iščem psičko za paritev maltežana

evicabevica · 10773

evicabevica

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
: 16 November 2008, 10:44:01

pozdravljeni!
imam triletnega super luštnega maltežana, ki bi mu privoščila žensko družbo, in pa rada bi imela mladička.Če ima kdo lepo samičko za parjenje naj kar sporoči.Psiček nima rodovnika, smo ga pa kupili pri reditelju teh pasem. ;)
Upam, da bom hitro našla ženko za mojega malega, saj ima kot nadomestek vse kar pač leži na tleh :-[
sporočite, pa vam pošljem tudi njegovo sliko!
pozdravček!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #1 : 16 November 2008, 10:47:38
Preberi si že kar nekaj takšnih tem.  >:(

Namesto, da ga pariš ga daj rajši kastrirat in ne podpiraj vzrejem mešančkov. Če še ne veš, tvoj pes ni maltežan, ampak mešanec!  ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #2 : 16 November 2008, 10:51:15
Za vašega psa bi bilo bolje, da bi ga kastrirali. Vaš problem boste s paritvijo le povečali, ne pa rešili.

Prav tako si preberite kakšno stvar na temo nerovodniške vzreje.

Tema o kastraciji: klik
O preprodajalcih: klik
O rodovniški/nerodovniški vzreji: klik
O rodovniku: klik

Veselo branje ;)

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 16 November 2008, 11:06:41
Sorry, ampak ne morem drugače - daj se najprej dvakrat, trikrat z glavo zalet v steno, pol pa oči odpri pa se malo razglej naokoli, kaj koristnega preberi, potem pa se začni kaj oglašat! ...me pa zanima - a boli, če si tako neumen?! >:(

Da te ne bojo tok motili nadomestki, ki si jih tvoj super lušten pes izbira, in to kar počne z njimi, ga pa daj že enkrat KASTRIRAT! Ker nima nobenih pogojev, da bi imel kdaj koli mladiče, pa če je še tako super luškan in nevem kaj še vse!!!! >:( >:( >:(

...sledi svojim sanjam


evicabevica

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 16 November 2008, 11:34:23
o fak kakšni primitivneži na kupu...
ne moj pes ni mešanček...in ne pomen to zrd tega ker pač nima rodovnika.še vedno ga mam najrajš na svetu in je najlepši ČISTOKRVNI MALTEŽAN.al je tok tok težko dojet u vaše neumne vugle...zakaj je pol 15% psov rodovniških in ostalo ne?mogoče zato, ker imajo ljudje radi svoje psičke pa tudi če nimajo rodovnika.in sam še to: nimajo usi tok denarja da si lahko privoščijo psa z rodovnikom in verjetno jim bo osrečiu življenje tut če ma glavo od rotweilerja rit pa od šarpeja!!!!!
pač ne glede na to kaj je
 ČE JS HOČM MET NJEGOVEGA MLADIČA ga bom verjetn pač mela!pa še 7 drugih k jih bojo kupl.in to je biu tut namen tega da ga nebom kastrirala.sicer je pa zelo neprofesionalno tako obnašanje gospodična DINA če ste taki tudi  v realnem svetu... TO PA RES LAHKO BOLI.

lep pozdrav in hvala za vaša mnenja, se bom kar obrnila na koga  drugega!



Dina

  • *
    • Prispevkov: 3.458
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 16 November 2008, 11:39:49
Ne, do normalnih ljudi se tudi jaz obnašam normalno! ;) Do nenormalnih se pa pač ne morem...in ja, imaš ČISTOKRVNEGA - mešanca! In ja, tebi se ne da nič vbit v tisto bučo. Ne morem vrjet, no...zdj se bo že vsak smrkavec spomnil štepat mladiče in služit s svojim psom!? Pes NI sredstvo za izboljšanje ekonomske blaginje! Če si si psa umislila zato, da boš štepala nerodovniške mladiče, potem jih moraš met pa res rada... :-X

...sledi svojim sanjam


rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #6 : 16 November 2008, 11:40:10
o fak kakšni primitivneži na kupu...
ne moj pes ni mešanček...in ne pomen to zrd tega ker pač nima rodovnika.še vedno ga mam najrajš na svetu in je najlepši ČISTOKRVNI MALTEŽAN.al je tok tok težko dojet u vaše neumne vugle...zakaj je pol 15% psov rodovniških in ostalo ne?mogoče zato, ker imajo ljudje radi svoje psičke pa tudi če nimajo rodovnika.in sam še to: nimajo usi tok denarja da si lahko privoščijo psa z rodovnikom in verjetno jim bo osrečiu življenje tut če ma glavo od rotweilerja rit pa od šarpeja!!!!!
pač ne glede na to kaj je
 ČE JS HOČM MET NJEGOVEGA MLADIČA ga bom verjetn pač mela!pa še 7 drugih k jih bojo kupl.in to je biu tut namen tega da ga nebom kastrirala.sicer je pa zelo neprofesionalno tako obnašanje gospodična DINA če ste taki tudi  v realnem svetu... TO PA RES LAHKO BOLI.

lep pozdrav in hvala za vaša mnenja, se bom kar obrnila na koga  drugega!


Oprosti, samo tvoja izjava je primitivna in ne naše! Sicer pa se je s takšnimi brezupnimi primeri brez veze kregati.  >:(
Kogarkoli od kinologov (pravih in izučenih) boš vprašala ti bodo povedali, da je tvoj pes mešanček. Tako kot moja Ajka. In ni noben čistokrven maltežan. Ne vem kdaj se boste ljudje navadili tega. Čistokrvnih psov brez rodovnikov enostavno NI!!!!  ::) Noben pa ne trdi, da nimaš rada svojega psička, tudi če je brez rodovnika in je mešanček. To ni nobeden rekel. Pejt na bolho pa štepi mešančke če hočiš.  >:(
Plus tega si zelo nesramna. Mi smo ti samo pojasnili, da je tvoj pes mešanček in da se tukaj ne bo štepalo nerodovniških psov. Lahko smo pa tudi mi nesramni.
Samo se mi s takmi ljudmi ne da ukvarjati in sem tukaj zaključili debato. Ker se pač ne bom spuščala na nivo nekaterih.

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #7 : 16 November 2008, 11:40:53
o fak kakšni primitivneži na kupu...
ne moj pes ni mešanček...in ne pomen to zrd tega ker pač nima rodovnika.še vedno ga mam najrajš na svetu in je najlepši ČISTOKRVNI MALTEŽAN.

Keep dreaming, pa ce ma kdo ''neumno vuglo'' si to ti ;)



evicabevica

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 16 November 2008, 11:43:18
pa še nekaj... ne dobijo čisto vsi psi iz legla rodovnika gospodične veleumne!



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #9 : 16 November 2008, 11:45:53
pa še nekaj... ne dobijo čisto vsi psi iz legla rodovnika gospodične veleumne!

Če še ne veš, sedaj vsi psi v leglu dobijo rodovnik. Če ne vrjameš pokliči na KZS, ti bodo tam isto povedali. Prestavi se v naše stoletje. ::)

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


evicabevica

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 16 November 2008, 11:46:22
HEHE... sej mi noben nemore preprečit ¨štepanja¨ mladičev. :-X

smešn ne...



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 16 November 2008, 11:48:16
Smesno ne, kvecjemu zalostno. Zaradi takih primitvnih osebkov kot si ti in tebi podobni, se dela skoda in sramota pasmi, o posledicah pa najbrz nimas pojma ane?



Macika

  • *
    • Prispevkov: 2.969
    • Točke: 2
Odgovori #12 : 16 November 2008, 11:50:43
Lahko se pa najde prvo luknjo v zakonu in se te prijavi  ;) Je smešno a...

Najboljših in najlepših reči na svetu, ne moremo videti niti se jih dotakniti. Čutiti jih moramo s srcem …
(Hellen Keller)


zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #13 : 16 November 2008, 11:51:33
Mah... a ne vidte kaj sproži napadelen odgovor? Verjetno se skoraj vsak človek ob takem odgovoru počuti napadenega in obrambno reagire - še naprej vztraja pri svojem. Če nimate živcev za normalen in kulturen odgovor, taka vprašanja spreglejte in pustite drugim, ki še imamo živce da odgovorimo.

Tudi jaz se ne strinjam z nerodovniško vzrejo, ampak kot vidite napadanje ne vodi nikamor.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


cacy

  • *
    • Prispevkov: 3.427
    • Točke: 4
  • Bode, Lin, Arriel in Dreamy
Odgovori #14 : 16 November 2008, 11:52:30
pa še nekaj... ne dobijo čisto vsi psi iz legla rodovnika gospodične veleumne!

Hm.... tole pa ne bo držalo. Mislim da je res čas, da si malo prebereš kako zadevo in kako poteka kinologija pri nas.
Lepo prosim, ne širi neresnic naokoli, ker tukaj je poleg tebe, še en kup drugih (ki ne dojamejo in nočejo razumeti - s tabo na čelu) in potem vsi skupaj berete te neumnosti in jim še vrjamete...

Takih tem, kot je tvoja, se tukaj pojavi ogromno... in nekateri so že popolnoma alergični na to... ampak lepo vas prosim, na tak način se pa tu ni treba pogovarjati.
Tudi jst svetujem, da si preberete linke, ki jih je prilepila Zoe.

Evicabevica, žalostno vas je brati, resnično! Za zjokat žalostno.



Zarja

  • Gost
Odgovori #15 : 16 November 2008, 11:56:07
Res zanimivo, kako se lastnica SAMCA spomni da bi imela mladiče ... ja, kdo bo pa skrbel za BREJO SAMICO cca. 2 meseca, pa med kotitvijo, pa cca. 2 meseca za mladičke - ki ni nujno, da bo samo eden, ampak lahko celo 10, 12, itd. Pa jih ob pravem času navadil na brikete, pa jih socializiral, pa jim poiskal dom .. veš koliko je v Slo. mešancev? Poglej malo strani zavetišč, kjer končajo taki, ker so starši pač "morali" met mladiče ... če vse skupaj sešteješ, te veliko ceneje pride kastracija in ena konkretna pasja šola - ker aveš, naskakovanje stvari ne pomeni vedno tega, da bi pa on rad imel malo "akcije"  ;)



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #16 : 16 November 2008, 11:59:51

!.........Dej lepo prosim preberi tole kar je Zoe predlagala:.........!

Tema o kastraciji: klik
O preprodajalcih: klik
O rodovniški/nerodovniški vzreji: klik
O rodovniku: klik


Veselo branje ;)

In potem govori in delaj naprej.... ;)


PS: Vsak pes-mladič v leglu rodovniških staršev z vzrejnim dovoljenjem dobi rodovnik... ;)




HEHE... sej mi noben nemore preprečit ¨štepanja¨ mladičev. :-X

smešn ne...
Tole pa rajš nebi komentirala... :-X :-X :-X :-X



sarci

  • *
    • Prispevkov: 1.225
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 16 November 2008, 12:00:08
Ja naskakovanje ubistvu pomeni podrejanje ;)



evicabevica

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 16 November 2008, 12:03:10
SEDAJ je neki druzga kot prej.prej nikol niso usi dobil rodovnika in to sploh ni blo tok doug nazaj.vem js ene par stvari sam mi je smešn k tamali pametujejo... ponavadi starejši nimajo takšnih odgovorov da bi kogarkoli užalili.
lep pozdrav!



zoe

  • Moderator
  • *****
    • Prispevkov: 6.645
    • Točke: 25
Odgovori #19 : 16 November 2008, 12:05:16
To velja že ene 15 let... malce dvomim, da še živi pes, ki zaradi tega, ker je bil takrat nadštevilčen nima rodovnika.

"Get over your hill and see what you find there, with grace in your heart and flowers in your hair"


evicabevica

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #20 : 16 November 2008, 12:06:16
Sorry, ampak ne morem drugače - daj se najprej dvakrat, trikrat z glavo zalet v steno, pol pa oči odpri pa se malo razglej naokoli, kaj koristnega preberi, potem pa se začni kaj oglašat! ...me pa zanima - a boli, če si tako neumen?!

ko sm prejela tak odgovor sm dobila use kar sm rabla vedet pa do nobenga nism bla nesramna pa nič.imam pa kolegico k ma 22ga psa in NIMA RODOVNIKA...sej zmišlevala si glih nebom ane.



Alba

  • *
    • Prispevkov: 4.255
    • Točke: 3
  • I like my dog better than I like most people.
Odgovori #21 : 16 November 2008, 12:09:05
Štepanja mladičev  :-X. Pa kaj je s temi ljudmi?

Preprosto je takole:

1. Če pes nima rodovnika je mešanček, oziroma bolje rečeno, pes podoben določeni pasmi.
2. Ker nima rodovnika, ni dokaza, da so bile pri prednikih eliminirane vse dedne bolezni, oziroma se sploh ne ve, kdo so predniki.
3. Vzrejni pregled - najbrž ima svoj namen a ne. Samooklicani vzreditelji, ki štepajo legla brez rodovnikom se ognejo vzrejnim, najbrž iz enega samega razloga - njihovi psi ga ne bi naredili ali pa so nerodovniški.
4. Že ne vem koliko let dobijo rodvnik vsi psi v legu pa če jih je 10. To je jasno kot beli. Rodovnik dobi tudi pes, ki ima kako netipično značilnost (nepravilno obarvanost,...), vendar v večini primerov imajo ti psi prepovedano nadaljno vzerjo.

Torej, če hočeš dobro tvoji ljubljeni pasmi (katere tvoj pes na žalost ni, ji je le podoben), ga kastriraj in nikoli ne razmišljal o leglih z njim.

Psi so najbolj iskreni prijatelji :):):)

http://www.mojalbum.com/rink/


evicabevica

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 8
    • Točke: 0
Odgovori #22 : 16 November 2008, 12:12:35
PRIJAVI?
hehe...

ja fak no sej zato sm pa dala na tako stran oglas ane da bi bil kdo mogoče ki je pripraulen na take stvari.
Sicer mam pa tut js psičko, pa tut vem kako bo ko bo mela mladičke.Aja pa še to ... mešanka je. ;D



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #23 : 16 November 2008, 12:18:31
Evicabevica - predvidevam, da imaš rada svojega psa in pasmo maltežan... Zdaj me pa zanima ali imaš toliko rada te maltežančke, da jim nebi rada delala škode in dejstvo je, da boš pasmi naredila veliko škodo, če boš hotela svojega nerodovniškega samčka parit.

Postavi se par let naprej, ko bodo mladički odrasli in bodo imeli razne zdravstvene težave, možno tudi karakterne - ali resnično to privoščiš tem kužkom in njihovim lastnikom. Saj so zdravstvene in karakterne težave veliko bolj pogoste pri nerodovniških psih.


In pa še nekaj bi ti predlagala. Če si želiš mladička, se pozanimaj pri vzrediteljih in počakaj na kakšno dobro rodovniško leglo, svojega kosmatinčka pa daj kastrirati, pa ne samo zato, ker je nerodovniški, ampak tudi zato, ker s tem preprečiš tudi veliko morebitnih zdravstvenih težav, kot so razni raki, tumorji in podobno. Verjemi, da bo tako najbolje.


Pa pusti si kaj dopovedati, ker vidim, da nisi ravno najbolje poučena glede teh stvari - zato še enkrat, preberi si tiste teme.



MUNDUS

  • *
    • Prispevkov: 2.081
    • Točke: 0
  • Mond & Isis
Odgovori #24 : 16 November 2008, 12:33:40
Tudi jaz ne morem mimo te teme, namreč meni osebno pa se dozdeva, da glede na to, kaj in predvsem koliko je bilo na temo rodovniške in nerodovniške vzreje že povedanega, tale "oseba" Evicabevica v bistvu s tem svojim pisanjem samo hoče vzbuditi pozornost in pa zanimanje, da se sredi nedelje, ko ji je očitno dolgčas, nekdo ukvarja z njo in zato piše take bedarije ???....ker tako ali tako vsi vemo, kakšen bo odziv pač na temo nerodovniške vzreje.


nezkaaa

  • *
    • Prispevkov: 614
    • Točke: 0
  • ZgAgA
Odgovori #25 : 16 November 2008, 12:57:54
Oh ja...meni se s tem ne da delati....vse ima svojo mejo...evicabevica poglej, tudi jaz imam doma nerodovniško psičko pasme bernski planšar. Razlogu, da sem jo vzela k sebi, ne botruje nikakršno pomanjkanje denarja ampak mučenje prejšnjega lastnika. Ja, ni mi žal da sem jo dobila, ker mi rodovnik ne pomeni kaj dosti, ampak, da ne bo pomote....naslednji pes bo rodovniški, v primeru, če ne bom zopet vzela kakšnega psa, ki je mučen ali pa iz zavetišča. S tem ubistvu nudim podporo šleparjem, ampak meni se psi v zavetišču smiilijo. Toliko da veš, bernski planšarji so zelo lepi psi, in ja, z mladički bi lahko zaslužila...ampak NE HVALA....ne mislim imetu mladičkov za katere ne bom vedela, kakšne bolezni lahko imajo....niti za mojo ne vem. vem samo, da njen karakter ni stabilen, ker ne mara moških, zato moram z njo delati enkrat več, kot nekdo, ki ve za prednike svojega psa. Ni mi žal za to, da sem jo vzela eni barabi, in ravnala bi enako, in verjetno tudi bom...ampak za take kot si ti, pa oprosti res ne najdem besed.
Če psa nočeš dat kastrirati, pojdi enkrat v zavetišče, kjer so ravno dobili mladičke, pa pomagaj skrbeti za njih....ampak zavedaj se, da boš doma morala za njih skrbet neprestano 24 ur na dan in to dva meseca...pa izračunaj koliko časa je to+boš sama krila cepljenje, veterinarja+vse kar še sodi zraven....ni vse tako enostavno....sicer ne vem koliko si stara, ampak to je skoraj podobno, kot če bi imel otroka, edina razlika je, da otroka ne oddaš (vsaj upam)

Če je pa res kriza, pa psu kupi ančko (saj jo tudi moški uporabljajo) :P :P :P

lp

ZgaGa


Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #26 : 16 November 2008, 13:02:54
HEHE... sej mi noben nemore preprečit ¨štepanja¨ mladičev. :-X

smešn ne...

Sicer mam pa tut js psičko, pa tut vem kako bo ko bo mela mladičke.Aja pa še to ... mešanka je. ;D


Ok... sem se trudila lepo pisat, amapak ima Mundus prav in ti je pač dolgčas oziroma imaš slamo v glavi, al pa ša to ne... ::)

To kar bi ti zdaj najraje povedala, pa forum ne prenese... tako da... ti svetujem, da vzameš v roke kakšno knjigo oziroma začneš prebirat forum, si kaj pametnega prebereš in se kaj naučiš in si tako vsaj malo zapolniš praznino v glavi in svoj prosti čas... ;)


Lp



_lily_

  • *
    • Prispevkov: 386
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 16 November 2008, 13:06:48
Sorry, ampak ne morem drugače - daj se najprej dvakrat, trikrat z glavo zalet v steno, pol pa oči odpri pa se malo razglej naokoli, kaj koristnega preberi, potem pa se začni kaj oglašat! ...me pa zanima - a boli, če si tako neumen?!

ko sm prejela tak odgovor sm dobila use kar sm rabla vedet pa do nobenga nism bla nesramna pa nič.imam pa kolegico k ma 22ga psa in NIMA RODOVNIKA...sej zmišlevala si glih nebom ane.

Citat: ime
Jaz imam eno. Samo je malo večja (6kg). Je pa čistokrvna maltežanka, ki ni dobila rodovnika , ker je bila 22 v leglu.
Ja, oseba pod nickom ime, ki je tako čisto mimogrede moderator na sosednjem forumu, je pa res tvoja kolegica, ja :D
http://mojpes.com/forumbb/viewtopic.php?t=17442&highlight=


Se pa strinjam z Zoe, da je vseeno treba najprej poskusiti prepričati človeka na lep način. Pa čeprav se nam že praktično kadi iz ušes od jeze, ko beremo že nešteto takšno temo...



rapgirl

  • *
    • Prispevkov: 2.898
    • Točke: 9
Odgovori #28 : 16 November 2008, 13:09:09


ko sm prejela tak odgovor sm dobila use kar sm rabla vedet pa do nobenga nism bla nesramna pa nič.imam pa kolegico k ma 22ga psa in NIMA RODOVNIKA...sej zmišlevala si glih nebom ane.

Kako lahko psičke skotijo 22 mladičkov?

"A dog can express more with his tail in minutes than his owner can express with his tongue in hours."


Nelly

  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 1.066
    • Točke: 18
Odgovori #29 : 16 November 2008, 13:23:04
22 mladičev v leglu.. dvomim. Pa tudi če bi jih bilo, pa če bi bil eden zelen z oranžnimi pikami, ja, tudi ta bi dobil rodovnik - z vzrejno prepovedjo sicer, rodovnik bi pa kljub vsemu imel.

O ostalem ne bom, naj ti samo povem konkreten primer, bolj nočno moro, ki jo doživljam zadnjih 18 let. Doma imam 18 let starega maltežana, brez papirjev. Belega, majhnega, z črnim smrčkom..to je pa to, kar je od njega maltežana. Karakter? Kot bi bil parjen z hijeno. Napadalen, živčen, neuravnotežen pes. Pes, ki me je kot 8 tednov star mladič ugriznil, ker sm si drznila vpričo njega si počesati lase (sebi, ne psu). Pes, ki ga je potrebno zapreti v sosodno sobo, ko dobimo obiske, ker je sposoben vsakemu narediti kakšno luknjo v hlače. Pes, ki ima od svojega 1,5 leta probleme s srcem, ki mu voda zaliva pljuča... par let smo vstrajali z različnimi tableti, bili pogriženi tako, da smo vsi nosili dolge rokave sredi poletja. Umes je bil celo brez tablet, ker enostavno nismo mogli več. Verjemi, ni bila samo vzgoja.. imam 3 pse, tudi pred njim so bili vedno pri hiši (od pudlja, to TT-ja, do NO), vsi deležni bolj kot ne enake vzgoje in enakega razvajanja, pa takšen kot je ta ni bil noben pa naj bo to 3kg malti al pa 80 kg njuf, ter vse vmes. Tukaj je karakter, dednost... Boš rekla takšni so bili starši.. niso bili, poznala sem oba. Ljubka, prijazna, igriva, vse kar malti mora biti. Tudi za lastnike legla lahko rečem, da so za leglo ok poskrbeli, da tega ni pridobil tam. Pač je bilo to v njem, v generacijah nekontrolirane vzreje pred njim, enkrat je samo udarilo na plan.

Ta pes mi je požru tok živcev kot mi jih ne bo nihče več, prišlo je tako daleč da sem se zaklela (pa čeprav ga ne morem ušteti med maltije), da maltija nikoli več. Za noben denar. Ni prav, kvečjemu je krivično, ker je en tak stvor, ki ga niti ne moraš ušteti med maltije čisto uničil podobo o pravih maltijih. Toliko denarja, toliko živcev, toliko različnih metod, toliko truda, da bi ga spravili na tirnice v mejah normale..vse zamanj. Takšen je... živčen, samozadosten, neuravnotežen in agresiven. Verjemi, takšenga psa si nihče ne želi pa čeprav ima samo par kg. In če sem takrat prihranila par tolarčkov, ko smo ga kupovali...verjemi, odplačali smo z norimi obrestmi. Predvsem psihično. Ne vzemi kot da ga ne maramo, če ga nebi ga nebi "trpeli" 18 let..

Evo en primer... je še tako zanimivo pariti? Še kar takšna želja po mladičkih? Zgodbo z "njufkico" ti ne bom razlagala..ker bo verjetno prišlo vn, da to se lahko zgodi samo velikim pasmam. Rabila sem šolo 2 psov, da sem prišla do tega da če imam kdaj psa bo pes z rodovnikom ali pa mešanček iz zavetišča. Drugih pa tako ali tako ni.