Heila von der Tobelhöhe

missy · 15309

deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #60 : 03 September 2007, 08:39:21
Hvala vsem! 
...  agility sva trenirali za zabavo, ker sva v tem uživali... ko sva začeli razmišljatii o prvi tekmi pa so se začele kazati težave in kmalu je imela prvo operacijo. Sedaj pa več ne bova smeli trenirati  :( žal se bova morali agilityu odpovedati...


Ja veterinarji predvesem nakateri ala Matko (ki je sicer odličen kirurg) radikar prehitro svetujejo prenehanje športne aktivnosti.
ampak jaz bi rekla,da ne obupaj kar tako hitro.
Boš videla, kako bodo operacije uspele. Če bo vdeti vse v redu začni počasi delat s psom psoslušnost in igro in sprehode. Po nekaj mesecih (npr 2,3, lahko pričneš posamezne nisze skokce - na small ali medium) in delaš vso zimo na medium. Če bo vse v redu potem dvigni na 55 posamezne skoke in potem vedno več - pa si že na 55 višini kakor se navadno posatvlja v agi 1. In za tako velikega psa, kort so howawarti 55 cm ni noben skok, saj komaj presega dolžino nog.
Dejstvo je , da se s skaknjem ojačujejo kite in mišice in pomagajo sklepom. V agilityu so bolj obremenjene prve noge , kot zadnje (pristanki).
Mogoče bi bilo za kolena tudi dobro,da v prvem mesecu ponovnih vaj slalom spet malo razmakneš ( za 10 cm, tako da je manj odrivanja na stran), potem pa spet ožaš v naslenjih dveh mesecih.
Treniraj po malo in čim bolj pogosto (recimo 5 x nateden skakanje nizkih skokov).

Naj pa ti povem ,da agilityu teče tudi pes,ki je brez enega kolka- pa mu to samo koristi.

Ker psica se bo v vsakem primeru gibala,če bo zdrava. Če boš manj delala vodeno pod nadzorom, z ogretim psom itd (ala agility) bo pač več divjala po svoje , kar je še bolj škodljivo in še več možnosti za poškodbe.
Vsekakor nam pes sam mnogo bolj točno pove kaj in koliko lahko kakor katerikoli veterinar.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #61 : 03 September 2007, 08:44:21
aja pa še to- svetujem,d azačneš vaditi Rally obedience. Disciplina ima vključene ovirice,ki jih ž eznata (slalom, gugalnica, tunel) skokci so res niszki in samo posamezeni, pa nobenih strih obračanj v velikem tempu ni (dobro za kolena).
Obenem je veliko zanimivih vaj in vsi gibi za razgibavanje celega telesa.
Vsekakor idealna disciplina za vaju  8).

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #62 : 03 September 2007, 11:44:44
Torej je zdaj še skoraj "uradno" da dobiš še enega štirinožca.
Tudi mi držimo pesti in tačke da boš se odločila pravilno in da bo nov družinski član že kmalu prestopil vaš prag. :)
Pa tudi za kolena ne obupat!

 
In ljudje ki vam še ni uspelo prepričat za prvega ali drugega psa... samo ne obupat! ...
Glede tega sem že obupala. :-\ ;)
Mama mi do polnoletnosti ne bo pustila 2 psov,kaj šele oče.(ampak moram priznati da se zadnje čase skoraj več za pse zanima kot mama :o)
(sem ti "fauš"  ;D )

Lp Alja



missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #63 : 03 September 2007, 16:10:20
Deteljica hvala tebi za nasvete in ostalim!
Glede Rally obedienca- mislim da ga ni nikjer v bližini... je problem če nisi doma v Ljubljani ali ob katerih drugih večjih mestih  :-\...
Saj ne bova opustili vsega. Še vedno bodo lahki sprehodi, veliko trikcev, ki bodo sedaj počasi iz ležečih in sedečih prešli na stoječe in v gibanju, morda se bova lotili tudi BBH izpita, ampak je pa problem, kajti ko se vseda potrebuje ogromno časa, da za prostor niti ne omenjam. Morda se bo to sčasoma malo popravilo ampak popolnoma sigurno ne in Heila bo vedno imela tako smešno hojo, kajti nima pravilnih kotov in tudi z peto je nekaj narobe.

Alya ni še popolnoma uradno. Bo še kar nekaj zapletov prej... sem pa prosila za ogled psarne v Sloveniji in upam da bom kmalu šla  :)
Kam pa ti hitiš? Saj je Chappi nekako še mladiček! Kaj bi že z novim psom? In ko že enkrat prepričaš je lažje... Jaz o drugem psu ne bi niti študirala, če se ne bi zgodila "poškodba".
Heila je danes imela že kar dolg sprehod s "salukico" Mio, na travniku pa sva delali tudi vaje. Včeraj je spet obiskala ranč in imeli sva odlično priložnost vaditi v bližini psov. In neverjetno da me je upoštevala še bolj kot takrat ko sva sami  :o Postaja pa zelo ljubusumna če sploh pobožam drugega psa...
Lp, Maruša


doro

  • *
    • Prispevkov: 481
    • Točke: 0
Odgovori #64 : 03 September 2007, 19:36:00

Sedaj pa sem že teden dni zaljubljena v šeltijei... če bo vse posreči grem na ogled pasme, pridno pa iščem tudi psarne.



V septembrski številki revije MOJ PES je obsežna predstavitev pasme... Lahko zveš marsikaj  8)



deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #65 : 03 September 2007, 21:17:19
Deteljica hvala tebi za nasvete in ostalim!
Glede Rally obedienca- mislim da ga ni nikjer v bližini... je problem če nisi doma v Ljubljani ali ob katerih drugih večjih mestih  :-\...
...................Morda se bo to sčasoma malo popravilo ampak popolnoma sigurno ne in Heila bo vedno imela tako smešno hojo, kajti nima pravilnih kotov in tudi z peto je nekaj narobe.


Lp, Maruša

nič ne de če sta bolj na samem. Saj če ti gre učenje trikov  8) , zakaj pa ne bi rally sam  amogla naučit  ;) Piši saxsani, pa ti bo poslal a CD , pravilnik imaš na linku od KD Krim, počasi bodo tudi kakšni posnetki, samo šena seminar greš kadar bo pa si opremljena - to ni drugega kot serija trikcev  ;).
psica je še mlada in spoškodbo ali brez jo boš imel  še dolgo vrsto let. Poskušaj jo čimbolj uporabljat. Če ne drugega jo imaš za nabiranje izkušenj in eksperimentiranje pred novim psom  :),pa če hodi pri tem smešno ali ne je v bistvu vseeno. Psi se prilagodijo na vseh vrst posebnosti.
Da pa mal smešno hodi ji  pa tud drugi ne bodo zamerili, če se boškdaj odločila za izpit ali tekmo.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


missy

  • *
    • Prispevkov: 273
    • Točke: 11
Odgovori #66 : 09 September 2007, 10:51:52
Hvala deteljica še enkrat. Ja, res sem hvaležna da je Heila moj prvi kuža... na njej sem se naučila ogromno stvari in pomagala mi je odpreti vrata v pasji svet  :D
Danes sta mi na kratkem sprehodu uspeli dve slikici:





Lp


Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #67 : 09 September 2007, 15:04:42
Super sliki! 8) :)

lp



Taj

  • Super Pesjanar
  • *****
    • Prispevkov: 4.721
    • Točke: 67
  • - Berni Taj -
Odgovori #68 : 09 September 2007, 19:43:27
Waw :o - ful lepi slikci... 8) mogoče ti kdaj ukradem idejo! ;)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #69 : 09 September 2007, 19:58:29
Waw :o - ful lepi slikci... 8) mogoče ti kdaj ukradem idejo! ;)
Enako. ;D

lp



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #70 : 25 September 2007, 16:52:14
Oj.
Koliko je Heila zdaj stara?
Imaš kaj novih slik? :-*
Aja,in kdaj sta začeli z agilityjem? :-[

Lp Alja



**Jackie**

  • Psi so zakon !
  • Mali Pesjanar
  • **
    • Prispevkov: 2.573
    • Točke: 16
  • Grom & Kana
Odgovori #71 : 26 September 2007, 15:16:08
Alya,
če bi dobro prebrala tmo, bi našla nekaj podatkov po katerih sprašuješ ;)
Hei ima rojstni dan 16. januarja, torej bo 2008 stara 3 leta ;)
Mislim, da sta z agilityem začeli nekje po 1 letu starosti, za fotke pa ne vem.  8)



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #72 : 26 September 2007, 15:27:06
Hvala jackie. :-[

Lp Alja



Alya

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 5.343
    • Točke: 26
Odgovori #73 : 13 December 2007, 15:18:17
Kako kaj napredujete z odločitvijo za novega psa Maruša? :)



Urša in Balu

  • *
    • Prispevkov: 2.879
    • Točke: 5
  • The Skateboarding Dog
Odgovori #74 : 13 December 2007, 17:58:22
Zlo je lepa...
Lahko se enkrat zmenima za sprehod...(če sma skoraj sosedi :P)

Živali so tako prijetni prijatelji
- ne sprašujejo in ne grajajo.

BuldogBalu