Prritepenka

PravaBiBa · 6645

PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
: 24 Februar 2010, 21:15:57
no.....na našo bivšo "štalo", se je vkampirala mačka (izgleda bolj mucka)črno bela dolgodlaka...po dveh tednih osvajanja iz moje strani, sem jo pripravila do tega, da se mi je približala.......hitra ocena muce: podhranjena, slepa na eno učko in po vsej verjetnosti breja (visoko), drugače zgleda kar sckljanka, ki pa je po neki friki logiki morala postati trdoživa........po "vasi" sem objavila, da je ta mačkica pri nas, upam, da se bo lastnik javil.....v nasprotnem primeru imam enormen problem.....sama imam namreč že dve sterilizirani muci in psa (lahka kategorija 5kg+)......tudi če tole mačkico pripravim do tega, da se pridruži našemu tropu, ne vem kako bi  izgledalo, ko bi imela mladičke ....ima kdo kakšne izkušnje?........v azil je ne bi dala....nekaj snubim sosedo, da jo vzame, ker ji je poginila muca, pa ni navdušena........

no kakorkoli že......2 sterilizirani mački+pes+mačka ki povrže......se to sploh da izvesti



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #1 : 24 Februar 2010, 22:11:40
Čimprej kontaktiraj najbližje društvo, mačko na sterilizacijo, potem pa naprej...


PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 24 Februar 2010, 22:20:15
Čimprej kontaktiraj najbližje društvo, mačko na sterilizacijo, potem pa naprej...
Yo...v Zonzani je ne bi dala....raje jo obdržim ali pa ji najdem nov dom....sama....glede brejosti nisem sigurna.....ampak ker sem nekoč imela brejo mačko, ki v času brejosti ni prenesla šarjenja po trebuhu..ko ga tale dotična mačkica ne prenese, sklepam, da je breja.......in Yo...kapo dol pred tabo, ampak jaz nimam želodca, da dam sterilizirat brejo mačko........



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #3 : 24 Februar 2010, 22:24:48
Yo...v Zonzani je ne bi dala....raje jo obdržim ali pa ji najdem nov dom....sama....glede brejosti nisem sigurna.....ampak ker sem nekoč imela brejo mačko, ki v času brejosti ni prenesla šarjenja po trebuhu..ko ga tale dotična mačkica ne prenese, sklepam, da je breja.......in Yo...kapo dol pred tabo, ampak jaz nimam želodca, da dam sterilizirat brejo mačko........

Glej, ti naredi tako, kot ti meniš, da je prav oz. kot boš lahko zvozila.
Prostovoljci s(m)o letos polni, zavetišča prav tako, oddane niso še niti mačke iz prejšnjih sezon. Sama jih imam trenutno doma še 4 od maja, oddala sem 4. S tem, da sem imela ogromno pomoči, da so že s/k, cepljene, testirane... Klica pa nobenega...
Zdaj, če zmoreš... Odločitev je tvoja...


PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 24 Februar 2010, 22:31:46
Glej, ti naredi tako, kot ti meniš, da je prav oz. kot boš lahko zvozila.
Prostovoljci s(m)o letos polni, zavetišča prav tako, oddane niso še niti mačke iz prejšnjih sezon. Sama jih imam trenutno doma še 4 od maja, oddala sem 4. S tem, da sem imela ogromno pomoči, da so že s/k, cepljene, testirane... Klica pa nobenega...
Zdaj, če zmoreš... Odločitev je tvoja...

moje vprašanje mogoče ni bilo najbolj jasno.....v kolikor je breja in jo posvojim......kako  in ali je sploh možno, da sobiva še z dvema mačkama in mini pesjanom, če bo imela mladiče?.....

ok, ok.....sem naspidirana vem.....če jo bom uspela vsaj malo udomačiti, je itak prva pot na vet postajo....pa da vidimo za kaj se sploh gre......če je breja (jaz osebno pač nisem pristaš sterilizacij brejih mačk), želim, da povrže nekje tako, da bodo mladički socializirani in ne mali divjaki.......zato pa sprašujem......



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #5 : 24 Februar 2010, 22:41:43
Ja, v tem primeru jo moraš nastanit, če želiš, da bodo mladički odraščali v zdravem okolju in se bodo primerno socializirali ter ne bodo izpostavljeni okužbam, je to seveda v notranjih prostorih, če je le mogoče, ločeno od ostalih živali. Glede tega bi bilo potrebno vedet, kakšne bi bile reakcije tvojih živali, precepljenost (predvsem mačk) itd.
V kolikor se odločiš za to varianto, je treba uredit prostor za kotitev, pretestirat mačko in kasneje mladiče, uredit s/k, cepljenja, razglistenja, prehrano, nego... Mladiči morajo ostati pri mami oz. v leglu do 12. tedna, nato začneš iskat dom (no, to lahko začneš že prej, samo v razne "rezervacije" ne verjemi preveč).
Toliko zaenkrat na kratko... Razmisli, potem pa naprej.


Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 24 Februar 2010, 22:43:34
Na to sem pozabila odgovorit...

če jo bom uspela vsaj malo udomačiti, je itak prva pot na vet postajo....pa da vidimo za kaj se sploh gre......če je breja (jaz osebno pač nisem pristaš sterilizacij brejih mačk), želim, da povrže nekje tako, da bodo mladički socializirani in ne mali divjaki.......zato pa sprašujem......

Če mačka ni socializirana in je ne boš uspela zapret noter, bo kotila zunaj in mladiče skrivala do starosti, ko bo tudi njih zelo težko socializirati...


skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #7 : 24 Februar 2010, 22:44:33
Muco čimprej sterilizirati. Žal.
Iz katere občine si?


PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 24 Februar 2010, 22:52:47
Na to sem pozabila odgovorit...

Če mačka ni socializirana in je ne boš uspela zapret noter, bo kotila zunaj in mladiče skrivala do starosti, ko bo tudi njih zelo težko socializirati...
mačka je socializirana....glede na to, da se je danes smukala okoli mene in dovolila, da jo božam, celo dvignem....vendar zelo zelo plašna....ob najmanjšem šumu je hotela uiti (in je tudi ušla) in se skrila.....poskušam vseeno vpostaviti malo več zaupanja....celo s pesjanko sva šli in sem ji nastavila hrano (ko je videla pesjanko se ni preveč vznemiria, ampak ej, pesjanka je njene velikosti, barve, pa še lajala ni)......vendar blizu ni prišla...bomo videli.........še zmeraj čakam na povratni info, če jo kdo pogreša.....



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #9 : 24 Februar 2010, 23:01:27
Muco čimprej sterilizirati. Žal.
Iz katere občine si?

Iz katere občine sem niti ni pomembno........
sterilizirana bo, ko bo dovolj udomačena (bom jaz calala, če bo treba), če pa je breja, pa šele potem ko povrže mladičke (sorry, ampak kle sem pa neomajna-nerojenih bitij ne pobijam, pa čeprav to pomeni, da bom morala kasneje poskrbeti za s/k mladičev)....mene zanima samo sobivanje  z mojim "tropom".......če bo treba bom mačko zaprla v zgornje nadstropje hiše, ki ga ne uporabljam.........zanima me ali ima kdo izkušnje s sobivanjem, ki sem ga opisala......2 sterilizirani mački+pes+mačka z mladiči......



skogkatt

  • *
    • Prispevkov: 694
    • Točke: 0
  • MyMy&Neli&Miyu
Odgovori #10 : 24 Februar 2010, 23:08:29
jao sorry no, da sem ti želela svetovati, na koga se obrniti  ??? ::)

v "tropu" bo, kakor boš uredila, da bo. vsi se bojo morali prilagajati, a se bojo marali ali ne. ni neke znanstvene fantastike.


PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 24 Februar 2010, 23:16:03
jao sorry no, da sem ti želela svetovati, na koga se obrniti  ??? ::)

v "tropu" bo, kakor boš uredila, da bo. vsi se bojo morali prilagajati, a se bojo marali ali ne. ni neke znanstvene fantastike.
hvala vseeno :)
zanimalo me je pač, če ima kdo izkušnje z potencialno bodočo mamo mačko in že obstoječimi mačkami v hiši........pesjanka je kle še najmanjši problem, ker je manjša od vseh mačk  ;D
oddaja mačk v najbližji azil (ok, nima takšnega navala maačk, da bi zraven piskala....recimo ena mačka na deset let....čeprav tale ruši povprečje, ker je že druga v roku dveh let), zame ni rešitev.......


vseeno hvala obema.....tudi tebi Yo  :)



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 24 Februar 2010, 23:33:02
Iz katere občine sem niti ni pomembno........

V kolikor rabiš pomoč pri oddajanju, morebiti pri s/k, cepljenju in ostalih stroških, je pomembno...


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #13 : 07 Marec 2010, 03:56:27
Nočem pametovat in smetit teme, a vseeno ena misel:

pri reševanju problematike prostoživečk je treba srce dat na 2. mesto, razum pa na 1. Enako kot pri vprašanju zunanja/notranja mačka in pri vprašanjih, koliko mačke uživajo med gonitvijo in ali imajo materinski čut (in podobni miti).



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 07 Marec 2010, 22:40:33
No..zadeva se je razvila takole: mačko smo s skupnimi močmi (beri sosedje-ožje sorodstvo) uspeli prepričati, da ji ne želimo hudega.........danes je že pri njih....glede brejosti...zaenkrat še ni, okroglina na trebuhu je bila rezultat njene lakote in moje velikodušnosti glede hrane.....jutri se grem dogovorriti na vet postajo glede sterilizacije in ostalega....sosedje (moja mama+ brat in sestre) jo bodo obdržali ;D
vesela sem, res.....
Mačkica se z mojim tropom ne razume (pesjanka+2 sterilizirani mački)....se pa razume s sosedovim (beagl)....ni mi jasno po kakšni logiki, ampak never mind......
res sem vesela ;D



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 07 Marec 2010, 22:46:02
Nočem pametovat in smetit teme, a vseeno ena misel:

pri reševanju problematike prostoživečk je treba srce dat na 2. mesto, razum pa na 1. Enako kot pri vprašanju zunanja/notranja mačka in pri vprašanjih, koliko mačke uživajo med gonitvijo in ali imajo materinski čut (in podobni miti).

tole ni prostoživečka.....verjemi.... ..
prostoživečka te ne posvoji v dveh tednih in se ti dobrrka in drgne ob tebe ko jo pokličeš......tole mačkico je lepo nekdo vrgel ven iz aavtomobila na naši   ulici.......glede na moje današnje opažanje ( ko so jo moji posvojili), da se bolje počuti v hiši kot zunaj, sklepam, da je bila do sedaj povsem hišna(stanovanjska) muca.......kje pa je staknila poškodbo očesa, pa ne bom ugibala.......


slikice sledijo.......



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 04 April 2010, 23:22:14
Mačka je ssterilizirana in v hiši....občasno sicer pokuka iz hiše vendar zaradi enega sleepega očesa ni sigurna,,,

Problem je nastal ker si gospodična lasti celo hišo do te mere, da domači pes (beagl) ne sme migniti brez njenega žegna. Pes sestre, ki prihaja na obiske (francoski buldog) je bil že krepko napaden z njene strani. Moja pesjanka (z)mešanka s shihtzujem, ki tehta cca 5 kg pa bi bila skoraj sfrezana.....mačka namreč zalezuje in napade vsa bitja, ki pridejo v bližino.
Ali obstaja kakšna rešitev ali samo in izključno umik mačke v drug prostor kadar s pesjani pridemo na obisk.
Da ne bo pomote, mačka se ne nasrši v smislu: ti si nevarnost, temveč se obnaša kot da so druge živali plen, torej preža, miganje s konico repa, plazenje v bližino...in na koncu kar konkreten napad.......psi so drugače mačk vajeni (jaz imam celo dve mački in se super razumeta s pesjanko....moji pesjanki itak ni nič jasno...ker so mački za igranje a ne?  )

SOS.....kako jo navaditi na pse?

p.s.: res pa je, da mačka ni mlada, temveč odrastla (ocena veterinarke), četudi je vajena stika z ljudmi (včasih res pozabi skriti krempeljce in smo že vsi opraskani). Ko sva jo z mojo pesjanko osvajali, da bi prišla bliže, z odnosom do psa ni bilo problema....bila je previdna in nasršena. Od kar je v hiši pa je postala pravi tiran......



Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 18 Maj 2010, 00:06:08
Verjetno se muca samo igra.  :D je pač radoživa punca, ki ji poležavanje na kavču ne diši ravno ... kaj pa veš, morda so se je prejšnji lastniki znebili ravno zaradi tega - je niso razumeli, so mislili, da je "zlobna/nevzgojena/agresivna" pa so jo ven fliknili.

Upam, da so se starši in pes že navadili nanjo.  :o



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 09 Junij 2010, 19:37:17
Verjetno se muca samo igra.  :D je pač radoživa punca, ki ji poležavanje na kavču ne diši ravno ... kaj pa veš, morda so se je prejšnji lastniki znebili ravno zaradi tega - je niso razumeli, so mislili, da je "zlobna/nevzgojena/agresivna" pa so jo ven fliknili.

Upam, da so se starši in pes že navadili nanjo.  :o

mačjanka je zdresirala že vse domače pesjane hehehehehe.....

no takole je, ko se je videla, da jo obkrožajo pesjani, je zgruntala, da se jih da lepo uporabiti za praskalnik, kasneje je pač zgruntala, da psi nočjo bit praskalnik.....sedaj pa je vse tipi top (trkam)....ko vidi mojo pesjanko, le ta zanjo ni več plen, ampak nekaj ob kar se je potrebno obdrgnit in poljubčkat, isto z ostalima dvema pesjanoma......dobro se je končalo  ;D........

p.s.: mačkonko je posvojil brat, ki je še doma, doma je tudi še ena sestra s psom, drugi dve sestri pa s pesjani prihajava na obisk.....starši....khm, imamo še samo mamo, ki pa sicer ni mačjeljubec (še posebej, če mačka fali mačji wc  ::) :-\), ampak jo kar lepo sprejema.....mimogrede, ni prva mačka pri mami, je pa ena bolj ekstravagantnih po obnašanju (le zakaj bi šla v mačji WC...jajaja sj vem čemu služi, ampak tista lončnica rabi pognojevanje  >:D).......


dolžna sem še slikce....obljubim, da bom nalepla :D



PravaBiBa

  • *
    • Prispevkov: 43
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 09 Junij 2010, 19:55:32


upam, da rata...ljubčkanje s pesjani še sledi  :)