Spomladanski vzrejni pregled za terierje

Topfield · 1697

Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
: 05 Februar 2006, 07:37:47
SPOMLADANSKO OCENJEVANJE ZUNANJOSTI IN VZREJNI PREGLED


SLOVENSKI KLUB ZA TERIERJE prireja v nedeljo, 2.aprila 2006 vzrejni pregled z ocenjevanjem zunanjosti na vadbišču KD Domžale pričetkom ob 10.00 uri. Vadbišče je cca. 300m oddaljeno od avtoceste Ljubljana-Maribor, izvoz Domžale, nato smer Vir.


Pogoji za udeležbo na ocenjevanju zunanjosti:

- potrdilo o cepljenju proti steklini ( potni list ). Od zadnjega cepljenja mora preteči vsaj en mesec in ne več kot eno leto,
- veljavna članska izkaznica z nalepko KZS o plačani članarini za leto 2006, nečlani plačajo dvakrat višjo pristojbino ( lahko pa se v klub včlanijo na sami prireditvi ),
- originalni rodovnik,
- starost vsaj 9 mesecev.

Za vzrejni pregled potrebujete še:

- veljaven rodovnik KZS ali vpis v SLR pri uvoženih psih, oz. eksportni rodovnik,
- psi morajo imeti čitljivo tetovirno številko,
- vzrejna knjižica ali kartonček, če jo pes že ima,
- ocena zunanjosti vsaj ´dobro´ pridobljena na telesnem ocenjevanju ali razstavi. Dobite jo lahko neposredno pred vzrejnim pregledom,
- slikanje kolkov je obvezno za ameriške staffordshirske terierje, airedalske terierje in bulterierje,
- starost vsaj 9 mesecev.

Za vso morebitno škodo, ki bi jo povzročil pes, za ugrize ali morebitni pogin psa je odgovoren lastnik.


Prijavo za telesno oceno (napišite samo podatke o psu) in vzrejni pregled (fotokopijo rodovnika) pošljite najkasneje do 30. marca 2006 na naslov: Brigita Kremser, Trčova 88, 2229 Malečnik.


MIŠA

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 1.859
    • Točke: 3
  • Mastino Napoletano
Odgovori #1 : 05 Februar 2006, 22:57:18
Nekaj vprašanj  ;)

A kopije original rodovnika ne potrebujem ? Kaj če se tetovirna številka več ne vidi dobro ? Mora biti  telesna ocena zunanjosti slovenskega sodnika in iz slovenske razstave ali je vredu tudi kakšen drug ocenjevalni list ? A je za "mojga" terierčka tudi potrebno slikanje kolkov ali to preskočiva ?

Miša

Naše mastinčice so mi zmeraj bolj podobne, vedno manj ubogajo mojega moža!
Moj Zoro ima krokodilčke v očeh, vražičke v repu in angelčke v srčku.
Mopsi očarajo s svojo karizmo, šarmom in humorjem do te mere, da se z lahkoto zaljubiš v njih.


Topfield

  • *
    • Prispevkov: 205
    • Točke: 0
Odgovori #2 : 06 Februar 2006, 09:31:13
Živjo!

Fotokopijo rodovnika pošlješ takrat, ko se prijaviš na vzrejni pregled. Mislim, da ni potrebno, da je ocena zunanjosti od slovenskega sodnika, bom pa vprašala, pa ti naknadno sporočim.
Ne, za "tvojega" terierčka ni potrebno slikanje kolkov, samo za amstaffe, bullterierje in airdalce.

lp, T.


Lola

  • Gost
Odgovori #3 : 06 Februar 2006, 16:50:00
Ne ni potrebno od slovenskega sodnika, pač z ene razstave ko je pes starejši od 9 mesecev.