Priklon

T.M.T · 15572

T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
: 23 Avgust 2005, 13:33:07

Pa začela bova priklon.A ve kdo kako to naučiti?

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


M|my

  • *
    • Prispevkov: 304
    • Točke: 0
  • Mali medvedek
Odgovori #1 : 24 Avgust 2005, 09:59:20
Aja Ron zna tudi lupčka,glas,počakaj...

Pa začela bova priklon.A ve kdo kako to naučiti?

ja, kadar bo malo bolj igriv in ti da povabilo za igro (naredi priklon) to nagradi. če delaš s klikerjem pa takrat klikni! :)

moja mala nagajivka pa zna: sedi, prostor, obedve tački, gimme 5, zavrti se, dotik, poleg, odpoklic, zvonček, sedaj začetniško bum.


Jasmina

  • *
    • Prispevkov: 321
    • Točke: 2
Odgovori #2 : 24 Avgust 2005, 10:13:05
t.m.t. ali pa probaj poklon zjutrtaj ko se preteguje, pa ga pohvali.. ;)
mimy kako zgleda bum? ???


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #3 : 15 November 2005, 16:26:38
Mene pa zanima nasvet,kako naučiti psa priklon?Pa ne mi omenjat pretegovanja ;) ;D

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


newfka

  • Newfs! I love them!!!
  • *
    • Prispevkov: 827
    • Točke: 15
  • Newfing through life!
Odgovori #4 : 15 November 2005, 16:39:55
Mene pa zanima nasvet,kako naučiti psa priklon?Pa ne mi omenjat pretegovanja ;) ;D

Moj naredi priklon vedno, ko se hoče igrat. Samo malo poskočim pred njim in že je v priklonu. Seveda sem to ponucala in skupaj s klikerjem je hitro pogruntal, kaj hočem.  ;D  Sicer pa ta finta ne vžge pri vseh psih. Nekateri psa sami postavijo v tak položaj (jaz nisem pristaš tega, ker pes ne uživa v učenju, pa še preveč časa porabiš), nekateri mu naprimer rečejo "prostor" in mu z roko pred zadnjimi nogami preprečijo, da bi se ulegel in ko je pes v položaju priklon, kliknejo. Spet tretji delajo kaj tretjega... V bistvu je najbolje, da sama ugotoviš, na kaj se Ron najbolje odziva.
Meni je recimo dokaj težko po korakih razlagat, kako sem svojega kaj naučila in moram prav pomislit, če me kdo vpraša. Jaz se namreč med učenjem veliko prilagajam psu in ves čas improviziram (kljub temu, da si pred tem pripravim zasilni načrt) in ko je trikec v žepu se skorajda ne spomnim, kako sem prišla do njega.  :P  :D

Lp

Old age means realizing you will never own all the dogs you wanted to.
Joe Gores

http://newfka.deviantart.com


rina

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.564
    • Točke: 24
Odgovori #5 : 01 Marec 2006, 17:19:09
V temi o škotih ste me spraševali kako sem Witty naučila poklon, pa bom kar tukaj napisala.

Najprej sem nameravala klikat (oz izrečt povelje in pohvalit) takrat, ko se je Witty sama od sebe pretegnila. Pa je to malo težko, kajti klikerja nikoli nism imela kadar se je pretegovala. Zato sem rekla, da si bom pač malce pomagala.

Witty je stala na moji levi, jaz pa sem čepela ob njej in rekla prostor (povelje sem podkrepila z briketom na tleh). Levo roko pa sem ji dala pod trebuh, tako da sem preprečila da bi rit spustila na tla. Potem pa sem samo še klikala in počasi umikala roko. Počasi pa sem trik še malo izpilila (sem klikala samo za najbolje izvedene vaje), tako da se zdaj nikoli ne uleže, da ima sprednje tace vedno  naprej, zadnje nikoli pokrčene...

Veliko veselja pri priklanjanju. ;) ;D

lp, rina

Los je car!


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 01 Marec 2006, 20:18:25
Enako sem tudi jst Liso priklon naučila in je hitro skapirala... ;D

papa


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #7 : 01 Marec 2006, 20:36:57
Rina mi smo pa Rona skapirala kdaj in zakaj bo delal priklon.Ko sem jaz v izpustu pri kobili in jo krtačim...skače okoli,zeha in se preteguje.Tako,da sedaj s seboj vedno vzamem "kliker" ::).Tako,da sedaj lepo napredujemo...ampak on zdej vključi zraven še njegovo zehanje ::)...hihi

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #8 : 03 Marec 2006, 20:08:31
Nam je uspel pokloncek :D hvala rina! :D

battito animale


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #9 : 05 December 2006, 20:48:32
Ojla!

Ja jaz sem tudi mojga Taja s klikerjem neverjetno hitro (vsaj meni se tako zdi :-[)  naučila trikec, ki sva ga poimenovala "priklonček", zgleda pa nekako tako, da sprednje tačke stegne naprej in se prikloni, zadnje tačke so pa vzravnane in rita gor. :D

Potek učenja je bil zelo enostaven, namreč, vedno ko se Taj zbudi se pretegne - tako tudi zgleda priklonček - in jaz sem s klikerjem čakala, da se zbudi, ko se je zbudil in pretegnil, sem kliknila in ga pohvalila in seveda sem mu dala priboljšek, zraven pa sem govorila ključno besedo "priklonček". In seveda ker se vedno pretegne večkrat in ne enkrat, sem to ponavljala in na koncu, se pravi po petih minutah :o  je že vedel kaj hočem od njega, tako da sva potem še parkrat ponovila in sedaj to obvlada.  :o

Se mi zdi, da ta kliker res zelo pomaga pri učenju, res dobra pogruntavščina... ;)

Lp, Tina in Taj



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #10 : 05 Julij 2007, 14:17:38
Lahko probaš tako, da mu daš roko pod trebuh preden se uleže. Pomoje bi bilo bolje, da pri tem ne uporabljaš besede prostor, da ne bo mešal. Probaj ga zvabit v ležeči položaj tako, da greš z briketom proti njemu, hkrati pa imaš roko pod trebuhom. Ko pride v pravi položaj ga pa nagradiš.
Lahko pa nagrajuješ, ko se preteguje, ja :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #11 : 05 Julij 2007, 14:17:44
Poskusila sva tako,da sem mu ukazala "prostor",in mu poskušala dvigniti zadnji del,pri tem pa sem mu spodaj
držala priboljšek.Težava je v tem,da če mu dvignem zadnji del,se cel dvigne.

Zakaj počakaš, da se uleže in ga potem zadaj dvigneš? ???
 Ko se bo hotel ulesti mu pridrži zadnji del, tako, da gre dol samo sprednji. ;) Pa za začetek ni treba, da pes že takoj naredi priklon. Lahko nagrajuješ samo to, da gre že malo dol in upogne sprednje tačke, rito ima pa še vedno v zraku. ;)

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


Mucika

  • *
    • Prispevkov: 1.311
    • Točke: 5
  • Vita Vitae Meae
Odgovori #12 : 13 Julij 2007, 16:02:56
Ampak tole z učenjem priklona na to foro, da ujameš, ko se preteguje je pa hudičevo težko. Meni se je že dvakrat maček pretegnil pred očmi samo obakrat je bil kliker na povsem drugi strani stanovanja..kaj je treba met kliker okrog vratu zavezan, da ujameš al kako? :o



mašyka

  • *
    • Prispevkov: 11
    • Točke: 0
  • Lino__________Kdor ima rad pse ima rad ljudi.
Odgovori #13 : 16 Avgust 2007, 23:02:23
Jaz sem pa mojega naučila priklon, tako da vedno ko sma vlekla štrik, sem ga nazaj proti njemu pomaknila da se je dal v poklon ;D. Pol pa klik pa sir pa je hitro skapiro :D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #14 : 16 Avgust 2007, 23:57:14
jaz sem svojega pa čisto na običajen način - priboljšek pod roko na tla, drugo roko pa pod rit da je ni mogu spustit  :)  pa je blo  ;D

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


maya

  • *
    • Prispevkov: 1.632
    • Točke: 5
Odgovori #15 : 29 November 2008, 09:40:09



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #16 : 29 November 2008, 10:10:34
Jaz pa priklon imam za raztezanje mišic, bolj kakor za trikec.

lp

maja

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Niky*Nika*Pika

  • *
    • Prispevkov: 3.979
    • Točke: 0
  • *
Odgovori #17 : 21 Januar 2009, 16:47:25
A ima kdo kakšne slikice, ko vaš pesjanček(pesjanka) naredi priklonček?  :) :-*

...:::life is not about waiting for the storm to pass, its about learning to dance in the rain:::...


Blue_Star

  • Gost
Odgovori #18 : 02 Februar 2011, 16:56:05
ja, moj zna. jes sem ga naučila tko:
1. motiviram ga z briketki
2. pes stoji-pred nos mu pomoli pest s priboljškom (pes mora hrano zavohati)
3. počasi začni pest spuščati na proti tlom
4. ponovi: priklon!
5. če pes opravi dobi nagrado
če se uleže spuščaš prehitro
no, moj je takoj vedel kaj pričakujem od njega.



DOB

  • *
    • Prispevkov: 376
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 02 Februar 2011, 18:08:10
Jaz mam eno slikico, samo bolj slabo... Malo smo se slikali danes po kosilo ko je malo piščanca ostalo ;)
Samo sliko tukaj ne zmanjša in ostane ogromna tako da dam samo link..
http://www.shrani.si/f/10/KZ/2JEPmrlw/img1745.jpg

P.S.: ne vem kaj ma te pikice po telesu oz mesta brez dlake, ima jih odkar sem jo dobila in nimam pojma kaj bi to bilo!!



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #20 : 02 Februar 2011, 19:24:02
Lahko lepo na shaping. Vsak pes se preteguje in takrat, ko se pač pretegne in moli rit v zrak sprednje tace izpružene-klik in nagrada ali pa besedno označevanje. Moja razume JA enako kot kliker. In tako loviš vedenja in nagrajuješ. Potem že pogrunta in ponuja sam od sebe.

Moja ful rada dela priklone. Tudi kadar ji je kak pes simpatičen skače in se priklanja, jucka, da bi se le igral z njo.  ;D

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 02 Februar 2011, 19:38:56
po mojih izkušnjah psi blazno hitro ponudijo priklon tudi pri delu s talno tarčo...
pri nas mislim da je bila to celo prva stvar, ki jo je poleg stopanja na tarčo z eno taco ponudil.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #22 : 02 Februar 2011, 21:37:27
Zanimivo. Me zanima kaj bo zapalilo pri novi psici - vsekakor bomo najprej poskusili s shapingom, če bo le mogoče. Drugače pa - Teryja sem v parih minutah naučila tako, da sem mu roko držala pod ritjo, z drugo pa sem ga zvabila dol. Je zakapiral takoj. Veliko prej kot pa če sem skušala ulovit pretegovanje - oziroma to sploh ni učinkovalo.

S talno tarčo? Hm. Še nikoli ampak res nikoli nisem ulovila Teryja da bi nanjo ponudil priklon, verjetno bi se prej na kvadrat 10x10cm zbasal z vsemi štirimi tacami  ::) je pa zanimiva ideja! In zanimivo, kako stvari različno delujejo pri različnih pseh  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #23 : 02 Februar 2011, 22:33:19
večina psov se prikloni kot odgovor nanaš igriv priklon, ker to je povabilo k igri. Potem je malo več dela samo s podaljševanjem pozicije.
Pa kadar so rahlo v konfliktu in ne vedo kaj bi. Če npr mal čakamo in ne damo nobenega namiga kaj bi poklikali. Brez predmetov za idejo pokažejo kar znajo , če ni nič ampak smo spodbudni z izrazom na obrazu se začnejo mal sem in tja ,metat pa poskakovat naokoli  in poklonček ali pa vsaj približek je v tem kaosu  vmes skoraj zagotovo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #24 : 02 Februar 2011, 22:36:37
a je kaksna finta naucit psa "prosi", ko sedi na zadnjih tackah, sprednje pa ima v zraku?  Saj ze znava kar precej trikcev, ampak ta "prosi" mi je tko posrecen. ;) in pa se mogoce da se prerola ko je v prostor? Glede ostalih trikcev pa sploh nisva imele problemckov in sva vsem hudomusnim ljudem zavezale usta, glede huskijev. (ces, da se tega psa ne da nic naucit) :)
Maya tvoj kuza je pa prov luskan. pa se tiste ucke ima taksne, da mu ne mores rect ne. :D



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #25 : 02 Februar 2011, 23:12:04
Jaz sem učila na tarčo, ko je sedel in se je moral malo po malo dvigat, da je dosegel. In na začetku ni bilo nobenega ravnotežja, tisto je prišlo s časom.. zdaj lahko v "prosi" položaju sedi tudi celo minuto, pa še kako igračo mu vmes poturim za držat (s tačkami, no, delava na tem  :P )
Lahko pa tudi zvabiš s priboljškom, medtem ko sedi mu ga držiš malo nad nosom in se mora dvignit, da ga doseže, čeprav se sama raje izogibam vabljenju.

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #26 : 03 Februar 2011, 11:08:25
Prosi sem pa jaz z luringom. Držala sem roko dovol visoko v zrak in migala s prsti in ker je tačkast pes, je hitro dvignila eno taco in potem še drugo. Sem pa začela tak, da je tace naslonila na moje noge,  pol sem jih pa počasi odmikala.
Tako kot je bil PLEASE pri Karotu http://www.youtube.com/watch?v=zYlEiQwymdc

Zdaj ji gre kr lepo.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


Choha

  • *
    • Prispevkov: 392
    • Točke: 0
  • Zaupaj mi...od tega živim.
Odgovori #27 : 03 Februar 2011, 12:19:19
ok hvala za nasvete. V tem smislu sva ze probavali, ampak malo pomesa s skokom na mestu. Pa se polna energije je. ;) ostane mi vaja in vzstrajnost. Saj bi kaksne posnetke lahko nalozili gor kako ostale mrcince ovladajo. :) jih je itak ful lustno gledat. :)



TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 03 Februar 2011, 14:28:31
Jazzka sicer dvigne obe tački, ampak ne zna pa tako zadržat - nima ravnotežja, ali je pa še nisem naučila da naj to obdrži. Kakšna ideja kako bi podaljševala čas držanja tačk v zraku, ker zaenkrat ju samo hektično, nekontrolirano, z zaletom dvigne v zrak in jasno potem tudi hitro nazaj dol pade.



Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #29 : 03 Februar 2011, 14:35:08
ok hvala za nasvete. V tem smislu sva ze probavali, ampak malo pomesa s skokom na mestu. Pa se polna energije je. ;) ostane mi vaja in vzstrajnost. Saj bi kaksne posnetke lahko nalozili gor kako ostale mrcince ovladajo. :) jih je itak ful lustno gledat. :)

Briket, roko ali tarčo držiš dovolj nizko da ne skoči in hkrati dovolj visoko, da se vsaj malo stegne po priboljšek.  ;) Za začetek je čisto ok če se samo stegne majčken, nato odlepi eno tačko, počasi obe.

Jazzka sicer dvigne obe tački, ampak ne zna pa tako zadržat - nima ravnotežja, ali je pa še nisem naučila da naj to obdrži. Kakšna ideja kako bi podaljševala čas držanja tačk v zraku, ker zaenkrat ju samo hektično, nekontrolirano, z zaletom dvigne v zrak in jasno potem tudi hitro nazaj dol pade.

Mojemu sem včasih pomagala tako, da se je za ravnotežje naslonil na mojo roko. Nato sem roko počasi odmikala oziroma je nisem držala tako trdno in je sam začel lovit ravnotežje. Na koncu sem mu samo še majčken s prstom pridržala eno izmed tac. Zdaj ima dovolj ravnotežja, da ta trik izvede tudi na tisti taveliki žogi za fizioterapijo  :P

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/