena frajerska  ;D


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


bolha

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 994
    • Točke: 25
  • Če jih ne prepričaš, jih zmedi.
Odgovori #6 : 11 Julij 2007, 12:36:14
Luštne živalice imaš Ovcka. Še posebej muc ima tak nenavaden kožušček :o, na drugi sliki deluje kot na tv-ju, ko ni signala in šumi, samo da je on v rjavi izvedbi. :D

Lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #7 : 12 Julij 2007, 08:54:16
Hvala bolha  ;)
Drugace pa se nekaj besed o barvi kozuha abesink. Obstaja 5 barvnih razlicic, in sicer obicajna-divja (tak je Joshua), lisicja, modra, rumenkasto rjava in srebrna. Posamezna dlaka je pa tro (ali vec) barvna/progasta. Recimo Joshua ima najvec takih, da je dlaka pri korenu bela, potem crna, rjava, in na konici dlake spet crna.  :o

Se ena slikica oceta Camachota, ki je lisicje barve


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


majcek

  • *
    • Prispevkov: 646
    • Točke: 1
  • Maks pa ima zelo zelo košat rep :D
Odgovori #8 : 12 Julij 2007, 09:08:22
mačkon in tvoj "kožuhar" sta prava lepotca :-* :-*
kje je pa mačkon dobil svoj kavč ker je prav zanimiv :o :-*



maks kozmotu pošilja 9 košov :-*

je tvoja ljubezen je tvoja sreča je tebi vse, želiš si da nikoli ne umre.

LP, ***MAJA***


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #9 : 12 Julij 2007, 10:56:47
majcek tale kavc je kar doma narejen  ;D Ogrodje je leseno, potem je oblozen z peno, da lahko gospod macek na mehkem lezi, za prevleko smo dali rdec plis, in pa da ga ne zebe ima cez se tisti krem "cupovc"  ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 12 Julij 2007, 14:53:53
Aho!

Super predstavitev tako Cosmo kot Joshua sta enkratna. Mogoče pa se kdaj v Zagorju srečamo ko bom tam na obisku

Lp
Ana, moja banda pa pošiljajo Cosmotu in Joshui koš  :-*



Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #11 : 14 Julij 2007, 11:11:58
Ana hvala za pohvale :) Pa kar povej, ce bos kaj tu v blizini, pa se lahko zmenimo  ;)

Drugace sem pa danes za silo dokoncala spletno stran nase zverinice  :o Najdete jo na zacasni lokaciji http://users.volja.net/deklca/Cosmo/index.htm Upam, da vam bo vsec, naj pa se enkrat opozorim, se bo stran se malo popravila, ampak trenutno zaradi pomanjkanja idej je taka kot je   ;D

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


kala,runo,bella

  • *
    • Prispevkov: 5.522
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 14 Julij 2007, 11:48:30
Aho!

Bom bom, drugače pa ko sem v Zagorju se veliko družim z Jeleno ( Corky) v bistvu sem pri njej doma in pa z Ines  :)

Pa stan je super, Cosmo pa je itak  :-*


Lp
Ana


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #13 : 17 Julij 2007, 12:18:24
hej

Danes je moja zverina stara 10 mesecev!!  :o Cas res hitro tece.. Drugace pa res tezko prenasa tole vrocino. Trenutno se hladi od sprehoda, kasneje bo dobil pa eno velko kost zvako za zmazat  ;D

Se slikca kok je ze velik


Pa ko sedimo, ko en pjanc  ;)


Tkole se pa hladimo


Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #14 : 19 Julij 2007, 22:31:01
hej

Ker je zunaj cez dan strasna vrocina, malo cas zabijem za racunalom, in tako mi je uspelo malo nadgraditi spletno stran moje zverine. Sedaj je na voljo v slovenski in angleski verziji  ;D Se enkrat link: http://users.volja.net/deklca/Cosmo/  ;)

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #15 : 27 Julij 2007, 17:52:25
hej

Tako, mi se poslavljamo za en teden, gremo malo na morje uzivat.  ;D Ker bo nas mali prvic na dopustu, upam da se bo hitro navadil na spremembo okolja, ampak saj mu ne bo hudega, glavno da sem jaz zraven, pa je najsrecnejsi pes  ;) Imam pa prtljage skoraj vec zanj, kot zame. Za najblizjega veterinarja sem tudi pogledala, tako da imamo vse pod kontrolo.  :P Samo se lepo (neprevroce) vreme narocimo, in smo zmagali.

Kaksne slikice pa, ko pridemo nazaj  ;)

Lp,
Maja

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #16 : 27 Julij 2007, 18:39:37
Luštna internetna stran :) Uživajte na morju :)

lp


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #17 : 06 Avgust 2007, 16:45:28
hej

No, pa smo spet doma. ;D
Pot je mali prezivel uredu, na meji nas je slovenski carinik malo zafrkaval, je vprasal ce smo sigurno vzeli vse sabo (zadnji sedezi v avtu so bili polni do naslonjalov, Cosmo pa v prtljazniku), in potem se komentar "pes pa zadi sedi kot kralj"  ;) Sli smo s sotorom, sabo sem imela tudi kletko, v kateri je spal pes. Prvo noc nikakor ni hotel spati (prvic je bilo treba preziveti noc od doma), sedel je v kletki, in gledal naokol kaj se dogaja (ne vem, mogoce ga je bilo celo malo strah), tako da sem ga zjutraj ob sestih vzela v sotor, kjer je zaspal za dve ure. Tadrugo noc sem ga takoj vzela v sotor, ampak spet ne spat. Po dveh urah presedanja sem in tja, ter dihanja kot slon, sem ga dala v kletko, kjer je takoj zaspal. Tatretjo noc in vse naprej je spal brez problemov, razen enkrat na noc je zalajal, ko so sli kaksni "sumljivi" ljudje z baterijami mimo  :P Plaval je vsak dan (ze taprvi dan je nehal mahati po vodi, in lepo plaval), in maksimalno uzival. Imeli smo malo problemov z zdravjem, kajti ze tadrug dan se mu je razvil "hot spot" okoli jajck, ampak v dveh dneh se je samo od sebe pozdravilo, potem se mu je pa fula vnelo se pod vratom, in tudi tam je morje pomagalo zaceliti "rane", pa se Nives mi je prinesla jodov sampon, da sem ga s tistim spirala. Da pa to se ni bilo vse, sta se mu pa dva kremplja na zadnjih tackah tako zrabila, da je krvavel, in zaradi tega tudi malo sepal (en dan na eno tacko, se je ta za silo pozdravila, pa se na drugo tacko). V sredo je bil se bolj vesel, kajti na morje je zopet prisla tudi sestrica Didi, s katero sta se navduseno pozdravila, in potem vsak dan skupaj norela in plavala.
Ceprav me je pred odhodom skrbelo kako bo, kaksne bo tamau zganjal, a bo priden ali ne bo, kaksni problemi bojo v kampu zaradi psa, ampak se je izkazalo, da so bile skrbi vecinoma odvec. Bilo je super fajn, mali je uzival, mi pa tudi. Hvala tudi Nives in Didi za prijetno druzbo!  ;)

Se par slikic:

Dej ze vrz zogo


Tok sm lepi


Norenje z Didi


Plavanje z Didi


Nasa enotedenska rezidenca  ;)


Ostale pa tukaj

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #18 : 06 Avgust 2007, 23:18:52
Se vidi, da ste uživali, ta druga slika je pa mega :o :o


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #19 : 11 Avgust 2007, 09:07:04
hej

Odkar smo prisli z morja je mojo zverino zacela metat taka huda puberteta, da mi bo mali vse zivce pozru.. Saj ga je ze prej metalo, ampak tole kar pocne zadnji teden je pa obup!  ::) Uboga nic, vsak Ne in pa Fuj ignorira, pocne tisto kar ve, da ne sme. Recimo, postelja in sedezna sta prepovedani, ampak ta teden, takoj ko se obrnem stran in ga ne gledam, on skoci gor in zacne grizt kaksen povster ali mojo pizamo. Ko priletim, da ga vrzem dol se naredi mrtvega, tako da ga moram zvleci dol (kar ni ravno lahko, ce se ti 35 kilska mrcina dela mrtvo). Potem ko sva zunaj, protestira in spet noce kakat tam kjer se mu rece, ne vem, ocitno travica ni dost dobra zanjga. Ce najde kaksno vejo/palcko me totalno ignorira, on ne bo vec hodil, on se bo ulegel na tla tocno tam kjer si ON zmisli (pomoznosti v najvecje blato), in jo bo grizel. Pa ga moram spet odvleci stran. Doma je zacel na vse skakat. Kolikor ga malo lepse pogledas, on bo skocill nate in talal lupcke, ceprav sem ga ze odvadila skakanja, Ne skakat sedaj nic ne pomeni. Potem imata se z mackom borbe, oz macek bezi pa piha, cosmo laja kot zmesan ker se hoce igrat z njim, in Fuj muca tut nic ne zaleze.
Zdajle sva skregana, vsaj jaz sem, ker enostavno ne morem vec prenasati njegovih "norih idej". Zaprla sem se v sobo, tako da je vsaj malo mira, on pa je sam v dnevni in ne vem kaj spici, samo slisat ni nic, tako da verjetno drema. Upam, da ga tole hitro mine, ker drugace se mi bo zmesalo. Res je nemogoc..  >:(

Lp..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #20 : 11 Avgust 2007, 09:21:15
Ovcka tolaži se s tem, da bo ta teta puberteta enkrat mimo :) Res nemogoči so v tem obdobju :-\


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #21 : 11 Avgust 2007, 12:02:34
aska ja sej, to mi je se edina tolazba..  ;) Samo da ga ne bo zdej tole drzalo ne vem kok mesecev.. Tja do septembra, ko bo star eno leto upam da ga mine..

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #22 : 11 Avgust 2007, 12:16:02
Ovčka - te čisto razumem in vem kako se počutiš, saj imam doma prav tako 9. mesečnega pubertetneža. Pri nas je odvisno od dneva, včasih boljše, včasih slabše. Kakšnih groznih podvigov sedaj trenutno ne izvajava - poskušam obdržat to, kar že znava.

Veliko sreče in čimkrajšo puberteto! ;)

LP
Helena


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #23 : 11 Avgust 2007, 14:10:45
MUNDUS hvala za lepe zelje  ;) Tudi jaz vama zelim cimkrajso in cimmirnejso puberteto  ;D

Prejle sva sla za eno urco na sprehod, po dezju seveda, in gospod pes bi skakal po luzah. Ni sans da kaksno spregledamo in gremo mimo nje. Maja seveda vpije "ne v luzo", ampak po eni tapeti sem obupala, ker je bil ze tako moker, da je bilo vseeno  :) Dobro da je vsaj plascek malo dez zadrzal..

No, se slikca nasega manekena v plascku


Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #24 : 17 Avgust 2007, 09:37:50
hej

Evo, danes smo pa stari ze 11 mesecev!!!  :o  :o

V sredo smo sli pa na prvo friziranje k Lani. Treba je bilo urediti zverino za razstave, tako da bo malo bolj spodobno izgledal :P

Tkole smo pridni, ko se strizemo


Se pod vratom..


Se malo ring dresure


Potem smo bili pa ze utrujeni, ko smo se igrali z Aaronom in Lizo



Po koncanem obisku in strizenju pri Lani smo se odpravili se na obcni zbor (+piknik) Kluba zlatih prinasalcev Slovenije, kjer je imel za druzbo 9 drugih zlatih prinasalcev, eno civavo in enega ameriskega koker spanjela..

Malo smo letali za zogo


Kradli igrace iz peskovnika


Cakali na priboljske (obcutek, ko te gleda 5 parov oci je neverjeten  :o )


Zvecer pa za par minut koncno omagali


Vec pa v albumu..

Drugace smo se pa imeli super na sestanku, tamau je cel dan tako norel in laufal naokoli (ze ko so vsi ostali oblezali in zaspali, je se kar hodil naokoli, in celo spravil strica Archie-ja, da se je igral z njim), da je bil vceraj tako utrujen, da je cel dan prespal. Danes pa upam, da ga spravim ze na kaksen sprehod..  ;D

Lp..  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #25 : 17 Avgust 2007, 12:38:46
Cosmo - vse najboljše za 11. mesecev, še eden pa bo tortica, kajne.

LP
Helena


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #26 : 17 Avgust 2007, 16:34:59
Helena Cosmo se ti zahvaljuje za cestitke in posilja tebi in Mondu  :-* :-*  Tortica drug mesec pa sigurno bo, pocasi bo treba ze poiskati kaksen zanimiv recept  ;D

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


aska

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 9.821
    • Točke: 43
  • AM Aska
Odgovori #27 : 17 Avgust 2007, 22:46:56
Cosmo vse najboljše tudi od naju z Asko za 11. mesecev :)


Ovcka

  • *
    • Prispevkov: 5.431
    • Točke: 14
  • ..: Cosmo :..
Odgovori #28 : 18 Avgust 2007, 13:35:43
Hvala tudi tebi in Aski  ;)

Living is Easy with Eyes Closed

Hoiker's Cosmic Adventure
Moj album


Bela stella

  • *
    • Prispevkov: 887
    • Točke: 2
Odgovori #29 : 26 Avgust 2007, 23:42:56
Ovcka eno vprašanje imam zate in sicer kdaj si ti prešaltala iz hrane (briketov) za mladiče na odraslo hrano in katero hrano je Cosmo?