Bordojska Doga [Dogue de Bordeaux]

Topfield · 155062

Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
: 04 November 2005, 12:21:27
Naša pasja dama bo kmalu napolnila 18 mesecev. Obožuje vodo, je prava mazica, rada daje  lupčke  :-* (skoči na mene, me objame z obema tacama okoli vratu in me polupčka  ;D). Zelo rada ima vse male pse in mladičke. Pri igri velikokrat pozabi na svojo težo  :).
Začela je tudi svojo razstavno kariero. Postala je Klubska mladinska prvakinja Hrvaške 2005, manjkata pa ji še en hrvaški in en slovenski PRM (oz. CAC) za zaključek obeh mladinskih šampionatov.

Tukaj pa je nekaj njenih najnovejših slik:










T.


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #1 : 04 November 2005, 12:28:44
Živjo!
Če pa rada daje lupčke, bi se pa z našo Naro lepo ujeli ;). Kako pa ji je ime in iz kje prihaja ::)?
Bordojska doga (Hooch) pa nastopa v filmu Turner in Hooch, pa ga mora moja mami vsakič pogledat, čeprav redko gleda TV ;) ;D.

Lp, Ana



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 04 November 2005, 13:28:40
Skoda, ker je nisem videla na slusnem testu :( Nic, bo treba en obisk naredit, hehe..  ;D



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #3 : 04 November 2005, 21:28:19
Lepa punca. Ker Črt po tihem poleg tega da navija za BT-ja navija tudi za Bordojca imamo zdaj celo sranje. Ker je ugotovil, da pri vas imate pa kar oboje ;D ;D.

Me pa nekaj zanima in sicer kako je z črnimi maskami pri bordojcih? Meni osebno se bolj dopadejo psi z črnimi maskami. Pa me zanima kako se deduje, pa se mi zdi tudi da so redkejši?

Lp nina



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 04 November 2005, 22:27:54
Ko je bil dedi se ziv smo oz. je imel bordojca .. samca, s crno masko.. bom skenirala slike .. ;) Nazalost ga je pa ko je bil star  5 ali 6 let zadela kap ..  ???



trigi

  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 2.357
    • Točke: 5
  • V eni roki nosim sonce, v drugi roki zlati smeh...
Odgovori #5 : 05 November 2005, 11:08:56
Topfield

Vaša dama je za moje pojme zelo lepa psička ... obrazno mimiko mi ima prelepo.

Kolikšna pa je pri Bordojcih razlika v velikosti Psa in Psice?

Čestitke in  :-* za vse vaše prelepe Pesjane :)

LP, Črt



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #6 : 05 November 2005, 17:36:16
o ravno zadnjič sem na dolgo in široko razlagala, da meni bordojci niso všeč. ::) ::) ::)....in zdaj vidim :o...zelo je lepa, tudi meni je zelo všeč. ;D Nevem ampak, ko sem šla pa gledat ostale slike borojcev...drugih psov... mi pa niso potegnili ::)...tako, da vaša je res specialna...zelo lepa, prečudovita. Kako ji je pa ime?

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Equus

  • čonča
  • *
    • Prispevkov: 217
    • Točke: 7
  • one animal to rule them all!
Odgovori #7 : 06 November 2005, 10:16:14
Res je zelo lepa!
Pred enim letom nazaj sem si bordojske doge predstavljala velike kot nemške doge ;D!


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 09 November 2005, 21:01:47
@ anana: njeno rodovniško ime je Tanakajd Szepe Omaha, mi pa jo kličemo Luna. Prihaja iz ene najboljših psarn bordojskih dog v Evropi Tanakajd Szepe (http://www.tanakajdszepe.com/ ). Njen oče je  Eur.Ch, Fr.Club JCh, Ch.B,Ch.Fr.,Ch.Lux,Grand Prix Ch Signore Kwan De La Seigneurie Des Chartrons ( http://www.seigneuriedeschartrons.com/Annee2000/FrameSet.htm )
, mama pa Tanakajd Szepe Aca (psička sicer redko obiskuje razstave, je pa dala precej zelo uspešnih potomcev).



@sarči: sej veš kje smo doma :). Ko boš pri Chucku na obisku, pa pridi še malo k nam na eno pasje norenje ;). Pa Miskota ne pozabi; Luna namreč obožuje majhne pse ;D ;D ;D.



@ninci: kaj naj ti rečem ;D ;D ;D: mislim, da je Črt zrel za obisk pri nas, kaj praviš  ;D ;D ;D?? Glede črnih mask pa je takole: so precej nezaželene, vendar imajo ti psi močnejšo konstrukcijo kosti in jih največrat uporabljajo za izboljšanje pasme. Črna maska se deduje le, če je eden od staršev  s črno masko. Na razstavah pa ti psi zelooo redko zmagujejo oziroma sploh ne  ??? Meni osebno niso všeč, ker me precej spominjajo na bullmastife :P.



@trigi: plečna višina samca je 60-68 cm, plečna višina psice pa 58-66 cm. Samica naj bi bila težka najmanj 45 kg, samec pa najmanj 50kg.



@irency: ja naša Luna je res krasen predstavnik pasme. Sicer se nočem hvaliti :P, ampak je že dvakrat premagala same samce za BOB.



@ Equus: nemške doge so precej višje od bordojskih in tudi po konstituciji in zunanjosti se precej razlikujejo. Nemška doga - samička naj bi imel plečne višine vsaj 72, samci pa 80 cm. To je pa več kot 20 cm razlike  ;)



lp, Tanja






ursa

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.015
    • Točke: 18
Odgovori #9 : 10 November 2005, 19:28:46
kakšni lepi samčki in samičke :o :o :o
men je tut ušeč ;D upam da se bo na tem forumu zbralo še kaj teh prelepih kužkov

A dog is the only thing on earth that loves you more than you love yourself.  [~Josh Billing]


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #10 : 16 Marec 2006, 17:24:05
Lep pozdrav sem nov na tem forumu. Tudi mi imamo doma bordojca ;D, ki si ga lahko ogledate na http://95959595.MOJ-ALBUM.com/.
lp, Tim



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #11 : 16 Marec 2006, 17:30:06
Lep pozdrav sem nov na tem forumu. Tudi mi imamo doma bordojca ;D, ki si ga lahko ogledate na http://95959595.MOJ-ALBUM.com/.
lp, Tim

Kaj si tako skromen, daj povej kaj več o njemu. A sta razstavljala tudi  na specialki v lj.?? Ker se mi zdita iz ene fotke znana ;)

Lp nina



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #12 : 16 Marec 2006, 17:43:08
Ja bila sva v lj na razstavi. Pa kot vsi bordojci je prava faca,star je 2 leti pa pol in ima 70 kg, rad ima vse kar je majhnega. Njegova edina slaba lastnost je, da se slini. Drugače pa je zdrav (kolke ima A/A) in zelo igriv.
lp, Tim



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 16 Marec 2006, 18:41:34
Tim, od kod pa je tvoj bordojec?

Pri nas v naselju ima en gospod dva, samčka in samičko  :)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 16 Marec 2006, 18:50:14

@sarči: sej veš kje smo doma :). Ko boš pri Chucku na obisku, pa pridi še malo k nam na eno pasje norenje ;). Pa Miskota ne pozabi; Luna namreč obožuje majhne pse ;D ;D ;D.








Ooo,sem tole komej zdejle opazla :) Pridemo pridemo, ce se velja povabilo hehe :) LP



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #15 : 16 Marec 2006, 18:57:47
Zdravo Zoe. Iz katere okolice pa sta ta bordojca? Mogoče ju celo poznam ;D. Erras je iz ene zelo znane Madžarske psarne Tanakajd Szepe. Tu pa še par slik.



ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #16 : 16 Marec 2006, 20:20:29
TIM ali ste errasa parili oz. ga še nameravate? Je pa res lepa mrcina :-*

Lp nina



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 16 Marec 2006, 20:44:30
Erras je že paril samo psička na žalost ni bila breja. :( V kratkem bo menda spet paril in upam da bo bolj uspešno. ;D



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #18 : 16 Marec 2006, 23:13:02
Živjo,

tukaj na Viču se sprehajata  :D

Pa držim pesti, da bo pri naslednjem parjenju samička breja.

lp

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #19 : 16 Marec 2006, 23:36:51
Kaj si tako skromen, daj povej kaj več o njemu. A sta razstavljala tudi  na specialki v lj.?? Ker se mi zdita iz ene fotke znana ;)
hehehe

drugače pa ful lep kuža!! tista bela lisa mi je tok lepa :-* :-* ful je lep :)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #20 : 17 Marec 2006, 11:14:43
Mene je pa lani ugriznil en bordojec... :-\

Smo bili pri veterinarju z naso psico, mi smo vstopali, oni so pa prisli ven skozi vrata.
Ne vem tocno, zakaj je skocil vame in me ugriznil za nogo... mogoce ker sem stala pred psico...

Na sreco je bila samo potpludba, ampak tisti lastnik je bil pa res... psa je imel na povodcu, pa ga ni potegnil nazaj, ko je skocil.

No upam, da to ni splosna znacilnost te pasme :) in njenih lastnikov ;)

battito animale


VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #21 : 17 Marec 2006, 13:10:53
To pa je slika Bertijevega sina



 NORBERTO          CHJ-BIH, CH-BIH, CHJ-SLO







TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #22 : 17 Marec 2006, 13:23:01
Lilit bordojci sploh niso agresivni, je pa odvisno od lastnika kakšnega psa ima, vzgoja je pač pomembna. Ti pa lahko povem, da je naš Erras prava muca in da niti malo ni agresiven. 8)



TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #23 : 17 Marec 2006, 13:25:58
Zdravo Vlado. Bertija sem že videl njegovega mladiča pa še ne. Zelo je lep ;D! Od kod pa je njegova mama?



VLADIMIR

  • *
    • Prispevkov: 147
    • Točke: 1
Odgovori #24 : 23 Marec 2006, 14:25:35


Najrajši pa spim


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #25 : 01 April 2006, 14:57:38
Evo eno čisto svežo Errasovo fotko! :)




irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #26 : 01 April 2006, 21:06:29
ful dobra fotka in nori pes :) :) lepotec :-*

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #27 : 01 April 2006, 22:22:01
Rad pozira pred kamero, ker ve da je glavni pri nas doma! ;D Pa še ena odštekana fotka, ki se mi je lani posrečla, ko sem ga poskušal stuširat in ja...mislim da ti slika vse pove! :D





irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #28 : 01 April 2006, 22:29:34
o kera huda slika :o :o :) :)

Rad pozira pred kamero, ker ve da je glavni pri nas doma! ;D Pa še ena odštekana fotka, ki se mi je lani posrečla, ko sem ga poskušal stuširat in ja...mislim da ti slika vse pove! :D
hehe :)


DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


TIM

  • *
    • Prispevkov: 112
    • Točke: 1
Odgovori #29 : 01 April 2006, 23:52:47
Ja, slika je huda samo pes na njej pa je totalna mačka. ;D ;D