Trikec stresanje z glavo

Jana* · 4336

Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
: 05 Avgust 2007, 15:55:09
hehe westyja  :D jaz tudi  :P


aja, ve kdo mogoče kako psa pripravit do kihanja ali stresanja z glavo?



lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 05 Avgust 2007, 16:02:49
Moja strese z glavo,če jo (na rahlo) pocuknem za dlake v ušesu ;D



lup

  • Gost
Odgovori #2 : 05 Avgust 2007, 16:13:50
Jana* ZS ;)


Stresanje z glavo: psu pihas v useska in ko strese z glavo,das KLIK+NAGRADO
(moja Pho strese glavo tudi,ce je pocoham za usesi :D)
Kihanje: s prstom mu nezno podrgnes cez nosek in to bo najverjetneje sprozilo,da bo pes kihnil,ko kihne dobi KLIK +NAGRADO

Obe vedenji lahko tudi "lovis" cez dan-in das takrat KLIK+NAGRADO.Vendar pa je tak nacin ucenja bolj dolgotrajen,zato ker pes ne ponavlja vedenja tako pogosto kot bi si zelela.


Lp



5rca

  • *
    • Prispevkov: 5.773
    • Točke: 4
  • Venka
Odgovori #3 : 05 Avgust 2007, 16:18:18
Stresanje z glavo: psu pihas v useska in ko strese z glavo,das KLIK+NAGRADO
(moja Pho strese glavo tudi,ce je pocoham za usesi :D)

Je treba opozoriti, da nekateri psi ne marajo, da jim pihaš v glavo. Nekateri radi skočijo nazaj.  :-\ Tako da pihanje pride v poštev, če si 100%, da ne boš dobil kakšnega ugriza v glavo v zameno.  ;) Mojo sem jaz za to žgečkala po uhlju.  ;D V kolikor to ne bi uspelo, bi jo poškropila s par kapljicami vode.


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #4 : 05 Avgust 2007, 16:57:35
ne, pri mojem 100% ne sproži agresije pihanje v glavo ker sem ga s tem naučila da se 'skrije'   v očke sm mu pihala pol je pa začel si s tačko met oči  :)  če mu bom v uhe pa bo po vsej verjetnosti stresel z glavo ker sem ga enkrat žgečkala z dlako pa je tut  ;D  sam takrat se nism spomnla tega trikca hehe, sem ga samo malo jezla  8)


hvala vsem, bova malo kasneje se lotila, zdaj sma ravno ponovila 'cviljenje'  ;D



lp

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


lup

  • Gost
Odgovori #5 : 05 Avgust 2007, 19:23:34
Ja glede pihanja v useska,se strinjam z 5rco!

Nekateri psi tega ne marajo in se tako nazaj branijo-grizejo,lajajo,se obracajo.Moja westyka se je tega takoj naucila-s pihanjem v useska,medtem ko pa mala Pho znori ce bi ji pihala v usesa.Bi mi odgriznila nos :D :D :D
Tako,da sem jo stresanja z glavo naucila tako,da jo "pozgeckam" za useskom in se takoj strese.Sicer pa ne ponavljam tega trika pogosto-ker se mi zdi,da jo malo nervira in ponovim zgolj za 5 klikov in nic vec :)



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #6 : 17 Avgust 2007, 22:40:01
Ne priporočam pihanja, kajti jaz sem skoraj ostala brez nosa.
Najlažje je, da uho preprosto obrneš.
Lp


Jana*

  • *
    • Prispevkov: 2.334
    • Točke: 11
  • Tery & Brie
Odgovori #7 : 18 Avgust 2007, 12:11:37
Pihanje je pri mojem psu čist vredu zadeva no  ::)    samo da sem ga na ta način s pihanjem v glavo naučila trikec 'skrij se'.. zato pa če zdaj hočem to spet uporabit - se začne 'skrivat'  ::)


stresanja z glavo sma se zdaj lotila tako da ga počoham zadaj po vratu čist nežno hehe pa se strese.. ampak nisma še prišla do tja da bi sam začel ponavljat vedenje. Je treba vedenje vedno izzvat  ::)



lp, Jana

If an animal does something we call it instinct. If we do the same thing for the same reason we call it intelligence…

http://never-endingdreams.deviantart.com/


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #8 : 21 Avgust 2007, 08:46:24
Pri moji če ji pihneš se umakne, če jo poškropiš z vodo ti zameri (  ::) ), če jo pocukaš za ušesne dlake zazeha, če jo požgečkaš za ušesom se ti pa nastavi oz. nasloni glavo na roko češ: Daj še malo, tako zelo paše...  :)
Torej nobena od vaših metod nepride v ppoštev. What to do.  ::)



Azu

  • Duck Tolling
  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 2.786
    • Točke: 55
  • The Red Dogs
Odgovori #9 : 21 Avgust 2007, 10:00:13
Psu lahko tudi daš košček selotejpa na konec ušes ali malo proti notrsnjosti ušesa (toliko, da ga malo žgečka).

Laetus Canis - Varstvo psov v Ljubljani

Felix qui potuit rerum cognoscere causas.
(Vergil)


**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #10 : 21 Avgust 2007, 10:18:52
O.K, ob učenju tega trikca se mi je vsaj odprlo veliko možnosti za druge trike...
Tole s selotejpom pa probam tekom ddneva...