Grožnja z umorom psov

botticelli · 9483

botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
: 26 Julij 2010, 10:54:40
Evo pa smo dočakali naslednjo nadlogo, ki nam greni življenje. Do nedavnega smo imeli mir, saj je bila sosednja hiša (s katero imamo meje približno 1/3 parcele) prazna. Sedaj pa so se spet vselili lastniki in podnajemniki ali karkoli so že, večinoma brezdelneži iz sosednjih balkanskih držav. čez poletje očitno pa ima lastnik pri sebi tudi svojega 14 letnega nevzgojenega mulca, ki je če se blago izrazim podivjani psihopat. med drugimi po celi vasi trosi grožnje, kako nam bo zastrupil pse.

sedaj pa vprašanje, kaj se sploh da narediti? Pogovor z očetom je brez koristi, saj je enak nasilnež in ... tako da s te strani nebo šlo. Starša sta seveda ločena in zgleda da je muld ko je šola pri mami.
kakšen teden dni nazaj je bila tudi policija pri njih, predvidevam zaradi nelegalnega oddajanja breznice zraven hiše prav tako državljanom bivše juge...

Mulc bi bil sposoben česarkoli, ker je prava tempirana bomba polna sovraštva, popolnoma nevzgojen... Kaj narediti? Že v osnovi nikoli ne puščam psov samih na dvorišču, sedaj še preglejujem dvorišče vsakič ko smo zunaj... vendar dovolj bo da vrže čez ograno kos mesa z kakšnim strupom...  >:( >:( >:(

Počasi mam res poln kufer ljudi in ostajam brez idej. Pol kufer imam Ljubljane in vseh neodgovornih lastnikov, nevzgojenih mulcev in njihovih neodgovornih staršev.  >:( >:( >:(
Razmišljamo o tem da postavimo 2 metersko ograjo na tem delu, samo to tudi ni rešitev ker vedno lahko karkoli vržejo čez...


deteljica

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 4.353
    • Točke: 35
Odgovori #1 : 26 Julij 2010, 11:46:37
žal nimam nobenega pametnega nasveta, kot to, kar že delaš. Lahko poskusiš tudi pse odvadit pojest karkoli s tal- ampak za nekater požrešneže je to precej "mission impossible". Upaj tudi , da se mulc samo hvalisa-ker je večinoma res pri takih tičih. Če je sploh kakšna možnost poskušaj mulca očarat- mu reci kakšno prijazno raje kot da ga grdo gledaš, mogoče bi pobožal pse, probal kakšnen trikec s priboljškom? Južnjaki se psov pogosto bojijo, lahko da svoj strah sprošča z grožnjami, ker priznat seveda ni "mačo" ::)
Edino kar lahko pristavim- ker ima še vedno večina mnenje, da je v bloku s psi slabše kot v hiši- jaz sem vedno v bloku, z veliko psi, bila sem na različnih lokacijah in hvala bogu še nikoli nisem imela problemov s sosedi. No vsaj pri nečem imam srečo, če je že drugje nimam.
Obenem slišim zelo veliko zgodb, kako imajo probleme s sosedi- ki so včasih celo precej daleč in sploh niso pravi sosedi ,tisti, ki stanujejo v hišah, celo nekateri v razpršenih vaških naseljih.

Heraklit: "Psi lajajo samo na tiste, ki jih ne poznajo!


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #2 : 26 Julij 2010, 12:01:32
A ni čudno, kakšno smolo imajo nekatzeri? Kjerkoli se prikažejo, povsod so okrog njih sami zoprneži...


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #3 : 26 Julij 2010, 12:20:50
Uf lanabela a neda... itak sem si sama kriva ker sem teča ali kako že? na tole tvojo pripombo nimam komentarjev. Sem pač netolerantna do bedakov in njihovega pomladka in ljubljana jih je polna. še sreča za nekaj normalnih ljudi na vsake tolko...

Ta mulc je grozil ko seveda nas ni bilo doma, in po pravici povedano si predtavljam da bi to naredil iz čistega užitka, prijazna beseda gor ali dol. Kakšna družina, takšen froc. Ja do sedaj je bil mir 2 leti, ker jih ni bilo tukja. Sedaj pa jovo na novo, stara zgodba. do sedaj so bile z njimi same težave.


Lanabela

  • Pravi Pesjanar
  • ****
    • Prispevkov: 7.316
    • Točke: 48
Odgovori #4 : 26 Julij 2010, 13:43:51
Uh, ni bilo mišljeno tako hudobno kot je izpadlo. Ne poznam tvojih sosedov in čisto možno, da so res kreteni. pa imaš res slabo karmo ali kaj, da vedno naletiš na take.
Ampak če s svojimi sosedi komuniciraš v skladu z izrazi, ki si jih za njih uporabila tule, potem je njihov odnos do tebe povsem logičen.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #5 : 26 Julij 2010, 13:53:33
:) Ja mam res slabo karmo, se čisto strinjam, ker se nočem ukvarjati z ljudmi in grem raje stran :)

Na srečo to ni moja bajta, samo prebivam tukaj 2 leti :) Ja z temi so bili že od nekdaj same težave - odkar je prvotni sosed prodal zemljo tem sedanjim...

Meni še nobeden ni rekel besede, ta malega sem videla šele 2x v živo, zadnjič ko je stal zraven ograje kot psihopat in gledal pse. sem spokala pse stran, brez besed.
Tako da meni osebno še ni rekel nič, je pa grozil babici in dedku, ki živita v isti bajti, ker sta bila baje preglasna ko sta bila na vrtu in ta mali ni mogel spati - ob 9ih zjutraj. Nas v tem času ni bilo ker smo bili glih na morju. Je bila pa še ta drugi sosed priča, ta mali se obnaša čisto brez spoštovanja in tika 70 let starejše od sebe ter jim grozi.

Tako da jaz se ne mislim spuščati na nivo žaljivk in podobno, ker to sigurno ni rešitev. za sedaj bo pač spet oči na peclje, tudi doma, visoka ograja da ne vidijo čez - mislim da ne rabim govoriti da imajo metersko plevel okoli bajte... če bo pa ta mali še karkoli nadaljeval, kot očitno nadaljuje ker govori to že okoli celi vasi, bomo pa ukrepali.
predvsem sem razmišljala v smeri socialne, neprimerna vzgoja otrok ali kaj podobno. samo glede na sistem pri nas dvomim da lahko karkoli dosežem... se pa nekako še vedno zanašam na to, da vseeno ni tako glupi da bi karkoli dejansko naredil...


Lojze

  • *
    • Prispevkov: 1.198
    • Točke: 4
Odgovori #6 : 26 Julij 2010, 14:26:41
boticelli ,probaj na isti način kot je to pri nas uredil Matjaž.Ko je sosed non stop utrujal in se pritoževal nad našimi psi,mu je samo mirno povedal,da če  bo kateremu od psov samo dlaka postrani stala ga bo prijavil zaradi mučenja živali.Od takrat imamo sveti božji mir.Na našem lastnem ograjenem dvorišču lahko naši psi delajo kar se jim zljubi,če je po 22.00 uri in do 06.00 mir.
Tjaša



čara

  • *
    • Prispevkov: 8.251
    • Točke: 7
  • Obožujem pse!
Odgovori #7 : 26 Julij 2010, 15:01:56
Je bil podoben primer tukaj okoli. Pa je lastnik psa nazaj rekel, da če se karkoli njegovemu psu zgodi, bo isto ali hujše naredil nazaj njemu, tudi če, bo on trdil da tega ni naredil. Ker zdaj grozi in ga ne zanima kdo bo dejansko kaj naredil psu-dobil bo nazaj 3x huje on, ki zdaj grozi.
In ima mir.

Z nekaterimi se je zmožno vse zmenit na normaln način, z enimi pa ne. Se greš pa po balkansko zmenit.

http://tecem26.blogspot.com/
Le vkup uboga gmajna!


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #8 : 26 Julij 2010, 15:16:39
Ja saj točno tako je. če se bo karkoli zgodilo, bo okrivljen ta mali...

Je pa pri teh še en vidik za upoštevati in sicer sorodstvo... nimam niti najmanjše želje do tega, da dobim na glavo pol njihove čudne žlahte zaradi tega ker jaz nazaj grozim njim. ker ne želim delati problemov drugim ki živijo tukaj. se mi zdi da je malo drugače če se gre za slovenca ali pa recimo srba z ogromno žlahto. pa ne mislim nič slabega s tem, ampak glede na vse mučke ki se dogajajo okoli bajte vprašanje... enako kot pri romih, če enemu samo eno besedo rečeš, dobiš na glavo preostalih 100 iz žlahte...

edino kar mi ostane v veselje je, da če se bo bajta kdaj prodajala, upam da se bo proadala še enemu bolj zaj.... človeku :) :):)


damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #9 : 26 Julij 2010, 17:47:38
Če se boš zapenjala s primitivci. Po sistemu " sa primitivcima- primitivno"  Potem imaš samo dve možnosti
Ali si ti večji primitivc :D... ali pa poznaš največje in "najmočnejše" primitivce  :o.

Če  jih ne poznaš, oz ti nisi taka. Potem čekiraj vrt, in imej pse pod kontrolo.
 Ni druge :)


kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


Medvedka

  • *
    • Prispevkov: 333
    • Točke: 0
Odgovori #10 : 26 Julij 2010, 23:23:49
se strinjam z zgoraj napisanim ... tudi jaz imam podobne težave s starkami nasproti nas. Sosedovi mački so z motiko odsekale rep ko so jo hotle ubit, name in moje živali se pa itak skozi spravljajo samo, če psica pogleda proti njihovi hiši ... je pač nimam brez nadzora na vrtu, nikoli ni sama zunaj, vedno je v hiši ko je sama doma in tam mimo pač ne hodiva preveč in ne provucirava. Ko pa jih vidiva jih prijazno pozdravim preden se derejo okrog, jim zaželim lep dan in grem dalje ... to se je zaenkrat izkazalo za najboljše. Žal ...  :-\


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #11 : 27 Julij 2010, 08:14:50
Hja saj se moram kar strinjati, za sedaj bo tako. če bo pa karkoli se nadaljevalo bomo pa ukrepali.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #12 : 27 Julij 2010, 09:15:22
Pri takih je najboljše to, da se ne oziraš na njihove grožnje, ampak si vedno prijazen in jih lepo pozdravljaš. S tem jih malo razorožiš, ker so več ali manj itak navajeni samo na kreganje in če ga ni....se ne znajo pogovarjat.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #13 : 27 Julij 2010, 10:19:39
.. ja, isto kot s psi; če iščejo pozornost z neželjenimi vedenji, jih če se le da, pač ignoriraš - ne bodo dobili potrditve in bodo nehali počet kar pač počnejo. Če dobijo potrditev, bodo seveda z vedno večjim veseljem iskali pozornost z neželjenimi vedenji - ker so ugotovili, da se jim splača.



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #14 : 27 Julij 2010, 10:43:47
.. ja, isto kot s psi; če iščejo pozornost z neželjenimi vedenji, jih če se le da, pač ignoriraš - ne bodo dobili potrditve in bodo nehali počet kar pač počnejo. Če dobijo potrditev, bodo seveda z vedno večjim veseljem iskali pozornost z neželjenimi vedenji - ker so ugotovili, da se jim splača.

Tibiq.....daj se malo umiri že...tukaj govorimo o ljudeh, ki grozijo, da bodo ubili psa in ne o nevzgojenem, razvajenem cucku, z popolnoma zmešanim lastnikom, ki ne ve kaj bi rad in kaj sploh bi kdaj rad. In tega verjetno tudi nikoli ne bo vedel in bo imel temu primerno vedno ob sebi nadležnega psa. Težko je vedeti nevednim....
Si že čisto dovolj stara, da bi lahko vedela kdaj, kam in s kakšno vsebino pristaviš svoj piskrček...no, vsaj upam, da si!


Pa še ne ločiš igonoraco z nadomestnim vedenjem, ki je čisto kontra od pričakovanega, ti tudi ne morem pomagati.
Igonranca v tem primeru, ko ji (oziroma celi vasi) sosed grozi, da ji bo pobil pse bi bila ta, da je cela vas tiho in se človeka izogiba na daleč  in s tem potruje njegovo ustrahovanje - željo po nadvladi in občutku moči nad množico.
Nadomestno vedenje, ki ga ne pričakuje pa je....veselo prijazno kramljanje s sosedi.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #15 : 27 Julij 2010, 11:08:09
vseeno ne vem, koliko je pametno na dolgo in široko prijazno kramljati s takimi motenimi osebki...
jaz bi vseeno v takem primeru poizkušala ignorirati čim več, kar se pa nebi dalo ignorirati bi pa poskušala ohraniti čim bolj miren&prijazen glas.  ::)



botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #16 : 27 Julij 2010, 11:15:03
No saj, ampak verjemi da mi je mulca še težko pogledati kaj šele pozdraviti.... in ni tako da bi stal mulc zraven ograje in grozil, ampak sedaj čisto flegma tam stoji. in mu bo enkrat kliknilo in bo iz samega veselja vrgel strup na dvorišče... ker mi ne zgleda to tako ala tečni sosedje ali starčki ki otresajo svoj jezik, ampak bolj v smislu jaz lahko naredim kaj hočem in ko bo imel slab dan ker nebo dobil sladice, bo se šel izživljati. ta scena je tukaj...


n+n

  • *
    • Prispevkov: 662
    • Točke: 0
Odgovori #17 : 27 Julij 2010, 11:19:03
kaj pa policija? bi samo še poslabšala situacijo, če bi se jih poklicalo?


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #18 : 27 Julij 2010, 11:26:32
Ja saj to smo tudi razmišljali, samo po mojem bi poslabšalo.
Pa kot sem napisala, so imeli kakšen teden dva nazaj policijo, ker imajo nelegalne podnajemnike :) ampak očitno ni pomagalo, ker podnajemniki so nazaj...


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #19 : 27 Julij 2010, 11:52:13
Simi, ti se malo umiri in ne skači v luft vsakič, ko se kdo malo nepopolno izrazi,.. Bi bil svet veliko lepši, če bi ljudje bili malo bolj strpni na splošno in ne bi vsakič, ko vidijo nekaj nepopolnega, vlekli ven vil in motik, ampak bi rajši poskusili razumeti ali pač opozoriti (na lep način), da mogoče nekaj ni ok in če je drugače mišljeno, naj se popravi ali da preprosto niso dobro razumeli in če se lahko mogoče napiše bolj razumljivo.  ;)

V bistvu sem res malo nepopolno napisala in ni bilo mišljeno, naj popolnoma ignorirajo, ampak naj se ne odzivajo z reakcijami, ki jih provokator pričakuje - s prepirom. Torej sem se strinjala s tem, kar si napisala ti, da "prijazen dober dan" ipd., mogoče bo kaj spremenil v pozitivno smer. Nisem pa mislila, naj popolnoma ignorirajo.. samo naj pač ne potrjujejo njegovih provokacij z odzivi, ki jih pravzaprav pričakuje.






Davor

  • Pod Lupo
  • *
    • Prispevkov: 2.279
    • Točke: -50
  • Beag-ology
Odgovori #20 : 27 Julij 2010, 12:21:53
Marsikdo bi marsikaj požrl samo, da bi imel ljubi mir in nič problemov. Prijazna beseda, ignoriranja, policija...so vsekakor vedno rešile takšno situacijo ::)

Dejstvo je, takšni ljudje, pa noče sedaj posploševati , razumejo / spoštujejo zgolj direktno konfrontacijo , vse ostalo jim je zgolj potuha za nadaljnje grožnje , izsiljevanje ali celo to tudi storijo. Sedaj če nisi karakter za tole, verjetno kdo iz kroga poznastev je. Ne si dovolit, da vas je strah zase ali svojo žival v lastnem domu.

Še najboljša je ta , da ljudje kot flegme opazujejo / vedo da sosedje koljejo mačke; poznam tudi primer ko je človek pokončal svojega psa na sredi ulice , pa nihče nič...Če država ni sposobna posredovati, naj to stori skupnost; ponavadi pa je pri nas pogosto tako da ena oseba terorizira celotno sosesko

When distant and unfamiliar and complex things are communicated to great masses of people, the truth suffers a considerable and often a radical distortion. The complex is made over into the simple, the hypothetical into the dogmatic, and the relative into an absolute.


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #21 : 27 Julij 2010, 12:30:28
Ja, če prijazna beseda ne zaleže, pač posežeš po "pikapolonica d.o.o." (to so tiste mrge, ki prepričajo vsakega) če imaš veze (ne smeš pozabit, da tako uslugo potem še dolgo plačuješ) in/ali denar. Ampak jaz še vedno zagovarjam na prvem mestu lepo besedo in potem če to odpove, vse ostalo.





damayanti

  • *
    • Prispevkov: 1.879
    • Točke: 3
Odgovori #22 : 27 Julij 2010, 14:10:08
Ja, če prijazna beseda ne zaleže, pač posežeš po "pikapolonica d.o.o." (to so tiste mrge, ki prepričajo vsakega) če imaš veze (ne smeš pozabit, da tako uslugo potem še dolgo plačuješ) in/ali denar. Ampak jaz še vedno zagovarjam na prvem mestu lepo besedo in potem če to odpove, vse ostalo.

 :o :o...... :D :D :D pikapolonica je "sljaštitarna"  :D :D
  hahahahaha
 tukej ni samo lepa beseda... ampak celo gesta... edino " šamrol.. slajdoljed in tortic" mu lahko prinesejo  :D :D

kupec: Ima vaš pes rad otroke?
prodajalec: Ima! ...vendar priporočam da  ga vseeno hranite z briketi.


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #23 : 27 Julij 2010, 14:23:41
Ok smo malo zašli :) če bom pa rabila ˝razlago˝ pa vas kontaktiran ma ZS  ;D

Čeprav sem že razmišljala da začnem po dvorišču z sekiro hodit - izključno z namenom da izpadem še večji psihopat :):):):) samo da ne pristanem potem jaz kje v psihiatriji :)


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #24 : 27 Julij 2010, 14:41:47
botticelli ta je bla še najbl pametna... :o :D :o ;D

mal okrog hod, se mal sama s sabo zgovarjej, grdo poglej čez ograjo, seveda vedno z skiro, motorko, škarjam za grmovje u rokah.  8)
pol pa mal prijaznosti  nasledn dan... bo mislu da si dvojna osebnost in te bo pustu na mir! :P

drgač pa mirno opozorit, če ne zaleže maš kakega velkega frenda 100% da mu mal razloži kaj ga lahko čaka.
če ne pa smo pridno prijavljaj te njegove podnajemnike, prej al slej ga bojo zaprl al pa izselil.

še najbol pa mislm da vela v tem primeru: bl drek mešaš bl smrdi! se pra če se z njim spravlješ v konflikt bo samo slabš in nikol bolš...

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #25 : 27 Julij 2010, 14:42:50

Čeprav sem že razmišljala da začnem po dvorišču z sekiro hodit - izključno z namenom da izpadem še večji psihopat :):):):) samo da ne pristanem potem jaz kje v psihiatriji :)
Policija ukrepa šele ko ima trden dokaz, da se bo nekaj res zgodilo ali pa da se je že zgodilo. In lahko se ti zgodi, da te bo sosed prijavil, da ga hočeš ubit....policiji boš s sekiro v roki težko dopovedala, da v bistvu hoče on ubiti tvoje pse....

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


TibiQ

  • *
    • Prispevkov: 2.060
    • Točke: 0
Odgovori #26 : 27 Julij 2010, 14:44:17
Od kdaj je pa prepovedan po lastnem dvorišču s sekiro hodit?  ???



simi

  • *
    • Prispevkov: 1.655
    • Točke: 4
Odgovori #27 : 27 Julij 2010, 14:56:27
Prepovedano ni. Samo če sosed pokliče policijo, da mu grozi in pride policija, ter jo vidi s sekiro v roki...potem je takoj zaplet, ki se ne konča v eni uri.

http://www.bajka.si/
http://www.facebook.com/BajkaSolaZaPse
Šola kjer vzgajamo za življenje po preverjenem programu s tradicijo.
Od leta 2009 do leta 2016 edina pasja šola z uradno priznano prevzgojo nevarnih psov v Sloveniji


jablana

  • *
    • Prispevkov: 280
    • Točke: 0
Odgovori #28 : 27 Julij 2010, 14:58:20
mpak z lepo belo sobo na Begunjah... :D :D :D

Sign on bulletin board: Puppies for sale. The only love that money can buy.
- Pam Brown


botticelli

  • Vzreditelj
  • *
    • Prispevkov: 2.785
    • Točke: 4
Odgovori #29 : 27 Julij 2010, 15:00:31
Čaki malo, po lastnem dvorišču pa ja imam pravico hodit v roki z čimerkoli. druga stvar je da nekomu groziš z sekiro v roki - o tem ni bilo govora ker to se mi zdi pa že malo prehuda.
ampak če se odločim pa lahko šetam gore dole po dvorišču in vrtu z sekiro ! saj se šetam z motiko v roki ko vrtnarim, ali pa z vilami, ali z veliki škarjami... sekiraj je isto pripomoček!