Plavanje

rosa · 23845

rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
: 09 November 2005, 19:07:17
Mene pa zanima, kdaj so vasi prinasalcki (no lahko tudi druga pasma) splavali?

Jaz sem mojo Roso tu pa tam vozila na jezero, pa vode se ni bala (cofotala je notri, se potapljala oz. tauhala...), vendar ni se plavala. Zdaj pa je ze kar nekaj casa nisem imela na jezeru, ker se mi zdi prehladno...
Nas prejsnji kuza je tudi obozeval vodo oz. vse kar je bilo tekoce, vendar je predolgo nazaj, da bi se spomnila kdaj je splaval.

Kaksne so vase pesjanerske izkusnje z vodo?


Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Marko

  • *
    • Prispevkov: 948
    • Točke: 6
  • Pasji Kot Hudič
Odgovori #1 : 09 November 2005, 19:13:57
Voda!! Haha!! Gana je tudi zelo rada čofotala po vodi. Zaplavati pa si prvič nekako ni upala. Pa sem si dal gor kopalke in sem šel v vodo. Gana pa seveda tako za mano in zaplaval.  ;) ;) Zdej pa komaj čaka, da grema na jezero in se takoj zapodi v vodo in plava za račkami.  ;D ;D

A tebi se to zdi prehladno!  :o :o Gano tudi pozimi vozim na jezero. In ko pridema tja se takoj zapodi v vodo, pa če tudi je -100C!! Sma šla enkrat, ko je fullll snežilo in Gana direktno v vodo. Ko pa je prišla iz vode, se je pa še malo povaljala v snegu.  ;) ;) Potem pa je bila full smešna, ko se ji je sneg prijel na dlake.

Se lahko enkrat zmenimo na jezeru in bo mogoče šla tvoja psička plavati za Gano!  :P


T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #2 : 09 November 2005, 20:29:35
No recimo Ron sploh ne plava...pa je v vodo naravnost zaljubljen.Recimo na srečanju je bil 1. v vodi...ampak samo do tja kjer so tačke še na tleh.

Mogoče zato,ker so tu v bližini samo tolmunčki in potočki,da se ni nikjer naučil plavati.Se pa še vedno z užitkom povalja,potunka itd.

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/


S1b

  • *
    • Prispevkov: 1.216
    • Točke: 2
Odgovori #3 : 09 November 2005, 20:49:44
jaz sam poletje čakam, da Siba v najbližji potok vržem  :P ;D :)

http://siberius.moj-album.com/
veter piha skozi tunel z hitrostjo 100 km/h, polž plazi skozi isti tunel z hitrostjo v=1,00002km/h. koliko palačink lahko natlačimo slonu v rit če vemo da čungalunga stane 10 tolarjev ?


ninci

  • Odvisnik št.1
  • Administrator
  • *****
    • Prispevkov: 12.814
    • Točke: 24
  • Cloto
Odgovori #4 : 09 November 2005, 21:06:47
Podobna tema je TuLe.

Drugače pa zakaj pa čakate na poletje? Naša dva, sta se lansko leto kopala v zamrznjenem Šobske jezeru, se jima je ob pritoku, jer je bil tanek led udrlo pa sta oba padla noter. Jaz sem zagnala paniko, sta splezala ven in šla še enkrat in še enkrat in še... Tako da  ;), zima pri nas ni nobena ovira.

Smart je plaval od malega, s tem ni imel nobenih problemov. Rumba pa je najprej namakala tačke, potem pa je pri 4-ih mesecih padla iz mostu v Bohinju in od takrat je ne spravimo iz vode. Je nora an vodo, še bolj kot Smart.Kamikaze je pa kar se tega tiče en bolj kot drug. Smart je strasten ribič on se sprehaja gor in dol po jezeru in zasleduje ribe. Gospod se je naučil, da mora biti pri miru potem pridejo blizu, potem pa z tačkam okoli maha, da bi katero ujel. Bumbar ;D

Plavata pa oba full rada, tudi na morju z nama, ni nikoli noben problem. Smart full rad skače čez valove, pa smo ga naučili, da se v morjo postavi na zadnje tace in ga ti primeš za sprednje, ker sva bila drugače oba popraskana, ker nama je hotel splezat na hrbet ::). Sestro je pa tudi že za čop vlekel iz vode, ko se je potapljala, ker je bizgec mislil, da se reva utaplja ;D, no pri tem se je skoraj res utopila, ker je morala nad vodo držati še njega in svojo glavo v njegovem gobcu ::)

Lp nina



rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #5 : 10 November 2005, 10:37:02
Se opravicujem... nisem opazila da podobna tema ze obstaja... :-\

Vidim, da jaz pretiravam s prehladi in podobnimi stvarmi.  ::)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #6 : 10 November 2005, 10:38:40
Lisa pa je že plavala...obožuje vodo...ker zraven vadbišča teče reka Vipava...in ona kar brez strahu notr in preplava reko najprej na drugi breg..potem pa še nazaj... ;D

papa


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #7 : 10 November 2005, 11:07:03
Zara je prav tako nora na vodo (tisti, ki jo poznate to veste ::))
Pozimi me sicer vsi čudno gledajo, ko moj pes skače po ledeni vodi, a če ji tako paše, zakaj pa ne ;D je pač nora na vodo :P ::)

Prvič pa je splavala, ko je bila stara približno 4 mesece, ko je vohala vodo, pa ji je spodrsnilo in je čofnila v vodo ;D ;D in od takrat naprej je nora nanjo ;)

LP

Lp, Marusa


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #8 : 10 November 2005, 13:27:24
Aja..še neki..Lisa je prvič plavala pri 2 mesecih..brez vsake prisile..kar sama je skočila notr.  :)

papa


Mašy

  • *
    • Prispevkov: 933
    • Točke: 14
Odgovori #9 : 10 November 2005, 16:37:49
Tyson (4 leta) in Pago (2 leti) sta letos prvič sama splavala (namakala sta se pa že prej). ::) ;D No, mi se sprehajamo ob Krki in je Tyson prenašal eno veliko vejo pa jo je potem Sergi vrgel v Krko, ker je mislil da ne bo šel za njo. Tyson pa čof ... za vejo. :) Pago je pa naslednji dan spaval za Tysonom, ker mu je bilo samo gledati grozno pa je poskusil. :P
No, enkrat sem imela s sabo fotoaparat in sem slikala plavalca Tysona. Pago pa se je takrat slučajno samo namakal. ;)

Lp, Maša



Lanyca

  • Gost
Odgovori #10 : 10 November 2005, 18:48:22
Lan je prvič splavala takoj ob prvem srečanju z vodo. najprrej je malo pila vodo in se namakala, ter zbrala pogum... in je zaplavala. :-*
Plavala je zelo dobro nič ni čofotala s tačkami okrog.
Srecyin pes pa ko sva šli na sprehod k vodi je tako smešno opletal s tačkami okrog sebe. Bil je res prava faca. ;D ;D ;) :) :-*

Lp
Lanyca



Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #11 : 10 November 2005, 19:51:10
Ma Neon ne plava posebno rad, ker je od malega samo stal not nekje do kolen ( v bližini nimamo dovolj globoke vode za plavanje) Prvič je zaplaval letos na morju in od začetka precej nerad, potem je šel za nami in z žogico, kasneje pa tudi sam, ko je pogruntal da se tako ohladi. Ampak v vodi dokler njemu paše, pol pa ven in ga nisi spravil notri če je nevem kaj. No sem mislila da je tudi povsem brez nagona za reševanje (enkrat sem se narejala da se utapljam pa ni prišel) vendar me je par dni kasneje zgrabil krč in sem se očitno zadost prepričljivo drla da je do mene prišel. Sam pa v sladki vodi še vedno noče plava. Dokler doseže takoj, naprej pa zza žogico ja drugače pa ne. Ko pa malega psa navajaš na plavanje je pa fajn če greš z njim note pa se igraš z njim, da vidi da je voda ful fajn...

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #12 : 10 November 2005, 20:20:17
pri nas je pa takole.......plavanje???? ah ne brez veze....mi se raje namakamo, da se uležemo lepo v nizko vodico in nas valovčki zalivajo...kako paše...mmm...ko se naveličamo pa se raje malo potapljamo! Enkrat do sedaj je plaval v Kranju pri mary, ko je imela Zara rojstni dan :). drugače pa prisegamo na potapljanje no tauhanje ;)

slikice..
naš potapljač..

naš plavalec ;) ;)


Zara...hm....norec na vodo! Ko sta bile pri nas na počitnicah z mary ;D ;D in sta bila z Rondotom zadaj na travi se je šla gospodična osvežit v naš bazenček ali kako se reče tistemu, ki lahko daš kipec notr pa potem vodo vn šorica...no tam se je šla zmočit. Potem je spravila v vodo rino mislim rina pač ni mogla preskočit potočka in je čofnila noter in zaplavala ;D ;D ;D...rondo jo je pa še isti dan naučil kopanja luken...to so bli časi ...smeha :D :D ;) ;) ;). Sicer se pa zara odlično razume z delfini...enega so naselili tudi tam v enem potoku ali kaj je tisto v Kranju. Zara z njim zelo rada plava...da pa ne boste mislili, da si zmišljujem še slika...


lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lisa

  • Špela
  • *
    • Prispevkov: 683
    • Točke: 3
Odgovori #13 : 10 November 2005, 20:40:10
hehe Irenchy..tazadnja slikca je ful dobra. ;D :D ;)


Lanyca

  • Gost
Odgovori #14 : 10 November 2005, 20:53:53
ja res ta montaža delfina je res super. Pa tudi ostale so lepe. :-*



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #15 : 10 November 2005, 21:07:11
ja res ta montaža delfina je res super. Pa tudi ostale so lepe. :-*
Montaža??????? ah kaka montaža!!! joj joj....kako ljudje nič ne vrjamejo :-\ :-\ :-\ :-\ :-\ :-\
 ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;) ;)

hehe ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


Lanyca

  • Gost
Odgovori #16 : 10 November 2005, 21:12:09
Ha ha Irenchy si ti naredila tole slikco  ??? Res je super. :-* ;)



irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #17 : 10 November 2005, 21:25:22
Ha ha Irenchy si ti naredila tole slikco ??? Res je super. :-* ;)
jest jest :) :) samo Zara in delfinček sta mi priskočila na pomoč... ;)...no priznam....delfin je res računalniški :D ;)..ja mam en program kjer lahko dodajam zraven slik vse možne traparije :)!

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


rosa

  • Alenka
  • *
    • Prispevkov: 695
    • Točke: 14
Odgovori #18 : 10 November 2005, 22:43:06
Tocno tako kot vas potapljac iz prve slike zgleda moja Rosa. Zanimivo ne...

...meni pa je lazje plavat, kot pa tauhat, ker mi gre voda v nos... ocitno so psi drugacni ;)

Pes je edini prijatelj ki ga lahko kupimo.


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #19 : 11 November 2005, 10:36:43
ja meni je tudi težje tauhat...nevem od kod mu to ;)..mogoče so bili taki prejšni lastniki :P :P

Ja sej, ko privleče glavo na dan pa 500 let kašlja se oblizuje po nosu, glavo zamotava v brisačo itd.

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #20 : 12 November 2005, 13:52:23
Sicer se pa zara odlično razume z delfini...enega so naselili tudi tam v enem potoku ali kaj je tisto v Kranju.

Ti bom jaz dala potoku >:( To je reka Kokra ne pa potok ;D

Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #21 : 12 November 2005, 13:55:39
Ti bom jaz dala potoku >:( To je reka Kokra ne pa potok ;D
Kaj mi boš dala? :D ;) no sej sm vedla, da je neki na K
 ;) ;) ;) ;)

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


mary

  • dog loverka
  • *
    • Prispevkov: 493
    • Točke: 11
  • Flat Coated Retrievers 4ever
Odgovori #22 : 12 November 2005, 13:58:59
Kaj mi boš dala? :D ;) no sej sm vedla, da je neki na K
 ;) ;) ;) ;)

lp

Te bom po riti ;D Kako lahko rečeš naši reki potok >:( ;D ;D
Se moraš pa ja zpolniti, kje je Rondo plaval ;)


Lp, Marusa


irenchy

  • irena&rondo
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.265
    • Točke: 20
Odgovori #23 : 12 November 2005, 14:02:08
Te bom po riti ;D Kako lahko rečeš naši reki potok >:( ;D ;D
Se moraš pa ja zpolniti, kje je Rondo plaval ;)


ooo kok se te bojim :o :o :o :o ;D ;D ;D ;). Nisem rekla!! sem napisala ;) ;) no sej zdaj vem...

P.S. maš ZS

lp

DOGS ARE NOT OUR WHOLE LIFE, BUT THEY MAKE OUR LIVES WHOLE!
Roger Caras


christy

  • *
    • Prispevkov: 16
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 13 November 2005, 11:59:46
No, da še jaz povem kako je z našo plavalko Kristi. Pravzaprav ni plavalka ampak je bolj čofotalka. Vodo ima zelo rada in v njej čofota vsaj dvakrat na dan. Prvič pa je zaplavala letos poleti, pri starosti 1 leto in 3 mesece. Zaplavala pa je zato ker sem ji v vodo metala palice in enkrat sem ji jo vrgla malo predaleč, in da bi jo dobila,je morala zaplavati. In takrat je ugotovila, da je izvrstna plavalka...in od takrat naprej je na vsakem sprehodu šla do Save in me tam čakala, da ji bom začela metati palice ::). Zdaj ko je že bolj hladno pa si gre v Savo namočit samo tačke in malo trebuščka. ;)

Lp,
iva

Iva in Kristi


anana

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 539
    • Točke: 15
Odgovori #25 : 14 November 2005, 14:20:32
Živjo!
Naša Nara zelo rada »reže valove«, tako kot večina prinašalcev :). Prvič se je z vodo srečala že v rani mladosti in sicer na sprehodih, kjer je več manjših potokov. Tam je čofotala in ne plavala, ker je voda prenizka. Konec julija, ko smo šli pa na morje (stara je bila 6 mesecev), pa je samo čofala v plitvini, ko pa ji je zmanjkalo tal pod nogami, je pa začela zganjat paniko in skakat po vseh, ravno takrat sem jaz priplula mimo z blazino, Nara je izkoristila priložnost in skočila gor in se zadovoljno nasmehnila svoji izvršeni zamisli ::). Blazina je seveda počila, ker je Nara vanjo zarila svoje kremplje, in šla v koš. Po nekaj dneh smo ugotovili, da Nara zaplava le za svojo igračko, če ji jo vržemo v vodo in tako smo ji igrali reči v vodo, da jih je šla iskat :) – nikoli ni pa zaplavala kar tako.
V soboto, pa smo šli v Javorniški rovt na vikend, kjer je tudi eno lepo in zelo čisto jezero. Hiško imamo malo v bregu nad potjo in pod potjo je jezero. Ko ga je Nara kar naenkrat opazila (čeprav je dolgo časa gledala v smer jezera), je stekla do poti in do jezera ;D. Zaman smo jo klicali, ker je šla čofat. Parkrat smo ji vrgli palico v vodo. Zelo veselo je priplavala nazaj z njo v gobčku :D. Potem pa je prišel pogledat moj ati (Nara ga ima zelo rada) kako Nara plava. Nekaj časa je zamišljeno stala in gledala, potem se je pa kar brez razloga pognala v vodo plavat (malo se je považnala atiju ;D) in če je nebi poklicali, bi plavala na drugo stran jezera ;D :D. Prvič je kar tako zaplavala – ja, ja saj ima že izkušnje 8).

Morske slike
Javorniški rovt

Lp, Ana



Lilit

  • Picko in Packo
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.669
    • Točke: 23
  • Wapi, Grin
Odgovori #26 : 27 November 2005, 13:29:47
Vidim, da jaz pretiravam s prehladi in podobnimi stvarmi.  ::)

Ma ne vem... meni je Grin sel plavat v potok kaksne 2 tedna nazaj, pa sploh se ni bilo tako mrzlo, tam ene 15 stopinj zunaj... potem pa je zacel kasljat, in to ful hudo, je dobil celo antibiotike pri vetu. In se sem ga pitala z limonco in medom 3x na dan, da je ozdravel do razstave ::)

battito animale


Neyka

  • Novofundlanci so zakon!!
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 4.034
    • Točke: 26
  • Neon say: BU
Odgovori #27 : 28 November 2005, 15:11:13
Lilit nimaš ti njufke Vone? Ali sem te zamešala ali imaš 2 psa?  :P

telo medveda omiljeno gibčnostjo tjulnja; vesele in iskrive oči delfina ter srce, ki je bilo tako mehko, tako zvesto in tako polno ljubezni, kot je bilo lahko le srce novofundlandca!

http://myneon.webs.com
http://neyka-neon.moj-album.com


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 28 November 2005, 17:03:56
Sej je ze napisala nekje



T.M.T

  • njufi rulz
  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 3.690
    • Točke: 25
  • Moj "mali" prijatelj
Odgovori #29 : 28 November 2005, 17:04:58
Hehe to sem je že jaz spraševala,lol.Pa ti lahko povem da sva imeli obe prav 8).Sej pravim,da njufarji vodmo 8)

Prijatelji so tisti,ki ravnajo z nami,kot da smo najdragocenejši.Najbližji so nam,najbolj razumejo kaj nam pomeni življenje.Do nas čutijo tisto,kar čutimo sami.Z nami so povezani v zmagoslavju in nesreči.Premagujejo uroke naše osamljenosti.

Lp,Tjaša - http://tjasa-ron.moj-album.com/