Večja bula na zadnjiku

airedale10 · 7810

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
: 25 Julij 2010, 13:17:36
Muc starih staršev Bučko je bil pred kratkim kastriran. Zadnjič sem mu pod repom, na zadnjiku opazilo veliko, ne krvavo bulo. Klicali smo na veterino in rekli so, naj drugi dan pridemo. Ker pri babici nismo imeli pravega transporterja smo mačka dali v škatlo, škatlo pokrili z zabojem ter vse dobro zavezali. Mačka je bilo zelo strah, saj ni navajen vožnje. V mestu smo šli še po sestro ki je imela transporter, se odpeljali pred veterino in se odločili mačka premestit. Čim smo dali še zavezano kletko ven pa nam je maček zbežal ven. Cry  Verjetno si je med vožnjo spodvil karton. Navajen je živeti na deželi zdaj pa se je znašel v mestu. Nismo ga mogli ujet. Včeraj smo polepili okrog letake ter jih dajali ljudem v pošto in spraševali mimoidoče, dali smo večkrat na 2 radia. Iščemo ga.Veterinarji pravijo da bo verjetno prišel domov, čeprav je od le tega oddaljen 11km.
Za bulo pa so rekli da je tisto mogoče črevesje, ki mu je ob ugrizu lisjaka pokukalo ven. Zanima me kaj naj še naredimo da ga najdemo ter kaj bi bila bula. Slike pridejo.



Nika

  • *
    • Prispevkov: 2.826
    • Točke: 4
  • Buda
Odgovori #1 : 25 Julij 2010, 13:28:44
Če bo maček imel možnost varnega prihoda domov (ceste,psi..), bo najverjetneje res prišel. Naša muca je zlezla v avto od obiskov in se odpeljala 7km stran. So nas takoj poklicali, da je doma skočila iz avta, dobit je niso mogli, naslednje jutro pa je že bila doma in od takrat ji na pamet ne pade v avte lezt. Iskanje - higieniki, za vetišča, veterinarji, plakati..

Mi je pa diagnoza čudna. A ga je res liskaj ugriznil?



andreja

  • Pesjanar
  • ***
    • Prispevkov: 7.101
    • Točke: 28
  • vedno z mano
Odgovori #2 : 25 Julij 2010, 13:42:11
Za naprej pa: box stane 14 €.

Upam, da pride domov čim prej živ in zdrav!

http://blueberry.moj-album.com/

http://www.youtube.com/watch?v=CbKsgaXQy2k&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2xB4dbdNSXY&feature=related

Never argue with an idiot; first he will drag you down to his level, then he will beat you with experience :P


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #3 : 26 Julij 2010, 12:03:00
izposodi si živolovko in jo nastavi - poskusiti ni greh.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #4 : 26 Julij 2010, 15:28:43
Za naprej pa: box stane 14 €.

Upam, da pride domov čim prej živ in zdrav!
Saj box imamo ampak doma, ne pri stari mami, muc pa živi pri njej.
Jaz tudi upam da ga najdemo. Vsak dan hodim gledat po ulica, okrog veterine mu nastavljam priboljške okrog veterine. Nekdo hodi ponje ampak ni nujno da Bučko.
Če bo maček imel možnost varnega prihoda domov (ceste,psi..), bo najverjetneje res prišel. Naša muca je zlezla v avto od obiskov in se odpeljala 7km stran. So nas takoj poklicali, da je doma skočila iz avta, dobit je niso mogli, naslednje jutro pa je že bila doma in od takrat ji na pamet ne pade v avte lezt. Iskanje - higieniki, za vetišča, veterinarji, plakati..

Mi je pa diagnoza čudna. A ga je res liskaj ugriznil?
Mogoče. Okrog hiše se eden potika in dedek ter veterinarka sumita to, ampak veterinarka ni sigurna, zato je tudi rekla da naj pridemo takoj jutri zjutran tja. Zgodil se je pa dogodek, ki si ga ni nihče predstavljal.
izposodi si živolovko in jo nastavi - poskusiti ni greh.
Bi si jo a starši niso za.

Res upam da ga najdemo, da ga ne bo povozilo, da bo kdo poklical ali se bo sam vrnil domov.

Kaj mislite da je tista bula???



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #5 : 26 Julij 2010, 15:45:44
Tista bula je zdaj še najmanjši problem.
zakaj pa starši ne bi nastavili žćivolovke?


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #6 : 27 Julij 2010, 13:29:19
Ne vem za starše, sam pomojem ne, pa tudi kakšna druga muca se lahko ujame.



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #7 : 27 Julij 2010, 19:36:52
Ja in kaj potem? Jo pač izpustiš in nastaviš novo hrano. V čem je problem?


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #8 : 27 Julij 2010, 21:00:55
Kje se jo pa dobi?



Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48

airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 28 Julij 2010, 19:11:02
Aha...možno da!



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #11 : 10 Avgust 2010, 10:40:07
Danes zjutraj je poklicala gospa, da je menda našla Bučkota, ampak ko smo šli pogledat ni bil on, mu je bil pa maček zelo podoben.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #12 : 10 Avgust 2010, 10:53:24
V vsem tem času še vedno niste niti poskusili z živolovko?


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 11 Avgust 2010, 12:01:48
Poskusili bi če bi ga nekdo videl da se nekam vrača, tako pa ga nobeden ne.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #14 : 11 Avgust 2010, 12:16:10
Živolovka je namenjena ravno temu, da se not poskuša lovit mačke, ki se sicer ali ne pustijo ujet ali pa se skrivajo. Če bi ga videli, bi ga najbrž že ujeli, a ne, glede na to, da vas je vajen.


airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 11 Avgust 2010, 12:26:23
Živolovka je namenjena ravno temu, da se not poskuša lovit mačke, ki se sicer ali ne pustijo ujet ali pa se skrivajo. Če bi ga videli, bi ga najbrž že ujeli, a ne, glede na to, da vas je vajen.
Jaz živolovko razumem kot neškodljivo past v katero se nastavi hrana in ob pritisku na ploščo se zapre. To se postavi če bi ga naprimer videvali pred veterino a ga nebi morali ujeti. Tako jaz to razumem, če pa je drugače pa piši, lahko tudi na ZS.



Yo

  • *
    • Prispevkov: 1.920
    • Točke: 0
Odgovori #16 : 11 Avgust 2010, 12:33:44
Sem že napisala. A naj še rišem? Tole je že prav groteskno vse skupaj.


Fitzgerald

  • *
    • Prispevkov: 331
    • Točke: 1
Odgovori #17 : 08 Oktober 2010, 22:48:16
Yo, malo več razumevanja, no, deklica ima le 11 let! Koliko odraslih pa nima pojma, kaj sploh je živolovka, da ne govorim še o čem drugem.



airedale10

  • *
    • Prispevkov: 1.163
    • Točke: 0
Odgovori #18 : 13 Oktober 2010, 13:44:35
In kako naj bi jaz prišla do živolovke? Te če zanima naša veterinarka ni vedela, kaj je to ko sem šla vprašat.